PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راه اندازی شبکه ملی و افزایش پهنای باند . آیا صحت داره ؟

alirezakaj
August 31st, 2016, 22:06
سلام
تو اخبار شنیدم که شبکه ملی راه اندازی کردن و پهنای باند اضافه شده و ....
درست میگن یا فقط در حد حرف بوده ؟
و اگر درسته چقدر پهنای باند اضافه شده ؟ داخلی یا خارجی ؟
تاپیک فقط جنبه کنجکاوی داره . فقط سوال هست

Raymvnd
August 31st, 2016, 22:10
درود..
بله اینترنت ملی راه اندازی شده
توی شرکت آسیاتک اینترنت ملی 2 مگ و ماهی 74000 تومان میده با پهنای باند 160 گیگ در ماه....

n4ser
August 31st, 2016, 22:37
درود..
توی شرکت آسیاتک اینترنت ملی 2 مگ و ماهی 74000 تومان میده با پهنای باند 160 گیگ در ماه....

پهنای باند یا ترافیک 160 گیگ؟؟؟؟ و سوالم دیگم اینکه در موردش بیشتر میشه توضیح بدین؟

Raymvnd
August 31st, 2016, 22:46
پهنای باند یا ترافیک 160 گیگ؟؟؟؟ و سوالم دیگم اینکه در موردش بیشتر میشه توضیح بدین؟

توضیح خاصی ندارم...اگه می خوای جواب بیشتر دریافت کنی به آسیاتک زنگ بزنید...

clack
August 31st, 2016, 22:54
سرویس شبکه اطلاعات ملی (اینترانت)

توضیحات
تعرفه (ریال)

2048 کیلوبیت
نامحدود با امکان تبادل حداقل 160 گیگ در ماه
745,000

2048 کیلوبیت
با امکان تبادل حداکثر 10 گیگ در ماه
107,838

1024 کیلوبیت
نامحدود با امکان تبادل حداقل 80 گیگ در ماه
451,750

512 کیلوبیت
نامحدود با امکان تبادل حداقل 40 گیگ در ماه
271,750

256 کیلوبیت
نامحدود با امکان تبادل حداقل 20 گیگ در ماه
174,250

128 کیلوبیت
نامحدود با امکان تبادل حداقل 10 گیگ در ماه
121,750

البته قیمت ها زیاد هم خوب نیست نسبت به سرویس های اینترنت ... یکم شرایط بهتر هست .
و البته بستگی به این داره که میزان کیلوبیت که توی این لیست آوردن حقیقی هست (تقسیم بر 8) یا مثل اکثر سرویس دهنده های اینترنت یک عدد بی ارزش به دلیل قوانین دست و پاگیر هست ؟!!
و اینکه چون نامحدود ارائه میدن بعد از چه میزانی از دانلود سرعت رو محدود میکنند ؟؟ و تا چه حد محدود میکنند.

یعنی مثلآ 512 میگیریم مثل اکثر شرکت ها تا 1 یا 2 mb/s میشه دانلود داشت ؟ (در صورت کشش خط و اتصالات)

Meistero
August 31st, 2016, 23:02
درود

کلا کار بیهوده ایه که هزینه هنگفتی رو برده و خواهد برد.دلیل اصلی بوجود اومدنشم اینه که اگر روزی اینترنت رو روی ایران قطع کردن کشور فلج نشه!همین

Farid Saadat
August 31st, 2016, 23:11
دارن سعى ميكنن افراد رو تشويق به استفاده از سرور هاى ايرانى و وبسايت هايى با سرور ايران كه به نظر من كار خيلى خيلى خوبى هست. خودش به مراتب ميتونه اشتغال در پى داشته باشه

mahdi-relax
September 1st, 2016, 00:12
در اینترنت ملی محدودیت های زیادی برای کاربران وجود داره. از جمله کاربران روی این شبکه نمیتونند سایت های خارجی و یا سایت های ایرانی که در سرور های خارج از کشور میزبانی میشن رو باز کنند. و همچنین کنترل عملکرد کاربران بیشتره و کارهای خلاف شما در این شبکه رصد میشه.
برای مورد اول راه حلی برای دور زدن این محدودیت هست و اون هم استفاده از سرویس های وی پی ان می باشد.

clack
September 1st, 2016, 00:25
در اینترنت ملی محدودیت های زیادی برای کاربران وجود داره. از جمله کاربران روی این شبکه نمیتونند سایت های خارجی و یا سایت های ایرانی که در سرور های خارج از کشور میزبانی میشن رو باز کنند. و همچنین کنترل عملکرد کاربران بیشتره و کارهای خلاف شما در این شبکه رصد میشه.
برای مورد اول راه حلی برای دور زدن این محدودیت هست و اون هم استفاده از سرویس های وی پی ان می باشد.

