PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نسبت پردازشگر به رم چقدر باید باشه؟

pouryamb
August 10th, 2016, 22:59
سلام دوستان
قسمت میزبانی ابری پارس پک برای سفارش فرمی داره که می تونید مقدار منابع مورد نیازتون رو تعیین کنید.
سوال من این هست که برای هر هسته پردازشگر به چه مقدار رم نیاز داریم؟
مثلا یه پردازشگر 4 هسته ای با رم 2گیگ خوب جواب میده؟
http://parspack.com/cloud-hosting

ممنون از لطفتون

hamid53214
August 10th, 2016, 23:16
نسبت خاصی نداره رم حدودا 15 برابر تعداد بازدید در لحظتون باشه
cpu هم حدودا از 4 هسته شروع کنید

بعد از رو نمودارها بررسی کنید

pouryamb
August 10th, 2016, 23:28
نسبت خاصی نداره رم حدودا 15 برابر تعداد بازدید در لحظتون باشه
cpu هم حدودا از 4 هسته شروع کنید

بعد از رو نمودارها بررسی کنید

ممنون دوست عزیز
با این حساب در صورتی که بازدید در لحظه 50 باشه، رم باید 750 مگابایت (یا همون 1گیگ) باشه، درسته؟

pouryamb
August 11th, 2016, 00:02
سلام
با کمترین منابع بخرید بعدش دو سه روز سایت رو باهاش بالا بیارید خودکار خود پنل ابری پارس پک میگه کجا های منابع کمبود داره و می تونید بدون هزینه اضافی فقط هزینه ارتقاء اون کمبود ها رو بدید.

پیشنهاد معقولانه ای دادید.
بهتره همین کارو انجام بدم
ممنون

hamid53214
August 11th, 2016, 01:58
ممنون دوست عزیز
با این حساب در صورتی که بازدید در لحظه 50 باشه، رم باید 750 مگابایت (یا همون 1گیگ) باشه، درسته؟

بله مشکلی نخواهد بود
به نظر من بهترین مزیت پارسپک میزان استفاده از دیتابیس هست
و البته آپتایم مناسبیو باهاشون تجربه کردیم
همچنین پاسخدهی مناسب به تیکت ها

pouryamb
August 11th, 2016, 10:52
بله مشکلی نخواهد بود
به نظر من بهترین مزیت پارسپک میزان استفاده از دیتابیس هست
و البته آپتایم مناسبیو باهاشون تجربه کردیم
همچنین پاسخدهی مناسب به تیکت ها

البته من همیشه پارس پک رو تایید میکنم اما 2 عیب بزرگ هم دارن که در انجمن های مختلف دیدم اکثراً درگیر این 2 عیب بودن 1.همون سرعت پایین هاستشون که اینو دیگه همه می دونن. 2.عدم ارسال ایمیل صحیح با تابع mail یا حتی SMTP من اول سایت خودم که نیاز به ارسال ایمیل تایید داره رو روی پارس پک گذاشته بودم اما یا اصلاً ایمیل ارسال نمیکرد یا اگه میکرد 20 دقیقه بعدش ایمیل برای طرف میرفت بهشون تیکت زدم گفتن باید هاستتون رو منتقل کنیم به یه سرور دیگه تا درست بشه طی بیشتر از 12 ساعت فقط 20 مگابایت هاست منو طول دادن تا منتقل کنن و سایت من تقریباً 12 ساعت Down بود بعدش که منتقل کردن بازم مشکل ایمیل داشت و همون آش و همون کاسه فقط این بار درصد نرسیدن ایمیلش آمده بود پایین یعنی حتماً میرسید ولی باز حداقل 20 دقیقه طول میکشید تا برسه اونم به سرویس دهنده های معروفی مثل gmail آخر سر مجبور به انتقال به جای دیگه شدم و بهشون گفتم که سر این قضیه راضی نبودم اما برگشتن گفتم ما پوزرش می طلبم اما سرپرست بی وقفه دنبال مشکل شما بودن حالا این سرپرست کی بوده و چطور بعد از بیشتر از 12 ساعت نتونسته مشکل ایمیل رو حل کنه نمی دونم :) حتی با RoundCube هم ایمیل می فرستادم همین مشکل رو داشت.تو انجمن vbiran.ir و پرشین تولز هم از طریق سرچ گوگل به تاپیک هایی رسیدم که دقیق همین مشکل ایمیل رو داشتن.نمی دونم چه ربطی داره ولی شاید به خاطر سیستم Cloud باشه که استفاده میکنن.

