PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : حمله DDoS به زیر ساخت کشور رفع شد

yastheme
August 28th, 2016, 13:51
به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات و ارتباطات خبرگزاری تسنیم:
“سید ابوالحسن فیروزآبادی در مراسم افتتاح فاز نخست شبکه ملی اطلاعات با بیان اینکه یکی از الزامات شبکه ملی اطلاعات پایداری آن است، اظهار کرد: امنیت در برابر خطرات ناشی از حملات سایبری تعریف می شود و همانطور که مسئولان وزارت ارتباطات گفتند یکی دو هفته پیش حمله DDoS علیه کشور صورت گرفت که نهایتا دفع شد.
دبیر شورای عالی فضای مجازی افزود: حمله اخیر با ظرفیت ۳۰ گیگابیت بر ثانیه برای خواباندن سرویس دهی برخی سایت های داخل کشور صورت گرفت اما با اقدامات شرکت ارتباطات زیرساخت به بیرون از کشور هدایت شد.
وی با بیان اینکه از ظرفیت فضای مجازی برای تولید قدرت در دنیا استفاده می شود، گفت: این حوزه بعضا در بخش های دیپلماسی و صادرات از منظر اقتصادی قابل تعریف است.
او با بیان اینکه باید به قدرت بازدارندگی سایبری برسیم، عنوان کرد: این موضوع در صورتی محقق می شود که شبکه ملی اطلاعات قدرتمندی داشته باشیم و حتی به فکر صادرات خدمات آن به بازارهای منطقه ای و کشورهای اسلامی باشیم.”
احتمالا حملات یاد شده بی ربط به حملات سرویس دهنده پارس آنلاین نباید باشد، این که یک حمله ۳۰ گیگابیتی (یک حمله سطح متوسط) توانسته یکی از بزرگترین سرویس دهندگان اینترنت ایران را با مشکل مواجه سازذ خود جای سوال فراوان دارد اما این خبر از آن جهت هایز اهمیت است که ظاهرا ایجاد یک شبکه زیر ساخت قدرتمند و همچنین تامین امنیت آن بیش از پیش مورد توجه مسئولان قرار گرفته است.

http://www.ddos-guard.ir/%d8%ad%d9%85%d9%84%d9%87-ddos-%d8%b3%d8%a7%d8%ae%d8%aa-%da%a9%d8%b4%d9%88%d8%b1-%d8%b1%d9%81%d8%b9-%d8%b4%d8%af/

saeed1988m
August 28th, 2016, 13:54
درود
خبر خوبی هست که بلاخره این حملات دفع شد چون واقعا در این مدت بسیار مشتریان و سرویس دهندگان رو کلافه کرده بود.

BuyHardware
August 28th, 2016, 15:34
راحت میشه 100 گیگابیت دیداس زد با روش dns amplification
اونوقت اینا دقیق چیو با 30 گیگابیت حل کردند ؟

CaeZer
August 28th, 2016, 15:43
سلام دوستان

ببخشید من متوجه نشدم . یعنی من اگر سرور ایرانی روی اینترنت داشته باشم کسی از خارج نمیتونه به من اتک بده ؟

ممنون میشم توضیح بدید

k-pax
August 28th, 2016, 15:48
مشکل اساسی دستاندرکاران دولتی اینه که فقط فکر راه برای همین لحظه هستند !

مثلا میان مشکل حملات با 30 گیگ حل میکنن و به فکر این نیستند که یه زیرساختی درستن کنند که تا 100 گیگ به مشکلی نخوره . فقط دارن همین الان میبینن و به فکر آینده نیستن !

توی همه موارد همینجوری عمل میکنن ! هروقت دیدن دیگه چاره ای ندارن به فکر حل میافتن و دقیقا هم همونو حل میکنن بدون نگاه به آینده!

اما بازم خوبه تا این حد هم حل شد

BuyHardware
August 28th, 2016, 17:51
سلام دوستان

ببخشید من متوجه نشدم . یعنی من اگر سرور ایرانی روی اینترنت داشته باشم کسی از خارج نمیتونه به من اتک بده ؟

ممنون میشم توضیح بدید

هر شخصی که بتونه 10 هزار تومن بده یه vps غیر از ایران بگیره میتونه سرور تو دیتا سنتر های ایرانی رو راحت بخوابونه
چون خارج از ایران پورت شبکه ها عموما 1 گیگابیت هست

k-pax
August 28th, 2016, 17:56
سلام دوستان

ممنون میشم توضیح بدید

اگه میخواید خارج از ایران د دسترس نباشه آیپی اینترانت بگیرید . کسی از خارج نمیتونه بهتون وصل بشه پس اتک هم نمیخورید !

از داخل ایران هم کسی اتک داد .(مثلا) میشه با داشتن ایپیش شکایت کرد ! (ای بابا)

CaeZer
August 28th, 2016, 18:14
اگه میخواید خارج از ایران د دسترس نباشه آیپی اینترانت بگیرید . کسی از خارج نمیتونه بهتون وصل بشه پس اتک هم نمیخورید !

از داخل ایران هم کسی اتک داد .(مثلا) میشه با داشتن ایپیش شکایت کرد ! (ای بابا)

هر شخصی که بتونه 10 هزار تومن بده یه vps غیر از ایران بگیره میتونه سرور تو دیتا سنتر های ایرانی رو راحت بخوابونه
چون خارج از ایران پورت شبکه ها عموما 1 گیگابیت هست
خوب از اول هم اینطور بود ، یعنی توی این افتتاحیه چی اضاف شد ؟ و زیر ساخت از چه اتک هایی ایمن بود ؟

از همون کسی از داخل جرات اتک دادن رو نداشت . الان چه چیز جدیدی شده که این همه تبلیغات کردن واسش؟