PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال مهم از دارنگان هاست (همه دوستان در بحث شرکت کنید)

jahandl
August 7th, 2016, 15:31
سلام دوستان خیلی جالب بود چند وقتی هست این قضیه هست و از چند تا شرکت دیگه هم دیدم که بدین شرح هست

که سایت هایی که پهنای باند بیشتر از 1 ترا در روز مصرف میکنن هاست دانلودشون اسپانسری هست روی دیتا سنتر ایرانی
دلیل چیه چه بازدهی داره

تا جایی که ما میدونیم مصرف پهنای باند اضافی چیزی جز هزینه ی اضافی در پی نداره

سایتهایی مثل هاست دی ال که مسئول فروش سرور های اسیاتک هستند یکی از شرکت های این مورد هستند البته شرکت های دیگه هم سراغ دارم مثل شاتل که ورزش 3 رو میزبانی میکنن

واقعا چه سودی داره براشون

طبق صحبت های دوستان این اسپانسری برای تخفیف گرفتن از زیر ساخته و کمی هم بازدهی تبلیغاتی داره حالا سوال اینه خوب چرا نمیان هزینه پهنای باند رو نصف کنند که کاربرای خودشون راضی تر باشن یا شاید جالبه اسیاتک دانلود شبانه نداره چرا چنین پلنی رو نمیذارن ؟؟؟

HyperServer
August 7th, 2016, 17:46
طبق توافقی که با زیرساخت دارد هرچه پهنای باند بیشتری در کشور پر کنن روی خرید لینک های اصلی به عنوان مثال stm1 تخفیف میگیرن.
در حقیقت با این سیاست پهنای باند مصرفی کل کشور به خارج کاهش پیدا میکنه

demonvictor
August 7th, 2016, 19:12
کلا برای دیتاسنترایی که آی اس پی هستن ترافیک آپلودی هرچی بالاتر باشه اونوقت بهشون دیتاسنتر پول میده.الان آسیاتک ماهانه میلیونی به اپارات و دانلودهاوو اینا پول میده.

Sent from my LT22i using Tapatalk

armin.rf
August 7th, 2016, 19:21
با عرض پوزش استباه ارسال شد

live
August 7th, 2016, 19:27
اینم اضافه کنم اگه یه تیم خوب بتونید پیدا کنید که در زمینه گیم سرور و امنیت کارشون خوب باشه و رقبا نتونن دیداس کنن طوری که دانلود نسبت با آپلود 1 به 10 باشه با شما همکاری خوبی صورت خواهد گرفت
حتما میدونید که گیم سرور چه مصرف بالایی داره
البته منظور بنده در رابطه با گیم سرور فقط اینترانت بود
بعد در کنارش میتونید سرورهای دیگه رو کلو کنید و برای موارد دیگه هم تخفیف بگیرید

CaeZer
August 7th, 2016, 20:36
سلام دوست عزیز

این بحث هنوز به اثبات نشده ولی از گفته های دوستان که در زیر ساخت شنیدم که بحث پول نیست مثلا 2 ترا ملی مصرفی توسط اسیاتک هست بعد زیر ساخت بیاد به اون پول بده ؟ چنین چیزی توی مغز هیچ بنی بشری نمیره .

بلکه سیاست کاری اینطوری هست که که کاربران اون اپراتور زیاد بشه و هزینه ای که بابت پهنای باند مصرفی میدهند کاهش پیدا کنه.

به طور مثال شما 2 تا کامپیوتر به هم شبکه میکنید و یکی از درایور های سیستم 1 رو شیر میکنید بعد میاید از سیستم 2 یک فایلی از سیستم 1 دانلود یا کپی میکنید.

آیا در این معادله شما هزینه ای پرداخت میکنید ؟ اکیدا خیر هست .

و این ها نیز از همین فکر استفاده میکنند .