ممنون از نظراتو دوستان عزیز
من در حال حاضر از هاست دی ال سرویس می گیرم و واقعا کوچکترین مشکلی باهاشون ندارم. همه چیز در بهترین حالت خودش هست اما به اندازه هزینه ای که میدم از منابع مصرف نمی کنم و هزینه ش برای به صرفه نیست. مثلا 5 گیگ فضا دارم که تازه 1 گیگش پر شده و ماهانه 200 گیگ پهنا دارم که اونم در بهترین حالت 50 گیگش هم مصرف نمیشه!
به همین دلیل میخوام منتلق کنم به پارس پک. از این جهت هم انتخابش کردم که سایت های بزرگی رو پشتیبانی می کنه.

Hi Data
August 11th, 2016, 10:57
من در حال حاضر از هاست دی ال سرویس می گیرم و واقعا کوچکترین مشکلی باهاشون ندارم. همه چیز در بهترین حالت خودش هست اما به اندازه هزینه ای که میدم از منابع مصرف نمی کنم و هزینه ش برای به صرفه نیست. مثلا 5 گیگ فضا دارم که تازه 1 گیگش پر شده و ماهانه 200 گیگ پهنا دارم که اونم در بهترین حالت 50 گیگش هم مصرف نمیشه!
به همین دلیل میخوام منتلق کنم به پارس پک. از این جهت هم انتخابش کردم که سایت های بزرگی رو پشتیبانی می کنه.

با سلام، اگر سایتتون پربازدید هست، ملاک رو بزرگترین هاستینگ ها درنظر نگیرید، در همین انجمن تاپیک بزنید دوستان آفر های خوبی میدن.

مشتریان زیادی داریم که از هاستینگ هایی که اسمشون بزرگ شده به ما منتقل کردن و راضی بودن.

pouryamb
August 11th, 2016, 11:09
با سلام، اگر سایتتون پربازدید هست، ملاک رو بزرگترین هاستینگ ها درنظر نگیرید، در همین انجمن تاپیک بزنید دوستان آفر های خوبی میدن.

مشتریان زیادی داریم که از هاستینگ هایی که اسمشون بزرگ شده به ما منتقل کردن و راضی بودن.

راستش در مورد هاتسینگ های کوچک (هر چند از نظر اسم یا برند) تجربه های خوبی ندارم و به همین دلیل ترجیح میدم به هیچ عنوان باهاشون کار نکنم. البته منکر این نمیشم که در این بین سرویس دهنده هایی هم وجود دارن که کارشون خیلی خوبه اما برای پیدا کردنشون باید هر روز یک هاست عوض کنیم تا مطمئن بشیم کدومشون خوبه.
بنابر این کار رو برای خودم آسون تر می کنم و با شرکت های بزرگتر کار می کنم و قاعدتا باید هزینه بیشتری هم بپردازم.
شرکت های دیگه ای که قبلا سایتم روی اونها بود از لحاظ منابع همیشه دچار مشکل بودن. سرعت هم که افتضاح و...

