PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ایده برداری یا ریپ؟ از شرکت های بزرگ تا سایت های کوچک

TATSERVER.NET
August 25th, 2016, 18:50
سلام.

همه‌ی شما تا به حال به این موضوع برخوردید.
توی کشور ایران این موضوع بسیار فراگیر هست، حداقلش شما یک سایت قالبش رو میتونید توی 7الی8 جای دیگه هم ببینید.
چه شرکت های بزرگی مانند پارس آنلاین و *780# تا سایت های بسیار کوچک و وبلاگ ها

به نظر شما دولت در این باره چاره ای اندیشیده؟ امضای قرارداد های DMCA و عضویت ایران در کشور های حامی منافع تولید کنندگان؟
به نظر شما چه مشکلاتی در این راه ممکنه پیش بیاد؟
کشور ایران یک کشور اسلامی هست، و ***ی هم در اون نهی شده، پس چرا ***ی کالاهای تولیدی مجازی حتی در بعضی جاها از کشور های خارجی نیز توصیه شده!؟

مثالی که میتونید ببینید، شرکت اپل و دو نمونه ایرانی و کپی برداری شده از اون هست:
apple.com

parsonline.com
780.ir

منتظر نظرات دوستان هستیم.

cacodemon
August 25th, 2016, 18:54
یک سوال دارم از شما
سیستم عاملی که الان دارید باهاش پیام میفرستید چی هست ؟ ویندوز؟ خریداری کردید؟
بقیه برنامه های نصب روی پی سی تون چی؟
ایا کسی که داره قالب طراحی میکنه فتوشاپ و خرید کرده؟
این بحث گسترده اس بیخیال شید

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

TATSERVER.NET
August 25th, 2016, 18:55
یک سوال دارم از شما

ویندوز بنده بله لاینسس دار هست و خریداری شده، ولی بیشتر کار من روی Ubuntu 16.04.1 هست.

cacodemon
August 25th, 2016, 18:56
ویندوز بنده بله لاینسس دار هست و خریداری شده، ولی بیشتر کار من روی Ubuntu 16.04.1 هست.
چند درصد مثل منو شما تو ایران پیدا میشن؟

TATSERVER.NET
August 25th, 2016, 18:58
چند درصد مثل منو شما تو ایران پیدا میشن؟

sent from my nexus 6 using tapatalk

اولا که باید این امر از پایه‌ی پایه برنامه ریزی بشه همینطور که ذکر کردم و برخورد بشه. امضای قرارداد های dmca و کپی رایت.
ولی باز هم که توجه کنید بنده سوال اصلیم این هست که نباید ارگانی باشه که حداقل روی استفاده شرکت ها نظارت کنه؟ توی خود آمریکا هم افرادی هستن که کرکی استفاده میکنند.

cacodemon
August 25th, 2016, 19:04
اولا که باید این امر از پایه‌ی پایه برنامه ریزی بشه همینطور که ذکر کردم و برخورد بشه. امضای قرارداد های dmca و کپی رایت.
ولی باز هم که توجه کنید بنده سوال اصلیم این هست که نباید ارگانی باشه که حداقل روی استفاده شرکت ها نظارت کنه؟ توی خود آمریکا هم افرادی هستن که کرکی استفاده میکنند.
اون ارگانی که میخواپ نظارت کنه رو بقیه شرکت ها تو ایران از ویندوز کرکی استفاده میکنه تو سازمانش
[emoji1] [emoji1] [emoji2] [emoji23]

TATSERVER.NET
August 25th, 2016, 19:05
اون ارگانی که میخواپ نظارت کنه رو بقیه شرکت ها تو ایران از ویندوز کرکی استفاده میکنه تو سازمانش
[emoji1] [emoji1] [emoji2] [emoji23]

همون ویندوزشونم XPه ماشالله، ولی من روی این موضوع تاکید دارم، آخرش تا کی؟ باید دولت یک فکری بکنه، حالا یک Uservoice راه بندازیم یا ...

cacodemon
August 25th, 2016, 19:07
دولت حساب میکنه اگر بخواد قانون کپی رایت و به رسمیت بشناسه چقدر باید خودش هزینه بده بعد بیخیال میشه[emoji23]

bahra
August 25th, 2016, 19:52
متاسفانه یکی از مشکلات بسیار بحث بر انگیز همین قانون کپی رایت هست.
اگر دولت تصمیم بگیره که هر کسی کپی برداری کنه جریمه کنه و یک سازمانی مثلا به نام سازمان مبارزه با کپی برداری با هم به جایی نمی رسه.
فقط یک کلام مردم همه باید درک کنند و فرهنگ سازی بشه.
بعضی افراد خیلی به حلال و حروم حساس اند ولی کپی برداری رو به دید کار مکروه می بینند نه حرام !

