PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کپی کردن از وبسایت های بدون کپی رایت!!

ACGE
August 17th, 2016, 17:55
سلام دوستان
به نظر شما کپی مطالب از وبسایت ها و وبلاگ هایی که کپی رایتی درشون ذکر نشده از لحاظ انسانی و قانونی مشکلی نداره؟
با ذکر یا بدون ذکر منبع

ACGE
August 17th, 2016, 21:08
???????????????

CYCLONER
August 17th, 2016, 21:42
با سلام

زحمتی کشیده شده بهتره کپی رایت رعایت بشه

SaeedFazlollahzadeh
August 17th, 2016, 21:47
یه چی میگم که منظورم توهین به شما نیست و لطفا جدی نگیرید:
انسانیت هم جایی نوشته نشده اما آدم ها از خودشون انسانیت نشون میدن!
مورد شما هم همینه. کسی جایی ننوشته کپی بدون ذکر منبع مجاز هست یا خیر، اما شما انسانیت خودت رو نشون بده و منبع ذکر کن
باز هم میگم که توهینی نخواستم کنم و اگر ناخواسته بی احترامی شده، عذر خواهی میکنم

ACGE
August 17th, 2016, 21:47
با سلام

زحمتی کشیده شده بهتره کپی رایت رعایت بشه

ولی ذکری نشده که کپی نکیند
اگه با منبع کپی بشه چی؟

iHSG
August 17th, 2016, 21:52
سلام دوستان
به نظر شما کپی مطالب از وبسایت ها و وبلاگ هایی که کپی رایتی درشون ذکر نشده از لحاظ انسانی و قانونی مشکلی نداره؟
با ذکر یا بدون ذکر منبع

مگه ما الان از فتوشاپ، آفیس یا حتی خود ویندوز استفاده میکنیم از لحاظ انسانی و قانونی مجازه؟
وقتی وجدان ما تو این موارد خاموشه و خیلی راحت استفاده میکنیم خب یه ذره سیستم خاموشی وجدان هم توسعه میدیم و تو سایر موارد هم راحت استفاده میکنیم :)

من اصلاً هم به این اعتقاد اشتباه که آخوند های ما برای توجیح کار د.زدی منابع کامپیوتری در ایران گفتن که د.زدی از آمریکایی ها و کلاً خارجی ها مجازه و فقط از ایرانی ها و مسلمون ها نباید د.زدی کنیم هم اعتقاد ندارم.از نظر من کار بد باید در همه شرایط بد حساب بشه یعنی چی یه گروه انسان آمریکایی بیان چند سال عمرشون رو بذارن و مثلاً فتوشاپ رو بسازن بعد ما رایگان که استفاده میکنیم که هیچ بعد بیایم خودمون هم توجیح کنیم که چی چون آمریکایی هستش برای ما حلال حلاله؟؟؟ مگه ما با سیاست مردای آمریکایی مشکل داریم با شرکت های خصوصی و سایر مردمش هم مشکل داریم؟؟ اگه اینجوره تو تاریخ ایران هم ثبت شده که بار ها پادشاه های ایرانی هم بر علیه سایر کشور ها فساد کردن پس یعنی همه ما چون تو کشوری که اون پادشاه ها زندگی میکردن زندگی میکنیم یعنی فاسدیم؟؟؟

البته من اینو نگفتم که نه شما رو توجیح کنم نه خودم رو و نه هیچ کس دیگه بلکه فقط دوست دارم این اعتقاد غلط مردم ما که فقط برای جنس و تولید ایرانی اهمیت قائلن و تولید سایر کشور ها رو مثل آشغال دم دستی می دونن از بین بره چون اگر قراره بر قوانین انسانیت باشیم نباید موقعیت جغرافیایی سایر انسان ها تو رعایت این قوانین برای ما اهمیت داشته باشه وگرنه میشه مثل قضیه نژاد پرستی اما این بار به جای نژاد موقعیت جغرافیایی می پرستیم مگه ما تو ایران به دنیا آمدیم اونی هم که تو آمریکا به دنیا آمده دست خودمون بوده که باید به خاطر موقعیت جغرافیایی سرزنش بشیم؟

ACGE
August 17th, 2016, 21:57
مگه ما الان از فتوشاپ، آفیس یا حتی خود ویندوز استفاده میکنیم از لحاظ انسانی و قانونی مجازه؟
وقتی وجدان ما تو این موارد خاموشه و خیلی راحت استفاده میکنیم خب یه ذره سیستم خاموشی وجدان هم توسعه میدیم و تو سایر موارد هم راحت استفاده میکنیم :)

من اصلاً هم به این اعتقاد اشتباه که آخوند های ما برای توجیح کار د.زدی منابع کامپیوتری در ایران گفتن که د.زدی از آمریکایی ها و کلاً خارجی ها مجازه و فقط از ایرانی ها و مسلمون ها نباید د.زدی کنیم هم اعتقاد ندارم.از نظر من کار بد باید در همه شرایط بد حساب بشه یعنی چی یه گروه انسان آمریکایی بیان چند سال عمرشون رو بذارن و مثلاً فتوشاپ رو بسازن بعد ما رایگان که استفاده میکنیم که هیچ بعد بیایم خودمون هم توجیح کنیم که چی چون آمریکایی هستش برای ما حلال حلاله؟؟؟ مگه ما با سیاست مردای آمریکایی مشکل داریم با شرکت های خصوصی و سایر مردمش هم مشکل داریم؟؟ اگه اینجوره تو تاریخ ایران هم ثبت شده که بار ها پادشاه های ایرانی هم بر علیه سایر کشور ها فساد کردن پس یعنی همه ما چون تو کشوری که اون پادشاه ها زندگی میکردن زندگی میکنیم یعنی فاسدیم؟؟؟

