PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فارغ التحصیلان رشته کامپیوتر،راهنمایی کنید !

black.p
August 21st, 2016, 16:29
سلام و عرض ادب

از دوستانی که در رشته مهندسی کامپیوتر ( گرایش نرم افزار و آی تی ) درس خوندند و الان دانشجو هستند یا فارغ التحصیل میخام بنده رو راهنمایی کنند :

1- بازار کار بعد از فارغ التحصیلی در چه وضعیتی هست ؟ ( میدونم وضع خرابه و کار که کلا نیست حالا واسه یه مهندس کامپیوتر اصلا نیست بازم بگین خالی از لطف نیست !)
2- از وضعیت درس هاش تو دانشگاه بگید ، منظورم سخت هستش یا نه ؟ ( برای یه فردی که تو ریاضیات متوسط هست ) ( خودم تو گوگل و سایر جاها جست و جو کردم و اینطور که با کتبش آشنا شدم به نظر سخت میاد )
3- آیا ارزششو داره بری دانشگاه آزاد بخونی این رشته رو ؟ ( با در نظر گرفتن خرج و مخارج سنگین دانشگاه آزاد و بازار کار بد این رشته )

*بنده 20 سالم بوده و کلا از زمانی که خودمو پیدا کردم با کامپیوتر بودم ، و به هیچ چیز دیگه ای علاقه ندارم به غیر از کامپیوتر و هوا و فضا که دومیش اینم برای ما نشدنیه :-s

خواهش میکنم دوستانی که تجربه دارن بنده رو راهنمایی کنن،حیاتیه واسم،دعاتون میکنم:63::53:

Yas-Host
August 21st, 2016, 16:35
1- اصلا جالب نیست . دنبال استخدامی ساده نباشید (فوق لیسانس هم در استخدام ها بخاطر جنسیت و پارتی کم میارند وای به حال لیسانس) مگر اینکه پارتی داشته باشید.
2- بستگی به دروس شما داره و نحوه ورود شما به دانشگاه هست . دانشگاه هم مهم است . برای مثال در قزوین در رشته it سخت گیری هایی هست که در دانشگاه ازاد کرمان هم یک درصد اون رو نمیتونید ببنید! البته دانشگاه ازاد هم در هر شهر و رشته ها متفاوت هست.(برای عمران نیز این مورد بالعکس است).
3- برای فرار از سربازی(بصورت موقت) بله اما در غیر این صورت خیر چون در دانشگاه ها (اکثر دانشگاهها) شما را برای بازار کار آماده نمی کنند فقط چند مبحث طبق سر فصل اموزشی درس می دهند و میره!

navid2zp
August 21st, 2016, 16:40
سلام

1:
بازار کار برای همه رشته ها هست دوست عزیز. ولی خوب کسی که یک دانشگاه غیر انتفاعی که معلوم نیست کجا خوب معلومه کار پیدا نمیشه.
شما خودت شرکت داشته باشی سرمایه کارتو میزاری واسه چنین شخصی؟ نه.
اگر فقط به قصد مدرک می خواید برید خوب نه هیچ کاری براتون نیست و نخواهد بود ولی اگر واقعا کار بلد هستید و تخصصی دارید در زمینه ای 100% براتون کار هست
همینطور می تونید برنامه نویسی انجام بدید که خیلی بیشتر کار هست و اصلا نیازی به شرکت های دیگه هم ندارید.
حتی می تونید پروژه های خودتون رو شروع کنید و ...
در کل رشته کامپیوتر و it در حال حاظر یکی از بهترین بازار های کار رو داره ولی خوب بدون شک باید با سواد باشید نه فقط مدرک

2:
درساش خوب به دانشگاهی که می خونید بستگی داره
خیلی از دانشگاه ها سخت گیری ندارند ولی خیلی ها هم دارند. اگر علاقه داشته باشید و آشنا هم باشید مشکلی ندارید (خود بنده تا حالا با هیچ درس تخصصی مشکل نداشتم)
شما وقتی درسی رو نمی خونید و کسی نیست بهتون یاد بده خوب به ظاهر سخت میاد و چیز طبیعی ای هست

3:
بستگی به دانشگاه آزاد داره
دانشگاه های تهران، کرج، قزوین، تبریز و ... از دانشگاه هایی هستند که با وجود آزاد بودن دارای رتبه های بسیار عالی هستند و حتی قوی تر از بسیاری از دانشگاه های سراسری هستند
مخصوصا در رشته کامپیوتر که دانشگاه قزوین بسیار قوی هست و استاد ها همون استاد های تهران هستند و مدرک علمی بسیار معتبری داره
توصیه می کنم حتما سرچ کنید تا عناوین و موفقیت های این دانشگاه رو ببینید.
در بسیاری از زمینه ها این دانشگاه حتی بالاتر بهترین دانشگاه های سراسری کشور بوده
به عنوان مثال طی 3 سال اخیر 2 بار قهرمان رباتیک دنیا بوده و 1 بار هم نایب قهرمان که حتی دانشگاه امیر کبیر که تو این زمینه بسیار قوی هست قدرت رسیدن به این دانشگاه رو چندین سال هست که نداره و هر سال مسابقات رو به تیم های این دانشگاه واگذار می کنه.
البته این نکته هم بگم که فارق التحصیل شدن از این دانشگاه سخت هست و به هیچ وجه راحت نیست ولی در طرف مقابل برای استخدام بسیار موقعیت بهتری دارید.
مراسم ورودی های چند سال پیش بود که مدیر دانشگاه داشتند صحبت می کردند که گفتند بسیاری از شرکت ها مثل ایران خودرو در برخی از رشته ها دانشجو های این دانشگاه ها رو به خوبی قبول می کنند و حتی بخش نامه برای مقدم شمردن دانشجو های این دانشگاه دارند

در کل همه چی بستگی به خودتون داره.
نخواید زحمت بکشید بدون شک کسی هم برای شما زحمت نمی کشه و بهتون کار نمیده

almandata
August 21st, 2016, 16:44
1-بازار کارش داغونه ینی داغون نیست بخوای بری سرکار و یه شغل داشته باشی فوقش ماهی سه تومن بهت بدن ولی ایده باشی بعد از 5 سال همه چی داری !

2-درس خوندنش یه کم سخته ولی هرجوری شده پاسش می کنی ولی ملاک پاس کردن نیست ملاک یاد گرفتن و داشتن حرفه هستش

3-دانشگاه ازاد زیاد جالب نیست شهرهای بزرگ بازدهی داره ولی شهرهای کوچیک استاداش خودشون چیزی حالیشون نیست دانشگاه ملی گزینه بهتریه

k-pax
August 21st, 2016, 16:49
بازار کار که اصلا خوب نیست . مگر خودت ایده داشته باشی و یه طرح جدید میتونه حسابی بگیره !

بنظرم دانشگاه آزاد ارزش نداره ! چون واقعا هزینه سنگینی میدی

برای فرار از سربازی هم خوب نیست چون بعدش بخوای با مدرک لیسانس بری سربازی الان فرقی با سرباز عادی نداره !

navid2zp (http://www.webhostingtalk.ir/member.php?u=17721) کامل گفتند و تایید میشه !

*بنده 20 سالم بوده و کلا از زمانی که خودمو پیدا کردم با کامپیوتر بودم ، و به هیچ چیز دیگه ای علاقه ندارم به غیر از کامپیوتر و هوا و فضا که دومیش اینم برای ما نشدنیه
:-s
اگه علاقه داری برو ! فقط هدفت رو مشخ کن که 5 سال دیگه میخوای چه کاره باشی!

میخوای یه متخصص شبکه باشی پس دنبالش باش در کنار درس دانشگاهت برو مدارک بین المللی بگیر . اگه حرفه ای باشی کار هست !

همین الان برای یه شیرپوینت کار نیمه حرفه ای حقوق ماهی 3-4 تومن هستش!

black.p
August 21st, 2016, 16:55
واقعا ممنونم از همه دوستان توضیحاتتون کامل و جامع بود:53:
بازم نظری بود ، میشنویم :x

T.Toosi
August 21st, 2016, 17:21
سلام به طور خلاصه بازار کار عالی داره بنده که روزانه روزنامه میخونم حداقل یک استخدامی برای این گرایش میبینیم، بابت استخدام مدرک کارشناسی مرتبط با رشته یک امتیاز مثبت است با اینکه شرکت هایی همانند انتورک هم هستند که به دانش و تجربه شما اهمیت میدهند نه مدرک، نکته بعدی، دانش شما باید از دانش تحصیلاتی شما خیلی بالاتر باشد اگر به دانشگاه کفایت کنید باید کار آزاد مانند فروش محصولات فرهنگی و .. بکنید، ار ریاضیات مهندسی، مبانی محاسبات، جبر خطی و.. بگذریم دروس تخصصی سختی هم دارد مثل اسمبلی، ساختمان داده و معماری و شبکه های عصبی و .. مخصوصا اگر دفعه اول است گذرتون به این شاخه ها میخورد، سخت است، اگر پشت کار و علاقه دارید پیشنهاد میکنم حتما وارد دانشگاه شوید.

rezaonline.net
August 21st, 2016, 19:41
طبق بند 20 خودتون میشه بگید تا الان چه تخصص هایی پیدا کردید و در چه حوزه هایی سرک کشید و در چه زمینه ای فعالیت داشتید؟!

واینکه آیا کسب درآمدی داشتید تا کنون در زمینه فعالیتتون؟!

