PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چگونگی راه اندازی هاست دانلود

Particella
August 4th, 2016, 12:31
با سلام

من در حال راه اندازی یه سایت وردپرسی موسیقی هستم و میخوام براش هاست دانلود بگیرم، میخواستم بدونم که کانفیگ هاست دانلود به چه شکلیه و آیا تنظیمات خاصی داره یا نه؟

آیا آموزش خاصی در این زمینه وجود داره که بتونم طبق اون پیش برم و آیا سرویس دهنده ای که ازش هاست رو میخرم برای راه اندازی کمک میکنه یا نه؟

mizban97
August 4th, 2016, 12:35
با سلام

من در حال راه اندازی یه سایت وردپرسی موسیقی هستم و میخوام براش هاست دانلود بگیرم، میخواستم بدونم که کانفیگ هاست دانلود به چه شکلیه و آیا تنظیمات خاصی داره یا نه؟

آیا آموزش خاصی در این زمینه وجود داره که بتونم طبق اون پیش برم و آیا سرویس دهنده ای که ازش هاست رو میخرم برای راه اندازی کمک میکنه یا نه؟

سلام
میتونید سرور ویندوز خریداری کنید کانفیگ iis روش انجام بدید تبدیل به هاست دانلود میشه.
خب اگر کنترل پنل دایرکت ادمین یا سی پنل خریداری کنید نیاز به کانفیگ خاصی ندارد.
بعد از خرید قابل استفاده هست.
سوالی بود در خدمتم

Z.eus
August 4th, 2016, 12:39
با سلام

شما اگر از سرور ویندوز استفاده میکنید با نصب وب سرور IIS میتوانید برای قسمت دانلود سایتتان استفاده کنید.
اگر از Linux و توزیع های لینوکسی استفاده میکنید وب سرور Nginx پیشنهاد می‌شود.

برای اتصال dl.yoursite.ir به آیپی سرور، یک a record داخل کنترل پنل هاستتان بزنید به آیپی سرورتان.

Particella
August 4th, 2016, 15:19
سلام
میتونید سرور ویندوز خریداری کنید کانفیگ iis روش انجام بدید تبدیل به هاست دانلود میشه.
خب اگر کنترل پنل دایرکت ادمین یا سی پنل خریداری کنید نیاز به کانفیگ خاصی ندارد.
بعد از خرید قابل استفاده هست.
سوالی بود در خدمتم

شما اگر از سرور ویندوز استفاده میکنید با نصب وب سرور IIS میتوانید برای قسمت دانلود سایتتان استفاده کنید.
اگر از Linux و توزیع های لینوکسی استفاده میکنید وب سرور Nginx پیشنهاد می‌شود.

راستش من کاربر حرفه ای نیستم و تا حالا اینا رو نصب نکردم، برای استفاده از هاست دانلود حتما باید ISS و یا Nginx رو نصب کنم؟

و اینکه برای نصب ISS حتما باید ویندوز سروری مثل ویندوز سرور 2008 و یا 2012 نصب کنم یا روی ویندوز معمولی (من از ویندوز 7 استفاده میکنم) قابل نصبه؟

برای اتصال dl.yoursite.ir به آیپی سرور، یک a record داخل کنترل پنل هاستتان بزنید به آیپی سرورتان.
یعنی از طریق سی پنل براحتی میشه اینکار رو انجام داد؟

Z.eus
August 4th, 2016, 15:24
اگر آشنایی با توزیع های لینوکسی ندارید از ویندوز سرور ها استفاده کنید.
هر ورژنی 2008 یا 2012 مایل باشید میتوانید نصب کنید. اکثرا (کاربران) با 2008 کار می‌کنند.

بله از طریق cPanel میتوانید انجام دهید. کلا شما هر کنترل پنلی که داشته باشید میتوانید از قسمت تنظیمات مربوطه، رکورد ها را مدیریت کنید.

یا حتی اگر از کنترل پنل هم استفاده نکنید اگر سرویسی مثل named نصب باشد داخل DNS ZONE file مربوطه رکورد مورد نظر را اضافه می‌کنید و..

