PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خرید سرور و ایجاد یک دیتا سنتر کوچک

kamran009800
August 23rd, 2016, 16:19
با سلام و احترام به تمامی دوستان وب هاستینگ
بنده میخوام سرور خرید کنم 3 عدد بعد از کلی تحقیق یک سرور با این مشخصات میخوام بخرم
HPE ProLiant DL580 Gen8 High Performance -Xeon E7-4890v2 2.8 GHz - 128 GB - 0 GB
کلیه اطلاعاتشو ضمینه کردم
دو عدد سرور دیگه هم میخوام بگیرم
SUPERMICRO X10DRL-i
(2)INTEL XEON E5-2620 V3(2.4GHZ,6CORE,15MB)
CRUCIAL 32GB DDR4 2133MHZ ECC REG
(2)SEAGATE 2TB SATA 7.2K 3.5"
(2)SSD 120GB SAMSUNG EVO 850
بعد برای کار هاست و سرور هستش
سرعت اینترنت که بهش میخوایم متصل کنیم تقریبا 15 مگابیت هست 15*8= 1 مگابایت 200 کیلو بایت میشه که اختصاصی هستش
بعد ups .... هم تهیه کردیم
مشخصات سرور ببینید نظراتون راجب این بگید و با این سرعت اینترنتی که میگم جواب کار سرور میده
اگر سرور بهتری سراغ دارید برای کار ما بهم معرفی کنید و چ کار هایی باید رعایت کنیم برای این دیتا سنتر با تشکر
http://s2.picofile.com/file/8264834176/4_782983.pdf.html

Mr.Pouria
August 23rd, 2016, 17:01
شما باید اول از همه مکان دیتاسنتر رو مخص کنید و سیستم تحویه درستی در اون به کار بگیرید ...

پورت 15 برای خدمات هاستینگ و غیره اصلا مناسب نیست ... پیشنهاد میکنم یک stm اینترانت 50 مگ خریداری کنید که قیمتش هم کامل مناسب هست ...

TARIMEHR
August 23rd, 2016, 17:11
قبل از هر چیز برای این دیتاسنتر باید اسم انتخاب کنید.

zartosht
August 23rd, 2016, 17:17
وقتی دیتاسنتر های داخل کشور خدامت با قیمت خیلی مناسب ارائه میدن شما چرا دنبال ups و هزینه بالای اینترنت هستید ؟ از خدمات دیتاسنتر ها استفاده کنید .

2JZ
August 23rd, 2016, 17:20
عزیز ، دیتاسنتری مثل روند تازه که این همه تجربه و سابقه داره ، با اینترنت ۱۰۰ مگابیت و اینترانت ۱ گیگابیت که در زیرساختش داره اصلا گزینه مناسبی برای میزبانی سرور جهت هاستینگ نیست !!
دیگه چه برسه به اینکه بخواید با لینک های خیلی پایین تر اقدام به راه اندازی بستر برای میزبانی ۳ سرور هاستینگ کنید.
همینطوریش تو دیتاسنترای بزرگی مثل پارس آنلاین و افرانت کلی مشکل وجود داره...

BuyHardware
August 23rd, 2016, 17:56
[QUOTE=Mr.Pouria;1569376]شما باید اول از همه مکان دیتاسنتر رو مخص کنید و سیستم تحویه درستی در اون به کار بگیرید ...

پورت 15 برای خدمات هاستینگ و غیره اصلا مناسب نیست ... پیشنهاد میکنم یک smtp اینترانت 50 مگ خریداری کنید که قیمتش هم کامل مناسب هست ...

منظور شما از smtp همون STM1 هست ؟ بعد مطمعین هستید STM1 50 مگابیت هست ؟ نه 155 مگابیت ؟

Synchronous Transport Module level-1
دوست عزیز اگر تمایل داشتید من میتونم افر خوبی روی سرور ها بهتون بدم

Farid Saadat
August 23rd, 2016, 19:03
١٥ مگابيت به هر سرور ٥ مگابيت ميرسونه. هر سرور سرعت دانلود ٦٠٠ كيلوبايت خواهد داشت. واقعا به نظر شما كسى با اين سرعت ، سرور خريدارى ميكنه ازتون ؟

kamran009800
August 23rd, 2016, 20:06
با سلام مجدد به دوستان
این که ما بخوایم از امکانات دیتا سنتر های دیگه استفاده کنیم
یکم جدا از عقلانی هست و هر دیتا سنتری روز که نقطه شروعش بوده همچین مشکلاتی را داشته
بازم ممنونم Mr.Pouria (http://www.webhostingtalk.ir/member.php?u=99753) حرفشون درسته این کارو باید انجام بدیم
و مورد بعدی این هست که سرور ها به شدت ارتقاع پیدا خواهد کرد و مشکلی که ما داریم توی اراک استان مرکزی بودن هست
این مورد باعث شده هر سرویسی که بخوایم بگیریم 2 برابرشو برای انتقال باید خرج کنیم
دوستان بازم اگه نظر دارن بگن ممنونم

kavoshco
August 23rd, 2016, 20:13
دوست عزیز اگر این کار صرفا برای آموزش و یادگیری هست ، پیشنهاد میشه از سیستم های دسکتاپ و لینک اینترنت اختصاصی استفاده کنید
اما اگر هدف این کار تجاری هست بهتون پیشنهاد میکنم اصلا سمتش نرید