بعد از پاسخ دادن به سوالام ، پیشنهاد خودم رو اعلام میکنم

djmohammad
August 21st, 2016, 20:32
درود
اولا این رو باید بهتون بگم که در دانشگاه هیچ علم خاصی که با اون بتونید سریعا وارد بازار کار بشید پیدا نخواهید کرد . اما دید خوبی نسبت به بازار کار پیدا خواهید کرد . بنده در مقطع کارشناسی انقدر علاقه شدیدی به دانشگاه پیدا کرده بودم و از هر لحاظ همه چی عالی بود و کم و بیش هم برای گذراندن دوره دانشجویی پروژه هایی از شرکت های مختلف به دستم میرسید ولی الان در دوره ارشد (فقط پایان نامم مونده ) به قدری حسرت گذشته رو میخورم که چرا رشته دیگری رو انتخاب نکردم وقتی میبینم همه دوستان (رشته های پزشکی و رادیولوژی و پرستاری ) با حقوق بالا و استخدام رسمی هستند و من نیز هنوز در خم پیچ سیم موس کامپیوتر خودم هستم
.............
در کل پیشنهادی که به شما دوست عزیزم می کنم این هست که فقط به فکر علاقه نباش و الان سن بسیار مناسبی دارید و رشته هایی با بازار کار عالی و تضمینی بسیاری وجود دارد که قابل انتخاب از سوی شما خواهد بود
اما در صورتی که به این رشته علاقه داری فقط باید خودت کار کنی و ایده تولید کنی .

H.G.N
August 21st, 2016, 20:45
با سلام و احترام

متاسفانه در حال حاضر همانند رشته های عمران ، برق فارغ التحصیل رشته های فناوری اطلاعات و کامپیوتر هم رو به افزایش است که اکثرا اونها هم بدلیل نبود سرمایه کافی جهت تاسیس شرکت و یا نداشتن ایده در شرکت ها با حقوق ناچیزی مشغول به کار هستند. خیلی دوستان و آشنایان بنده که فارغ التحصیل رشته های برق و ... هستند مجددا در دانشگاه ثبت نام کرده و رشته پرستاری رو بدلیل امکان استخدام و حقوق مزایای خوب انتخاب کرده اند.

ضمننا در دانشگاه و رشته آی تی صرفا بصورت تئوری با مسائل مربوط به شبکه های کامپیوتری آشنا می شوید که بعد از فارغ التحصیلی چندان بدردتان نمی خورد مگر اینکه در کنار دانشگاه بصورت عملی کار کنید و با مشکلات و نحوه رفع اونها در شبکه آشنا بشید.

kouroshez
August 21st, 2016, 20:47
رشته کامپیوتر و ای تی فقط و فقط خودتون باید برای خودتون کار ایجاد بکنید یا برنامه نویسی رو یادبگیرید نهایتا یک جا با حقوق ۱ تا ۱.۵ استخدام بشید اصلا بازار کار مناسبی نداره :)‌
در مورد رشته ای تی نه تمام رشته های عمومی زیاد دارید دروسی هم که به عنوان دروس تخصصی هست اگر علاقه داشته باشید و پیگیر باشید سختی زیادی نداره و این رو هم بهتون بگم دانشگاه به شما هیچی یاد نمیده به قول یه استادی داشتیم سر صحبت که توی کلاس باز میشد میگفت دانشجو !‌دانش جو! یعنی دانش رو بجو!‌ما فقط شما رو راهنمایی میکنیم و از این صحبتا و واقعا هم متاسفانه یا خوشبختانه به همین شکله به عنوان مثال در مورد درس برنامه نویسی پیشرفته فقط تا یه سری مباحث ابتدایی به شما میگند و بعدش خود شما هستید و...
در مورد دانشگاه ازاد هم هزینه ۱۲۰۰ حداقل باید پرداخت کنید و اگر به دانبال دانش هستید که نرید!‌اگر به دنبال مدرکش هستید برید!‌ :دی و در اخر هم این صحبتای من رو توی یه جمله برای خودتون خلاصه کنید اگر علاقه دارید و میتونید بازار کار خودتون رو خودتون بسازید برید وگرنه به فکر رشته بهتری باشید :)
موفق باشید

st3205
August 21st, 2016, 21:15
سلام.

بنده هم مثل شما هستم دوست عزیز و تنها رشته ای که دوست داشتم بخونم کامپیوتر بود و همین رشته رو انتخاب کردم ولی الان سخت پشیمونم،از دوم هنرستان دبیر تخصصیمون بهمون میگفت واسه رشته شما کار نیست باید خودتون واسه خودتون کار جور کنید واقعا هم راست میگفت 2سال پشت کنکوری بودم تا اینکه سال سوم کنکور دادم و دانشگاه غیرانتفاعی قبول شدم:| حتی تو دانشگاه هم استادا میگفتن واسه رشته شما کار نیست :| ایشون هم راست میگفتن.2 ترم خوندم و بعدش انصراف دادم بخاطر خرج و مخارج زیادش و بعد رفتم سربازی...

- اگه از خرج و مخارج دانشگاه غیرانتفاعی یا آزاد بر می آی و خیالت راحته برو بخون
- اگه نمیتونی خرج و مخارج رو دربیاری به قول دبیرمون که میگفت اون پولایی که میخوای بدی واسه دانشگاه آزاد باهاش میتونی یه پراید بخری و بری کار کنی
- پیشنهاد من به شما : برید یه تخصص یاد بگیرین مثل برنامه نویسی یا طراحی گرافیک و ... واقعا هزینه کردن برا اینا می ارزه به اون پولایی که میخوای بدی دانشگاه بخوره بعد واسه خودت میتونی کار جور کنی حتی تو خونه
- تمام هم دانشگاهی های من تا لیسانس خوندن ولی همه پشیمونن که میگن کار نیست واقعا هم همینطوره تا جایی میدونم که تو محل زندگی ما (استان گلستان) کار نیست.
- اینم بگم تو دانشگاه هیچی یاد نمیگیری فقط مدرک میگیری.

ببخشید اگه طولانی شد اینا تجربه خودمه.

موفق باشید

iHSG
August 21st, 2016, 21:36
من که مدرک دانشگاهی ندارم اما تا این حد بدونید که برای فرم استخدام پر کردن تو هر شرکتی حتی برای سمت های پایینی مثل کارگر ساده انبار یا حتی مثلاً نظافتچی هم که می رفتم معمولاً حداقل 1 نفر لیسانسه هم آمده بود فرم پر کنه!!! همین میشه دیگه برای مدرک دار ها تو تخصص خودشون کار نیست مجبورن بیان کار های ساده کارگری بعدش چون مدرک اینا حداقل برای کارگری که شده ارجعیت حساب میشه نون بدبخت های دیپلم و زیر دیپلم آجر میشه چون حتی من رفتگر شهرداری لیسانسه هم می شناسم طرف میگفت تفریحی آمدم رفتگر شدم ببینم چطوریاس در صورتی که لیسانس کشاورزی داره :)

black.p
August 21st, 2016, 23:04
طبق بند 20 خودتون میشه بگید تا الان چه تخصص هایی پیدا کردید و در چه حوزه هایی سرک کشید و در چه زمینه ای فعالیت داشتید؟!

واینکه آیا کسب درآمدی داشتید تا کنون در زمینه فعالیتتون؟!

بعد از پاسخ دادن به سوالام ، پیشنهاد خودم رو اعلام میکنم

والا تخصص که چی بگم فقط در حد سرک کشیدن و یاد گرفتنای نصف و نیمه بود
مثلا به قول بعضی از دوستان یه زمان هاستینگ تابستانه راه انداختم l-) ( متاسفانه ) صرف نکرد ، رفتم سرور اختصاصی خریدم شروع کردم به سرور مجازی فروختن اینم صرف نکرد جز اینکه 5-6 تا مشتری گیر اومد که کفاف حداقل هزینه خود سرورو نمیداد !!

یه زمان کد نویسی و برنامه نویسی اندروید اینا رفتم یاد گرفتم که این بد نبود در آمدش چند تا اپ تونستم بسازم وانتشار بدم ..

کسب درآمد هم والا تا جایی که یادم میاد چیز دندودن گیری نصیبم نشده ولی عوضش جانانه خرج کردم صاحب هیچی هم نشدم تا به الان !! دیگه شما حساب کن نمیخام اسم ببرم ولی مجبورم بگم یه شرکتی بود به اسم سارینو من ازشون نمایندگی سرور مجازی گرفتم 200 تومن اینا هی امروز فردا میکرن نمیدادن و منم یه بچه 15 ساله نمیتونستم حقمو بگیرم ، پولمو خوردن یه آبم روش

کلا خلاصه بگم تو این چند ساله فعالیتم با نت و کامپیوتر فقط ضرر زدم به خودم ، سود آنچنانی در کار نبود...

- - - Updated - - -

سلام.

بنده هم مثل شما هستم دوست عزیز و تنها رشته ای که دوست داشتم بخونم کامپیوتر بود و همین رشته رو انتخاب کردم ولی الان سخت پشیمونم،از دوم هنرستان دبیر تخصصیمون بهمون میگفت واسه رشته شما کار نیست باید خودتون واسه خودتون کار جور کنید واقعا هم راست میگفت 2سال پشت کنکوری بودم تا اینکه سال سوم کنکور دادم و دانشگاه غیرانتفاعی قبول شدم:| حتی تو دانشگاه هم استادا میگفتن واسه رشته شما کار نیست :| ایشون هم راست میگفتن.2 ترم خوندم و بعدش انصراف دادم بخاطر خرج و مخارج زیادش و بعد رفتم سربازی...

- اگه از خرج و مخارج دانشگاه غیرانتفاعی یا آزاد بر می آی و خیالت راحته برو بخون
- اگه نمیتونی خرج و مخارج رو دربیاری به قول دبیرمون که میگفت اون پولایی که میخوای بدی واسه دانشگاه آزاد باهاش میتونی یه پراید بخری و بری کار کنی
- پیشنهاد من به شما : برید یه تخصص یاد بگیرین مثل برنامه نویسی یا طراحی گرافیک و ... واقعا هزینه کردن برا اینا می ارزه به اون پولایی که میخوای بدی دانشگاه بخوره بعد واسه خودت میتونی کار جور کنی حتی تو خونه
- تمام هم دانشگاهی های من تا لیسانس خوندن ولی همه پشیمونن که میگن کار نیست واقعا هم همینطوره تا جایی میدونم که تو محل زندگی ما (استان گلستان) کار نیست.
- اینم بگم تو دانشگاه هیچی یاد نمیگیری فقط مدرک میگیری.

