PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی درمورد انتخاب یوزرنیم وپسوورد به صورت رندوم باphp

*Mr.Mehdi*
August 1st, 2016, 20:40
سلام خدمت دوستان
من روی یک پروژه ساده php کار میکنم،که سیستم عضویت و ورود واسش نوشتم،حالا میخوام وقتی کاربر ثبت نام میکنه یکسری اطلاعات شخصی
تو فرم ثبت نام وارد کنه و با تکمیل ثبت نام یوزنیم وپسوورد به صورت رندوم واسه کاربر انتخاب بشه
چنین چیزی به سادگی امکان پذیر هست؟
دوستانی که میتونن ممنون میشم راهنمایی کنند
RealHAM
August 1st, 2016, 21:00
سلام
ایجاد یوزر و پسورد به صورت رندوم امکان پذیر است مثلا می توانید از تابع uniqid استفاده نمایید

Rezash
August 1st, 2016, 21:25
سلام
بله براحتی امکان پذیر هست
برای نمونه برای پسورد :

function randomPassword() {
$alphabet = 'abcdefghijklmnopqrstuvwxyzABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVW XYZ1234567890';
$pass = array(); //remember to declare $pass as an array
$alphaLength = strlen($alphabet) - 1; //put the length -1 in cache
for ($i = 0; $i < 8; $i++) {
$n = rand(0, $alphaLength);
$pass[] = $alphabet[$n];
}
return implode($pass); //turn the array into a string
}

برای یوزر نیم هم می تونید به همین روش عمل کنید. البته باید چک کنید یوزر رندوم تولید شده unique یا یکتا باشد.
منبع کد :
http://stackoverflow.com/questions/6101956/generating-a-random-password-in-php

*Mr.Mehdi*
August 2nd, 2016, 23:27
سلام
بله براحتی امکان پذیر هست
برای نمونه برای پسورد :

function randomPassword() {
$alphabet = 'abcdefghijklmnopqrstuvwxyzABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVW XYZ1234567890';
$pass = array(); //remember to declare $pass as an array
$alphaLength = strlen($alphabet) - 1; //put the length -1 in cache
for ($i = 0; $i < 8; $i++) {
$n = rand(0, $alphaLength);
$pass[] = $alphabet[$n];
}
return implode($pass); //turn the array into a string
}

برای یوزر نیم هم می تونید به همین روش عمل کنید. البته باید چک کنید یوزر رندوم تولید شده unique یا یکتا باشد.
منبع کد :
http://stackoverflow.com/questions/6101956/generating-a-random-password-in-php

سلام بسیار عالی

با این تابع تونستم اون چیزی که میخوام رو بسازم،ممنون ازشما

حالا یه سوال دیگه پیش اومده،من تسلط زیادی روی php ندارم ویه جورایی تازه شروع کردم:d

من میخوام هم زمان با ثبت نام کاربر،ایمیل مشخصات، مخصوصا یوزر نیم وپسورد ساخته شده واسه کاربر ارسال بشه

که این مورد انجام شد و چون من پسورد رو به صورت md5 روی دیتابیس ذخیره کردم به همین صورت هم داخل ایمیل میفرسته

من واسه این کار از دوتا متغیر واسه پسوورد استفاده کردم که یکی پسوورد به صورت md5باشه واون یکی به صورت معمولی به ایمیل بفرسته

این کار من درست بوده؟؟یا راه بهتر و امن تری هم هست؟

T.Toosi
August 2nd, 2016, 23:44
سلام بسیار عالی

با این تابع تونستم اون چیزی که میخوام رو بسازم،ممنون ازشما

حالا یه سوال دیگه پیش اومده،من تسلط زیادی روی php ندارم ویه جورایی تازه شروع کردم:d

من میخوام هم زمان با ثبت نام کاربر،ایمیل مشخصات، مخصوصا یوزر نیم وپسورد ساخته شده واسه کاربر ارسال بشه

که این مورد انجام شد و چون من پسورد رو به صورت md5 روی دیتابیس ذخیره کردم به همین صورت هم داخل ایمیل میفرسته

من واسه این کار از دوتا متغیر واسه پسوورد استفاده کردم که یکی پسوورد به صورت md5باشه واون یکی به صورت معمولی به ایمیل بفرسته

این کار من درست بوده؟؟یا راه بهتر و امن تری هم هست؟

باسلام، راه دیگری هم ندارید، هنگام ارسال درخواست پسورد را در یک متغییر نگه دارید و ایمیل کنید، مانند همین کاری که میکنید.

vahid13713
August 7th, 2016, 12:11
اگه تو دیتابیس یوزر و پس اماده دارید و مشکلتون فقط انتخاب تصادفی هست تابع rand هم شاید به کارتون بیاد