ورود

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : رمز گذاری روی فایل css

farshid17
August 18th, 2016, 00:40
باسلام من یک سایت دارم که اسکریپت اون یک جوری هست که میشه با فایل css کل سایت دیزاین به ***ن واسه همین می خوام بدونم برنامه هست کاربر نتونه فایل در inspect نبینه و دانلود کنه با تشکر

zirefi
August 18th, 2016, 00:42
باسلام من یک سایت دارم که اسکریپت اون یک جوری هست که میشه با فایل css کل سایت دیزاین به ***ن واسه همین می خوام بدونم برنامه هست کاربر نتونه فایل در inspect نبینه و دانلود کنه با تشکر
css سمت کاربره فک نکنم بشه پنهانش کرد

zirefi
August 18th, 2016, 00:45
یه کار فک کنم بشه البته تست نکردم ، اینکه بیای با سورس گاردین کد کنی که البته php رو دیدم ولی css رو ندیدم که میشه آیا یا خیر ولی چون سمت کاربره فک نکنم بشه

omid1991
August 18th, 2016, 05:51

عزیز چون سمت کاربر اجرا میشه کد ها هرکاری انجام بدین بازم میشه کپی کرد

k-pax
August 18th, 2016, 08:03

به علت اینکه کدهای css سمت کاربر هستند نمیتونید کد کنید . و همیشه در دید کاربر هست .

میتونید با جاوا اسکریپت کلیک راست و یا دکمه های کنترل رو ببنید.
اینجوری برای کسای که مبتدی هستند یکم سخت میشه

کد css رو هم فشرده کنی . یه مقدار میتونه کمکت کنه !
https://cssminifier.com/

kiava
August 18th, 2016, 08:45

میتونید کاری کنید که کاربر سارق با برسی سورس css به یه پیام ارجا داده بشه طبق اموزش زیر

برای این کار از یه کد ساده php و فایل htaccess. استفاده می کنیم.

در فایل index وب سایتمون قبل از اینکه فایل css سایتمون لود بشه توسط Session ها یک کلید رو ایجاد می کنیم و سپس دورن فایل css چک میکنیم که اگر کلید ما برابر مقدار مورد نظری که ما برای کلید خود قرار دادهایم نبود اجرای کد های css متوقف شده و پیغامی به آقای محترم سارق نمایش داده شود و اگر کلید ما برابر مقدار مورد نظر ما بود کدهای css ما اجرا شود و مقدار کلید ما به چیز دیگری تغییر کنه...
بطور کلی فایل های css ما در نبود فایل index اجرا نخواهد شد چرا که ما در فایل index کلیدی رو ایجاد کرده ایم.
برای شروع کد زیر رو در ابتدای فایل index.php سایتتون قرار بدین ...

<?php

session_start();
$_SESSION['csskey'] = "kiava";

?>

مثال:

<?php

session_start();

?>

<html>

<head>

<link rel="stylesheet" type="text/css" href="style.css" />

</head>
<body>
مي تونم کمکتون کنم!!!...
</body>

</html>

در مثال فوق مشاهده می کنید که من کد مورد نظر رو در بالای صفحه قرار داده ام قبل از تگ <html>.این نکته بسیار مهم که قبل از اینکه چیزی برای کاربران وب سایتتون به نمایش در بیاد sesstion ما شروع بشه بخاطر همین ما session_start(); را در ابتدای صفحه قرار می دهیم...
و کد زیر

کلید ما هست برای آن ایجاد کردیم و شما بجای kiava هر نامی رو میتونید قرار بدهید.

حالا نوبت به فایل css ما میرسه اما چون قراره که چک کنیم که session که ایجاد کردیم برابر مقدار کلید مورد نظر ماست نیاز داریم تا از PHP استفاده کنیم برای اینکار باید یک فابل style.php را ایجاد و بجای style.css در سایتمون فراخوانی کنیم.
پس یک فایل style.php ایجاد کرده و کدهای زیر را در آن قرار دهید...

<?php
session_start();

header("Content-type: text/css");

if ($_SESSION["csskey"] != "kiava") {
die("با عرض پوزش این فایل محدود شده هست ...");
}

$_SESSION["csskey"] = "somethingelse";
?>

@charset "utf-8";
.image {
position: absolute;
top: 25%;
left: 25%;
width:300px;
height:300px;
margin:-60px 0 0 -60px;
-webkit-animation:spin 4s linear infinite;
-moz-animation:spin 4s linear infinite;
animation:spin 4s linear infinite;
}
@-moz-keyframes spin { 100% { -moz-transform: rotate(360deg); } }
@-webkit-keyframes spin { 100% { -webkit-transform: rotate(360deg); } }
@keyframes spin { 100% { -webkit-transform: rotate(360deg); transform:rotate(360deg); } }

ما در کد بالا هم از session_start(); استفاده کردیم و سپس Content-type: text/css قرار دادیم تا مرورگرها متوجه بشن که این یک فایل css هستش و در خط بعدی چک می کنیم که اگر کلید css ما برابر kiava نبود نمایش کد های css متوقف بشه و مقدار تابع die() که برابر شیطونی ممنوع!!!... نمایش داده شود و اگر کلید ما برابر kiava بود مقدار آن را برابر somethingelse یا هر کلمه دیگه ای که شما دوست دارید قرار بگیرد

در نهایت در فایل htaccess. واقع در روت سایتمون کد زیر رو وارد می کنیم و اگر این فایل رو ندارید اون رو ایجاد کنید...