گنده تر از شما هم رفتن سراغ این کار و آخرش هیچی به هیچی ، داریم در مورد یه سرور روم صحبت میکنیم.
مطمئن باشید اگر از 7 خان رستم بگذرید و این کارو انجام بدید کسی حاضر نمیشه به شما اعتماد کنه و ازتون سروسی تهیه کنه.

اینا تجربه 6ساله بنده بود که بهتون منتقل کردم ، ریش و قیچی دست خودتونه

ببخشید که بنده انقد رک حرفامو زدم
اگر در سخن تند من، در انتقادهای زننده و تیز و صریح من، تلخی‌ای وجود دارد، این تلخی را بر من ببخشید، اگر معتقدید ومی بینید که در آن حقیقتی هست. ...
دکتر شریعتی

Mr.Pouria
August 23rd, 2016, 20:25
[QUOTE]

منظور شما از smtp همون STM1 هست ؟ بعد مطمعین هستید STM1 50 مگابیت هست ؟ نه 155 مگابیت ؟

Synchronous Transport Module level-1
دوست عزیز اگر تمایل داشتید من میتونم افر خوبی روی سرور ها بهتون بدم

ممنون کلمه stm اصلاح شد ...
من ظور من از 50 مگ این بود که سرعتش میانگین 50 مگ هست مگرنه 155 مگا بیت وقتی تبدیل به بایت بشه حدودا 20 مگا بایت میشه

- - - Updated - - -

دوست عزیز اگر این کار صرفا برای آموزش و یادگیری هست ، پیشنهاد میشه از سیستم های دسکتاپ و لینک اینترنت اختصاصی استفاده کنید
اما اگر هدف این کار تجاری هست بهتون پیشنهاد میکنم اصلا سمتش نرید

گنده تر از شما هم رفتن سراغ این کار و آخرش هیچی به هیچی ، داریم در مورد یه سرور روم صحبت میکنیم.
مطمئن باشید اگر از 7 خان رستم بگذرید و این کارو انجام بدید کسی حاضر نمیشه به شما اعتماد کنه و ازتون سروسی تهیه کنه.

اینا تجربه 6ساله بنده بود که بهتون منتقل کردم ، ریش و قیچی دست خودتونه

ببخشید که بنده انقد رک حرفامو زدم
اگر در سخن تند من، در انتقادهای زننده و تیز و صریح من، تلخی‌ای وجود دارد، این تلخی را بر من ببخشید، اگر معتقدید ومی بینید که در آن حقیقتی هست. ...
دکتر شریعتی

عزیز حرف شما درسته ایشون هم ذکر کردن برای ارائه هاستینگ هست ...
چون سرور رو خریداری کردن و هزینه کردن میتونن با برنامه ریزی این کار رو پیش ببرن ...

نمونه های فعالی در ایران داریم که سرور هاشون داخل خود شرکت کولو شده و خدمات میدن

اگر یادتون باشه هاست ایران اوایل یکی دو یونیت بیشتر نداشت الان تعداد یونیت ها شون بیشتر شده اما هم چنان یک روم سرور هستن ....

نتیجه کلی اینه که اگه قیمت مناسب + کیفیت بالا بدهند میتونن مشتری جذب کنن و بعد یه مدت مثل سایر هاستینگ ها گرون تر کنن

zartosht
August 24th, 2016, 10:01
این بحث فایده ای نداره ؛ شما میدونید هزینه هر smt1 ماهانه چند میلیون تومن هست ؟ بعد این هزینه رو با هزینه 150 هزار تومنی هر یونیت مقایسه کنید ، هزینه برق و .. رو هم حساب کنید اصلا بحث الکی هست ایجاد کردین .