- - - Updated - - -

دوست عزیز اون سایت های پر بازدیدی که تو این لینک http://parspack.com/hybrid-server پارس پک لوگوشون آمده الان خیلی وقته همه شون از جای دیگه هاست دارن به پشتیبانی پارس پک پارسال گفتم چرا لوگو ها رو حذف نمیکنید گفت در اسرع وقت به روز میشه اما الان بیشتر از 1 ساله مثلاً هنوز zoomit.ir رو مشتری خودش حساب میکنه در صورتی که zoomit.ir روی سرور های شاتل میزبانی میشه سایر لوگو ها هم هیچ کدوم رو پارس پک نیستن.
من که در حال حاضر هیچ سایت معروف و پر بازدیدی که روی پارس پک باشه نمی شناسم.

زومیت که الان از شاتل سرویس میگیره... شما درست می گید اما از زیر مجموعه های زومیت، مثلا کجارو روی پارس پک هستن.

pouryamb
August 11th, 2016, 11:31
شما چطور بعد از هاست دی ال، پارس پک رو بزرگ ترین هاستینگ می دونید؟ یعنی parsdata.com و radcom.ir و iranhost.com و یه چند تای دیگه که حتی زمانی که هنوز خود hostdl و پارس پک هم وجود نداشتن بودن هاستینگ کوچک حساب میشن؟ البته خوب معلومه اینایی که بیشتر از 10 سال سابقه میزبانی موفق دارن قیمت های نجومی هم دارن مثلاً شاید اصلاً کسی تو این انجمن نباشه که جرات کنه از قیمت های نجومی parsdata.com استفاده کنه :) ولی خب خدایی پشتیبانی 24 ساعته شون واقعاً 24 ساعته است من یه بار بی خوابی زده بود به سرم ساعت 3 نصف شب آمدم تو سایتشون دیدم چت آنلاین دارن و میشه باهاشون مکالمه کرد!!! تازه این شرکت های بزرگ قرارداد رسمی هم با شما می بندن که اگه مشکلی پیش آمد شما راحت می تونی شکایت کنی تازه تو روزنامه همشهری هم چند وقت پیش دیده بودم همین parsdata.com استخدام نیروی پشتیبانی شیفت شب زده بود.

من همچین حرفی زدم دوست عزیز؟ من رتبه بندی کردم؟
همین هاست دی ال هم کاملا 24 ساعته هست، هانوفریت هم همینطور و... من پرداخت ماهیانه ای می خوام که بتونم منابع رو خودم تعیین کنم و در صورت نیاز ارتقا بدم و پرداخت ها هم ماهانه باشه و سرویس دهنده هم معتبر باشه که در حال حاضر فقط پارس پک رو تونستم پیدا کنم. اگه با این مشخصات سرویس دهنده دیگه ای رو میشناسید خوشحال میشم معرفی کنید، در غیر این صورت اگر می خواید نظر دیگه ای بدید بهتر هست فقط از چیزهایی که نوشتم نقل کنید نه این که برداشت یا تصور شخصیتون رو به بنده نسبت بدید.

kandohost.com
August 11th, 2016, 14:04
با سلام

سعی کنید همیشه منابع رو کم در نظر بگیرید و اگه دیدین منابع پاسخگو نیست افزایش بدید . این راه براتون به صرفه خواهد بود چون اکثرا مشتری ها از ترس اینکه منابع کم بیاد از اول حداکثر منابع رو در نظر می گیرند و بسیاری از اون براشون غیر قابل استفاده می مونه . ولی شما به تدریج اگه دیدین نیازتون به منابع بالا رفته می تونین به راحتی از ناحیه کاربریتون منابع دلخواه رو افزایش بدید .

