PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نامه ای به وزیر ارتباطات و فناوري اطلاعات پیرو ddos

zartosht
August 16th, 2016, 10:54
درود بر تمامی همکاران عزیز ؛

همکارانی که در ایران در حال سرویس دهی هستن حتما به این مشکل بر خوردن که با حمله بر روی سرور هاشون به دلیل کم بودن پهنای باند کشور و دیتاسنتر ها چاره ای بجز ایران اکسس کردن ای پی وجود ندارد ،

این مورد را برای 1 ای پی میتوان تحمل کرد اما جدیدا پای بچه ها و یک سری ادم های که نمیدونم اسمشون رو چی بزارم به بازار باز شده و تمامی رنج ای پی های شمارو زیر ddos میبرن ، به شخصه بیش از 4 ماه زیر شدید ترین نوع حملات بودم و خسارت های جبران نشدنی تحمیل شد ،

پیرو همین مشکلات میخواهم نامه ای به وزیر کشور بزنم و درخواستی جهت پیگیری این مشکلات و حل محدودیت ترافیک حداقل برای دیتاسنتر های داخلی رو انجام بدن ، چجوری با این شرایط میخواهند وب سایت های بزرگ و سرویس های مثل تلگرام رو میزبانی کنند ؟

حملات ddos روز به روز پیشرفته تر و سنگین تر از قبل میشوند ، به شخصه حملاتی بر روی سرور هام انجام شد که تمامی رنج ای پی به صورت همزمان ( بیش از 60 عدد ای پی فعال ) مورد حملات چند ده گیگابیتی شد و چاره ای بجز ایران اکسس نمیماند ...

ایا کسی هست در این کار همکاری کنه با بنده ؟

پ.ن همکاران گرامی بنده که میخواهم این اقدام رو کنم نامه ام به دست خود اقای وزیر ارتباطات و فناوري اطلاعات خواهد رسید پس صحبت های در این مورد که اقا نمیرسه توجه نمیکنند و .. لطفا راه نیاندازید .

پ.ن 2 : اصلا موضوع مشکلات بنده نیست و نیازی به راهکاری دادن به بنده نیست ، موضوع پیگیری مشکل زیرساخت و مخابرات و دیتاسنتر های ایران هستش به عتوان یک فعال ، سرویس دهنده در بازار ایران .

aytayweb
August 16th, 2016, 12:22
راست میگه این مرد مومن من خودم ازش سرور دارم با این اکسس کردن ای پیا دهنمونو سرویس کرد

mhiizadi
August 16th, 2016, 12:52
درود بر تمامی همکاران عزیز ؛

همکارانی که در ایران در حال سرویس دهی هستن حتما به این مشکل بر خوردن که با حمله بر روی سرور هاشون به دلیل کم بودن پهنای باند کشور و دیتاسنتر ها چاره ای بجز ایران اکسس کردن ای پی وجود ندارد ،

این مورد را برای 1 ای پی میتوان تحمل کرد اما جدیدا پای بچه ها و یک سری ادم های که نمیدونم اسمشون رو چی بزارم به بازار باز شده و تمامی رنج ای پی های شمارو زیر ddos میبرن ، به شخصه بیش از 4 ماه زیر شدید ترین نوع حملات بودم و خسارت های جبران نشدنی تحمیل شد ،

پیرو همین مشکلات میخواهم نامه ای به وزیر کشور بزنم و درخواستی جهت پیگیری این مشکلات و حل محدودیت ترافیک حداقل برای دیتاسنتر های داخلی رو انجام بدن ، چجوری با این شرایط میخواهند وب سایت های بزرگ و سرویس های مثل تلگرام رو میزبانی کنند ؟

حملات ddos روز به روز پیشرفته تر و سنگین تر از قبل میشوند ، به شخصه حملاتی بر روی سرور هام انجام شد که تمامی رنج ای پی به صورت همزمان ( بیش از 60 عدد ای پی فعال ) مورد حملات چند ده گیگابیتی شد و چاره ای بجز ایران اکسس نمیماند ...