یک زمان شما مثلا 4-5 تا رک داشته باشی داخل تهران باشی مثل مهن وب هاست یا روبیناسروریا هاست ایران اقدام به راه اندازی سرور روم در ساختمان خودتان و اقدام به اتصال با چندین بک بون میکنید خوبه نه اینکه تو شهرستان بخوای سرور روم بزنی :|

amirfateh
August 24th, 2016, 11:06
عزیز ، دیتاسنتری مثل روند تازه که این همه تجربه و سابقه داره ، با اینترنت ۱۰۰ مگابیت و اینترانت ۱ گیگابیت که در زیرساختش داره اصلا گزینه مناسبی برای میزبانی سرور جهت هاستینگ نیست !!
دیگه چه برسه به اینکه بخواید با لینک های خیلی پایین تر اقدام به راه اندازی بستر برای میزبانی ۳ سرور هاستینگ کنید.
همینطوریش تو دیتاسنترای بزرگی مثل پارس آنلاین و افرانت کلی مشکل وجود داره...
چطور متوجه شدید که روند تازه 100 مگابیت اینترنت و 1 گیگابیت اینترانت داره؟

kamran009800
August 24th, 2016, 11:33
١٥ مگابيت به هر سرور ٥ مگابيت ميرسونه. هر سرور سرعت دانلود ٦٠٠ كيلوبايت خواهد داشت. واقعا به نظر شما كسى با اين سرعت ، سرور خريدارى ميكنه ازتون ؟
دوست عزیز اول این که ما شیر میکنیم این پهنای باند اختصاصی را نه این که پارتیشن بندی کنیم برای هر سرور چقدر سرعت بره
اگر 2 مگابایت سرعت دانلود باشه برای یک رک 41 یونیتی بدون کسری سرعت میتونید استفاده کنید
من با یک سری شرکت های هاستینگ صحبت کردم که سرور دست خودشون بود اینا سرور را با سرعت 512 کیلو بایت کلو میکنن ینی 1/3 سرعت که ما میخوایم بدیم

- - - Updated - - -

این بحث فایده ای نداره ؛ شما میدونید هزینه هر smt1 ماهانه چند میلیون تومن هست ؟ بعد این هزینه رو با هزینه 150 هزار تومنی هر یونیت مقایسه کنید ، هزینه برق و .. رو هم حساب کنید اصلا بحث الکی هست ایجاد کردین .

یک زمان شما مثلا 4-5 تا رک داشته باشی داخل تهران باشی مثل مهن وب هاست یا روبیناسروریا هاست ایران اقدام به راه اندازی سرور روم در ساختمان خودتان و اقدام به اتصال با چندین بک بون میکنید خوبه نه اینکه تو شهرستان بخوای سرور روم بزنی :|

حرفتون درست هست ما قصد این را داریم که ساختمونی توی تهران در اختیار بگیریم
برای شروع کار با این مشخصاتی که گفتم سرعت 1/5 مگابایت سرعت دانلود سرور باشه جوابگوی کار دیتا سنتر نیست ؟

zartosht
August 25th, 2016, 01:12
دوست عزیز اول این که ما شیر میکنیم این پهنای باند اختصاصی را نه این که پارتیشن بندی کنیم برای هر سرور چقدر سرعت بره
اگر 2 مگابایت سرعت دانلود باشه برای یک رک 41 یونیتی بدون کسری سرعت میتونید استفاده کنید
من با یک سری شرکت های هاستینگ صحبت کردم که سرور دست خودشون بود اینا سرور را با سرعت 512 کیلو بایت کلو میکنن ینی 1/3 سرعت که ما میخوایم بدیم

- - - Updated - - -

حرفتون درست هست ما قصد این را داریم که ساختمونی توی تهران در اختیار بگیریم
برای شروع کار با این مشخصاتی که گفتم سرعت 1/5 مگابایت سرعت دانلود سرور باشه جوابگوی کار دیتا سنتر نیست ؟

بازم توجیح افتصادی نداره ، چون خدماتی که الان دیتاسنتر ها ارئه میدن با صرفه تر هست ، یک 2*2 = 4 تا کنید متوجه هزینه های بالا اینکار میشوید

شما اگر میخواهید خاص کار کنید یک سرور روم در دیتاسنتر ها به صورت کامل اجاره کنید .

بستگی به میزان بازدید شما دارد ، موضوع مهم تر استفاده از چند بک بون هست که در صورت قطعی اینترنت بتوانید جایگزین داشته باشید

kamran009800
August 25th, 2016, 02:57
بازم توجیح افتصادی نداره ، چون خدماتی که الان دیتاسنتر ها ارئه میدن با صرفه تر هست ، یک 2*2 = 4 تا کنید متوجه هزینه های بالا اینکار میشوید

شما اگر میخواهید خاص کار کنید یک سرور روم در دیتاسنتر ها به صورت کامل اجاره کنید .

