PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بیانیه رسمی تلگرام در مورد هک گسترده این شبکه پیام رسان

Ramin
August 3rd, 2016, 15:21
http://uupload.ir/files/we9c_telegram_hack_iran_0.jpg

دیروز در خبرها خواندید میلیون ها اکانت تلگرام مورد حمله هکرها قرار گرفتند، و با توجه به محبوبیت زیاد این اپلیکیشن پیام رسان در کشور ما، بسیاری از کاربران نگران افشای اطلاعات شخصی خود هستند.

در همین راستا، امروز شبکه اجتماعی فوق بیانیه رسمی به شرح زیر صادر کرده:

آرامش خود را حفظ کرده و به پیام رسانی ادامه دهید

بسیاری از رسانه ها حمله عظیم هکرها به تلگرام را گزارش کرده اند، اما جای نگرانی نیست.

حساب های کاربران

گروهی از هکرها توانسته اند به بررسی انبوه شماره تلفن های ثبت شده در تلگرام پرداخته و 15 میلیون شماره تلفن را که اپلیکیشن تلگرام روی آنها فعال است، شناسایی کنند. بنابراین، گروه فوق تنها به اطلاعاتی عمومی و ساده دست یافته، و هیچگونه دسترسی به خود حساب های کاربری ندارند. زیرا ما با تغییر API در سال جاری، اینگونه دسترسی به اطلاعات خصوصی را ناممکن ساخته ایم.

با این حال، از آنجا که تلگرام بر اساس مخاطبین تلفن همراه کار می کند، هر فردی می تواند به بررسی این موضوع بپردازد که آیا شماره تلفن خاصی در سیستم ما به ثبت رسیده یا خیر. این قابلیت در تمامی اپلیکیشن های پیام رسانی مبتنی بر مخاطب (واتس اپ، مسنجر و …) نیز وجود دارد.

کدهای ارسالی از طریق پیامک

در ارتباط با چند مورد گزارش مبنی بر دسترسی به حساب های کاربری از طریق مداخله در کدهای تأیید ارسال شده به وسیله پیامک، باید بگوییم این تهدید نیز چیز تازه ای نیست و ما مدت ها به کاربران خود در برخی کشورهای خاص در این زمینه هشدار داده ایم. پیشنهاد می کنیم ویژگی تأیید اعتبار دومرحله ای را روی اپلیکیشن خود فعال سازید تا از این تهدید در امان بمانید.

بنابراین اگر احتمال می دهید اپراتور مخابراتی شما امنیت پیامک ها را تضمین نمی کند، با استفاده از اعتبارسنجی دومرحله ای می توانید با رمز عبور مخصوص از حساب کاربریتان محافظت نمایید. در این صورت، تهدیدی از سوی هیچ هکری متوجه شما نخواهد بود.

miladtnt
August 3rd, 2016, 15:30
تلگرام واقعا خیلی ضعیفه ! خیلی ضعیف تر از این حرفاس ! اینو وقتی متوجه شدم که براش ربات میساختم ! پر از سوتی های برنامه نویسی !

اما بالاخره هرچیم باشه یه داکیومنتیشن قوی داره و کارای بینظیری کرده ! امیدوارم خیلی زود مشکلات امنیتیشم برطرف کنه

djspammer
August 3rd, 2016, 17:07
تلگرام واقعا خیلی ضعیفه ! خیلی ضعیف تر از این حرفاس ! اینو وقتی متوجه شدم که براش ربات میساختم ! پر از سوتی های برنامه نویسی !

اما بالاخره هرچیم باشه یه داکیومنتیشن قوی داره و کارای بینظیری کرده ! امیدوارم خیلی زود مشکلات امنیتیشم برطرف کنه

اگر ضعیفه بیا اکانت منو هک کن !

vahid13713
August 3rd, 2016, 17:22
من شنیده بودم برا هکش جایزه 200 ملیون دلاری گذاشتن

miladtnt
August 3rd, 2016, 18:37
اگر ضعیفه بیا اکانت منو هک کن !

برداشتت از ضعیف چیه دوست عزیز؟ مگه من گفتم می تونم هکش کنم؟ اگه یکم بعنوان برنامه نویس باش کار کنین متوجه میشید که ضعیف هست که برای هرکاری محدودیت میزاره ! و محدودیت هاش فوق العاده زیاده

اگه قوی بود میتونست محدودیت ها رو مدیریت کنه

djspammer
August 3rd, 2016, 18:53
اگه قوی بود میتونست محدودیت ها رو مدیریت کنه
شما میگی خیلی ضعیفه ... یه جور میگی ضعیفه انگار تا حالا چندین اکانت هک کردی ! شما موقعی میتونی یک اکانت تلگرام یا app های دیگه رو هک کنی که بتونی اون کد امنیتی رو بدست بیاری که اونم یا باید سیم کارت مورد نظر دستت باشه یا بتونی مخابرات رو هک کنی ! (sniff کنی) در غیر این صورت میتونی هک کنی ؟

programmer6811
August 3rd, 2016, 18:55
شما میگی خیلی ضعیفه ... یه جور میگی ضعیفه انگار تا حالا چندین اکانت هک کردی ! شما موقعی میتونی یک اکانت تلگرام یا app های دیگه رو هک کنی که بتونی اون کد امنیتی رو بدست بیاری که اونم یا باید سیم کارت مورد نظر دستت باشه یا بتونی مخابرات رو هک کنی ! (sniff کنی) در غیر این صورت میتونی هک کنی ؟

بابا منظورش برای ساخت ربات و ... هست

Mr.Pouria
August 3rd, 2016, 18:57

ایشون منظورشون ضعیف بودن از نظر امنیت نیست ...

ضعف تلگرام در دادن مجوز ها به دولوپر هاست که نمیزاره بیش از یه حدی تغیرات اعمال بشه ...

viasky
August 3rd, 2016, 19:12

تلگرام توسط یک تیم بسیار بزرگ طراحی - اجرا - راه اندازی - عیب یابی - بهینه سازی و...انتشار پیدا کرده
بنده اطلاعاتی از تعدادی از این افراد دارم , اکثرا درجه یک های این عرصه در کشور خودشون هستند
همچنین خود روسیه نیز در این زمینه حرف های بسیاری برای گفتن داره , مثل رومانی که خیلی از آنتی ویروس های مطرح دنیا از دل این کشور بیرون اومده
اینکه مشکلات و به گردن دیگران بندازیم کار درستی نیست
یکی از ویژگی های تلگرام که برای بنده خیلی ارزش داره:
تلگرام به صورت ابری راه اندازی شده و این و چندین بار تکرار کرده
بنده مواقعی پیش اومده که یک فضای مطمئن برای یک سری اطلاعات نیاز داشتم
البته موقت
یک حساب تلگرام ایجاد کردم در حالت فعال بودن رمز دوم و اطلاعات مورد نیاز و برای خودم ارسال و ذخیره کردم
همچتان اعتقاد دارم که از واتس آپ هم بهتره
تنها برنامه ای بود که بنده دیدم با هر آپدیت داره واقعا به غیر از رسیدگی به موارد امنیتی و باطن برنامه یک امکان جدید و کاربردی هم برای کاربرهای خودش ایجاد کرده
حتی اگر کوچیک باشه
موفق باشید