ببخشید اگه طولانی شد اینا تجربه خودمه.

موفق باشید

نه ممنونم که وقتتو گذاشتی و خوندی و نظر دادی

خب اخه شما بگو من چی کار کنم الان طبق نظر کل دوستان بازار کار خرابه تو این رشته مگر اینکه واقعا با علاقه بری و خودت ایده داشته باشی ، خب من اصلا رشتم هم تجربی بوده تو دبیرستان ولی اونجا هم نمی فهمیدم که دارم چی میخونم واس چی میخونم ، سالای اخر فهیمدم چه اشتباهی کردم و دیگه نیمشد رشته عوض کرد کنکور ریاضی دادم و قبول نشدم حالا اینا به کنار...

شما بگو من چه رشته ای بخونم؟ اگه واقعا ادم خودش میتونه یه کارراه بندازه با این رشته خرج و مخارجش جهنم دیگه چاره چیه از زیر سنگم شده پیدا میکنم میدم
الان منم مثل شمام که گفتی قبلا بهتون میگفتن این رشته بازار کار نداره و اینده نداره... کل خونواده و دوست و آشنا هم همین حرفای شما رو میگن ، ولی من هر چی فکر میکنم میبینم به هیچی علاقه ندارم نه برق نه نفت نه شیمی نه پرستاری ، پزشکی هیچ کدوم ...

چیزی که من رفتم درسشو خوندم با میل و رغبت نخوندم هر ترم مشروط میشم فایدش چیه ؟

اخه چرا وضعیت باید اینطوری باشه الان تو دنیا ارتباطات و اینترنت و کامپیوتر حرف اولو میزنه ولی ما این همه مهندس کامپیوتر داریم همه بیکار...

speednet
August 21st, 2016, 23:04
سلام
شما باید
توانایی های خودتون رو بسنجید به همیشه اگر تو شاخه خودتون سر باشید همیشه کار هست همیشه
و اینکه شما دانشگاهی که وارد میشه چه دانشگاهیه دولتی ؟ دانشگاه تهران ؟ دانشگاه صنعتی شریف ؟ دانشگاه آزاد شعبه اسکل اباد؟ علمی کاربردی اسکل گران ؟ کدوم دانشگاه
بعدش بستگی داره چقدر کسب علم کنید .
به نظر من اگه به کاری علاقه داشته باشه و با پشتکار روش زحمت بکشی حتما نتیجه میرسی من همیشه میگم با عرض عرض خواهی حتی اگه کسی به چاه کشی علاقه داره (هیچ کس نداره ) اگه بره تو رشتش زحمت بکشه مخ اون رشته میشه .
در ثانی کار نباشد ؟ علم شما مگه به باد میره ؟ اصلا بزاریم شما رفتین کارگری ، آیا علمتون از بین میره ؟
در ثانی اکثر افرادی که در این فروم فعالیت میکنن مثل بنده بی سواد هستن و می تونم بگم 85 درصد شایدم بیشتر تو این فروم اصلا همچین رشته تحصیلی نخوندن یا تو دانشگاه های اسکل اباد خودن ،
ادمهایی هم هستن که تو دانشگاهای اسکل اباد خوندن اما دانش علمشون خوبه و نباید نادیده گرفت
شما به توانایی های خودتون رو بسنجید
بعد خودتون تصمیم بگیر اینجا اگه بخواین نظراتو بخونید هر کس با توجه به شرایط خودش شما رو راهنما یی میکنه بدتر دو دل میشید
به نظر من اگر به خاطر پول رشته انتخاب می کنید پزشکی میتونه خیلی بهتر باشه یا حقوق
موفق باشید

iroo
August 21st, 2016, 23:09
من نرم افزار خوندم، به نظر من اصلا سمت رشته کامپیوتر نرید
برید به رشته دیگه ای بخونید
ولی بخاطر علاقتون کامپیوتر رو هم دنبال کنید

خیلی ها هستن تو رشته های دیگه تحصیل می کنند ولی استاد کامپیوتر هستند

black.p
August 21st, 2016, 23:19
سلام
شما باید
توانایی های خودتون رو بسنجید به همیشه اگر تو شاخه خودتون سر باشید همیشه کار هست همیشه
و اینکه شما دانشگاهی که وارد میشه چه دانشگاهیه دولتی ؟ دانشگاه تهران ؟ دانشگاه صنعتی شریف ؟ دانشگاه آزاد شعبه اسکل اباد؟ علمی کاربردی اسکل گران ؟ کدوم دانشگاه
بعدش بستگی داره چقدر کسب علم کنید .
به نظر من اگه به کاری علاقه داشته باشه و با پشتکار روش زحمت بکشی حتما نتیجه میرسی من همیشه میگم با عرض عرض خواهی حتی اگه کسی به چاه کشی علاقه داره (هیچ کس نداره ) اگه بره تو رشتش زحمت بکشه مخ اون رشته میشه .
در ثانی کار نباشد ؟ علم شما مگه به باد میره ؟ اصلا بزاریم شما رفتین کارگری ، آیا علمتون از بین میره ؟
در ثانی اکثر افرادی که در این فروم فعالیت میکنن مثل بنده بی سواد هستن و می تونم بگم 85 درصد شایدم بیشتر تو این فروم اصلا همچین رشته تحصیلی نخوندن یا تو دانشگاه های اسکل اباد خودن ،
ادمهایی هم هستن که تو دانشگاهای اسکل اباد خوندن اما دانش علمشون خوبه و نباید نادیده گرفت
شما به توانایی های خودتون رو بسنجید
بعد خودتون تصمیم بگیر اینجا اگه بخواین نظراتو بخونید هر کس با توجه به شرایط خودش شما رو راهنما یی میکنه بدتر دو دل میشید
به نظر من اگر به خاطر پول رشته انتخاب می کنید پزشکی میتونه خیلی بهتر باشه یا حقوق
موفق باشید

حرفای شما کاملا متین و درست ولی کار نباشه علم من به چه دردی میخوره ؟! پس فردا فرض کنیم خاستیم تشکیل خانواده بدیم ( بلفرض محاللل با این وضعیت اقصادی !!! ) خونه خرج نداره ؟ به زن و بچه برگردم بگم علم دارم کار نمیدن بهم ؟؟!!!!
خب من فکر نمیکنم افرادی هم که تو وب هاستینگ فعالیت دارن زیاد وضعشون خوب باشه !! تا یه تاپیک میزنی سرور مجازی یهو صد تا آفر میدن بهت ،تا 5-6 صب بیدار میمونن بلکه طرف سرور رو از اون بخره و یه سود خیلی کم نصیبش بشه، خب اینا هم حق دارن باید یه جوری خرج و مخارجشون در بیاد یا نه ؟

همین حرف شما رو من همین الانم تو ذهنم دارمو میگم میرم میخونم کار ندن خودم یه کاری شروع میکنم، به هر حال کار نشد نداره ولی با این حرفای دوستان که اکثریت میگن اوضاع خرابه ادم سست میشه چی کار کنم ...

st3205
August 21st, 2016, 23:34
مثلا به قول بعضی از دوستان یه زمان هاستینگ تابستانه راه انداختم l-) ( متاسفانه ) صرف نکرد ، رفتم سرور اختصاصی خریدم شروع کردم به سرور مجازی فروختن اینم صرف نکرد جز اینکه 5-6 تا مشتری گیر اومد که کفاف حداقل هزینه خود سرورو نمیداد !!

یه زمان کد نویسی و برنامه نویسی اندروید اینا رفتم یاد گرفتم که این بد نبود در آمدش چند تا اپ تونستم بسازم وانتشار بدم ..

کسب درآمد هم والا تا جایی که یادم میاد چیز دندودن گیری نصیبم نشده ولی عوضش جانانه خرج کردم صاحب هیچی هم نشدم تا به الان !! دیگه شما حساب کن نمیخام اسم ببرم ولی مجبورم بگم یه شرکتی بود به اسم سارینو من ازشون نمایندگی سرور مجازی گرفتم 200 تومن اینا هی امروز فردا میکرن نمیدادن و منم یه بچه 15 ساله نمیتونستم حقمو بگیرم ، پولمو خوردن یه آبم روش

کلا خلاصه بگم تو این چند ساله فعالیتم با نت و کامپیوتر فقط ضرر زدم به خودم ، سود آنچنانی در کار نبود...

- - - Updated - - -

نه ممنونم که وقتتو گذاشتی و خوندی و نظر دادی

خب اخه شما بگو من چی کار کنم الان طبق نظر کل دوستان بازار کار خرابه تو این رشته مگر اینکه واقعا با علاقه بری و خودت ایده داشته باشی ، خب من اصلا رشتم هم تجربی بوده تو دبیرستان ولی اونجا هم نمی فهمیدم که دارم چی میخونم واس چی میخونم ، سالای اخر فهیمدم چه اشتباهی کردم و دیگه نیمشد رشته عوض کرد کنکور ریاضی دادم و قبول نشدم حالا اینا به کنار...

شما بگو من چه رشته ای بخونم؟ اگه واقعا ادم خودش میتونه یه کارراه بندازه با این رشته خرج و مخارجش جهنم دیگه چاره چیه از زیر سنگم شده پیدا میکنم میدم
الان منم مثل شمام که گفتی قبلا بهتون میگفتن این رشته بازار کار نداره و اینده نداره... کل خونواده و دوست و آشنا هم همین حرفای شما رو میگن ، ولی من هر چی فکر میکنم میبینم به هیچی علاقه ندارم نه برق نه نفت نه شیمی نه پرستاری ، پزشکی هیچ کدوم ...