بستگی به میزان بازدید شما دارد ، موضوع مهم تر استفاده از چند بک بون هست که در صورت قطعی اینترنت بتوانید جایگزین داشته باشید

ببینید اول از همه کار ما با 3 تا سرور شروع میشه ولی بی شک بیشتر خواهد شد
الان دیتا سنتر ها هم قیمتاشون همچین پایین هم ینست
الان 3 تا سرور بخوایم بدیم برامون کلو کنن بابت نصب و اینا هزینه هاش هیچی
ولی ماهاینه 170 تومن کم کم میگیرن و بعد از اون دردسر پهنای باند شروع میشه
مورد داشتم که سرور توی اسیاتک داشته این سرور های که فروخته بوده برای ارسال اتک استفاده میکردن 10 ترابایت پهنای باند مصرف شده خبری که نمیدن چقدر پهنای باند از سرویس شما مصرف شده اخر ماه براون فاکتور میکنن واریز کنید چیزی به مقدار 3 ملیون تومن
جدا از هزینه کلو کردن واریز کردن این مشکلات هم هستش توی کلو کردن سرور توی دیتا سنتر های مختلف
بستر اینترانت هم تهیه کردیم 20مگابیت
ولی همچنان باز داریم پیگیری میکنیم ما نیومدیم برای ضرر کردن اومدیم سرمایه ای که داریم وارد یه کسب تجارتی کنیم که بشه ازش هم برای کار افرینی کرده باشیم و هم در امدی برای حاصل خودمون بشه

Majdict.com
August 28th, 2016, 08:49
سلام دوست عزیز
در مورد سخت افزار انتخابی باید بهتون بگم که نسل های جدیدتر از این سرورها هم الان تو بازار اومده این سخت افزار بد نیست ولی به چه قیمتی دارین تهیه می کنید این خیلی مهمه.......در مورد stm1 بگم هزینه ها وحشتناکه پیشنهاد می کنم اول ی مروری روی هزینه ها داشته باشین و بعد به درآمد فک کنید بازاری که انتخاب کردین بسیار رقابتیه بنابراین باید بدونید برگشت سرمایه در حداقل سه سال اولیه ندارین چه برسه به سود.....بعد از بررسی این موارد اقدام بکنید با نظر یکی از این دوستان هم موافقم که اعتماد سازی در این حوزه کاربسیار سختیه و باید تلاش بسیاری بکنید.
موفق و پیروز باشید

OmidX
August 28th, 2016, 18:53
از نظر هزینه اینکار اصلا توجیه اقتصادی ندارد ... شما اگر سرور ها رو در یکی از دیتاسنتر های داخلی کولو کنید هم کیفیت بالاتری خواهید داشت و هم دردسر و هزینه ب مراتب کمتری .

kamran009800
August 31st, 2016, 12:40
با سلام
دوستان عزیز بیشتز از این که ادم دل سرد کنید راه حل بذاریدبرامون بتونی کار انجام بدیم
بازم ممنونم منو از مشکلات کار خبر دار کردید
ولی من راه حل میخوام برای این برای شروع کار

navidmadrid
August 31st, 2016, 12:46
جناب اگه فکر میکنید امکان پیشرفت دارید و می توانید سرور هاتون افزایش دهید به حرف دوستانمون گوش نکنید و سرور روم رو در تهران راه اندازی کنید
زیرا در ایران داشتن فضای اختصاصی و سرور روم کمتر مشاهده میشه و این میتونه برای شما یک مزیت نسبت به بقیه باشه

2JZ
August 31st, 2016, 13:07
جناب اگه فکر میکنید امکان پیشرفت دارید و می توانید سرور هاتون افزایش دهید به حرف دوستانمون گوش نکنید و سرور روم رو در تهران راه اندازی کنید
زیرا در ایران داشتن فضای اختصاصی و سرور روم کمتر مشاهده میشه و این میتونه برای شما یک مزیت نسبت به بقیه باشه
ببخشید شما تجربه ای در زمینه نگهداری دیتاسنتر دارید که پیشنهاد می کنید سرور روم راه اندازی کنند؟
فکر می کنید بقیه از روی قصد و غرض پیشنهاد کردند این کار توجیه نداره؟

CaeZer
August 31st, 2016, 13:10
سلام دوست عزیز

هیچ کار غیر ممکنی توی جهان هستی وجود ندارد ، البته سخت هست ولی غیر ممکن نیست.

به نظر من پورتی که دارید رو تقویت کنید بهتر جواب میگیرید.

و یک سرور دیگه هم بگیرید با هارد بالا تک یونیت باشه فقط برای بک آپ گرفتن ، میتونه مثل بیمه عمل کنه براتون.

alirezakaj
September 9th, 2016, 21:18
هدفتون ازین کار چیه ؟ ‍‍
فروش کنید یا شخصی میخواید برا خودتون داشته باشین؟
اینجوری تا ۱ سال فقط ضرر میکنید .