البته من اینو نگفتم که نه شما رو توجیح کنم نه خودم رو و نه هیچ کس دیگه بلکه فقط دوست دارم این اعتقاد غلط مردم ما که فقط برای جنس و تولید ایرانی اهمیت قائلن و تولید سایر کشور ها رو مثل آشغال دم دستی می دونن از بین بره چون اگر قراره بر قوانین انسانیت باشیم نباید موقعیت جغرافیایی سایر انسان ها تو رعایت این قوانین برای ما اهمیت داشته باشه وگرنه میشه مثل قضیه نژاد پرستی اما این بار به جای نژاد موقعیت جغرافیایی می پرستیم مگه ما تو ایران به دنیا آمدیم اونی هم که تو آمریکا به دنیا آمده دست خودمون بوده که باید به خاطر موقعیت جغرافیایی سرزنش بشیم؟

شما حرف دل من توی این چند ساله رو زدید
حرفتون درسته ولی من خودم حداقل چند وقتیه که نه قالب ، نه برنامه و نه حتی ویندوز کرک و دانلود شده استفاده نمیکنم مخصوصا برای موارد تجاری که در آمد زایی داشته باشه
ولی خب این موردو میخواستم بپرسم که مثلا یه متن رو همه ما کپی میکنیم توی اینترنت و کار اینترنت همینه! پخش اطلاعات که همه دسترسی داشته باشن
ولی وقتی سایتی نوشته باشه کپی ممنوعه نمیکنم
وقتی نوشته با منبع مجازه خب منبع وارد میکنم
ولی وقتی هیچ چیزی ننوشته و مخصوصا ماله وبلاگ هایی که چند ساله متروکه موندن هستش در شک هستم

k-pax
August 17th, 2016, 22:09
بنظر من از نظر حرفه ای اشتباه هستش
اگه منبع گذاشته بشه که خوبه اما یکمی بد هست که منبع نذاریم

درسته ما از ویندوز و آفیس و ... داریم بدون کپی رایت استفاده میکنم . اما حداقل به یه هموطن خودمون و زحمتی که کشیده احترام بزاریم خیلی بهتره

iHSG
August 17th, 2016, 22:17

درسته ما از ویندوز و آفیس و ... داریم بدون کپی رایت استفاده میکنم . اما حداقل به یه هموطن خودمون و زحمتی که کشیده احترام بزاریم خیلی بهتره

ولی من بر این اعتقادم که یا کلاً برام مشکلی نداره این قضیه یا مشکل داره چون من تو قضیه کپی رایت طوریم که نه بلک لیست دارم نه وایت لیست کلاً یه لیست هستم و بس :)

به همین دلیل وقتی الان ویندوز کرکی + فتوشاپ کرکی + آفیس کرکی + whmcs نال شده + قالب نال شده و... خارجی دارم از محصولات ایرانی هم رایگان استفاده میکنم مگر در مواردی که ممکنه طرف شکایت کنه و پام به دادگاه باز بشه وگرنه در سایر موارد استفاده از تولیدات ایرانی ها هم کاملاً دقیق و مشابه استفاده از تولیدات خارجی ها می دونم :)

ACGE
August 17th, 2016, 22:31

کپی کردن؟ مثلا شما تعریف یه مفهوم یا مثلا متن یه آهنگ رو کپی نمیکنید؟ چون تولید ذهنی کسی نیست این مطالب و نوشته شده افکار و گفته های بقیه ست

navid2zp
August 18th, 2016, 00:15
قرار دادن منبع به نفع خودتون هست دوست عزیز
کارتون رو اصولی تر می کنه
وگرنه بلاخره محتوی از یه جایی میان دیگه
اگه خودتون تولید کردید خوب کپی رایت خودتون می خوره و خودتون میشید منبع
اگر از بقیه استفاده می کنید خوب ذکر کنید
دقت کنید امروزه منبع بودن به تنهایی دلیل موفقیت نیست
خیلی موارد دیگه هست که کاربران بهش اهمیت می دند
پس ذکر کردن منبع هیچ اشکالی نداره و هیچ ضرری هم به شما وارد نمی کنه

ACGE
August 18th, 2016, 00:27
قرار دادن منبع به نفع خودتون هست دوست عزیز
کارتون رو اصولی تر می کنه
وگرنه بلاخره محتوی از یه جایی میان دیگه
اگه خودتون تولید کردید خوب کپی رایت خودتون می خوره و خودتون میشید منبع
اگر از بقیه استفاده می کنید خوب ذکر کنید
دقت کنید امروزه منبع بودن به تنهایی دلیل موفقیت نیست
خیلی موارد دیگه هست که کاربران بهش اهمیت می دند
پس ذکر کردن منبع هیچ اشکالی نداره و هیچ ضرری هم به شما وارد نمی کنه

من مشکلی با ذکر منبع ندارم و راحتم باهاش
فقط اینکه اصلا از لحاظ انسانی و قانونی مشکلی نداره وقتی چیزی ذکر نکردن برای کپی رایت در هیچ جای وبسایت یا وبلاگ؟ با اینکه منبع رو هم ذکر میکنم