چیزی که من رفتم درسشو خوندم با میل و رغبت نخوندم هر ترم مشروط میشم فایدش چیه ؟

اخه چرا وضعیت باید اینطوری باشه الان تو دنیا ارتباطات و اینترنت و کامپیوتر حرف اولو میزنه ولی ما این همه مهندس کامپیوتر داریم همه بیکار...

به قول یکی از رفیقام که میگه الان کار با کامپیوتر رو بچه 6 ساله هم بلده واقعا هم درسته...

ببینید شما به هرچیزی که علاقه دارید برید سمت اون الان شما به کامپیوتر علاقه دارید پس باید تخصصی عمل کنید باید چیزی رو دنبال کنید کمتر کسی باشه که از اون سردرمیاره... باید یه تخصصی رو دنبال کنید بنظر من برید سمت آموشگاه های فنی حرفه ای میتونید تعمیرات سخت افزار یا تعمیرات موبایل رو یاد بگیرید و پس از گرفتن مدرکش راحت واسه خودتون شغلی دستوپا کنید... تو خدمت که بودم یکی بود فوق دیپلم کامپیوتر داشت ولی تخصصش برنامه نویسی بود و راحت ماهی 1800 درمیاورد...یکی دیگه از دوستام از همین مطالب توی نت برنامه نویسی وب رو یاد گرفته و الان داره واسه خودش کار میکنه...

بازم من تاکید میکنم اگه میخواید آزاد بخونید هیچ وقت اینکارو نکنید برای رشته کامپیوتر رو میگم اصلا فایده نداره هیچ چیزی دستتونو نمیگیره جز یه مدرک... چون نمیخوام شما هم اشتباه منو مرتکب بشین ولی باز تصمیم گیرنده اصلی خود شمایید.راجع به بقیه رشته ها نظری ندارم.

موفق باشید :)

speednet
August 21st, 2016, 23:54
حرفای شما کاملا متین و درست ولی کار نباشه علم من به چه دردی میخوره ؟! پس فردا فرض کنیم خاستیم تشکیل خانواده بدیم ( بلفرض محاللل با این وضعیت اقصادی !!! ) خونه خرج نداره ؟ به زن و بچه برگردم بگم علم دارم کار نمیدن بهم ؟؟!!!!
خب من فکر نمیکنم افرادی هم که تو وب هاستینگ فعالیت دارن زیاد وضعشون خوب باشه !! تا یه تاپیک میزنی سرور مجازی یهو صد تا آفر میدن بهت ،تا 5-6 صب بیدار میمونن بلکه طرف سرور رو از اون بخره و یه سود خیلی کم نصیبش بشه، خب اینا هم حق دارن باید یه جوری خرج و مخارجشون در بیاد یا نه ؟

همین حرف شما رو من همین الانم تو ذهنم دارمو میگم میرم میخونم کار ندن خودم یه کاری شروع میکنم، به هر حال کار نشد نداره ولی با این حرفای دوستان که اکثریت میگن اوضاع خرابه ادم سست میشه چی کار کنم ...

براتون پاسخ اماده کرده بودم که اینترنت قطع شد کلا پرید

black.p
August 22nd, 2016, 00:02
براتون پاسخ اماده کرده بودم که اینترنت قطع شد کلا پرید

شانس منه دیگه !:-|
خلاصه هم بگین ممنون میشم از لطفتون
بازم ممنون که وقت میذارید و پاسخ میدید

- - - Updated - - -

من نرم افزار خوندم، به نظر من اصلا سمت رشته کامپیوتر نرید
برید به رشته دیگه ای بخونید
ولی بخاطر علاقتون کامپیوتر رو هم دنبال کنید

خیلی ها هستن تو رشته های دیگه تحصیل می کنند ولی استاد کامپیوتر هستند

دلیل شما چیه که میگید سراغ این رشته نرم ؟
میتونم بپرسم الان خود شما چه فعالیتی دارید جسارتا ؟

black.p
August 22nd, 2016, 00:13
فقط می تونم اینو بگم ملاک وب هاستینگ تالک ملاک نزار حرفای خودتون هم کاملا متین هستند

:-sمتوجه نشدم قسمت اول حرفتونو ، ملاک نذارم واس وب هاستینگ ؟ یعنی وضعتون ماشالله خوبه ؟ یعنی هاستینگ و سرور دهی اینقدر سود داره ؟ اگه خوبه مارم استخدام کنید پولم ندید ما کار میکنیم براتون :77:

ali-rezam
August 22nd, 2016, 00:18
خدارو شکر وضعیت داره به سمتی میره که کارفرما ها برخلاف گذشته که با مدرک گرایی از دانشگاه های رده بالا اقدام به جذب نیرو میکردند ، الان بیشتر به دانش عملی و مهارت ها و توانایی های فرد دقت میکنند و صرفا مدرک از دانشگاه خاص رو مد نظر قرار نمیدن
در حال حاظر هم در هیچ کدوم از دانشگاه های کشور چیزه خاصی به شما آموزش نمیدن که فکر کنید بعد از گرفتن مدرک از این رو به اون رو میشید و دانشی رو بدست میارید که تا الان در آرزو هاتون دنبالش بودید ! برخی مفاهیم پایه ای هم در دانشگاه آموزش داده نمیشه ! از آشنایان بنده بوده کسی که مدرک مهندسی کامپیوتر از دانشگاه معتبر داشته ولی حتی مودم خونشون هم نمیتونسته کانفیگ کنه و یا حتی ویندوز برای خودش نصب کنه !
البته از این مورد هم نباید گذشت که مدرک دانشگاهی هرچند از دانشگاه های نچندان معتبر نیاز هست و یک شرکت (در صورتی که مایل به کار شرکتی و کارمندی هستید) به کسی بدون هیچ گونه مدرک حتی با دانش بالا کار نمیده (معمولا این طور هست مگر موارد خاص)
شما میتونید از دانشگاه آزاد مدرک خودتون رو بگیرید و سایر معلوماتی که نیاز هست رو از طریق آموزشگاه ها کسب کنید و این طوری یک فرد همراه با مدرک و دانش کامپیوتری هستید که در این زمان میتونید با برخی دانش جویان دانشگاه های درجه یک و نامی که فقط مدرک دارن رقابت کنید و بازار کار رو ازشون بگیرید
البته از این مورد هم نباید گذشت که هنوز که هنوزه خیلی از مردم فقط مدرک از دانشگاه های معتبر را قبول دارند ولی با روندی که الان پیش میره امید هست که در آینده این دسته از مردم هم دست از مدرک گرایی از دانشگاه های خاص بر دارند
ببخشید اگه زیاد بود

taksis
August 22nd, 2016, 00:27
الان برو سربازی و بیا.
مهم نیس دیپلمی!!!
مثل زمان ما نیست که من با لیسانس شدم ستوان دوم.
با لیسانس میشی گروهبان یا استوار.توالت شستنت سرجاشه
وقتی رفتی و اومدی،با آزادی تمام و خیال آسوده،زندگیتو معلوم کن
کسایی که قبل دانشگاه میرن خدمت خیلی جلوترن...
حین تحصیل میتونن برن سرکار
تو آزمون های استخدامی بیشتر قبول میشن چون بین درس و آزمونشون وقفه نیوفتاده
ازدواج و....
تو خدمت دوسال وقت داری فکر کنی چی بخونی

black.p
August 22nd, 2016, 00:31
خدارو شکر وضعیت داره به سمتی میره که کارفرما ها برخلاف گذشته که با مدرک گرایی از دانشگاه های رده بالا اقدام به جذب نیرو میکردند ، الان بیشتر به دانش عملی و مهارت ها و توانایی های فرد دقت میکنند و صرفا مدرک از دانشگاه خاص رو مد نظر قرار نمیدن
در حال حاظر هم در هیچ کدوم از دانشگاه های کشور چیزه خاصی به شما آموزش نمیدن که فکر کنید بعد از گرفتن مدرک از این رو به اون رو میشید و دانشی رو بدست میارید که تا الان در آرزو هاتون دنبالش بودید ! برخی مفاهیم پایه ای هم در دانشگاه آموزش داده نمیشه ! از آشنایان بنده بوده کسی که مدرک مهندسی کامپیوتر از دانشگاه معتبر داشته ولی حتی مودم خونشون هم نمیتونسته کانفیگ کنه و یا حتی ویندوز برای خودش نصب کنه !
البته از این مورد هم نباید گذشت که مدرک دانشگاهی هرچند از دانشگاه های نچندان معتبر نیاز هست و یک شرکت (در صورتی که مایل به کار شرکتی و کارمندی هستید) به کسی بدون هیچ گونه مدرک حتی با دانش بالا کار نمیده (معمولا این طور هست مگر موارد خاص)
شما میتونید از دانشگاه آزاد مدرک خودتون رو بگیرید و سایر معلوماتی که نیاز هست رو از طریق آموزشگاه ها کسب کنید و این طوری یک فرد همراه با مدرک و دانش کامپیوتری هستید که در این زمان میتونید با برخی دانش جویان دانشگاه های درجه یک و نامی که فقط مدرک دارن رقابت کنید و بازار کار رو ازشون بگیرید
البته از این مورد هم نباید گذشت که هنوز که هنوزه خیلی از مردم فقط مدرک از دانشگاه های معتبر را قبول دارند ولی با روندی که الان پیش میره امید هست که در آینده این دسته از مردم هم دست از مدرک گرایی از دانشگاه های خاص بر دارند
ببخشید اگه زیاد بود

از شما هم ممنونم
مدرک مدرک مدرک ... همین کلمه هست که ما رو بدبخت کرده ، یکی نیست بیاد ببینه عاغا تواناییت چقدره ، میتونی اینکارو بکنی ، متیونی فلان کارو انجام بدی ، بعد بیا بگو مدرک

