PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد دفتر

gigabyte2052
August 26th, 2016, 05:38
سلام ما نیاز داشتیم یک دفتر اجاره کنیم و بنده کاملا بی اطلاع هستم از شرایط و مجوز های لازم حوزه فعالیت هم پشتیبانی و خدمات کامپیوتری و اینترنتی است

ایا بجای جواز کسب میتونیم شرکت ثبت کنیم

و ایا میتونیم شرکتمون رو مثلا در شهر a (که معافیت مالیاتی داره) در استان f ثبت کنیم ولی محل فعالیتمون در شهر b و همون استان f باشه؟

ایا برای ثبت شرکت در حوزه خدمات کامپیوتری لیسانس مرتبط لازمه ؟

کلا هرچی میدونید دریغ نکنید ممنون میشم:53:

i.sharifi
August 26th, 2016, 06:22
صبح بخیر

مدارک و شرایط ثبت شرکت کامپیوتری
(https://sabttehran.com/%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1%D B%8C/)

و ایا میتونیم شرکتمون رو مثلا در شهر a (که معافیت مالیاتی داره) در استان f ثبت کنیم ولی محل فعالیتمون در شهر b و همون استان f باشه؟

برای برخورداری از مزیت معافیت 20 ساله از مالیات ، اقامتگاه شرکت باید در مناطق آزاد مستقر باشد .

کلا هرچی میدونید دریغ نکنید ممنون میشمhttp://www.webhostingtalk.ir/images/IPBPRO/smilies_IPBPRO/53.gif

Bonus
آموزش نحوه جستجوی اطلاعات در گوگل

(http://www.sarzamindownload.com/contents/1160/)

gigabyte2052
August 26th, 2016, 18:06
ممنون ولی جواب این سوالمو ندادید ایا بجای جواز کسب میشه شرکت ثبت کرد ؟

auuob
August 26th, 2016, 18:19

سلام.

نه حتما نیاز به لیسانس نیست.
میتونین در انتخاب اسم و انتخاب موضوعات فعالیت شرکت ، مواردی رو انتخاب کنین که نیاز به مجوز و ... نداشته باشه. موفق باشید

i.sharifi
August 26th, 2016, 20:31
جواز کسب و شرکت دو تا بحث مجزاست . اولی شخص حقیقی است (در صورتی که شرکتی در کار نباشد) و دومی حقوقی .
اما به هر حال بعد از ثبت شرکت برای شروع فعالیت فیزیکی، دریافت جواز کسب الزامی است (سازمان انفورماتیک و اصناف رایانه این مجوزها را صادر می کنند) .
مدارک مورد نیاز جهت اخذ پروانه کسب دائم اشخاص حقوقی (http://itunion.ir/%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2-%D8%AC%D9%87%D8%AA-%D8%A7%D8%AE%D8%B0-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%A7%D9%86%D9%87-%DA%A9%D8%B3%D8%A8/%D8%A7%D8%AE%D8%B0-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%A7%D9%86%D9%87-%DA%A9%D8%B3%D8%A8-%D8%AF%D8%A7%D8%A6%D9%85-%D8%A7%D8%B4%D8%AE%D8%A7%D8%B5-%D8%AD%D9%82%D9%88%D9%82%DB%8C)

hegza
August 27th, 2016, 04:37
همانطور که دوستان گفتند چه با شرکت چه بی شرکت نیاز به مجوز هست اما اگر صرفا زدن یک دفتر کار هست اداری حساب میشه و مجوز نمیخواد
در مورد معافیت مالیاتی باید عرض کنم برای تولید کنندگان معافیت بهمراه داره نه برای کارهای روتین کشوری
مثلا شما اگر اقدام به تولید کیبورد در منطقه آزاد بکنید معاف از مالیات میشید اما کیبورد بیارید اونجا بعد وارد کشور بکنید هم باید گمرکی بدین هم مالیات
یا تولید نرم افزار بکنید و اون رو عرضه کنید در صورتیکه اونجا ساکن باشید و بیمه و موارد دیگر هم رد بکنید مالیاتی نخواهید داشت

gigabyte2052
August 27th, 2016, 05:16
همانطور که دوستان گفتند چه با شرکت چه بی شرکت نیاز به مجوز هست اما اگر صرفا زدن یک دفتر کار هست اداری حساب میشه و مجوز نمیخواد
در مورد معافیت مالیاتی باید عرض کنم برای تولید کنندگان معافیت بهمراه داره نه برای کارهای روتین کشوری
مثلا شما اگر اقدام به تولید کیبورد در منطقه آزاد بکنید معاف از مالیات میشید اما کیبورد بیارید اونجا بعد وارد کشور بکنید هم باید گمرکی بدین هم مالیات
یا تولید نرم افزار بکنید و اون رو عرضه کنید در صورتیکه اونجا ساکن باشید و بیمه و موارد دیگر هم رد بکنید مالیاتی نخواهید داشت

دقیقا منظورم تولید و طراحی ... و پشتیبانی بود

تو همون استان ساکن ه ولی تو اون شهر نه فک کنم میشه یک دفتر در اون شهر داشت و دفاتر دیگه در شهرهای دیگه اون استان و همشون از مالیات معاف باشن درسته؟

hegza
August 27th, 2016, 05:20
دقیقا منظورم تولید و طراحی ... و پشتیبانی بود

تو همون استان ساکن ه ولی تو اون شهر نه فک کنم میشه یک دفتر در اون شهر داشت و دفاتر دیگه در شهرهای دیگه اون استان و همشون از مالیات معاف باشن درسته؟

در مورد استان فکر نکنم
و فقط مربوط به منطقه ویژه هست اما بهتره خودتون بپرسید
عموما هنوز مالیات در کشور فراگیر نشده پس پاسخ سالم نیاز دارید از خودشون حتما بپرسید

m_dg_farari
August 27th, 2016, 20:27
در کل دوست من در صورتی که شرکت ثبت کنید ، مشکلی از بابت دفتر کار ندارید (یعنی کسی به شما گیر نمیده که چرا دفتر زدید و جواز کسبت کو! گواهی تاسیس شرکت و روزنامه رسمی ، نشان فعالیت قانونی هست)
و البته ما 4 سال در جاهای مختلف دفتر داشتیم و یک بار هم کسی از مراجع به ما مراجعه نکرد که چیزی رو چک کنه! کلا کاری ندارن... مگر اینکه گزارش بشید توسط همسایه ها و ... (مثلا برای رفت و آمد زیاد در منطقه مسکونی!)
در رابطه با مالیات هم اطلاعاتی ندارم متاسفانه