PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی انتخاب سرور مجازی و کانفیگ (مختص دو سایت)

javadMRD
September 4th, 2016, 15:36
سلام
چندتا سئوال و راهنمایی میخواستم ازتون
دوتا سایت داریم که الان رو هاست ابری پارس پک قرار دارن هر جفت سایتا برای موسسه خدماتی هستن و اصلا بحث آپلود و دانلود و فضا مطرح نیست یعنی مصرفشون خیلی کمه (دیتابیس در حد 500 مگ)
در هر صورت به این نتیجه رسیدم که برم رو سرور مجازی یا اختصاصی با ip اختصاصی و هارد ssd ولی در خصوص کانفیگ اطلاعاتی ندارم
حالا میخواستم بپرسم:

شرکتهای مطرح با خدمات خوب کدوما هستن (منظور از مطرح سابقه دار بودنه!) بعضا برخی از فروشنده ها میگن مدیریت شده چقدر میشه به این حرف اعتماد کرد بهترین کانفیگ رو انجام بدن نه پیشفرض رو
واسه این دوتا سایت اصولا لازم هست هزینه کنم وب سروری مثل لایت اسپید بگیرم یا همون آپاچی کفایت میکنه
سایتارو چند سالی هست داریمشون و تا چندین سال دیگه هم خواهیم داشت در این صورت لایسنس هایی از قبیل دایرکت ادمین و لایت اسپید بهتره ماهیانه خرید بشه یا لایف تایم
همونطور که گفتم مهاجرت به سرور حتمی شده فقط الان با نهایت هزینه ماهی 300 تومن ارزش داره سرور اختصاصی بگیرم بجای مجازی
سرور ایرانی یا خارجی، از لحاظ مشکلات کمتر کدوم توصیه میشه
کانفیگ و هزینه اش چطور برآورد میشه؟!

2JZ
September 4th, 2016, 15:49
سلام
در مورد وب سرور من فکر می کنم دوره لایت اسپید دیگه گذشته... انجین ایکس بصورت تنها یا حتی به عنوان ****** بازدهی خیلی خوبه داره.
دایرکت ادمین با توجه به اینکه تا به حال تحریمی نداشته برای کاربران ایرانی ، لایف تایم یا بلند مدت گزینه بهتری هست.
سرور اختصاصی از دیتاسنتر هتزنر گزینه مناسبی هست.
سرور خارجی بهتره ، ممکنه سرور ایرانی سرعت و پینگ بهتری تقریبا داشته باشه اما پایداری سرورهای ایران اصلا تعریفی نداره
بستگی داره کانفیگ رو چه کسی انجام بده... برای یک کانفیگ خوب حداقل ۱۰۰.۰۰۰ تومان در نظر بگیرید.

k-pax
September 4th, 2016, 16:21
گفته های این دوستمون کاملا تایید میشه

بنظرم من برای خردی سرور دنبال اسم نباشید . خیلی از شرکتها که اسم دارن خیلی هزینه الکی میگرن و کیفیت کارایی آنچنانی ندارن

اگر سایتهاتون بازدید زیاد وافراد آنلاین زاد داره nginx بهترین گزنه هستش!

برای خرید سرور هم میتونید از هتزنر بگیرد . پتشبانیش خوبه تقریبا.

اگر چند سال میخواید داشته باشید . لایسنس دایرکتادمین لایف تایم بخرید . هر زمان هم نخواستید راحت فروش میره !

با هزینه 300 تومن میتونید یه سرور خوب اختصاصی بخرید به همراه هزینه کانفیگ

بعضی ها میگن مدیریت شده واقعا کارشونخوب هست . یعنی پتشبانی 24 ساعته واقعی میدن . در هر ساعتی مشکل داشتید کارشناس فنی آنلاین دارند اما بعضی ها منظرو از مدیرت شدن یعنی تیکت بدین و تا 5-6 ساعت دیگه شاید جواب بدن بررسی میگنیم و ...
قبل از خرید از چند نفر با سابقه بپرسید . یا لیست چند مشتریشون رو بگیرد و از مشتری ها بپرسین

