PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مصرف عجیب رم در سرور اختصاصی با وب سرور آپاچی

amirsallar75
August 8th, 2016, 13:05
با درود
بنده یه سرور از دیتاسنتر هتزنر با مشخصات زیر دارم :
CPU : Intel Core i7-6700
RAM : 32GB
Swap : 64GB
Hard: 2*2 TB
WebServer: Apache Version 2.4.23
DirectAdmin with CustomBuild 2.0.0 (rev: 1572)

apache_mpm : auto
php1_mode : mod_php

سرور بنده روش در مجموع ۴ سایت هست که یکیشون فعاله و روزانه حداکثر ۵۰۰ تا بازدید داشته باشه ( الکسای ۶۰۰ هزار جهان) اما با اینکه هیچ وقت تحت هیچ گونه حمله Dos یا DDos یا حمله دیگه ای نیستم منابع سرور به طرز وحشتناکی در حالت عادی استفاده میشوند . شنیده بودم آپاچی رو میشه رو یک یا دو گیگ رم بالا اورد اما آپاچی من در حالت عادی ۲۸ گیگابایت رم اشغال کرده !!!!

لطفا تصویر پیوست باز شود .

عزیزان انجمن کسی میتونه کمکم کنه در این زمینه ؟

rezaserver
August 8th, 2016, 13:08
سلام

جناب متاسفانه فایل پیوست برای بنده باز نمیشود

dc.saeed
August 8th, 2016, 13:08
سلام

فایل پیوست نمایش داده نمیشه . بیزحمت یه بار دیگه آپلودش کنید

demonvictor
August 8th, 2016, 13:09
سلام خسته نباشید.با شماره تماس من از داخل امضا تماس بگیرین و یا یوزر تلگرام من رو ادد کنین تا براتون وب سرورتون رو اوکی کنم.

@google_content

Sent from my LT22i using Tapatalk

amirsallar75
August 8th, 2016, 13:10
عذرخواهی میکنم از همه عزیزان
مجدد آپلود شد

http://8pic.ir/images/06ztp906bw27bgxtxz8d.png

rezaserver
August 8th, 2016, 13:18
عذرخواهی میکنم از همه عزیزان
مجدد آپلود شد

http://8pic.ir/images/06ztp906bw27bgxtxz8d.png

سلام

بنده هیچ پراسسی مبنی بر مصرف بی رویه رم ( حتی خود mysql ) نمی بینم.

جهت بررسی های بیشتر دسترسی سرور را پ.خ کنید.

موفق باشید

Z.eus
August 8th, 2016, 13:24

:|

مشخص هست بقیه‌ش هم اصلا اصولی کانفیگ نشده است.

اگر مایل بودید با ما در ارتباط باشید در این زمینه.

ثبت نام و ارسال تیکت (https://my.serversaz.com/clientarea.php)

Majdict.com
August 8th, 2016, 14:16
سلام
دوستان میشه جواب این سوال رو دقیق تو گروه بنویسید این مشکلی بود که من هم باهاش تازگیها برخورد کردم
لطفا پاسخ رو عمومی اعلام کنید ن بصورت خصوصی

agrb.siyah
August 8th, 2016, 14:27
با درود
بنده یه سرور از دیتاسنتر هتزنر با مشخصات زیر دارم :
CPU : Intel Core i7-6700
RAM : 32GB
Hard: 2*2 TB
WebServer: Apache Version 2.4.23
DirectAdmin with CustomBuild 2.0.0 (rev: 1572)

apache_mpm : auto
php1_mode : mod_php

سرور بنده روش در مجموع ۴ سایت هست که یکیشون فعاله و روزانه حداکثر ۵۰۰ تا بازدید داشته باشه ( الکسای ۶۰۰ هزار جهان) اما با اینکه هیچ وقت تحت هیچ گونه حمله Dos یا DDos یا حمله دیگه ای نیستم منابع سرور به طرز وحشتناکی در حالت عادی استفاده میشوند . شنیده بودم آپاچی رو میشه رو یک یا دو گیگ رم بالا اورد اما آپاچی من در حالت عادی ۲۸ گیگابایت رم اشغال کرده !!!!

