PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Nginx + PHP5-fpm + 250 concurrent users

k0tkin
August 3rd, 2016, 11:38
سلام

من یک شبکه اجتماعی دارم که خودم طراحیش کردم با لاراول الان شبا بین ۱۰-۱۲ حدود ۲۵۰ تا یوزر تو سایت من آنلاین هستند ولی سرور من با اینکه هم سی پی یو هم رم حتی ۵۰ درصد هم پر نشده مداوم کرش میکنه و پیغام خطای Nginx ظاهر میشه

نظری ندارید مشکل از کجا میتونه باشه؟
بهتر نیست تغییر بدم و از همون apache استفاده کنم؟ :59:

از هیچ کنترل پنلی استفاده نمیکنم و سرور اوبونتو ۱۴.۰۴ هست که هیچ چیزی جز nginx و php5-fpm روش نصب نیست
البته معمولا mysql خیلی سی پی یو مصرف میکنه حدود ۲ تا هسته از ۸ تا رو

مشخصات سرور اختصاصی

Operating System:
Ubuntu Linux 14.04 LTS

Processor:
E3-1230v1

Memory:
16GB RAM

Hard Drive:
2x 120GB SSD

Raid:
RAID 1 [Hardware]

nginxweb
August 3rd, 2016, 11:48
درود

دوست گرامی در اسکریپت های شبکه اجتماعی بیشتر ار اینکه وب سرور زیر فشار باشد بدلیل آپدیت های لحظه ای mysql هستش که سریع حجیم میشود و فشار زیادی وارد میکند . mysql هم یک سرویس مستقل هستش و به وب سرور شما ارتباط مستقیمی ندارد پس شما اگر اسکریپت بهینه ای داشته باشید با همان apache نیز به همراه یک کانفیگ اصولی و حرفه ای میتوانید بدون مشکل کار کنید. مهم ترین مسئله بهینه بودن Query های ارسالی سایت شما بر روی mysql هستش که در اسکریپت هایی مانند sharetronix - phpfox و.. در نسخه های قدیمی بسیار غیر بهینه بوده است و در نسحه های جدید تا حد زیادی این موارد فیکس شده است

allbert
August 3rd, 2016, 11:56
متاسفانه تا سرور تحت مانیتورینگ قرار نگیره نمیشه نظر داد، ما بطور کلی زمانی که منابع سرور ازاد باشه اما سرور نتوند جوابگو باشد احتمالا یا از نظر کدنویسی مشکل داره یا کانفیگ انجام شده به نوعی سرویس هارو مجدود به استفاده محدودی از منابع میکند.

kandohost.com
August 5th, 2016, 12:40
سلام

من یک شبکه اجتماعی دارم که خودم طراحیش کردم با لاراول الان شبا بین ۱۰-۱۲ حدود ۲۵۰ تا یوزر تو سایت من آنلاین هستند ولی سرور من با اینکه هم سی پی یو هم رم حتی ۵۰ درصد هم پر نشده مداوم کرش میکنه و پیغام خطای Nginx ظاهر میشه

نظری ندارید مشکل از کجا میتونه باشه؟
بهتر نیست تغییر بدم و از همون apache استفاده کنم؟ :59:

از هیچ کنترل پنلی استفاده نمیکنم و سرور اوبونتو ۱۴.۰۴ هست که هیچ چیزی جز nginx و php5-fpm روش نصب نیست
البته معمولا mysql خیلی سی پی یو مصرف میکنه حدود ۲ تا هسته از ۸ تا رو

مشخصات سرور اختصاصی

Operating System:
Ubuntu Linux 14.04 LTS

Processor:
E3-1230v1

Memory:
16GB RAM

Hard Drive:
2x 120GB SSD

Raid:
RAID 1 [Hardware]

با سلام

اگر منابع سرور آزاد هست و این خطا ظاهر می شود ، مشکل از سمت سرور نیست و به نرم افزار و کدهای شما برمی گردد که باید اصلاح شود.