بخدا بنده راضیم اصلا دانشگاه نرم ، برم آموزشگاه ها برنامه نویسی و ... کلا همه چی یاد بگیرم بیام خودم یه کاری استارت بزنم ولی مدرک مانع میشه ، همین که بخای تو یه شرکت پیش پا افتاده هم استخدام بشی مدرکتو بیار

taksis
August 22nd, 2016, 00:38
از شما هم ممنونم
مدرک مدرک مدرک ... همین کلمه هست که ما رو بدبخت کرده ، یکی نیست بیاد ببینه عاغا تواناییت چقدره ، میتونی اینکارو بکنی ، متیونی فلان کارو انجام بدی ، بعد بیا بگو مدرک

بخدا بنده راضیم اصلا دانشگاه نرم ، برم آموزشگاه ها برنامه نویسی و ... کلا همه چی یاد بگیرم بیام خودم یه کاری استارت بزنم ولی مدرک مانع میشه ، همین که بخای تو یه شرکت پیش پا افتاده هم استخدام بشی مدرکتو بیار

اکثرا بخاطر سربازی میرن دانشگاه
وگرنه از لحاظ یادگیری،هیچی نداره!!!هیچی
شما بخوای این کارو بکنی،یعنی دانشگاه نری،بری آموزشگاه،غیبت میخوری تو خدمت.
به نظرم اول بری سربازی بهتره.
یه رفیقی دارم،همسن خودمه
سال‌ ۷۶ رفت خدمت،آخر سر هم موند همونجا تو نیرو هوایی.
الان برا خودش شده سروان،برو بیایی راه انداخته.
حقوق خوب،خونه بهش دادن،مزایا و....
یه زندگی مشتی برا خودش درست کرد
ما که درس خوندم رفتیم دانشگاه ،هیچی به هیچی....
ول معطلیم :))

speednet
August 22nd, 2016, 00:40
:-sمتوجه نشدم قسمت اول حرفتونو ، ملاک نذارم واس وب هاستینگ ؟ یعنی وضعتون ماشالله خوبه ؟ یعنی هاستینگ و سرور دهی اینقدر سود داره ؟ اگه خوبه مارم استخدام کنید پولم ندید ما کار میکنیم براتون :77:
به نظرم با یه مشاور در این مورد صحبت بکنید خیلی بهتر نتیجه میگرید تا از طرح این سوال در وب هاستینگ تالک

black.p
August 22nd, 2016, 00:47
الان برو سربازی و بیا.
مهم نیس دیپلمی!!!
مثل زمان ما نیست که من با لیسانس شدم ستوان دوم.
با لیسانس میشی گروهبان یا استوار.توالت شستنت سرجاشه
وقتی رفتی و اومدی،با آزادی تمام و خیال آسوده،زندگیتو معلوم کن
کسایی که قبل دانشگاه میرن خدمت خیلی جلوترن...
حین تحصیل میتونن برن سرکار
تو آزمون های استخدامی بیشتر قبول میشن چون بین درس و آزمونشون وقفه نیوفتاده
ازدواج و....
تو خدمت دوسال وقت داری فکر کنی چی بخونی

بعد خدمت کی حوصله داره درس بخونه ؟! لااقل این شور و اشتیاقی که الان داریم و به قول خودمونی حس درس خوندن الان هست دیگه 2 سال عمرمو برم بذارم پای خدمت بعد بیام درس بخونم ؟ واقعا خیلی سخته
اره متاسفانه بردار بنده 25 سالشه و الان تو کردستان هست و دپیلم داره و خودش میگه بهم که اونجا هیچ فرقی با فوق الیسانس نداره و به قول شما توالت شستن سرجاشه و نهایت لیسانسه رو میذارن دژبان !!
اره اینم هست که اونایی که خدمت میرن جلوترن از بقیه ، کمتر جایی پیدا میشه که واسه استخدام پایان خدمتم نخاد..

- - - Updated - - -

به نظرم با یه مشاور در این مورد صحبت بکنید خیلی بهتر نتیجه میگرید تا از طرح این سوال در وب هاستینگ تالک

مشاور هم همین حرفای دوستان وب هاستینگی رو میگه ، خاستم فقط خودم یه سبک سنگین کنم ببینم چی کار باید بکنم،به هر حال تجربه ی شماها بیشتر از مشاور هست ...
بازم ممنونم از نظرات شما و اینکه وقتتونو گذاشتید:x:53:

- - - Updated - - -

اکثرا بخاطر سربازی میرن دانشگاه
وگرنه از لحاظ یادگیری،هیچی نداره!!!هیچی
شما بخوای این کارو بکنی،یعنی دانشگاه نری،بری آموزشگاه،غیبت میخوری تو خدمت.
به نظرم اول بری سربازی بهتره.
یه رفیقی دارم،همسن خودمه
سال‌ ۷۶ رفت خدمت،آخر سر هم موند همونجا تو نیرو هوایی.
الان برا خودش شده سروان،برو بیایی راه انداخته.
حقوق خوب،خونه بهش دادن،مزایا و....
یه زندگی مشتی برا خودش درست کرد
ما که درس خوندم رفتیم دانشگاه ،هیچی به هیچی....
ول معطلیم :))

:78:اینم راهی هست بریم خدمت تموم کنیم بیایم امتحان دانشکده افسری بدیم ،وارد نظام شیم ، الان یه سرهنگ سپاه کاری نمیکنه ماهی 7 ت میگیره ، میشینه اونجا یه امضا میزنه تموم ...

taksis
August 22nd, 2016, 00:49
بعد خدمت کی حوصله داره درس بخونه ؟! لااقل این شور و اشتیاقی که الان داریم و به قول خودمونی حس درس خوندن الان هست دیگه 2 سال عمرمو برم بذارم پای خدمت بعد بیام درس بخونم ؟ واقعا خیلی سخته
اره متاسفانه بردار بنده 25 سالشه و الان تو کردستان هست و دپیلم داره و خودش میگه بهم که اونجا هیچ فرقی با فوق الیسانس نداره و به قول شما توالت شستن سرجاشه و نهایت لیسانسه رو میذارن دژبان !!
اره اینم هست که اونایی که خدمت میرن جلوترن از بقیه ، کمتر جایی پیدا میشه که واسه استخدام پایان خدمتم نخاد..

آره ولی
الان شما ۱۸ سالته،جوونی،داغی،بنیه ی بالایی داری،سربازیه رو راحت طی میکنی،سختی ای برات نداره.
۲۰ سالت بشه تموم میشه،میری دنبال درس،چرا نشه؟؟
اما اگه بری درس بخونی،۶ سال دیگه اونوقت سربازیه سخت میشه برات!!!
حال و جون ۱۸ سالگی رو دیگه نداری
سختته با لیسانس نگهبانی بدی....
حس کوچیک شدن میکنی.
در هر صورت دوسال الافی
ولی نذار بخاطر سربازی آیندت خراب بشه،بخاطر فرار ازش نرو هر رشته ای تو هر دانشگاهی درس بخون.
It خوبه.
ولی من اگه جای شما بودم میرفتم تاسیسات دریایی میخوندم چون به شدت الان نیاز دارن،رو هوا میزنن،با حقوقای بالا

hegza
August 22nd, 2016, 00:51
فارغ التحصیلی ملاک نیست
شما چه تخصصی دارید الان؟
فقط درسها رو پاس کردین یا واقعا دانشجو بودین و دانشی چیزی با خودتون همراه با مدرکتون دارید؟

black.p
August 22nd, 2016, 00:57
آره ولی
الان شما ۱۸ سالته،جوونی،داغی،بنیه ی بالایی داری،سربازیه رو راحت طی میکنی،سختی ای برات نداره.
۲۰ سالت بشه تموم میشه،میری دنبال درس،چرا نشه؟؟
اما اگه بری درس بخونی،۶ سال دیگه اونوقت سربازیه سخت میشه برات!!!
حال و جون ۱۸ سالگی رو دیگه نداری
سختته با لیسانس نگهبانی بدی....
حس کوچیک شدن میکنی.
در هر صورت دوسال الافی
ولی نذار بخاطر سربازی آیندت خراب بشه،بخاطر فرار ازش نرو هر رشته ای تو هر دانشگاهی درس بخون.
It خوبه.
ولی من اگه جای شما بودم میرفتم تاسیسات دریایی میخوندم چون به شدت الان نیاز دارن،رو هوا میزنن،با حقوقای بالا

چی بگم والا ... حرفاتون کاملا درسته :(

- - - Updated - - -

فارغ التحصیلی ملاک نیست
شما چه تخصصی دارید الان؟
فقط درسها رو پاس کردین یا واقعا دانشجو بودین و دانشی چیزی با خودتون همراه با مدرکتون دارید؟

نه دانشجو نیستم که بنده تازه میخام دانشجوی این رشته بشم ،تخصص هم که گفتم تو هر کاری بگین یه سرکی کشیدم ولی تخصص به نظرم محسوب نمیشه که روش حساب وا کرد

navid2zp
August 22nd, 2016, 01:02
به قول یکی از رفیقام که میگه الان کار با کامپیوتر رو بچه 6 ساله هم بلده واقعا هم درسته...

ببینید شما به هرچیزی که علاقه دارید برید سمت اون الان شما به کامپیوتر علاقه دارید پس باید تخصصی عمل کنید باید چیزی رو دنبال کنید کمتر کسی باشه که از اون سردرمیاره... باید یه تخصصی رو دنبال کنید بنظر من برید سمت آموشگاه های فنی حرفه ای میتونید تعمیرات سخت افزار یا تعمیرات موبایل رو یاد بگیرید و پس از گرفتن مدرکش راحت واسه خودتون شغلی دستوپا کنید... تو خدمت که بودم یکی بود فوق دیپلم کامپیوتر داشت ولی تخصصش برنامه نویسی بود و راحت ماهی 1800 درمیاورد...یکی دیگه از دوستام از همین مطالب توی نت برنامه نویسی وب رو یاد گرفته و الان داره واسه خودش کار میکنه...