ایا کسی هست در این کار همکاری کنه با بنده ؟

پ.ن همکاران گرامی بنده که میخواهم این اقدام رو کنم نامه ام به دست خود اقای وزیر ارتباطات و فناوري اطلاعات خواهد رسید پس صحبت های در این مورد که اقا نمیرسه توجه نمیکنند و .. لطفا راه نیاندازید .
نتیجه ای نخواهد داشت ....
اقدام به فروش سرور خارج از ایران فرمایید و تا زمانی که ایران این مشکلات را دارد سرور ایران ارائه نکنید ....

zartosht
August 16th, 2016, 12:56
نتیجه ای نخواهد داشت ....
اقدام به فروش سرور خارج از ایران فرمایید و تا زمانی که ایران این مشکلات را دارد سرور ایران ارائه نکنید ....

بنده در حال حاضر مشکلی در ارائه سرویس ایران ندارم و به صورت مدیریت شده داریم انجام میدیم ، و اصلا موضوع این نیست که چیکار کنم من ،

موضوع مشکل زیرساختی کل ایران هست که بنظر شما قراره چجوری رفع بشه ؟ تا بگوش خود وزیر نرسه اتفاقی نمیافتد ، این موضوع که هزینه ای نداره حتی اگر به نتیجه هم نرسیم چیزی از دست ندادیم .

بنده به کمک همکاران جهت حمایت در این موضوع رو نیاز دارم ، در متن و امضا این درخواست . به عنوان فعالان هاستینگ ایران ،

mhiizadi
August 16th, 2016, 13:08
بنده در حال حاضر مشکلی در ارائه سرویس ایران ندارم و به صورت مدیریت شده داریم انجام میدیم ، و اصلا موضوع این نیست که چیکار کنم من ،

موضوع مشکل زیرساختی کل ایران هست که بنظر شما قراره چجوری رفع بشه ؟ تا بگوش خود وزیر نرسه اتفاقی نمیافتد ، این موضوع که هزینه ای نداره حتی اگر به نتیجه هم نرسیم چیزی از دست ندادیم .

بنده به کمک همکاران جهت حمایت در این موضوع رو نیاز دارم ، در متن و امضا این درخواست . به عنوان فعالان هاستینگ ایران ،
مشکلی از لحاظ حمایت ما نیست و تا بشه در این موضوع به شما کمک خواهیم کرد .
اما ببنید در هلند برای مثال ما 50 ترابایت پهنای باند در سه روز برای دی داس از دست دادیم ؛ اما فقط یک اخطار دریافت کردیم ....
ایران 100 گیگابایت پهنای باند سره این موضوع بخوان از دست بدن سرور ایران اکسس میشه . (جدایی از اشغال شدن پورت .... )

zartosht
August 16th, 2016, 13:15
مشکلی از لحاظ حمایت ما نیست و تا بشه در این موضوع به شما کمک خواهیم کرد .
اما ببنید در هلند برای مثال ما 50 ترابایت پهنای باند در سه روز برای دی داس از دست دادیم ؛ اما فقط یک اخطار دریافت کردیم ....
ایران 100 گیگابایت پهنای باند سره این موضوع بخوان از دست بدن سرور ایران اکسس میشه . (جدایی از اشغال شدن پورت .... )

میزبانی های داخل ایران رو الان اصلا نمیشه با خارج مقایسه کرد از نظر پهنای باند ،

بله در ایران نمیتوان به هیچ عنوان جلو حملات udp ایستادگی کرد و تنها کار ممکن مسدود سایزی دسترسی خارج ایران هست ( این مورد حتی در وب سایت های مثل رهبری و .. هم انجام میشه )

iranian-portal
August 16th, 2016, 13:19
درود بر شما؛

تشکر از احساس مسئولیت شما که صرفا مثل خیلی ها، فقط به فکر خودتون نیستید، و اهداف شما دربرگیرنده رفاه عموم جامعه است.

رسیدن نامه شما، به شخص مستقیم وزیر ارتباطات، احتمالا با این موضوع یکسان خواهد بود که تا بخواهند پیگیری اولیه رو انجام بدن، 12 سال شیرین رد شده، چند وزیر تغییر کرده و همچنان...

اگر موضوع، علاوه بر یک نامه ساده به وزیر ارتباطات، با پوشش گسترده تری همراه باشه، به عنوان مثال بتونید در اخباری مثل 20:30 و بسیاری رسانه های دیگر، یاری عزیزان رو در جهت تهیه و انتشار گسترده گزارشی از مشکلات جاری همراه داشته باشید، موضوع حداقل به دلیل داغ شدن در بخش رسانه ها، فکر میکنم بیشتر مورد توجه قرار میگیره

مثلا همین که وزیر عزیز بارها و بارها فقط ادعا کردند که سرورهای تلگرام به ایران خواهد آمد، در رسانه ها به عنوان فردی متخصص، وزیر رو به چالش بکشید که چطور این ادعا مطرح میشه، در حالی که هنوز توانایی میزبانی بدون قطعی و مشکل فراهم نیست!!!