لطفا تصویر پیوست باز شود .

عزیزان انجمن کسی میتونه کمکم کنه در این زمینه ؟
تا جایی که من اطلاع دارم لینوکس هنگامی که رم کم بیاره رم رو خالی میکنه در غیر این صورت خالی نمیکنه
پس مشکلی وجود نداره

amirsallar75
August 8th, 2016, 16:05
سپاس از دوستان

مشکل یه مقدار عجیب تر هم شد . سیستم عامل سرور بنده CentOS 6.8 Final هست و روش رابط گرافیکی نصب شده و علاوه بر SSH با VNC هم به دستکتاپ سرور به صورت گرافیکی دسترسی دارم .
در اونجا یه چیزی شبیه TaskManager ویندوز که میزان فعالیت اجزای سیستم رو نشون میده ، دارم که دوستان لینوکسی به خوبی متوجه منظورم میشند . System Monitor در نسخه گرافیکی سرور رم اشغال شده رو ۳ گیگ اعلام میکرد در حالی که در دایرکت ادمین ۲۸ گیگ بود !!!
البته قبلا بروز رسانی هایی برای نسخه گرافیکی اومده بود که آپدیت رو انجام دادم اما بعد از بروزرسانی با اینکه پیام ( ریستارت کنید ) اومده بود سرور رو ریستارت نکرده بودم و فکر میکنم از اون بود .
بهر حال مشکل با یه ریست حل شد و در حال حاضر بعد از دو ساعت از ریست ، مصرف رم در System Monitor یک و نیم گیگ و در دایرکت ادمین دو و نیم گیگ نشون میده .
فقط علت این اختلاف رو نمیفهمم حالا ؟

باز هم سپاس از دوستانی که به این سرعت پاسخ دادند :53::53::53:

rahyarco
August 8th, 2016, 16:37
فارغ از تنظیمات سرور که چگونه انجام شده است ، دلیل این تفاوت در نحوه محاسبه در هر یک از فرمان ها هست .
آنچه در دایرکت ادمین می بینید اجرای دستور top در سیستم عامل هست که با رابط وب به شما نشان می دهد .
در عکسی که ضمیمه کردید توضیح می دهم ، آنچه به شما نشان داده می شود مجموع Buffers ، cached و مصرف رم توسط نرم افزار های سرور هست به محاسبه زیر توجه کنید :
Buffers + cached = 25279320 K
Usage : 28185080 -25279320 = 2905760 K
2905760 معادل 3 گیگابایتی هست که در
System Monitor دیدید
با ریست کردن سرور حافظه cached و
Buffers پاک می شود و به همین دلیل تفاوت چندانی بین این دو فرمان نیست . راه ساده تر نصب و استفاده از فرمان htop هست . که تمامی موارد مصرفی سرور با جزییات به شما نشان می دهد .

این مورد هم اضافه کنم که پس از مدتی که از سرور استقاده می کنید بسته به تنظیماتی که انجام دادید باز هم همین مقدار را به شما نشان می دهد برای پاک کردن cached از فرمان

echo 3 > /proc/sys/vm/drop_caches

این کد را به صورت یک دستور اتوماتیک در Cron job با فاصله زمانی مناسب هم می توانید اضافه کنید .
دلیل پر شدن بیش از حد کش هم از تنظیمات گرفته تا میزان استفاده سایت ها از منابع متغیر هست ، در واقع کش شدن دیتا ها روی رم به دلیل فراخوانی بسیار سریع دیتا از روی رم نسبت به هارد هست .

p2m
August 8th, 2016, 16:54
سلام

دسترسی ارسال کنید براتون بررسی کنیم نتیجه دقیق رو بدیم خدمتتون

http://www.clients.vpsroyal.com/submitticket.php