PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فریم ورک phalcon یا yii یا laravel

<?php?>
September 3rd, 2016, 15:53
سلام در حال یادگیری mvc هستم .
میخوام بعد mvc به سراغ یک فریم ورک برم .
یک فریم ورکی میخوام که سریع باشه + امنیت داشته باشه + توسعه دادن برنامه با استفاده از اون خیلی راحت باشه

داره از فالکون خوشم میاد چون به گفته خودش c بیس هست و کامپایل میکنه کد هارو و همین باعث سرعت بالاش شده و تقریبا 3 برابر سرعت لاراول هست ( با توجه به نمودار سرعت خودش )
برام این ویگی فالکون خیلی باحال بوده که برنامه نویس میتونه هر قسمت از فالکون رو دوست داره به پروژه خودش اضاف کنه - فریم ورک های دیگه ( حدس میزنم مطومئا نیستم دوستان اگ اشتباه میگم تذکر بدید ) چه بخواید چه نخواید کل پکیچ باید نصب بشه تا بتونید از یک ویژگیش استفاده کنید . تو فالکون شما میتونید یک فریم ورک شخصی بسازید اینجور که فهمیدم ( متناسب با نیاز خودتون )

از این که با C داره توسعه داده میشه خیلی خوشم اومده . دوستان نظرتون در مورد فالکون و مقایسش با بقیه چیه ؟ من به یک فریم ورکی نیاز دارم که بتونه کد های تکراریمو کم کنه + یک سری امکانات و اپشن هایی باحال بهم بده که نرم براشون خودم 100 خط بنویسم . و سرعتش وحشنام برام مهمه + امنیتش هم همینطور

اینطورکه من فهمیدم این فریم ورک ها همشون خوبن و به نصبت نیاز باید انتخاب بشن ولی گفتم شاید دوستان در مورد فالکون یک سری بدی هایی دیده باشن , بهمون اطلاع بدن تا از تجربشون استفاده بکنیم .

ممنون

2JZ
September 3rd, 2016, 15:56
سلام
همه فریمورک هایی که ذکر کردین خوب هستن. اما laravelبازار کار داخلی و جهانی بهتری به نسبت yii و phalcon داره.
مستندات laravel هم بیشتر از ۲ فریمورک دیگه هست.
پیشنهاد من لاراول هست. ;)

AMIB
September 7th, 2016, 19:42
پیشنهاد می‌کنم مطلب زیر رو که فهرست مشهورترین فریم‌ورک‌های php و توضیحاتی مختصر در مورد هر کدام هست رو مطالعه بفرمایید
بهترین فریم ورک‌های php (http://rokaweb.ir/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4/php/%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%81%D8%B1%DB%8C%D9%85%E2%80%8C-%D9%88%D8%B1%DA%A9-%D9%87%D8%A7%DB%8C-php/)

rezaonline.net
September 7th, 2016, 19:53
از این که با C داره توسعه داده میشه خیلی خوشم اومده . دوستان نظرتون در مورد فالکون و مقایسش با بقیه چیه ؟ من به یک فریم ورکی نیاز دارم که بتونه کد های تکراریمو کم کنه + یک سری امکانات و اپشن هایی باحال بهم بده که نرم براشون خودم 100 خط بنویسم . و سرعتش وحشنام برام مهمه + امنیتش هم همینطور

فالکون بعنوان یک اکستنشن برای php نصب میشه
که این موجب میشه هسته فریم ورک پیش کامپایل شده باشه و مسلما در لایه فریم ورک سرعت قابل ملاحضه ای حس میکنید
اما این باعث میشه که نتونید کلاسهای هسته رو ببینید چون دیگه سورس php اون در دسترس نیست
این ممکنه در مواردی که نیاز به override کردن یک سری متدهای هسته فریم ورک داره براتون مشکل ساز بشه .

من به یک فریم ورکی نیاز دارم که بتونه کد های تکراریمو کم کنه + یک سری امکانات و اپشن هایی باحال بهم بده که نرم براشون خودم 100 خط بنویسم . و سرعتش وحشنام برام مهمه + امنیتش هم همینطور

تقریبا اکثر فریم ورک ها این امکان رو دارن :)
بهتره برای انتخاب یک فریم ورک صرفا به یک یا دو پارامتر اکتفا نکنید :)

همچنین چیزی به اسم بهترین فریم ورک وجود نداره ، اگر وجود داشت باید سایر فریم ورک ها نابود میشدن و کلیه افراد فقط روی یک فریم ورک متحد کار میکردند که میبینید تنوع بسیار زیاد فریم ورک ها اینو کذب میکنه
در اصل الان کارکردن با فریم ورک ها سلیقه ای شده
ببینید با ساختار چه فریم ورکی راحتتر هستید با اون کارکنید .

thenet
September 7th, 2016, 20:09
والا تفاوت سرعت خیلی توشون احساس نمی شه . اصل کاهش سرعت مال فایلاها و دیتابیس هست که باید بهینه باشه .

من هم لاراول رو ترجیح می دم البته بعضی جاها کمبودایی داره .

fazelit
June 5th, 2018, 00:06
من چهار سال هستش با فریم روک yii کار میکنم و حالا هم فریم ورک yii2 اومده واقعا عالیه سرعت فوق العاده امنیتش هم نسبت به بقیه فرم ورک ها بالاتره.
ضمنا هرچی که بخواید براش پلاگین داره
همچنین قوی ترین ابزار که سرعت کار رو واقعا بالا میبره و فریم ورکی مثل لاراول نداره ابزار gii هستش که عملیات ایجاد ، ویرایش، حذف و مشاده رو برای یک جدول با چند کلیک ساده و به صورت گرافیکی ایجاد میکنه.
پیشنهاد من فریم ورک قدرمتند yii نسخه 2 هستش

alimosavi
June 5th, 2018, 00:36
در واقع فرق زیادی نمی کنن . مهم کد نویسی خودت است اینها ابزار کارند .. ترجیهم laravel هست.

indica
June 5th, 2018, 21:23
لاراول آموزش های خیلی خوبی توی کشور خودمون داره و از هر نظر تایید میشه .