PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چگونگی برنامه نویسی ماژول های بانک های ایرانی

tmfar
November 20th, 2010, 22:38
سلام :

یه سوالی داشتم اونم اینکه این api هایی که بانک های میدن مثلاً بانک ملت و ... چطوری برنامه نویسی php کنیم یه نمونه از این api ها میزارید ؟ کلاً یه توضیح باشه برای این api ها عالی میشه

و سوال دوم اینکه من همیشه وقتی می خوام برنامه نویسی کنم و یه سایتی رو از پایه کار کنم با دریم ویور کار می کنم می خواستم ببینم اصول کار اینه یا برای حرفه ای شدن باید بصورت دستی کدها رو بنویسم و ... ؟

مثلاً شما که حرفه ای هستی توی php میخواهی یه سایتی رو کار کنی یا رو یه سی ام اسی ویرایش کنی چطوری و با چه روشی انجام میدید که راحتره باشه ؟

tmfar
November 21st, 2010, 13:07
مثلاً همین آدونیس چطوری نوشته شده بصورت دستی کدها از پایه نوشته شده یا با استفاده از دریم طراحی شده ؟ جناب داوری از تاپیک دیدن کردید پاسخ ندادید .

Rezash
November 21st, 2010, 21:36
یه سوالی داشتم اونم اینکه این api هایی که بانک های میدن مثلاً بانک ملت و ... چطوری برنامه نویسی php کنیم یه نمونه از این api ها میزارید ؟ کلاً یه توضیح باشه برای این api ها عالی میشه
هر بانك طبق استانداردي معتبر سرويس دهي مي كنه كه بايد با اون استاندارد آشنا باشيد. ميتونيد نمونه اسكريپت هاي موجود رو بررسي كنيد.

و سوال دوم اینکه من همیشه وقتی می خوام برنامه نویسی کنم و یه سایتی رو از پایه کار کنم با دریم ویور کار می کنم می خواستم ببینم اصول کار اینه یا برای حرفه ای شدن باید بصورت دستی کدها رو بنویسم و ... ؟
براي يك برنامه نويس حرفه اي فرقي نداره noted pad يا dream باشه يا هر چي ! يعني شما بايد سعي كنيد بدون استفاده از ابزارهاي غير ضروري تمام كد رو پياده سازي كنيد.اين به اين معني نيست كه استفاده از ابزار هايي كه كار شما رو راحت مي كنند مضر هست ، اتفاقا خيلي هم خوب هست.براي مثال من در شروع با اديتوري كار مي كردم كه اسم توابع رو bold كرد و توضيحي مختصر از هر تابع ميداد ، اينجوري خيلي سريع تونستم با توابع به خوبي آشنا بشم.
ولي در نهايت نبايد به برنامه خاصي وابسته بشيد.
البته رعايت استاندارد هم مهم هست.
اديتور پيشنهادي من براي php : notepad++ كه در بين اديتور هاي رايگان من خيلي باهاش راحت هستم و از utf هم به خوبي پشتيباني مي كنه

مثلاً شما که حرفه ای هستی توی php میخواهی یه سایتی رو کار کنی یا رو یه سی ام اسی ویرایش کنی چطوری و با چه روشی انجام میدید که راحتره باشه ؟
اگر به عنوان يك كاربر حرفه اي و پروژه حرفه اي به قضيه نگاه كنيد برنامه صرف كد نويسي نيست و بايد طبق اصول مهندسي نرم افزار پيش بره و تجزيه و تحليل هاي دقيقي براش تعريف بشه و بعد شروع به كد نويسي كرد.

tmfar
November 21st, 2010, 22:03
خود شما بخواهید یک سی ام اس رو از پایه بنویسید از چه طریقی استفاده می کنید ؟ می خوام اون ریزه کاری و فوت کوزه گری رو یاد بگیرم نمی خوام چند سال کار کنم آخرش بفهمم فلان راه خوب بوده

Rezash
November 21st, 2010, 22:09
خود شما بخواهید یک سی ام اس رو از پایه بنویسید از چه طریقی استفاده می کنید ؟ می خوام اون ریزه کاری و فوت کوزه گری رو یاد بگیرم نمی خوام چند سال کار کنم آخرش بفهمم فلان راه خوب بوده
بستگي به نوع سي ام اس داره
يك وقت هست يك پروژه بزرگ و مهم هست ، اون وقت در نظر گرفتن تمام شرايط بسيار مهم هست و كد نويسي صحيح و اصولي خيلي مهم هست و يك وقت هست كه يك سي ام اس معمولي هست و مهم نيست خيلي اصولي باشه.
اگر مخواهيد درست و خسابي وارد كار بشيد پيشنهاد مي كنم
- الگوريتم نويسي رو حتما تمرين كنيد.
- با اصول مهندسي نرم افزار آشنا بشيد
- برنامه نويسي شي گرا رو ياد بگيريد و از تك تك مفاهيم مثل ارث بري و ... درك كاملي بدست بياريد و استفاده كنيد.

tmfar
November 21st, 2010, 22:17
همه اینهایی که گفتی رو آشنایی دارم عزیز می خواهی و با رشنال رز هم بخوبی می تونم کار کنم و تحلیل ها رو انجام بدم می خوام از شما به عنوان استاد php بپرسم که شما بخواهید یک سی ام اس حرفه ای بنویسید مثلاً مثل آدونیس یا ... چطوری برنامه نویسی میکنید از چه راهی ؟ دریم یا دستی ؟ یا ... ؟

---------- Post added at 10:17 PM ---------- Previous post was at 10:13 PM ----------

یک نمونه از این api ها هم قرار میدید ؟

tmfar
November 22nd, 2010, 11:56
منتظر پاسخ هستم ، جناب امیری شما پاسخ دهید شما خودتون سیستمی که نوشتید با دریم ویور کار کردید ؟ یا ...

Amir.Mansoury
November 22nd, 2010, 12:33
برای برنامه نویسی های پیشرفته معمولان از IDE استفاده میشود.
برای php هم زیاد است.
از notepad شما میتونید استفاده کنید تا zend و .......

بستگی داره شما چی میخواهید.

amiri113
November 22nd, 2010, 15:24
منتظر پاسخ هستم ، جناب امیری شما پاسخ دهید شما خودتون سیستمی که نوشتید با دریم ویور کار کردید ؟ یا ...

:دی نه ما چون با فرم ورک کيک پی اچ پی کار ميکنيم معمولا با notepad++ کد ميزنيم.