بازم من تاکید میکنم اگه میخواید آزاد بخونید هیچ وقت اینکارو نکنید برای رشته کامپیوتر رو میگم اصلا فایده نداره هیچ چیزی دستتونو نمیگیره جز یه مدرک... چون نمیخوام شما هم اشتباه منو مرتکب بشین ولی باز تصمیم گیرنده اصلی خود شمایید.راجع به بقیه رشته ها نظری ندارم.

موفق باشید :)

کامپیوتر اون چیزی که بچه 6 ساله بلده نیست دوست عزیز
فرق بین یک آدم متخصص با یک آدم معمولی تو همین هست

taksis
August 22nd, 2016, 01:07
خدا نگذره ازشون
روز به روز دارن اوضاع سربازی رو خراب تر میکنند
من ۳ ماه بخاطر لیسانس کسری گرفتم ۳ ماه‌ برا بسیج.کلا ۱۲ ماه خدمت کردم.صبح میرفتم ارتش ظهر با کادری ها میومدم خونه : ))
حالا کردنش ۲۱ ماه.کسری اینا تعطیل.کلی هم حمالی میکشن....
داغون و الاف کردن همرو.

black.p
August 22nd, 2016, 01:16
خدا نگذره ازشون
من ۳ ماه بخاطر لیسانس کسری گرفتم ۳ ماه‌ برا بسیج.کلا ۱۲ ماه خدمت کردم.صبح میرفتم ارتش ظهر با کادری ها میومدم خونه : ))
داغون و الاف کردن همرو.

حالا هی بگید نسل سوخته این :))الانم یا باید کارت سبز داشته باشی که اونم فوقش تا 3-4 ماه کسری میدن یا متاهل همراه فرزند

taksis
August 22nd, 2016, 01:26
حالا هی بگید نسل سوخته این :))الانم یا باید کارت سبز داشته باشی که اونم فوقش تا 3-4 ماه کسری میدن یا متاهل همراه فرزند

سوخته نیستم ما :)) شصتیا سوختن
ما پنجاهی ایم..
جزغاله ایم:))

98M!zban
August 22nd, 2016, 01:30
خدا نگذره ازشون
داغون و الاف کردن همرو.

شمام مثل ما هستی که

دوست داری همه چیزت رو بدی برگردی به دوران خدمتت انگار

من مشاوره به این دوستم خیلی دوست دارم بدم شاید اولین نفرم بودم که تاپیکش رو خوندم ولی خوب حرفامون رو الان که گوش نمی کنه . میره می چرخه می چرخه سرش می خوره به سنگ بر میگرده سر نقطه اول

حرفی که این دوستمون میزنه رو گوش کنید دانشگاه بدرد شما نمیخوره فقط به فکر سربازی باشید چون پیشونی نوشت مرد سربازی هست . الان با مدرک دیپلم با سن 18 سال برید سربازی بهترین شور هیجان دنیا رو دارید . ولی وقتی 28 سالتون شد با مدرک فوق لیسانس برید سربازی اونوقت یک سرباز دیپلمه که 10 سال از شما کوچیکتره به شما بگه چیکار کنید چیکار نکنید خیلی براتون سخت میشه . من دیپلمه بودم ولی سربازی برام جوری شد که از سرهنگ دیرتر می رفتم پادگان و زودتر هم میومدم خونه اونم توی ارتش البته

من خودم ابتدا رفتم سربازی و حالا دارم دانشگاه درس می خونم وقتی توی محیط دانشگاه هستم و می بینم بچه ها اکثر در مورد اینکه چقدر بیافتن که دیرتر برن سربازی میشنونم خندم میگیره ولی من با خیال راحت درس می خونم و حتی با هر مدیر و مسئول دانشگاه هم که دلم بخواد بحث می کنم و با اینکه یک سری کارها توی دانشگاه خلافه شاید من تنها نفری باشم که انجام میدم اصلا کلا انجام میدم تا بیان بهم گیر بدن ( می دونید چرا ؟ چون هیچ ترسی ندارم

همین الان که اخراجم کنند فرداش دانشگاه بعدی می تونم ثبت نام کنم چون پایان خدمت دارم

هیچ کجای دنیا از شما نمی پرسند مدرک دانشگاهی چی دارید . از شما می پرسند چه تخصصی دارید

حیف نیست هزینه های بسیار زیاد رو صرف دانشگاه کنید ؟

بخدا با این هزینه ها میشه بهترین زبان های برنامه نویسی یا بهترین دوره های شبکه زیر نظر افراد واقعا با سواد و متخصص رو گذروند نه تحصیل در دانشگاهی که استادش از زبان برنامه نویسی c

فقط

cin
cout
رو یاد داره

2 ترم دیگه مونده که مدرکم رو بگیرم . ولی به شدت پشیمونم که چرا اومدم دانشگاه . اگر می رفتم تخصص یاد می گرفتم الان خیلی بیشتر بدردم میخورد و بیشتر برام پول ساز بود

استخدامی هم که حتی فکرشو نکنید یعنی اصلا بهش فکر نکنید . حتی همین شرکت های خصوصی بدون بیمه که مدیرش با شلوار لی میاد سر شرکت هم الان نیرو نمیخواد چه برسه به دولت

من سه تا پیشنهاد می کنم در نقش یک برادر که چندین ساله با جامعه داره میچرخه ازش استفاده کنید که مثل امروز من پشیمون نباشید

1 - برید دنبال استخدامی نظام . مثل ارتش . مثل نیروی انتظامی یا نیروی دریایی و هوایی . باور کنید زندگیتون تا آخر تامینه . درسته شاید دور از خانوده باشید اما همسر شما خوشبخت خواهد بود بچه شما خوشبخت خواهد بود . تازه سربازی هم محسوب میشه . نیاز به مدرکم نداره با دیپلم شمارو استخدام می کنند اگر جسور باشید و پشتکار . باور کنید امکانات رفاهی مثل هرسال یک هفته بهترین منازل مسکونی برای تفریح در شمال یا جنوب کشور رو که دارید . روغن و برنج و هر مایحتاج زندگی رو که خودت دولت بهتون رایگان میده . خونه سازمانی میده و اینکه مطمئنید هیچوقت اخراج نمیشید چون همیشه بهتون نیاز دارن ( این افکار دور بودن و سختی کشیدن رو از سرتون بیرون کنید . سنتون که بره بالا تازه می فهمید زندگی هر روز سخت تر از دیروز ) ( به شدت پشیمونم که چرا توی دوران سربازی که خواستنم استخدام نشدم )

2 - اگر دانشگاه میرین سعی کنید فقط مدرک بگیرید چون هیچی داخلش یاد نمی گیرید . شما نیاز دارید که لیسانس کامپیوتر داشته باشید با تخصص . اگر تخصصی نباشه دکترای کامپیوتر شما هم بدردتون نمی خوره

در کنار دانشگاه به صورت جدی اکثر کلاس های مبحث مورد علاقتون اگر طراحی هست اگر شبکه هست اگر برنامه نویسی هست و اگر ... رو برید تا در اینها تخصص داشته باشید

تخصص شما رو به بهترین جاها میرسونه

3 - برید سربازی با سن کم تا بتونید در این دو سال و سختی های سربازی و شرایط خاصش فکر کنید که آینده چه شکلیه . به جرات می تونم بگم توی سربازی تازه فهمیدم 21 سال گذشته چطوری گذشته و من حالیم نشده و توی سربازی فقط بهترین برنامه ریزی های آیندمو کردم

rezaonline.net
August 22nd, 2016, 09:58

با این اوصاف توصیه میکنم سراغ رشته کامپیوتر نرید .

iHSG
August 22nd, 2016, 10:40
حرف های جناب 98M!zban (http://www.webhostingtalk.ir/member.php?u=82302) کاملاً تایید میشن.
پدر خود بنده بازنشسته نیروی انتظامی هستش که از اول که تو نظام بوده:
1.خونه سازمانی بهش دادن (اما درسته تو یه جای پرت خارج از خود تهران ولی باز از مستاجری بهتر بود)
2.دفترچه بیمه ارتش بالاترین ارزش رو تو دفترچه بیمه های ایران داره مثلاً یه بار برای یه چیزی بیمارستان رفته بودیم یارو تامین اجتماعیه باید 150 تومان میداد اما از ما فقط 45 تومان دقیق برای همون کار گرفتن چون ارزش دفترچه بیمه خدمات درمانی ارتش (که البته اسمش ارتشه وگرنه سپاه و نیروی انتظامی هم شامل میشه) اعتبارش از همه دفترچه بیمه های دیگه بالاتره بعدش شما خودت تو نظام باشی می تونی زن و کل بچه هات هم تحت پوشش این دفترچه کنی که برای پسرت تا 20 سالگی با تعرفه دولتی حساب میشه بیمه اش اما از 20 سالگی به بعد باید تعرفه آزاد براش بدی ولی برای دخترت تا وقتی که ازدواج نکرده تعرفه دولتی داره بعدش حتی اگه ازدواج هم کنه بازم با تعرفه آزاد می تونی بیمه اش کنی حتی می تونی دامادت هم تحت بیمه خودت کنی!
3.همه نیرو های مسلح (نیرو انتظامی و سپاه و ارتش) از فروشگاه های زنجیره ای اتکا می تونن با کارتی به نام حکمت کارت که دارن قسطی ماهانه خرید (حالا خوراک، پوشاک، وسائل خونه، موبایل، لپ تاپ و...) اونم بدون نیاز به چک یا هیچ سندی خرید کنن و اتوماتیک ماه به ماه قسط هاش از فیش حقوقیشون کم میشه.
4.همه نیرو های مسلح هر 4 سال یک بار اقامت در یکی از شهر های ایران رو با قیمت خیلی ناچیزی می تونن داشته باشن که البته فقط در هتل های دارای قرارداد با نیرو های مسلح مثلاً ما چند سال پیش جاتون خالی مشهد بودیم 5 نفری هر 5 نفرمون با هم (دقت کنید با هم) شد شبی 70 هزار تومان + هزینه رفت و برگشت و سوغاتی برای اقوام.البته این تخفیف بسیار ویژه فقط 4 سال یه بار امکانش هست که به اصطلاح بهش میگن یارانه 1 اما اگر کسی از نیرو های مسلح خواست زودتر از این 4 سال بره سفر اون موقع تخفیف های کمتری در قالب اسم های یارانه 2 و یارانه 3 بهش داده میشه که مسلماً یارانه 3 درصد بیشتری از پول هتل رو شما باید بدید.
5.فرزندان نیرو های مسلح برای خدمت سربازی (اونم بدون پارتی بازی چون پارتی بازی نیستش بلکه قانونه) می تونن بدون در نظر گرفتن ظرفیت پادگان های شهر خودشون در همون شهر خودشون خدمت کنن.
و...

