PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست کد جلوگیری از حذف فایل

bloodthirstyb
August 17th, 2016, 12:44
درود
من یه کد میخوام که یه جایی از قالب وردپرس بذارم که اگه مثلا فایل header.php موجود نبود در قالب ، قالب بالا نیاد و ارور بده...کسی میونه همچین کدی به من بده؟
سپاس از شما

illusive_man
August 17th, 2016, 12:56
درود
من یه کد میخوام که یه جایی از قالب وردپرس بذارم که اگه مثلا فایل header.php موجود نبود در قالب ، قالب بالا نیاد و ارور بده...کسی میونه همچین کدی به من بده؟
سپاس از شما

در صورت تمایل آدرس ایمیل خود را پ.خ. بفرمایید تا براتون انجام بشه.

T.Toosi
August 17th, 2016, 13:12
if (file_exists(get_template_directory().'header.php' ))
{
//exist
}
else {
//not exist
}

bloodthirstyb
August 17th, 2016, 13:21
if (file_exists(get_template_directory().'header.php' ))
{
//exist
}
else {
//not exist
}
ممنون بابت لطفی که کردید...این کد رو توی کدوم فایل باید اضافه کنم؟..function.php?
بازم تشکر

T.Toosi
August 17th, 2016, 13:24
ممنون بابت لطفی که کردید...این کد رو توی کدوم ایل باید اضافه کنم؟..function.php?
بازم تشکر

ابتدا فایل function اضافه کنید.

iHSG
August 17th, 2016, 14:00
سلام
البته اگر فایل header.php یا هر فایل php دیگه ای رو به جای include با تابع require فراخوانی کنید خودکار اگه فایل نباشه اخطار Fatal Error خود php نمایش داده میشه.
اگر هم این فایل header.php توسط خود وردپرس فراخوانی میشه شما می تونید در این فایل یه فایل دیگه مثلاً به نام myheader.php رو با تابع require فراخوانی کنید و اطلاعات header.php اصلی رو توی این myheader.php ذخیره کنید بعدش اینطوری اگه این فایل myheader.php نباشه PHP اخطار میده.

bloodthirstyb
August 17th, 2016, 15:03
ابتدا فایل function اضافه کنید.
متاسفانه کار نکرد
کد رو بعد از <?php قرار دادم ولی کار نکرد.

- - - Updated - - -

سلام
البته اگر فایل header.php یا هر فایل php دیگه ای رو به جای include با تابع require فراخوانی کنید خودکار اگه فایل نباشه اخطار Fatal Error خود php نمایش داده میشه.
اگر هم این فایل header.php توسط خود وردپرس فراخوانی میشه شما می تونید در این فایل یه فایل دیگه مثلاً به نام myheader.php رو با تابع require فراخوانی کنید و اطلاعات header.php اصلی رو توی این myheader.php ذخیره کنید بعدش اینطوری اگه این فایل myheader.php نباشه PHP اخطار میده.
ممکنه اون کد require که header.php رو فراخوانی میکنه به من بدید؟
خیلی ممنون میشم

iHSG
August 17th, 2016, 15:06
ممکنه اون کد require که header.php رو فراخوانی میکنه به من بدید؟
خیلی ممنون میشم

اول در پوشه قالب یه فایل با نام myheader.php بسازید و تمامی محتویات فایل header.php اصلی رو توی این فایل جدید ذخیره کنید.
بعدش به فایل header.php اصلی برید و کل محتویاتش رو پاک کنید و به جاش یه خط کد زیر رو بذارید:

<?php require('myheader.php'); ?>

bloodthirstyb
August 17th, 2016, 15:15
اول در پوشه قالب یه فایل با نام myheader.php بسازید و تمامی محتویات فایل header.php اصلی رو توی این فایل جدید ذخیره کنید.
بعدش به فایل header.php اصلی برید و کل محتویاتش رو پاک کنید و به جاش یه خط کد زیر رو بذارید:

<?php require('myheader.php'); ?>

با این روش باز هم به نتیجه نمیرسم...چون با حذف فایل header.php و myheader.php باز هم سایت بالا میاد و اروری داده نمیشه...
من یه کد میخوام که توی function.php قرار بدم.

iHSG
August 17th, 2016, 15:33
با این روش باز هم به نتیجه نمیرسم...چون با حذف فایل header.php و myheader.php باز هم سایت بالا میاد و اروری داده نمیشه...
من یه کد میخوام که توی function.php قرار بدم.

خب اگه با این روش هم نشه دیگه تو وردپرس فکر نکنم بشه چون تا اون جایی که من تست کردم وردپرس حتی اگر یکی از فایل های قالب هم نباشه از فایل های پیش فرض خودش برای اون فایل استفاده میکنه.
یعنی اگه مثلاً فایل header.php هم پاک کنید باز قالب بالا میاد ولی فقط ممکنه استایل هاش متفاوت باشه چون با فقط این فایل header.php با قالب پیش فرض لود میشه.

البته این تجربه تستی که من انجام دادم هست حالا دقیقش رو سایر دوستان توضیح میدن انشاءالله.