از این طرف تبلیغی برای اپراتورشون شده ، کاربراشون روز به روز افزایش پیدا میکنند هزینه ای که بابت خرید ترافیک از زیر ساخت میدن نیز کمتر میشه. چون همانطور که میدانید ترافیک اینترانت ارزانتر از اینترنت هست.

موفق و موید باشید

live
August 7th, 2016, 21:20
سلام دوست عزیز

این بحث هنوز به اثبات نشده ولی از گفته های دوستان که در زیر ساخت شنیدم که بحث پول نیست مثلا 2 ترا ملی مصرفی توسط اسیاتک هست بعد زیر ساخت بیاد به اون پول بده ؟ چنین چیزی توی مغز هیچ بنی بشری نمیره .

بلکه سیاست کاری اینطوری هست که که کاربران اون اپراتور زیاد بشه و هزینه ای که بابت پهنای باند مصرفی میدهند کاهش پیدا کنه.

به طور مثال شما 2 تا کامپیوتر به هم شبکه میکنید و یکی از درایور های سیستم 1 رو شیر میکنید بعد میاید از سیستم 2 یک فایلی از سیستم 1 دانلود یا کپی میکنید.

آیا در این معادله شما هزینه ای پرداخت میکنید ؟ اکیدا خیر هست .

و این ها نیز از همین فکر استفاده میکنند .

از این طرف تبلیغی برای اپراتورشون شده ، کاربراشون روز به روز افزایش پیدا میکنند هزینه ای که بابت خرید ترافیک از زیر ساخت میدن نیز کمتر میشه. چون همانطور که میدانید ترافیک اینترانت ارزانتر از اینترنت هست.

موفق و موید باشید
دقیقا بنده هم همین نظرو دارم چون در گذشته خیلی از سایتها در یک دیتاسنتر بودن بعد دیتاسنتر دیگه بخاطر مطرح شدن این میزبانی رو رایگان پیشنهاد داده مثل سایتهای تابناک ، فیس نما اما قبول ندارم که سایتهایی مثل آپارات و ورزش 3 میزبانیشون رایگاه باشه چه برسه به اینکه از دیتاسنتر پول هم دریافت کنن اصلا مگه میشه مگه داریم ؟ میدونید هزینه نگهداری از اون همه اطلاعات سنگین چه هزینه ای داره ؟ البته این آخری رو منظورم با استاتر بود

CaeZer
August 7th, 2016, 21:44
دقیقا بنده هم همین نظرو دارم چون در گذشته خیلی از سایتها در یک دیتاسنتر بودن بعد دیتاسنتر دیگه بخاطر مطرح شدن این میزبانی رو رایگان پیشنهاد داده مثل سایتهای تابناک ، فیس نما اما قبول ندارم که سایتهایی مثل آپارات و ورزش 3 میزبانیشون رایگاه باشه چه برسه به اینکه از دیتاسنتر پول هم دریافت کنن اصلا مگه میشه مگه داریم ؟ میدونید هزینه نگهداری از اون همه اطلاعات سنگین چه هزینه ای داره ؟ البته این آخری رو منظورم با استاتر بود
یک نکته باید ذکر کنم.

آپارات هیچ دیتاسنتری اون رو اسپانسری نمیکنه و کاملا با هزینه ی خودش بالا هست

negarnovin
August 7th, 2016, 22:36
سلام دوستان خیلی جالب بود چند وقتی هست این قضیه هست و از چند تا شرکت دیگه هم دیدم که بدین شرح هست

که سایت هایی که پهنای باند بیشتر از 1 ترا در روز مصرف میکنن هاست دانلودشون اسپانسری هست روی دیتا سنتر ایرانی
دلیل چیه چه بازدهی داره

تا جایی که ما میدونیم مصرف پهنای باند اضافی چیزی جز هزینه ی اضافی در پی نداره

سایتهایی مثل هاست دی ال که مسئول فروش سرور های اسیاتک هستند یکی از شرکت های این مورد هستند البته شرکت های دیگه هم سراغ دارم مثل شاتل که ورزش 3 رو میزبانی میکنن