محدودیت هم خوبه هم بد ..
اما خوبیاش : شبکه قدرتمند تر - شبکه پایدارتر - امنیت بیشتر - قیمت کمتر و ...

hpnn.wm
September 1st, 2016, 02:13
درود..
توی شرکت آسیاتک اینترنت ملی 2 مگ و ماهی 74000 تومان میده با پهنای باند 160 گیگ در ماه....این سرویس در آسیاتک از چند سال پیش وجود داشته
ربطی به اتفاقات اخیر نداره

Raymvnd
September 1st, 2016, 02:16
این سرویس در آسیاتک از چند سال پیش وجود داشته
ربطی به اتفاقات اخیر نداره
والا من تازه دیدم...موفق باشید

hpnn.wm
September 1st, 2016, 02:25
والا من تازه دیدم...موفق باشید
سرویس های اینترانت از خیلی وقت پیش ارائه میشدن
اما اکثر isp ها فقط به مشترکان حقوقی مانند ادارات و مدارس ارائه می‌کردند
تنها شرکتی که به عموم ارائه میکرده همین آسیاتک بوده
اتفاقا ابتدا قیمت‌هاشون بسیار ارزان تر از قیمت هایی که الان درج شده بود
در حدی که اکثر کاربران یک وی پی ان از سرور ایران میگرفتند که هم به اینترنت و هم به اینترانت وصل بود و در اصل میتونستند سرویس هاشون رو به اینترنت نامحدود تبدیل کنند
اما بعد ها قیمت رو افزایش دادند و صرفه این کار کمتر شد
سرعت هاشون هم طبق تجربه‌ای که بنده در دی 93 داشتم، دقیقا سرعت اسمی بود تا حجمی که قید شده
برای مثال پلن 512 کیلوبیت تا حجم 40 گیگابایت، دقیقا سرعت 64 کیلوبایت رو میداد و بعد از 40 گیگابایت کمتر می‌شد
شما هم موفق باشید :)

Ringmoon
September 1st, 2016, 06:34
اینکه میخوان تشویق کنن ترافیک به خارج کمتر بشه خیلی خوبه اما باید هزینش خیلی کم باشه و سرعت بالایی داشته باشه تا استقبال بشه اگه قرار باشه با اینترنت فرق آنچنانی نداشته باشه کسی نمیخره

Meistero
September 1st, 2016, 15:50
درود!

عزیزان متوجه اصل قضیه نشدن ,... اینکه بجز ایران فقط 2 کشور در دنیا دنبال این کار رفتن خود گویای همه چیز هست: کره شمالی و کوبا
که اینکار باعث ایزوله شدن بیشتر کشور عزیزمان بویژه در بخش اینترنت میشه!...بقیه کشورها اگر خواستن سرمایه گذاری بکنن روی گسترش و بهبود کیفیت و سرعت اینترنت و دسترسی همگانی و آسونتر کاربران بهش هزینه کردن!...و سودشم بردن

تا بعد

alirezakaj
September 1st, 2016, 16:12
اینکه چرا فقط روی شبکه ملی سرمایه گذاری میکنن جای سوال داره خودش .