isn
August 25th, 2016, 20:05
دوست عزیز

وقت خودتون رو تلف نکنید چه اینجا چه هر فروم دیگری ، 100 صفحه هم بحث بشه اثری ندارد

یکسری موارد باید از پایه درست باشه وقتی موجود نیست تا N سال دیگه هم همه این بحث ها فقط حرفه و هیچ موقع تو ایران کپی رایت جا نمی افــتد

چون شاید بعضیا مثل شما حاضر باشند Win لایسنس دار بخرند ولی الان دوره زمونه ای شده که کسی حاضر نیست پول بده وقتی میبینه تقریبا رایگان میتونه راه اندازی کنه ... ( هر کی هم مخالفه از نزدیک بررسیش کنی موارد نقض صحبتش پیدا میشه )

مثلا فکر کن تو ایران طرف برای هر plugin و برنامه ی adobe لایسنس می خرید ( دیگه آخر ماه قبض برق و ... می مونه رو دستش و ... )
ولی یکسری موارد مثل ریپ قالب ( موافقم با شما ، اگر فرهنگ سازی بشه که اینم هیچ موقع نمیشه شاید دیگر فردی که مطلع از موضوع ریپ نیست دست به این کار نزند )
در مورد pOnline و شرکت های دیگه به نظرم ایده از سایت های دیگه گرفتند ولی خوب خودت می دونی ایده گرفتن چیز بدی نیست و از نظر من کپی 100 % نشده ، یک شرکت که میلیاردی هزینه میکنه نمی آید اعتبار خودشو
با یک قالب کپی خراب کنه و طراح و برنامه نویس با حقوق میلیونی هم دارد

به نظر من این موارد زمانی درست میشه که :

1) وضع مالی همه خوب باشه وقتی طرف دغدغه مالی داشته باشد خود شما هم باشی نظرت شاید عوض بشه و اولویت دیگری داشته باشی ( البته من مطمئنم حتی وضع مالی هم خوب باشد باز هم ملت محصول بدون لایسنس می خرند ) => این بر میگرده به فرهنگ یک کشور ( اول می خواستم بگم فرهنگ استفاده ، ولی دیدم خیلی این کلیشه ای شده )

2) قانون درست درمان داشته باشیم که دیگه بیشتر از این نمیگم ...

یا علی

sinbb
August 26th, 2016, 00:56
سلام.

همه‌ی شما تا به حال به این موضوع برخوردید.
توی کشور ایران این موضوع بسیار فراگیر هست، حداقلش شما یک سایت قالبش رو میتونید توی 7الی8 جای دیگه هم ببینید.
چه شرکت های بزرگی مانند پارس آنلاین و *780# تا سایت های بسیار کوچک و وبلاگ ها

به نظر شما دولت در این باره چاره ای اندیشیده؟ امضای قرارداد های DMCA و عضویت ایران در کشور های حامی منافع تولید کنندگان؟
به نظر شما چه مشکلاتی در این راه ممکنه پیش بیاد؟
کشور ایران یک کشور اسلامی هست، و ***ی هم در اون نهی شده، پس چرا ***ی کالاهای تولیدی مجازی حتی در بعضی جاها از کشور های خارجی نیز توصیه شده!؟

مثالی که میتونید ببینید، شرکت اپل و دو نمونه ایرانی و کپی برداری شده از اون هست:
apple.com

parsonline.com
780.ir

منتظر نظرات دوستان هستیم.

الان این سایت ها طرحشون شبیه به هم هست ولی دلیل نمیشه که یکی از دیگری ریپ زده !
یعنی چون اون سایت اومد و دو تا اسلایدر گذاشت پس سایت های دیگه نباید این طرح اسلایدر رو در قالبشون بکار ببرن ؟

اگر اینطوریه پس طرح مارکت های اندروید همه از گوگل پلی ریپ زده شده !

sylvester
August 28th, 2016, 13:52
یک سوال دارم از شما
بقیه برنامه های نصب روی پی سی تون چی؟
ایا کسی که داره قالب طراحی میکنه فتوشاپ و خرید کرده؟
این بحث گسترده اس بیخیال شید

مشکل همینجاست
اجرای قانون یا به کل وجود داشته باشد یا اصلا نباشد
قانون گزینشی فایده نداره