معمولا این موارد را شرکت میزبان انجام می‌دهد.

اگر نیاز به راهنمایی داشتید میتوانید در ارتباط باشید..

ارسال تیکت (https://my.serversaz.com/clientarea.php)

Majiiid
August 4th, 2016, 16:05
سلام
برای هاست دانلود باید یک سرور مجازی بگیرید سعی کنید رم 2 یا بیشتر باشه هارد هم که هر چقدر نیاز دارید و میگید براتون ویندوز سرور 2008 یا 2008R2 نصب کنند
بعد از اون برای اینکه تبدیل به هاست دانلود بشه باید وب سرور iis نصب بشه روی ویندوز و انجام تنظیمات و فعال کردن مواردی ک مانع دانلود میشن و همینطور ایجاد سایت در iis و آخرین گزینه تعریف record a در هاستی که سایت اصلی شما روی اون هست
اگر بخواین خودتون کانفیگ کنید زیاد سخت نیست طبق آموزش قابل انجامه ولی نه همه مواردی که گفتم،اگر خواستین خودتون انجام بدین اطلاع بدین تا لینک آموزش رو بفرستم

farssub
August 4th, 2016, 16:06
یک سرویس هاست دانلود خریداری کنید ، فایل هاتون رو لیج کنید داخل هاست دانلود
و یا در صورت نیاز یک سرور مجازی 2008 خرید کنید ، براتون نصب و راه اندازی میشه رایگان ، فایل هارو برروی ساب دامین به راحتی برای دانلود قرار بدید
بدون مشکل ، نیاز به دانش هم نیست سوالی بود در خدمتیم

S.T.A.R.S
August 4th, 2016, 17:17
دوستان این سوال منم هست اتفاقا....

اول اینکه آموزش تصویری تبدیل سرور مجازی ویندوز به هاست دانلود (http://www.webhostingtalk.ir/showthread.php?t=55590)رو اینجا توضیح داده

بعدش اینکه من فکر می کردم که هاست های دانلود تنها توسط میزبان انجام و ارائه میشه و اینطور نیست که بخواد توسط خود شخص با خریداری هاست های ویندوز و غیره انجام بشه. مشکلی هم که وجود داره اینه که هاست های دانلود آماده، از لحاظ قیمت هم تفاوت نسبتا زیادی با هاست های ویندوز و غیره دارن و خیلی ارزون ترن. کسی از دوستان می دونه که فرقشون چیه ؟

از طرف دیگه بعد اینکه هاست دانلود خریداری و یا کانفیک شد و subdomain مربوطه هم ایجاد شد اونوقت ارتباط بین هاست دانلود و subdomain رو چطور در هاست اصلی برقرار کنیم. این قسمتش برام کمی نا مفهومه... آموزشی تو این زمینه وجود نداره.... ؟

Majiiid
August 4th, 2016, 17:35
دوستان این سوال منم هست اتفاقا....

اول اینکه آموزش تصویری تبدیل سرور مجازی ویندوز به هاست دانلود (http://www.webhostingtalk.ir/showthread.php?t=55590)رو اینجا توضیح داده

بعدش اینکه من فکر می کردم که هاست های دانلود تنها توسط میزبان انجام و ارائه میشه و اینطور نیست که بخواد توسط خود شخص با خریداری هاست های ویندوز و غیره انجام بشه. مشکلی هم که وجود داره اینه که هاست های دانلود آماده، از لحاظ قیمت هم تفاوت نسبتا زیادی با هاست های ویندوز و غیره دارن و خیلی ارزون ترن. کسی از دوستان می دونه که فرقشون چیه ؟

از طرف دیگه بعد اینکه هاست دانلود خریداری و یا کانفیک شد و subdomain مربوطه هم ایجاد شد اونوقت ارتباط بین هاست دانلود و subdomain رو چطور در هاست اصلی برقرار کنیم. این قسمتش برام کمی نا مفهومه... آموزشی تو این زمینه وجود نداره.... ؟

باید در هاست سایت اصلی برای آی پی سرور مجازی(هاست دانلود) یک
a record تعریف کنید
آموزش ایجاد
a record را برای کنترل پنلی که دارین در گوگل سرچ کنید