ali-rezam
September 4th, 2016, 17:27
لازم به هزینه برای وب سرور لایت اسپید نیست میتونید از انجین ایکس استفاده کنید که جدیدا مورد استفاده بیشتر سرویس دهنده ها هم قرار گرفته
اگر مایل به تهیه دایرکت ادمین هستد اگه به صورت سالیانه و لایف تایم بگیرید به صرفه تر هست براتون
سرور های ایران پینگ و سرعت مناسبی دارن ولی خوب به دلیل برخی مسائل از جمله قیمت ترافیک و پایداری شبکه مورد توجه دوستان قرار نمیگیره ولی بنده پیشنهادم میزبانی ایران هست
البته میتونید از هتزنر آلمان اقدام کنید که پینگ و قیمت مناسبی هم داره و از نظر پایداری شبکه هم در جایگاه مناسبی قرار میگیره ،کار شما رو سرور مجازی هم میتونه راه بندازه ولی اگه مایل به خرید سرور اختصاصی هستید لازم نیست منابع خیی بالایی رو در نظر بگیرید پیشنهاد میکنم نگاهی به پلن های kimsufi هم داشته باشید که زیر مجموعه دیتاسنتر ovh هست
کانفیگ هزینه زیادی براتون نداره و حتی میتونید به سرویس دهنده خودتون واگذار کنید این کار رو که عموما رایگان هم انجام میشه

javadMRD
September 4th, 2016, 17:33
سلام
در مورد وب سرور من فکر می کنم دوره لایت اسپید دیگه گذشته... انجین ایکس بصورت تنها یا حتی به عنوان ****** بازدهی خیلی خوبه داره.
دایرکت ادمین با توجه به اینکه تا به حال تحریمی نداشته برای کاربران ایرانی ، لایف تایم یا بلند مدت گزینه بهتری هست.
سرور اختصاصی از دیتاسنتر هتزنر گزینه مناسبی هست.
سرور خارجی بهتره ، ممکنه سرور ایرانی سرعت و پینگ بهتری تقریبا داشته باشه اما پایداری سرورهای ایران اصلا تعریفی نداره
بستگی داره کانفیگ رو چه کسی انجام بده... برای یک کانفیگ خوب حداقل ۱۰۰.۰۰۰ تومان در نظر بگیرید.
این مورد رو خودم هم قبول دارم که سرور ایرانی آپتایم هاشون بیشتر تبلیغاتیه
سرور خارجی فقط آلمان یا کانادا و آمریکا رو هم میشه مد نطر داشت؟! نسبت به پینگشون
آخه جایی دیدم انجین ایکس با دستورات htaccess استفاده نمیکنه؟! کلا منظورم اینه که من که قصد ندارم هاست به اشتراک بزارم و فقط واسه دوتا سایت استفاده کنم آیا تفاوت در این وب سرور ها محسوس هست؟

گفته های این دوستمون کاملا تایید میشه

بنظرم من برای خردی سرور دنبال اسم نباشید . خیلی از شرکتها که اسم دارن خیلی هزینه الکی میگرن و کیفیت کارایی آنچنانی ندارن

موافقم ولی خب چون ما موسسه هستیم نمیشه از جایی سرور بگیریم که برای چند سال آینده باشن یا نباشن یعنی همیشگی باشه کارشون منظورم این که استمرار تو همکاری واسه ما مهمه

2JZ
September 4th, 2016, 17:38
البته فقط پینگ و شبکه رو نمیشه در نظر گرفت. مخصوصا برای سرویس دهنده های خارجی.
قبول کردن هویت ایرانی خیلی مهمه ، مخصوصا برای هاستینگ ها.
شما به مدارک تقلبی یا ... میتونید اکانت خودتون رو داخل دیتاسنتر وریفای کنید. اما نمیتونید جلوی reverse dns و هاست کردن دومین های .ir رو بگیرید.
یکی از بهترین انتخاب ها مخصوصا برای هاستینگ ها ، دیتاسنتر هتزنر هست ، ویژگی هایی مثل قیمت مناسب ، سخت افزار به روز و با کیفیت مخصوصا در سری PX، پشتیبانی خوب، پنل مدیریت سرور مناسب، قبول پرداخت توسط واسط ها، قبول هویت ایرانی و...