کلاً تو مملکت ما نظامی باشی و هیچ کاری هم نکنی باز همه این مزایا رو داری فقط اصلش اینه که آدم درستی باشی و زیرآبی نری طی 30 سال خدمتت قبل از بازنشستگیت بعدش هر جا میگن هم باید بری مثلاً زمانی که پدر من شاغل بود بار ها از این ور و اون ور بهش انتقالی میدادن و مجبور بودیم هی کوچ کنیم ولی خب دیگه وقتی این مزایا رو میدن یه انتظاراتی هم دارن دیگه :)

به نظر منم تو نظام بمونید بهتره حداقلش اینه که بهتر از این همه حرفه ای این انجمن هستش که با اینکه چندین و چند برابر همون سرهنگ ها اطلاعات تخصصی دارن ولی مجبورن بیان پای این انجمن ها پلاس بشن و روزشون رو هدر بدن!

zdesign
August 22nd, 2016, 10:48
سلام دوست من .
بازار کار بستگی به خودت داره .
من 18 سالمه و همین الان چندین جا دارم کار میکنم .
کارم طراحی سایت هست و با شرکت های معتبر دارم فعالیت میکنم .
اگر خودت بخوای میشه ! بسته به علاقه خودت و تواناییات میتونی مسیر زندگیتو پیدا کنی !
من همین الان از خیلی ها عقب ترم ولی دارم سعی میکنم که جلو بیوفتم .
هر رشته ای سختی خودش رو داره . اما تو اگر بتونی تو رشته ای که علاقشو داری بری و تا اخرین حدش برسی مطمئن باش ادم موفقی میشی .
به فکره بازار کار نباش که اصلا بنظر من فکر کردن بهش محالاته ! چون ممکنه 6 ماه دیگه کارجوی کامپیوتر زیره 0 برسه !!!!!! تو این مملکت نمیتونی هیچیز رو پیشبینی کنی ! همونی که خودت میخوای رو برو و مطمئن باش موفقی

black.p
August 22nd, 2016, 11:32
شمام مثل ما هستی که

دوست داری همه چیزت رو بدی برگردی به دوران خدمتت انگار

من مشاوره به این دوستم خیلی دوست دارم بدم شاید اولین نفرم بودم که تاپیکش رو خوندم ولی خوب حرفامون رو الان که گوش نمی کنه . میره می چرخه می چرخه سرش می خوره به سنگ بر میگرده سر نقطه اول

حرفی که این دوستمون میزنه رو گوش کنید دانشگاه بدرد شما نمیخوره فقط به فکر سربازی باشید چون پیشونی نوشت مرد سربازی هست . الان با مدرک دیپلم با سن 18 سال برید سربازی بهترین شور هیجان دنیا رو دارید . ولی وقتی 28 سالتون شد با مدرک فوق لیسانس برید سربازی اونوقت یک سرباز دیپلمه که 10 سال از شما کوچیکتره به شما بگه چیکار کنید چیکار نکنید خیلی براتون سخت میشه . من دیپلمه بودم ولی سربازی برام جوری شد که از سرهنگ دیرتر می رفتم پادگان و زودتر هم میومدم خونه اونم توی ارتش البته

من خودم ابتدا رفتم سربازی و حالا دارم دانشگاه درس می خونم وقتی توی محیط دانشگاه هستم و می بینم بچه ها اکثر در مورد اینکه چقدر بیافتن که دیرتر برن سربازی میشنونم خندم میگیره ولی من با خیال راحت درس می خونم و حتی با هر مدیر و مسئول دانشگاه هم که دلم بخواد بحث می کنم و با اینکه یک سری کارها توی دانشگاه خلافه شاید من تنها نفری باشم که انجام میدم اصلا کلا انجام میدم تا بیان بهم گیر بدن ( می دونید چرا ؟ چون هیچ ترسی ندارم

همین الان که اخراجم کنند فرداش دانشگاه بعدی می تونم ثبت نام کنم چون پایان خدمت دارم

هیچ کجای دنیا از شما نمی پرسند مدرک دانشگاهی چی دارید . از شما می پرسند چه تخصصی دارید

حیف نیست هزینه های بسیار زیاد رو صرف دانشگاه کنید ؟

بخدا با این هزینه ها میشه بهترین زبان های برنامه نویسی یا بهترین دوره های شبکه زیر نظر افراد واقعا با سواد و متخصص رو گذروند نه تحصیل در دانشگاهی که استادش از زبان برنامه نویسی c

فقط

cin
cout
رو یاد داره

2 ترم دیگه مونده که مدرکم رو بگیرم . ولی به شدت پشیمونم که چرا اومدم دانشگاه . اگر می رفتم تخصص یاد می گرفتم الان خیلی بیشتر بدردم میخورد و بیشتر برام پول ساز بود

استخدامی هم که حتی فکرشو نکنید یعنی اصلا بهش فکر نکنید . حتی همین شرکت های خصوصی بدون بیمه که مدیرش با شلوار لی میاد سر شرکت هم الان نیرو نمیخواد چه برسه به دولت

من سه تا پیشنهاد می کنم در نقش یک برادر که چندین ساله با جامعه داره میچرخه ازش استفاده کنید که مثل امروز من پشیمون نباشید

1 - برید دنبال استخدامی نظام . مثل ارتش . مثل نیروی انتظامی یا نیروی دریایی و هوایی . باور کنید زندگیتون تا آخر تامینه . درسته شاید دور از خانوده باشید اما همسر شما خوشبخت خواهد بود بچه شما خوشبخت خواهد بود . تازه سربازی هم محسوب میشه . نیاز به مدرکم نداره با دیپلم شمارو استخدام می کنند اگر جسور باشید و پشتکار . باور کنید امکانات رفاهی مثل هرسال یک هفته بهترین منازل مسکونی برای تفریح در شمال یا جنوب کشور رو که دارید . روغن و برنج و هر مایحتاج زندگی رو که خودت دولت بهتون رایگان میده . خونه سازمانی میده و اینکه مطمئنید هیچوقت اخراج نمیشید چون همیشه بهتون نیاز دارن ( این افکار دور بودن و سختی کشیدن رو از سرتون بیرون کنید . سنتون که بره بالا تازه می فهمید زندگی هر روز سخت تر از دیروز ) ( به شدت پشیمونم که چرا توی دوران سربازی که خواستنم استخدام نشدم )

2 - اگر دانشگاه میرین سعی کنید فقط مدرک بگیرید چون هیچی داخلش یاد نمی گیرید . شما نیاز دارید که لیسانس کامپیوتر داشته باشید با تخصص . اگر تخصصی نباشه دکترای کامپیوتر شما هم بدردتون نمی خوره

در کنار دانشگاه به صورت جدی اکثر کلاس های مبحث مورد علاقتون اگر طراحی هست اگر شبکه هست اگر برنامه نویسی هست و اگر ... رو برید تا در اینها تخصص داشته باشید

تخصص شما رو به بهترین جاها میرسونه

3 - برید سربازی با سن کم تا بتونید در این دو سال و سختی های سربازی و شرایط خاصش فکر کنید که آینده چه شکلیه . به جرات می تونم بگم توی سربازی تازه فهمیدم 21 سال گذشته چطوری گذشته و من حالیم نشده و توی سربازی فقط بهترین برنامه ریزی های آیندمو کردم

سلام
نه بابا شما فشمم بدید بنده چیزی نمیگم اگر واقعا از سر خیر خواهی باشه !:x
خودمم همین فکر رو داشتم که برم وارد نظام شم ولی دو دل بودم الان که شما میگید و بهش فکر میکنم میبینم واقعا بهترین گزینس میریم نظام کنارش هم کامپیوتر ادامه میدم هر از گاهی میرم آموزشگاهی جایی.
دور بودن از خونه اصلا مهم نیست برام حاضرم همین الان برم نقطه صفر مرزی تو زاهدان اونجا خدمت کنم ...
با این اوصاف منتظر میمونم بهمن بشه امتحان دانشکده افسری بدم راحت قبول میشم ،برم اونجا...
و دوستمون iHSG هم که گفتن این همه مزایا داره واقعا کیه که ازش نگذره ، من خودم نمی دونستم اینا رو ...