S.T.A.R.S
August 5th, 2016, 01:03
باید در هاست سایت اصلی برای آی پی سرور مجازی(هاست دانلود) یک
a record تعریف کنید

آموزش ایجاد
a record را برای کنترل پنلی که دارین در گوگل سرچ کنید

دو تا سوال دیگه هم داشتم و ممنون میشم که راهنمایی کنید

1. چرا بین هاست های دانلود آماده و هاستی که خودمون اونو تبدیل به هاست دانلود می کنیم تفاوت قیمت آنچنانی وجود داره. (یه چند جایی رو چک کردم که به این صورت بوده)

2. چه عاملی باعث میشه که یه هاست تبدیل به هاست دانلود شه... منظورم اینه که اگه قرار باشه تو هاست دانلود فعالیتی غیر از دانلود شکل نگیره کافیه که فقط فایل ها رو واسه دانلود توش قرار بدیم و cms و یا هر وب سایت دیگه ای رو نصب نکنیم. چه نیازی به این هستش که کار های اینچنی صورت بگیره.. یعنی بیشتر مشکلاتی که برای یه هاست و یا سرور اون پیش میاد (مثل کمبود منابع و مشکلات پهنای باند و سی پی یو و غیره) صرفا به خاطر نصب وب سایت و بازدید های افراد و یا ارسال ایمیل و غیره هستش ؟ اونوقت چطور خود دانلود شدن فایل از سرور نمی تونه چنین مشکلاتی رو به وجود بیاره ؟ حالت منطقی ش اینه که هر دوشون تو یه هاست باشن حالا چه عاملی باعث و بانی اصلی این کار بوده هنوز برام جای تعجبه !

Majiiid
August 5th, 2016, 01:49

1. چرا بین هاست های دانلود آماده و هاستی که خودمون اونو تبدیل به هاست دانلود می کنیم تفاوت قیمت آنچنانی وجود داره. (یه چند جایی رو چک کردم که به این صورت بوده)

2. چه عاملی باعث میشه که یه هاست تبدیل به هاست دانلود شه... منظورم اینه که اگه قرار باشه تو هاست دانلود فعالیتی غیر از دانلود شکل نگیره کافیه که فقط فایل ها رو واسه دانلود توش قرار بدیم و cms و یا هر وب سایت دیگه ای رو نصب نکنیم. چه نیازی به این هستش که کار های اینچنی صورت بگیره.. یعنی بیشتر مشکلاتی که برای یه هاست و یا سرور اون پیش میاد (مثل کمبود منابع و مشکلات پهنای باند و سی پی یو و غیره) صرفا به خاطر نصب وب سایت و بازدید های افراد و یا ارسال ایمیل و غیره هستش ؟ اونوقت چطور خود دانلود شدن فایل از سرور نمی تونه چنین مشکلاتی رو به وجود بیاره ؟ حالت منطقی ش اینه که هر دوشون تو یه هاست باشن حالا چه عاملی باعث و بانی اصلی این کار بوده هنوز برام جای تعجبه !
نمیدونم دقیقا چی رو با هم مقایسه کردین که به این نتیجه رسیدین ک تفاوت زیادی بین این دو مورد وجود داره من که در هاستینگ ها دیدم هاست دانلود هزینش خیلی بالاتره چون بصورت مدیریت شده میدن و پشتیبانی دارن باید این موارد و دلایلش بررسی بشه
ببینید هاست دانلود کلا با هاست های میزبانی سایت فرق داره هم از لحاظ منابع و هم از لحاظ کانفیگ،روی سرور دانلود هیچ cms و سایتی بالا نمیاد فقط iis بعنوان وب سرور کانفیگ میشه تا تبادل اطلاعات صورت بگیره ، هاست های میزبانی بصورت محدود هستن و حتی اجازه نمیدن فایل های حجیم برا دانلود قرار بدین ولی وقتی یک سرور مجازی ویندوز داشته باشین همه کارهاتون میتونیین اونجا انجام بدین فایل هایی که نیاز دارین رو دانلود کنید،ویرایش کنید و برای دانلود قرار بدین
به این دلیل ویندوز و iis سفارش میشه که چون کارکردن باهاش راحته و مثل سیستم شخصی هست و تنها کاری که باید انجام بدین اینکه فایل مورد نظر رو دانلود کنید و در پوشه iis قرار بدین و وقتی لینکشو در مرورگر بزنید دانلود میشه، در هاست دانلود هم طبیعتا اگر تعداد دانلود زیاد باشه مشکل کمبود منابع و از دسترس خارج شدن سرویس هست

