PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تغییر رنگ یک پاراگراف

ACGE
August 17th, 2016, 04:28
سلام خسته نباشید
من یه کد جاوا اسکریپت دارم توی وردپرس که به هر پاراگراف یه آی دی میده (براش میسازه) و درون متغییر para_id میذارش
حالا من میخوام یه شرط بذارم و درصورت انجام اون شرط بگم که پاراگرافی که این شرط درش موجوده رو مثلا رنگش رو بکن قرمز

الان وقتی شرط من انجام میشه این کد ران میشه:

var node;
node = document.getElementByTagsName('p');
for (var i = node.length-1; i>=0; i--) {
node[i].style.color = "red";
}

که وقتی شرط درسته کل پاراگراف های صفحه رو قرمز میکنه
چطوری میتونم کاری کنم که فقط پاراگرافی که شرط درش موجوده رو رنگ قرمز بکنه؟؟

ممنون و ببخشید که سرتونو درد اوردم

telstra
August 17th, 2016, 09:02
اشتباه شما در تعریف متغیر node هست. این طوری همه پاراگراف های صفحه رو میگیره. راه حلش اینه به پاراگراف یک آی دی بدین و به جای استفاده از getElementByTagsName از getElementById استفاده کنید.

k-pax
August 17th, 2016, 09:46
دو راه داری
راه اول اینکه همه آیدی های که کد اول میده داخل یه آرایه قرار بدی و بعد با اون آرایه حلقه بسازی و داخل حلقه شرط بزاری

راه دوم استفاده از each جکوئری هستش

مثال زیر

var i= 0;
$('p').each(function (index, value){
var p_id = $(this).attr('id');
if ( i == 1 ) {
$(p_id).css( "color", "red" );
}
i--;
});

ACGE
August 17th, 2016, 16:25
اشتباه شما در تعریف متغیر node هست. این طوری همه پاراگراف های صفحه رو میگیره. راه حلش اینه به پاراگراف یک آی دی بدین و به جای استفاده از getElementByTagsName از getElementById استفاده کنید.

مشکل اینه که من نمیدونم کدوم پاراگراف این شرط رو دارا میشه که بهش آی دی بدم و طبق آی دی بخوام تغییر رنگ بدم

- - - Updated - - -

دو راه داری
راه اول اینکه همه آیدی های که کد اول میده داخل یه آرایه قرار بدی و بعد با اون آرایه حلقه بسازی و داخل حلقه شرط بزاری

راه دوم استفاده از each جکوئری هستش

مثال زیر

var i= 0;
$('p').each(function (index, value){
var p_id = $(this).attr('id');
if ( i == 1 ) {
$(p_id).css( "color", "red" );
}
i--;
});

من زیاد آشنا نیستم
این کدی که دادید رو من کجا بذارم؟

ACGE
August 18th, 2016, 15:59
؟؟؟؟؟

iHSG
August 18th, 2016, 16:24
سلام خسته نباشید
من یه کد جاوا اسکریپت دارم توی وردپرس که به هر پاراگراف یه آی دی میده (براش میسازه) و درون متغییر para_id میذارش
حالا من میخوام یه شرط بذارم و درصورت انجام اون شرط بگم که پاراگرافی که این شرط درش موجوده رو مثلا رنگش رو بکن قرمز

الان وقتی شرط من انجام میشه این کد ران میشه:

var node;
node = document.getElementByTagsName('p');
for (var i = node.length-1; i>=0; i--) {
node[i].style.color = "red";
}

که وقتی شرط درسته کل پاراگراف های صفحه رو قرمز میکنه
چطوری میتونم کاری کنم که فقط پاراگرافی که شرط درش موجوده رو رنگ قرمز بکنه؟؟

ممنون و ببخشید که سرتونو درد اوردم

خب چطور اون شرط رو بین این پاراگراف ها شناسایی میکنی که با بقیه قاطی نمیشن؟ همونطور هم موقع شناسایی دونه دونه شون رو قرمز کن.