واقعا چه سودی داره براشون
سلام تا جایی که بنده اطلاع دارم اگر ترافیک 1-10 باشه زیرساخت ترافیک رایگان میشه نزدیک به 10 باشه تخفیف داده میشه توسط زیرساخت.

miladtnt
August 7th, 2016, 22:42
Isp ها برای ترافیک داخل خودشونم هزینه میدن به زیرساخت؟

مثلا میزبانی یه سایت با آسیاتک باشه ویه کاربرم از آسیاتک اینترنت بخره ازون سایت بازدید یا دانلود کنه آسیاتک بازم مثل شرکتای دیه از پهناش کم میشه و به زیرساخت پول میده؟

m_dg_farari
August 8th, 2016, 02:10
1- برای همه آی اس پی ها خوب هست که ترافیک داخل ایران باشه
چرا؟ چون به کاربر adsl ، ترافیک بین الملل میفروشن (مثلا گیگی 3 تومن) در صورتی که برای خودشون هزینه یک صدم این میفته اگر ترافیک داخلی باشه (اینترانت به شدت ارزون تر هست)
2- بسته های همایتی شدید دولت برای انتقال ترافیک به ایران (که من به شخصه 100% موافق هستم!)
3- مثال های خوبی زدن دوستان
آسیاتک میاد سرور با ترافیک آپلود رایگان در اختیار سایت های بزرگ میذاره
علاوه بر تبلیغ بسیار زیادی که براش میشه (از قدیم هم سایت های بزرگ اسپانسر داشتن... اسپانسر ها هم هزینه میگردن ، سرور میگرفتن و در اختیار سایت ها قرار میدادن. نمونش پی سی دانلود که از 10 سال پیش هم اسپانسر برای هاستینگش داشته) و کسب اعتبار ، مشتری اضافه براش میاد (تو هاستینگ بهترین اعتبار ، میزبانی سایت های موفقه)
مورد بعدی اینکه انتقال ترافیک تو شبکه خودشون انجام میشه (بین چند تا روتر خودشون) و بابت این انتقال ، از شما هر گیگ 3 هزار تومن پول میگیرن!

چرا نکنن!؟
سود خالصه!

mohsen_sh
August 8th, 2016, 10:54
سلام
آقا یکی هم سوال منو جواب بده بعضی ها میگن مشتری های هاست دی ال که سایت های معروف رتبه زیر 100 ایران هستن همه اسپانسری سرویس گرفتن آیا این درسته؟؟؟
اگر درسته یعنی سایت هایی مثل downloadha.com اصلاً هزینه هاست و سرور و... که نمیدن هیچ هر ماه فقط دارن با اون هزینه تبلیغات میلیونیشون سود میکنن؟ یعنی در کل ورودی سرمایه دارن خروجی ندارن؟
اگه اینطوری باشه به خدا زندگی برای اینا بهشته از سرهنگ نیرو انتظامی هم که 3 میلیون حقوق میگیره و همین 3 میلیونش هم کلی اقساط ازش کم میشه خیلی وضعیت بهتری دارن :)
بله اکثر سایت های زیر 100 اسپانسری هستند

بله سایت هایی مثل دانلود ها و اینا رایگان هست سرورشون

دانلود ها کلا خوب پول در می یاره!
ولی خب هزینه ی نویسنده و اینا زیاده

CaeZer
August 8th, 2016, 10:59
سلام
آقا یکی هم سوال منو جواب بده بعضی ها میگن مشتری های هاست دی ال که سایت های معروف رتبه زیر 100 ایران هستن همه اسپانسری سرویس گرفتن آیا این درسته؟؟؟
اگر درسته یعنی سایت هایی مثل downloadha.com اصلاً هزینه هاست و سرور و... که نمیدن هیچ هر ماه فقط دارن با اون هزینه تبلیغات میلیونیشون سود میکنن؟ یعنی در کل ورودی سرمایه دارن خروجی ندارن؟
اگه اینطوری باشه به خدا زندگی برای اینا بهشته از سرهنگ نیرو انتظامی هم که 3 میلیون حقوق میگیره و همین 3 میلیونش هم کلی اقساط ازش کم میشه خیلی وضعیت بهتری دارن :)
سلام