hamid53214
August 11th, 2016, 14:15
البته من همیشه پارس پک رو تایید میکنم اما 2 عیب بزرگ هم دارن که در انجمن های مختلف دیدم اکثراً درگیر این 2 عیب بودن 1.همون سرعت پایین هاستشون که اینو دیگه همه می دونن. 2.عدم ارسال ایمیل صحیح با تابع mail یا حتی SMTP من اول سایت خودم که نیاز به ارسال ایمیل تایید داره رو روی پارس پک گذاشته بودم اما یا اصلاً ایمیل ارسال نمیکرد یا اگه میکرد 20 دقیقه بعدش ایمیل برای طرف میرفت بهشون تیکت زدم گفتن باید هاستتون رو منتقل کنیم به یه سرور دیگه تا درست بشه طی بیشتر از 12 ساعت فقط 20 مگابایت هاست منو طول دادن تا منتقل کنن و سایت من تقریباً 12 ساعت Down بود بعدش که منتقل کردن بازم مشکل ایمیل داشت و همون آش و همون کاسه فقط این بار درصد نرسیدن ایمیلش آمده بود پایین یعنی حتماً میرسید ولی باز حداقل 20 دقیقه طول میکشید تا برسه اونم به سرویس دهنده های معروفی مثل gmail آخر سر مجبور به انتقال به جای دیگه شدم و بهشون گفتم که سر این قضیه راضی نبودم اما برگشتن گفتم ما پوزرش می طلبم اما سرپرست بی وقفه دنبال مشکل شما بودن حالا این سرپرست کی بوده و چطور بعد از بیشتر از 12 ساعت نتونسته مشکل ایمیل رو حل کنه نمی دونم :) حتی با RoundCube هم ایمیل می فرستادم همین مشکل رو داشت.تو انجمن vbiran.ir و پرشین تولز هم از طریق سرچ گوگل به تاپیک هایی رسیدم که دقیق همین مشکل ایمیل رو داشتن.نمی دونم چه ربطی داره ولی شاید به خاطر سیستم Cloud باشه که استفاده میکنن.

شما بد شانس بودید چون من که هر وقت ایمیلشون تست کردم زیر 30 ثانیه رسیده با smtp

pouryamb
August 11th, 2016, 14:22
با سلام

سعی کنید همیشه منابع رو کم در نظر بگیرید و اگه دیدین منابع پاسخگو نیست افزایش بدید . این راه براتون به صرفه خواهد بود چون اکثرا مشتری ها از ترس اینکه منابع کم بیاد از اول حداکثر منابع رو در نظر می گیرند و بسیاری از اون براشون غیر قابل استفاده می مونه . ولی شما به تدریج اگه دیدین نیازتون به منابع بالا رفته می تونین به راحتی از ناحیه کاربریتون منابع دلخواه رو افزایش بدید .

ممنون دوست عزیز
بله بهترین کار همین هست.

ali-rezam
August 13th, 2016, 01:27
همون طوری که دوستان گفتن پلن پایه رو در نظر بگیرید
البته اگه بازدید و تعداد آنلاین های وبسایتتون خیلی زیاد هست یه مقداری از پلن پایه برای به مشکل نخوردن فاصله بگیرید بعدا کمبود هارو با افزایش منابع جبران کنید

pouryamb
August 13th, 2016, 01:34
همون طوری که دوستان گفتن پلن پایه رو در نظر بگیرید
البته اگه بازدید و تعداد آنلاین های وبسایتتون خیلی زیاد هست یه مقداری از پلن پایه برای به مشکل نخوردن فاصله بگیرید بعدا کمبود هارو با افزایش منابع جبران کنید

ممنون دوست عزیز
امروز سفارش دادم و سایت رو به صورت تست انتقال دادم.
متاسفانه انقدر بازدید از دست رفته می داد که چندبار مجبور به ارتقا امکانات شدم. تا حدی که هزینه داشت به همون هاست دی ال می رسید!
اینطور شد که پشیمون شدم و به همون هاست دی ال برگشتم...
اما پشتیبانیشون واقعا خوب عمل می کنه...

hamid53214
August 13th, 2016, 01:45

سایت پر بازدید با فضا و ترافیک سنجیده نمیشه
نیاز اصلی شما رم و پردازشگر و دیتابیس هست
مثل اینکه مصرف بالایی دارید