taksis
August 22nd, 2016, 12:12
میخوای بری تو نظام
برو تو ارتش
ارتش اصلا کلاس و ابهتش با ناجا و سپاه فرق می کنه
دوری از منزل نداره که!!
الان همین دوستم که تو نیرو هواییه،تو همین تهرانه
صبح پا میشه صورتشو سه تیغه میکنه میره پایگاه.
ساعت دو خونه اس
و اینکه مردم دید جالبی نسبت به بسیج و سپاه و ناجا ندارند اما ارتش حسابش تو دل مردم جداس
اگر از کامپیوتر و برنامه نویسی و اینا هم سر در میاری که چه بهتر،میری تو گروهان جنگ نوین یا حالا گروهان های مرتبط،فعالیت تخصصی انجام میدی

black.p
August 22nd, 2016, 12:21
میخوای بری تو نظام
برو تو ارتش
ارتش اصلا کلاس و ابهتش با ناجا و سپاه فرق می کنه
دوری از منزل نداره که!!
الان همین دوستم که تو نیرو هواییه،تو همین تهرانه
صبح پا میشه صورتشو سه تیغه میکنه میره پایگاه.
ساعت دو خونه اس
و اینکه مردم دید جالبی نسبت به بسیج و سپاه و ناجا ندارند اما ارتش حسابش تو دل مردم جداس
اگر از کامپیوتر و برنامه نویسی و اینا هم سر در میاری که چه بهتر،میری تو گروهان جنگ نوین یا حالا گروهان های مرتبط،فعالیت تخصصی انجام میدی

خیلیم عالی ممنون از راهنماییتون :53:

- - - Updated - - -

از همه بزرگوارانی که تو این تاپیک شرکت کردن و منت گذاشتن رو سر بنده و راهنمایی کردن نهایت تشکر رو دارم،واقعا از بلاتکلیفی در اومدم دمتون گرم
خیلی ممنون
موفق باشید:x:53:

keyhan7
August 22nd, 2016, 12:45
دنیا با کسی تعارف نداره

دید من اینه که

رشته های ریاضی و فنی اگر سواد داشته باشی عالی هستند

همین رشته کامپیوتر اگر کمی تلاش کنی و در کنارش چندتا زبان برنامه نویسی پر کاربرد رو یاد بگیری
و سر کلاس از استاد درس بخای و سرت تو گوشی و تلگرام و ... نباشه و حواست جاهای مسخره نباشه و بعد کلاس مطالب اون روزو مرور کنی و با خودت رو راست باشی و ازینجور چیزا و در اخر هدف داشته باشی
حنما شغل مناسب با درامد خوب خاهی داشت الان هر چقدر مهندس با سواد باشه بازم کمه
وقتی میری سر کلاس همش سرت تو گوشیه و همش بخای کلاسو بپیچونی معلومه هیچی یاد نمیگیری استادم وقتی میبینیه چه دانشجوهایی داره چه انرژی برای درس دادن داره؟

delta
August 22nd, 2016, 13:29
برو خدمت..بیا..یک چند میلیون جمع کن برو خدمات کامپیوتری بزن.:-| تمام

NarvanData
August 22nd, 2016, 15:25
فارغ التحصیل (کارشناسی) / دارای کارت پایان خدمت / استخدام شدم.

- بعد از تموم شدن دوره متوسطه (گرفتن دیپلم) بهتره بری دنبال خدمت وظیفه البته اگه معافیت پزشکی و کفالت نداری ، بعد از خدمت دنبال کار باش (حتی اگه خصوصی هم باشه سابقه کار داشته باش) همراه با ادامه تحصیل در دانشگاه
- بعد از اتمام دانشگاه هم برای استخدام اولین چیزی که نیازه پارتی هست بعدش شانس تا به کاری که علاقه داری برسی و اونجاست که هم از تحصیلاتت میپرسن و هم از سابقه کار
- تحصیلات زمان استخدام جزء موارد پایه هست که مثلا حتما لیسانس باشه ، بعدش سابقه می خوان که اگه پارتی داشته باشی که مشکلی نداره در صورت نداشتن
-- بعد از خدمت و همراه با دانشگاه رفتن اگه سرکار بری خوبیش همینه که سابقه هم داری

من که ازم گذشته و اینچنین نبوده برام ، به دوستان دیگه به همینصورت پیشنهاد می کنم...

به هر حال مهمترینش اینکه تلاش داشته باشی ، خدا کمکت میکنه...

موفق باشی

98M!zban
August 22nd, 2016, 15:56
سلام
نه بابا شما فشمم بدید بنده چیزی نمیگم اگر واقعا از سر خیر خواهی باشه !:x
خودمم همین فکر رو داشتم که برم وارد نظام شم ولی دو دل بودم الان که شما میگید و بهش فکر میکنم میبینم واقعا بهترین گزینس میریم نظام کنارش هم کامپیوتر ادامه میدم هر از گاهی میرم آموزشگاهی جایی.
دور بودن از خونه اصلا مهم نیست برام حاضرم همین الان برم نقطه صفر مرزی تو زاهدان اونجا خدمت کنم ...
با این اوصاف منتظر میمونم بهمن بشه امتحان دانشکده افسری بدم راحت قبول میشم ،برم اونجا...
و دوستمون iHSG هم که گفتن این همه مزایا داره واقعا کیه که ازش نگذره ، من خودم نمی دونستم اینا رو ...

خوب خداروشکر حداقل حرفام بدردت خورد . الان 18 سالته مثل من 25 سالت بشه پشیمون نمیشی که چرا نکردی

بهترین کار ممکن رو می کنی . برید دانشکده افسری . چهار سال درس می خونید بهتون حقوق میدن بعد چهارسالم با درجه ستوان دوم وارد یک پادگان میشید و جالب اینجاست که تا 20 سال بعدش به درجه سرهنگی میرسید

خوب آخه چی بهتر از این ؟ کدوم کار رو سراغ دارید اینقدر خوب و جامع بدون هیچ دردسری صبح تا ظهر با سرویس بیان دنبالت با سرویس ببرنت . نهار و شامت آماده . کلی سرباز و درجه پایینتر از خودت در اختیارت ؟

حالا شما که به کامپیوتر واردی توی نظام خیلی از کامپیوترت استفاده می کنند . اصلا در کنار دانشکده افسری کلاس های شبکه یا برنامه نویسی رو کامل برو و تخصص های کامل کسب کن و علاقه داشته باش و یاد بگیر

خود همون نظام ببین چطور از تخصصت استفاده میکنه اگر پشتکار داشته باشی

و موضوع مهمتر در تمام این سالها تا قبل ازدواج سعی کن از حقوقت پس انداز کنی موقعی که به سن ما رسیدی یک پس انداز داشته باشی راحت ازدواج کنی . بعد از ازدواج هم به صورت پاره وقت میری دانشگاه آزاد یا علمی کاربردی یا چیزی آروم آروم درستو میخونی و مدرک لیسانس کامپیوترتم میگیری ( برای گرفتن مدرک هیچ عجله ای نیست )

وقتی مدرکت رو گرفتی و سر خونه زندگی خودت بودی یه شرکت یا یه مغازه میزنی بعد از ظهر ها سرگرم اونجا باشی

موفق باشی و امیدوارم در آینده هم همسرت هم بچت خوشبخت باشن و در رفاه واسه اینکه امروز که جوون بودی عاقل بودی و به حرف ها و تجربه های دیگران اهمیت دادی

st3205
August 22nd, 2016, 19:17
به نظر من نظام خیلی هم بده،اونایی که میرن نظامی میشن عشق نظام دارن اگر دقت کرده باشین بیشتر مردم لُر زبان تو نظام هستن خیلی هاشون.

خود من تازه خدمت رو تموم کردم تو تهران پدافند هوایی خدمت میکردم والا الان میگن خونه سازمانی کمه برا نظامیا،یه بار رفتیم خانه سازمانی،دیدیم فرمانده ما هم اونجا زندگی میکرد باور نمیکنید یه طویله از اونجا بهتر بود برا زندگی امکاناتشون از آسایشگاه ما هم کمتر بود و 10 نفری تو یه اتاق زندگی میکردن...

اگر خواستی خدمت بری سعی کن با دیپلم نری حداقل فوق دیپلم رو بگیر برو...البته کلا بستگی به جایی که میفتی داره شاید مثل من که دیپلم داشتم ولی شاهانه خدمت کردم...

اگه عشق نظام داری با دیپلم هم میتونی نظامی بشی فکر کنم 9ماه آموزشی داره ولب به نظر من فکر نظامی شدن رو از سرت بیار بیرون

موفق باشید

NarvanData
August 22nd, 2016, 21:09
به نظر من کسی که می خواد وارد نظام بشه و نظامی بشه
بهتره قبلش 21ماه خدمت وظیفه رو انجام بده
بعدش دوباره فکر کنه به اینکه نظامی بشه یا نه!
تازه متوجه حال و هوای روابط بین شما و ارشدتر از شما میشین
متوجه محدودیت ها میشین
متوجه اینکه در کنترل هستین و برای رفتن به جایی و انجام کاری نیاز به اجازه هست حتما...
و ... (من تجربه بودن در کنارشون رو داشتم که نمیشه بیشتر بحث کرد)
ولی خوب باید هم در کنار این همه محدودیت یک سری از مزایا رو براشون فراهم کنن!
شاید بگین مشاغل اداری در شرکت ها هم همینطوره ، اما نه ، نیست!

T.Toosi
August 22nd, 2016, 21:32
سلام، در مورد دانشگاه افسری به این راحتی ها نمیتونید وارد بشید، نمره قبولی بیارید مرحله سختش تازه شروع میشه، ازتون مصاحبه میشه که از جواب های شما خوششون نیاید رد میشید، معاینه دکتر دارد از معقد گرفته تا دستگاه تناسلی شما را چک میکنند، اگر دکتر تایید کند شما زیاد استمنا میکند رد میشوید، اگر به اندازه یک انگشت دو زانو شما فاصله داشته باشد رد میشوید، اگر چشمتون ضعیف باشد رد میشوید، تست ورزش دارد و هزاران فاکتور دیگر که با دقت خیلی زیاد چک میکنند، در کل به این راحتی نمیتونید وارد دانشگاه افسری بشید، در هر بخشی هم استخدام شوید نمیتوانید از کشور خارج شوید فقط سفر های زیارتی آزاد هستید.

black.p
August 22nd, 2016, 22:37
ممنونم از همه دوستان
از ادمین عزیز درخواست قفل تاپیک رو دارم