بله هزینه سرورشون رایگان هست + هزینه پشتیبانیشون ،

فقط فلسفه هاردشون معلوم نیست چی هست ، مثلا اگر هارد پر بشه هارد رو کی براشون تهیه میکنه ؟

Majdict.com
August 8th, 2016, 10:59
سلام دوستان
بطور کلی در بسیاری از جاها اپلود فایل رایگان محسوب میشه اما دانلود هزینه داره بنابراین وقتی شما سایتی دارید که میزان دانلود بالایی داره و پهنای باند مصرف میکنه بعنوان یکی از مشتریان خوب اون ای اس پی محسوب میشین و بابت مصرف پهنای باند مزایایی رو شامل میشن تا حتی در برخی جاها متداول هست که شما بابت پهنای باند مصرفی به اون صاحب سایت هم پول پرداخت میکنید.

2JZ
August 8th, 2016, 11:03
سلام

بله هزینه سرورشون رایگان هست + هزینه پشتیبانیشون ،

فقط فلسفه هاردشون معلوم نیست چی هست ، مثلا اگر هارد پر بشه هارد رو کی براشون تهیه میکنه ؟
سلام
اکثرا Share Storage هستن

Majiiid
August 8th, 2016, 11:19
پس یه خروجی سرمایه پیدا شد هزینه نویسنده ها این به ذهن خودم نرسیده بود ولی مگه مثلاً سایت هایی مثل همین دانلود ها چند نفر شریکی مدیرش نیستن؟ منظورم اینه یعنی اون نویسنده هاش شریک حساب نمیشن؟
سلام
این خروجی سرمایه در قبال درآمدی که دارن بسیار ناچیز هست و حتی به چشم نمیاد مدیر این سایتی هم عرض کردین دوست و همشهری بنده هست و به تنهایی مدیریت میکنه،البته الان طوری شده که دیگه خودش زیاد به سایت نمیرسه داده دست یه نفر تا همه کارهارو انجام بده و کار خودش فقط شده در حد نظارت و همینطور حساب و کتاب...

m_dg_farari
August 8th, 2016, 19:56
سلام

سلام
با احترام کامل برای "نظر" همه دوستان ، هیچ کسی بجز مدیر خود دانلودها نمیتونه این ورد رو تایید کنه
و فرمایشات دوستان صرفا "نظر شخصیشون" هست
پس اینکه آیا اسپانسری هستند یا نه ، هیچ کسی جز خودشون نمیدونه! و اینکه مبنای تصمیم خودتون رو فرمایشات دوستان (که نظر شخصی هست) بذارید صحیح نیست...

سایت سپاه ، روی سرورهای سازمان موساد در اورشلیم میزبانی میشه :-) (نظر بنده! درسته؟ غلطه؟ کسی نمیدونه! جز سپاه! )

اما در مورد درآمد ، اینکه اینترنت درامد وحشتناکی توش هست کاملا صحیحه (حتی این اینترنت دربداغون و استبدادی ایران!!)

jahandl
August 9th, 2016, 08:55
اینم اضافه کنم اگه یه تیم خوب بتونید پیدا کنید که در زمینه گیم سرور و امنیت کارشون خوب باشه و رقبا نتونن دیداس کنن طوری که دانلود نسبت با آپلود 1 به 10 باشه با شما همکاری خوبی صورت خواهد گرفت
حتما میدونید که گیم سرور چه مصرف بالایی داره
البته منظور بنده در رابطه با گیم سرور فقط اینترانت بود
بعد در کنارش میتونید سرورهای دیگه رو کلو کنید و برای موارد دیگه هم تخفیف بگیرید