هرچند؛ مالک تلگرام شخصا اعلام کرد؛ اصلا هیچ ایده نداره که این حرفا از کجا میاد (حضور تلگرام در سرورهای ایران!!!!)

BazPardakht.Com
August 16th, 2016, 15:01
دوستان هر مشکلی دارید و با هر ارگانی می خواید مشکلتون رفع یا حل بشه فقط با یک برگ کاغذ معجزه می کنه و اگر هم جواب مثبت هم نگیرید حداقل متوجه میشید که چند چند هست
ولی واقعا مشکلاتتون رو دست به کاغذ بشید و بنویسید

iroo
August 17th, 2016, 17:42
هر کاری می کنید دسته جمعی اقدام کنید، نتیجه خواهید گرفت

CaeZer
August 17th, 2016, 18:48
سلام دوست عزیز

کار پسندیده ای هست ، از آن طرف که فعالیت ما نیز فقط بر روی سرور ایران هست این مشکل بسیار دست و پا گیر هست . لذا ما هم هستیم

کافیه استارتش زده بشه در سطح نت به خوبی منتشر خواهد شد.

iHSG
August 17th, 2016, 22:05
تا زمانی که هدف اصلی مسئولینش پول باشه همین آش و همین کاسه است.
یادمه یکی از دوستان تو این انجمن حرف خوبی زد گفت که تا وقتی مردم پشت سر هم دارن از این دیتاسنتر ها خرید میکنن اونا دلیلی برای افزایش کیفیت نمی بینن چون همینطوری درآمد و سود کلانشون رو دارن ولی اگه مردم ما یکم با هم هماهنگ بودن و این شرکت های کم فروش (تو هر حیطه ای که هست) رو تحریم میکردن و نمی خریدن اون موقع بود که مجبور بودن با ترفند های افزایش کیفیت مثلاً مشتری جذب کنن.مثل مثلاً رایتل که انحصارش تموم شد وقتی دید دیگه کسی ازش نمی خره مجبور شد کلی طرح جدید و خاص بریزه یا صبانت و پیشگامان که هیچ کدوم سرویس نامحدود نداشتن اما برای عقب نموندن از غافله دقیق سرویس نامحدودی مثل پارس آنلاین و شاتل که تا چند گیگ با سرعت بیشتر از سرعت اسمی هست راه انداختن.کلاً شرکت های ایرانی تا فروششون پایین نیاد پیشرفت نمیکنن :)

alirezakaj
August 20th, 2016, 14:28
تا زمانی که هدف اصلی مسئولینش پول باشه همین آش و همین کاسه است.
یادمه یکی از دوستان تو این انجمن حرف خوبی زد گفت که تا وقتی مردم پشت سر هم دارن از این دیتاسنتر ها خرید میکنن اونا دلیلی برای افزایش کیفیت نمی بینن چون همینطوری درآمد و سود کلانشون رو دارن ولی اگه مردم ما یکم با هم هماهنگ بودن و این شرکت های کم فروش (تو هر حیطه ای که هست) رو تحریم میکردن و نمی خریدن اون موقع بود که مجبور بودن با ترفند های افزایش کیفیت مثلاً مشتری جذب کنن.مثل مثلاً رایتل که انحصارش تموم شد وقتی دید دیگه کسی ازش نمی خره مجبور شد کلی طرح جدید و خاص بریزه یا صبانت و پیشگامان که هیچ کدوم سرویس نامحدود نداشتن اما برای عقب نموندن از غافله دقیق سرویس نامحدودی مثل پارس آنلاین و شاتل که تا چند گیگ با سرعت بیشتر از سرعت اسمی هست راه انداختن.کلاً شرکت های ایرانی تا فروششون پایین نیاد پیشرفت نمیکنن :)

هه درست میگی . ولی خو من گیمر چه گناهی کردم ؟ ما هم نیاز به پینگ خوب داریم تا بازی کنیم اصن 80 درصد بازار شما فروشنده ها رو ما گیمر ها داریم تشکیل میدیم . اگر پینگ تایم نت های خونگی مثل کشور ترکیه یا امثال اون با خارج کشور خوب بود واقعا مجبور نداشتیم بیایم از سرور های ایرانی استفاده کنیم . یه رفیق دارم تو استیم تو ترکیه هست پینگش با سرور های المان 40 هست . فرض کن اون بیاد برای زدن سرور از ترکیه خرید کنه خو معلومه میره از المان میخره که امنیتش هم برقرار باشه .