rahyarco
August 5th, 2016, 11:39

1- در بازار هاستیگ امروز ایران نمی توان روی قیمت چیزی را قضاوت کرد ! چون هر کسی بسته به سن ، سیاست کاری ، منابع سروری ، دانش فنی و بوجه ای که در دست دارد می تواند قیمت دهد و چون نظارتی وجود ندارد هیچ قانونی هم در قیمت گذاری نیست ، از هاست های دانلود با سخت افزار بسیار قدرتمند که رایگان در اختیار سایت های پربازدید قرار می گیرد تا قیمت های نجومی برخی از سرویس دهنده ها که دلیل مهم آن برند شدن هست. دلیل منطقی تفاوت قیمت در اختصاص منابع سروری و به خصوص نوع هارد و میزان فضا برای آپلود هست .

2- تفاوت هاست دانلود و هاست میزبانی وقتی برای شما مشخص می شود که بازدید در لحظه سایت و میزان دانلود هم زمان کاربران به طور قابل توجهی بالا برود . وقتی بازدید بالایی نداشته باشید و تعداد کانکشن های هم زمان به سرور بالا نباشد حتی منابع سروری اعم از رم cpu هارد هم اهمیتی برای شما نخواهند داشت . روی هاست اشتراکی هم شما لینک دانلود به کاربران می توانید بدهید . صِرف امکان انجام دلیل بر درست بودن نیست ؛ وقتی میزان دانلود و تعداد کانشکن های هم زمان بالا می رود سرویس دهنده سریع هاست اشتراکی شما را به دلیل اختلال برای دیگر سایت ها قطع می کند!
هاست های دانلود اگر به درستی کانفیگ نشده و دارای سخت افزار مناسبی نباشند به دلیل بالا رفتن کانشکن های هم زمان overload می شوند و تمام منابع اعم از رم cpu هارد را به شدت درگیر خود می کنند. در هاست دانلود چون نیازی به استفاده از دیتابیس و php و ... نیست تمام سرویس های غیر ضروری را غیر فعال می کنند که در کنار امنیت بیشتر از منابع استفاده بهینه ای داشته باشند . پس برای سایت های پربازدید و کسانی که حرفه ای می خواهند کار کنند جدا کردن هاست میزبانی با هاست دانلود یک الزام هست ، بسیاری هم هستند که سایت های پربازدید دارند و هاست میزبانی و دانلودشان یکی هست ، تجربه سایت های دانلودی و قواعد کاری و افزایش امنیت این الزام را به وجود آورده است.

S.T.A.R.S
August 5th, 2016, 14:03
ممنون از توضیحات تکمیلی تون

پیشنهادی در مورد هاست های با سابقه تو این زمینه دارین ؟ (فرقی نداره که ایرانی باشه یا خارجی)

aryamanserver
August 15th, 2016, 11:35
از آریامن سرور دیدن کنید www.aryamanserver.ir

GoodMistake
August 15th, 2016, 11:37
از آریامن سرور دیدن کنید www.aryamanserver.ir (http://www.aryamanserver.ir)
توی بخش آموزشی تبلیغ ممنوع :)

ashadata
October 24th, 2016, 18:56
با سلام

با سلام و درود

شما سرور مجازی لینوکس یا ویندوز خریداری کنید بعد کانفینگ های مورد نیاز رو انجام بدید و حالا شما یک سرور دانلود دارید

در مورد تفاوت قیمت در هاست دانلود دیتابیسی وجود نداره بنابر این مصرف سی پی یو و رم کمتری دارید و فقط فایل جابه جا خواهد شد و سخت افزار دیگیری چندانی ندارد