RewriteEngine on

RewriteRule style.css style.php

کد بالا باعث میشه کر style.php شبیه style.css بشه...
بعد از اینکه مراحل بالا رو انجام دادید خروجی فایل index.php شما در مرورگر برابر جمله میتونم کمکتون کنم!!!... با رنگ پس زمینه سیاه و متن سفید میشه و اگر کاربری روی فایل style.css کلیک کنه و یا بخواهد اون رو مشاهد کنه پیغام شیطونی ممنوع!!!... براش به نمایش در می آید(البته شما می توانید هر پیامی که دوست دارید جایگزین این پیام ها کنید...)

امیدوارم خوب باشه براتون ولی بازم راه های زیادی برای دور زدنش هست

------------------
درضمن ممکنه حتی این کار باعث بشه قالب بهم بریزه ولی خب باز عملی هست

و اینکه داخل فایل style.php
من خط های اخر css خودم رو گذاشتم که قرمز هست شما باید کل css قالبتونو بزنید موفق باشد :x

تشکر یادتون نره عزیزااااان

telstra
August 18th, 2016, 10:05
دوست عزیز ممنون ولی این کار هم جواب نمیده

اگر اون آقای سارق به قول خودتون مستقیما فایل رو از سرور درخواست کنه بله این خطا رو بهش نشون میده. ولی وقتی مرورگر فایل رو به صورت کامل لود کرده نیازی نیست آقای سارق از سرور درخواست کنه میتونه خیلی راحت بره قسمت developer کروم و در تب source محتوای همه فایل ها رو ببینه.

در هر صورت مرورگر باید بتونه استایل رو بخونه حالا هر کلکی که پیاده بشه فرقی نمیکنه نهایتا میشه استایل ها رو دید چون اگه شما نتونید مرورگرتون هم نمیتونه و اگر مرورگر نتونه اصلا صفحه استایل نمیگیره...

kiava
August 18th, 2016, 10:16
دوست عزیز ممنون ولی این کار هم جواب نمیده

اگر اون آقای سارق به قول خودتون مستقیما فایل رو از سرور درخواست کنه بله این خطا رو بهش نشون میده. ولی وقتی مرورگر فایل رو به صورت کامل لود کرده نیازی نیست آقای سارق از سرور درخواست کنه میتونه خیلی راحت بره قسمت developer کروم و در تب source محتوای همه فایل ها رو ببینه.

در هر صورت مرورگر باید بتونه استایل رو بخونه حالا هر کلکی که پیاده بشه فرقی نمیکنه نهایتا میشه استایل ها رو دید چون اگه شما نتونید مرورگرتون هم نمیتونه و اگر مرورگر نتونه اصلا صفحه استایل نمیگیره...

عرض کردم که هیچ کاری نیست که بشه جلوشو کامل گرفت در هر صورت کاربر میبینه ولی خوب این کار موثر هست و میتونن تا حدی باز جلوشو بگیرن با بستن کد های اضافی مروگر مثل inspect , ....

k-pax
August 18th, 2016, 10:18
@kiava
این روش یکم تغییرات میخواد
مثلا وقتی من یه سایت باز کنم سشن برام ذخیره میشه . اگه برم فایل style.php را هم باز کنم چون سشن برای من داخل صفحه اصلی سایت ذخیره شده باز هم css ها نمایش داده میشن

میشه با استفاده از توکن و ساخت سشن رندوم یه کارایی کرد !
اما باز هم به راحتی با یه ذخیره سایت ، فایل style ذخیره میشه

کاملا موافقم !

omid1991
August 18th, 2016, 10:20
دوستان حتی اگه کد های css رو خارج از دایرکتوری اصلی بزارید و توسط php چاپش کنید بازم میشه کپی کردن مثل اب خوردن کد کردن html و css رو کلا بخیال بشید.

sazsaz
August 18th, 2016, 10:22
امکان پنهان کردن و قفل گذاشتن در سی اس اس و اچ تی ام ال نیست
خواسته یا ناخواسته کپی می شه
چون سمت کاربر است

kiava
August 18th, 2016, 10:25
@kiava
این روش یکم تغییرات میخواد
مثلا وقتی من یه سایت باز کنم سشن برام ذخیره میشه . اگه برم فایل style.php را هم باز کنم چون سشن برای من داخل صفحه اصلی سایت ذخیره شده باز هم css ها نمایش داده میشن

میشه با استفاده از توکن و ساخت سشن رندوم یه کارایی کرد !
اما باز هم به راحتی با یه ذخیره سایت ، فایل style ذخیره میشه

کاملا موافقم !

عرض کردم و باز هم میگم نمیشه جلوشو کامل بست ولی خوب ترفنده این ها که من نوشتم موفق باشید :x

farshid17
August 18th, 2016, 10:59
عرض کردم و باز هم میگم نمیشه جلوشو کامل بست ولی خوب ترفنده این ها که من نوشتم موفق باشید :x
ممنون از دوستان ايا نميشه كدش كرد؟!

k-pax
August 18th, 2016, 11:23
ممنون از دوستان ايا نميشه كدش كرد؟!

نه نمیشه کد کرد .
باید جوری باشه که مرورگر بتونه بخونه !

با استفاده از این راهکار دوستان و فشرده کردن فایل، استافده از جاوا اسکریپت برای جلوگیری از راست کلیک و بستن inspector و ... تا حدی میتونید جلوی کپی شدن اون توسط افراد کم تجربه رو بگیرد .

toltek
August 18th, 2016, 14:14
با سلام
نگاهی به وب سایت های زیر بنداز :

http://www.cssobfuscator.com/
http://www.htmlguardian.org/help_main.html

همیشه خندان باشید
مرتضی پورمحمد