در مورد این نامه هم چیز خوبیه مخصوصا به قول دوستمون اگر توی رسانه بره که چه شود . همکاری کنید . از ما که کاری بر نمیاد شما هستید که توی بازار کار هستید شما باید جمع بشید به جای پست گزاشتن توی این انجمن برید جمع شید نامه بنویسید ماشالا اکثرتون هم که تهران هستید . رسانه هم کاری نداره مثلا خود من یک رفیق دارم دانشگاه گزارشگر 20:30 هست . اگر یک رفیق داشته باشی سریعا براتون ردیفش میکنه تازه اینا خودشون کشته مرده یک گزارش داغ مثل این هستن شک نکنید بهشون بگید با کله گزارش رو درست میکنن بهتون قول میدم .

trrxreza
August 20th, 2016, 14:37
امیدوارم بشه یک روزی جلوی این حملات رو گرفت . بدبختمون کردن انقدر حمله ddos کردن

toltek
August 20th, 2016, 15:06
با سلام
مرسی که به این ایده ها فکر می کنید
ما هم با شما همراه خواهیم بود
جلسه با روسای سازمان وهماهنگی هم با ما. نامه آماده شد و به امضای تعداد زیادی از دوستان برسه سه سوت جلسه ست می کنیم. به جز وزیر با بقیه کمتر از 24 ساعت میشه جلسه گذاشت . . .
ما رو هم در جریان بگذارید

همیشه خندان باشید
مرتضی پورمحمد

zartosht
September 1st, 2016, 11:16
دورد بر تمامی همکاران عزیز . با توجه به پیگیری های انجام شده . خوش بختانه شرکت ارتباطات زیرساخت اقدام به سرمایه گزاری بالای در این ضمینه کرده با استفاده از ظرفیت خارج کشور جلو حملات دیداس را به صورت کامل گرفته است و مشکلات را به صورت کامل ریشه کن کرده است . دیگه مثل قبل با ۱ گیگ اتک مجبور به ایران اکسس و ... نیستن و این پیشرفت خوبی هست .

خیلی خوش حالم این مشکلات حمله های دیداس هم داره رفع میشه و با خیال راحت میتوانیم در کشور عزیزمان خدمات میزبانی را انجام دهیم

mtbirir
September 1st, 2016, 11:43
سلام
اگر پرووایدرتون پورت ixp داشته باشه همون ایران اکسس بدون ***** هستش که حداقل سایتتون واسه داخل کشور نمی خابه
ولی بهر حال حملات زیاد شد و کاریش هم نمیشه کرد

alirezakaj
September 1st, 2016, 11:48
دورد بر تمامی همکاران عزیز . با توجه به پیگیری های انجام شده . خوش بختانه شرکت ارتباطات زیرساخت اقدام به سرمایه گزاری بالای در این ضمینه کرده با استفاده از ظرفیت خارج کشور جلو حملات دیداس را به صورت کامل گرفته است و مشکلات را به صورت کامل ریشه کن کرده است . دیگه مثل قبل با ۱ گیگ اتک مجبور به ایران اکسس و ... نیستن و این پیشرفت خوبی هست .

خیلی خوش حالم این مشکلات حمله های دیداس هم داره رفع میشه و با خیال راحت میتوانیم در کشور عزیزمان خدمات میزبانی را انجام دهیم

خوشحال میشم این اتفاق بیفته 1 گیگ هم 1 گیگ هست . حداقل روی پورت های داخلی جلوشه بگیرن خوبه .
اما مشکل اینجاست که من نمیبینم کسی هنوز بتونه جلوشو بگیره . میشه بگین کدوم شرکت ها الان همچین توانی دارند؟

ویرایش 1 : چون بنده میخوام سرور اینچنین تهیه کنم برای گیم میپرسم . حتما باید بدونم کجا ارائه میده تا یک تستی هم بزنیم ببینیم راسته یا نه . اما اگر بشه که خیلی خوبه