iHSG
September 1st, 2016, 16:50
سلام
البته نمی دونم درسته یا نه اما پارسال که با اپراتور آسیاتک درباره سرویس اینترنت ملی خودشون سوال میکردم و میگفتم چطوریه میگفت فقط دامنه های IR. باز میشن منم میگفتم ولی من شنیدم هاستش باید روی ایران باشه تا باز بشه ها ولی گفتش نه ربطی به هاستش نداره سایر سرویس های اینترنت ملی رو نمی دونیم ولی این سرویس ما فقط دامنه های IR. رو باز میکنه!!! البته الان رو نمی دونم چطوری شده.
به نظر من که تا وقتی اینترنت ملی اجباری نشه مطمئن باشید هیچ کس (شاید به جز ارگان های رسمی) سراغ اینترنت ملی نمیرن.مگه همه با سایت های خارج از کشور فســاد میکنن؟؟؟ شاید یارو بخواد یه لینک stackoverflow.com رو باز کنه یعنی فــساد؟؟؟ یا اگه به موقعیت هاست باشه سایت هایی که با CloudFlare هستن همه آی پی آمریکا رو بر می گردونن مثل همین انجمن پس یعنی این انجمنم دیگه نباید بیایم؟؟؟ به نظر من همون سیستم فــیلترینگ هوشمند که الان چند ساله قرار بود رو همه سایت ها راه بیفته رو اجرا کنن خیلی عالی میشه مثلاً فکر کنید فیس بوک و توئیتر، یوتیوب و... هم باز بشن و فقط صفحات غیراخلاقی شون فــیلتر باشن به خدا اینطوری هم استفاده خیلی ها از فــیلترشکن کم یا حتی قطع میشه هم خیلی سوء استفاده گر هایی که از موقعیت مسدود بودن فلان سایت خارجی برای سودجویی خودشون از مردم هم استفاده میکردن ریشه کن میشن :)

alirezakaj
September 1st, 2016, 18:29
سلام
البته نمی دونم درسته یا نه اما پارسال که با اپراتور آسیاتک درباره سرویس اینترنت ملی خودشون سوال میکردم و میگفتم چطوریه میگفت فقط دامنه های IR. باز میشن منم میگفتم ولی من شنیدم هاستش باید روی ایران باشه تا باز بشه ها ولی گفتش نه ربطی به هاستش نداره سایر سرویس های اینترنت ملی رو نمی دونیم ولی این سرویس ما فقط دامنه های IR. رو باز میکنه!!! البته الان رو نمی دونم چطوری شده.
به نظر من که تا وقتی اینترنت ملی اجباری نشه مطمئن باشید هیچ کس (شاید به جز ارگان های رسمی) سراغ اینترنت ملی نمیرن.مگه همه با سایت های خارج از کشور فســاد میکنن؟؟؟ شاید یارو بخواد یه لینک stackoverflow.com رو باز کنه یعنی فــساد؟؟؟ یا اگه به موقعیت هاست باشه سایت هایی که با CloudFlare هستن همه آی پی آمریکا رو بر می گردونن مثل همین انجمن پس یعنی این انجمنم دیگه نباید بیایم؟؟؟ به نظر من همون سیستم فــیلترینگ هوشمند که الان چند ساله قرار بود رو همه سایت ها راه بیفته رو اجرا کنن خیلی عالی میشه مثلاً فکر کنید فیس بوک و توئیتر، یوتیوب و... هم باز بشن و فقط صفحات غیراخلاقی شون فــیلتر باشن به خدا اینطوری هم استفاده خیلی ها از فــیلترشکن کم یا حتی قطع میشه هم خیلی سوء استفاده گر هایی که از موقعیت مسدود بودن فلان سایت خارجی برای سودجویی خودشون از مردم هم استفاده میکردن ریشه کن میشن :)

آمریکا هم اینترنت ملی داره اما برای ارتش استفاده میکنن نه برای مردم . !
نمیدونم ینی اینقد سخته اینکار ها . بودجه رو میزاشتن برای بهبود پهنای باند اینترنت خارج . این چیلترینگ هوشمند مگه چقد وقت میبره ؟ این همه برنامه نویس داریم با 4 تا if و else ساده میشه درست کرد اینو . بخدا من موندم چی میکنن اینا .

Raymvnd
September 1st, 2016, 19:19
آمریکا هم اینترنت ملی داره اما برای ارتش استفاده میکنن نه برای مردم . !
نمیدونم ینی اینقد سخته اینکار ها . بودجه رو میزاشتن برای بهبود پهنای باند اینترنت خارج . این چیلترینگ هوشمند مگه چقد وقت میبره ؟ این همه برنامه نویس داریم با 4 تا if و else ساده میشه درست کرد اینو . بخدا من موندم چی میکنن اینا .
به نظرم اینترنت ملی در ایران به درد عموم نمی خوره..تنهایی جایی که اینترنت ملی به کار بره ارتش و سازمان های دولتی و خصوصی و همچون سازمان مالی هستش...