فقط گیم نیست سایت های فیلم هم مصرف بالایی دارند سایت فیلم سراغ دارم روزانه 10 ترا مصرف پهنای باند داره

سایت خودم روزانه نزدیک به 1 ترا مصرف میکنه

راجب گیم در جریانم یکبار روی اس***یپت رایگان کلش تست کردم

- - - Updated - - -

کلا برای دیتاسنترایی که آی اس پی هستن ترافیک آپلودی هرچی بالاتر باشه اونوقت بهشون دیتاسنتر پول میده.الان آسیاتک ماهانه میلیونی به اپارات و دانلودهاوو اینا پول میده.

Sent from my LT22i using Tapatalk

آپارات رو مطمعنم اقای شکوری خودشون سرور خریداری کردن و 3 تا سرور دانلود و یک سرور میزبانی دارن

آسیا تک که هاست دی ال رو به مجموعش اضافه کرده تغریبا دارن تمام سایت های پر بازدید و سایت هایی که مصرف پهنای باند زیادی دارن رو داره پوشش میده

- - - Updated - - -

اپارات خیر ولی ورزش 3 روی دیتاسنتر شاتل میزبانی میشه اختصاصی حالا نمیدونم پول میده یا اسپانسریه

bestirani2
August 9th, 2016, 09:58
قانون اپلود همه جای دنیا هست بدین صورت هست که به میزانی که اپلود انجام میشه به همون میزان ترافیک دانلود رایگان حساب میشه.
اکثر ای اس پی ها رو هم دقت کنید نوشتند که ترافیک اپلود رایگان هست مثلا هاوب که خودم از اونجا اینترنت دارم

CaeZer
August 10th, 2016, 11:21
سلام
اکثرا Share Storage هستن
سلام

میشه بیشتر توضیح بدید . ممنون

mohammad933
August 10th, 2016, 11:50
سلام
هیچ کس نمیتونه جواب قطعی بهتون بده جز مدیران همون سایت ها
ب نظرم بهتره که یه جوری از خود حسین عزیز بپرسید تا شاید بهتون گفتند
هرچند شماره تماسی ازشون نیست و ایمیل هم ج نمیدن اما دامین و اینا هویز بگیرید یا یه طوری که ایمیل اصلی یا شماره اش رو پیدا کنید تا ازشون بپرسید

jahandl
August 11th, 2016, 10:37
دوستان تحقیق کردم فقط یک دیتاسنتر ایرانی چنین عمل اسپانسری انجام میده فقط اسیا تک هست

شاتل هم جز ورزش3 هیچ سایتی رو اسپانسری نکرده

اگه سوده چرا فقط واسه اسیا تک سود داره چرا دیگر دستاسنتر های زیر ساخت این کارو نمیکنن

HyperServer
August 12th, 2016, 10:43
دوستان واژه ای به معنای اسپانسری وجود نداره.

شرایط به این صورت هست که در صورتی که از یه حدی ترافیک بیشتر داشته باشید هزینه پهنای باند رو پرداخت نمیکنید و سرور رو خودتون اونجا قرار میدید و صرفا هزینه کولوکیشن از شما گرفته میشه. به عنوان مثال هزینه ای حدود 100 تا 200 هزار تومن.
به هر حال بدون هزینه زیادی خوشبحال مدیران وب سایت ها میشه. این مورد رو چون خودم وارد مذاکره شدم با شرکت های شاتل و پارس آنلاین و آسیاتک دقیقا اطلاع دارم.در حال حاضر پارس آنلاین برای وب سایت هایی که بالای 20 تا 30 ترا ماهانه مصرف دارن این کار رو انجام میده.