PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تفاوت در رم ddr3 - ddr4 و گرافیک GDDR3 - GDDR5

auuob
July 30th, 2016, 22:38
عرض سلام و وقت بخیر

در حال خرید لپتاپ msi px60 هستم. با کانفیگ زیر :
Cpu core i7-6700hq 2.6ghz-3.5ghz
Ram 8gb DDR4 2133mhz
Vga nVIDIA GTX950M 2gb GDDR5

با توجه به تفاوت هزینه این لپتاپ و یک لپتاپ از برند lenovo سوالات زیر را داشتم:

1- عمده تفاوت رم DDR3 و DDR4 در چه مواردی هست؟
2- عمده تفاوت گرافیک GDDR3 و GDDR5 در چیست؟
3- با توجه به هزینه بیشتر این مدل (تقریبا 1 میلیون) ، آیا توصیه میشه هزینه کنم برای رم DDR4 و گرافیگ GDDR5؟

hegza
July 30th, 2016, 22:47
پهنای باند حافظه‌های DDR4 در پلتفرم Skylake اینتل (مادربوردهای سری ۱۰۰ و پردازنده‌های سری ۶۰۰۰) بالاتر از رم‌های DDR3 است و تأخیر (و نه تایمینگ) اندکی بیشتر است. توان مصرفی رم‌های DDR4 با توجه به پایین‌تر بودن ولتاژ کاری (۱٫۲ ولت به جای ۱٫۵ ولت، بدون اورکلاک) کمتر است و از نظر تراکم و در واقع ظرفیت ماژول‌ها، وضعیت بهتری دارند. کانکتور و اسلات رم DDR4 هم با DDR3 و DDR2 متفاوت است. در ادامه به مقایسه‌ی DDR3 و DDR4 می‌پردازم.

پهناي باند از فرمول زير محاسبه مي‌گردد:
(Memory clock x Bus Width / 8) * GDDR type multiplier = Bandwidth in GB/s
GDDR type multiplier در حافظه‌هاي نوع GDDR3 برابر 2 و حافظه‌هاي نوع GDDR5 برابر با 4 است. پهناي باند يا Bandwidth بالاتر به کارت گرافيک اجازه مي‌دهد اطلاعات را با سرعت بيشتري از رم دريافت يا به رم ارسال نمايد. به همين دليل است که کارت گرافيک‌هاي High End از باس 384 بيتي استفاده مي‌کنند.

برای چه کاری میخواید؟مورد استفاده شما چیه؟ سری هارد لب تاب رو هم بفرمائید که بسیار مهمه و اکثرا راحت از کنارش عبور میکنند.

auuob
July 30th, 2016, 22:56
برای چه کاری میخواید؟مورد استفاده شما چیه؟ سری هارد لب تاب رو هم بفرمائید که بسیار مهمه و اکثرا راحت از کنارش عبور میکنند.

سلام و ارادت

بیشتر مورد استفاده برای کدنویسی (تحت وب و ویندوز و اندروید) هست و در کنارش خیلی کم استفاده معمولی از فتوشاپ.
هارد نیز : 1TB HDD 7200rpm

hegza
July 30th, 2016, 23:02
سلام و ارادت

بیشتر مورد استفاده برای کدنویسی (تحت وب و ویندوز و اندروید) هست و در کنارش خیلی کم استفاده معمولی از فتوشاپ.
هارد نیز : 1TB HDD 7200rpm
بهتره از سری هائی استفاده کنید که هارد ssd دارند یا بعضا یک هارد ssd کم حجم در کنار یک هارد ساتا قرار میدن روی ssd او اس رو نصب میکنند. و هارد ساتا برای ذخیره سازی هست فقط.
شما 8 گیگ رم لازم دارید (ddr3) کافیه.
سعی کنید پردازندتون زیر 9 گیگا هرتز و کش هم زیر 6 نباشه.(البته اگر میخواید تا چند سال نیاز به تعویضش نباشه)

اگر حدود قیمت هم بگید پیشنهاد بهتری میتونیم بدیم.

Farid Saadat
July 30th, 2016, 23:03
سلام و ارادت

هارد نیز : 1tb hdd 7200rpm
درود. به نظر من براى استفاده شما نيازى به رم دى دى ار ٥ نيست. گرافيك همgddr3 دو گيگ براى فتوشاپ ( استفاده نيمه حرفه اى ) پاسخگو هست كامل.
ارادتمند. موفق باشيد

auuob
July 30th, 2016, 23:06
بهتره از سری هائی استفاده کنید که هارد ssd دارند یا بعضا یک هارد ssd کم حجم در کنار یک هارد ساتا قرار میدن روی ssd او اس رو نصب میکنند. و هارد ساتا برای ذخیره سازی هست فقط.
شما 8 گیگ رم لازم دارید (ddr3) کافیه.
سعی کنید پردازندتون زیر 9 گیگا هرتز و کش هم زیر 6 نباشه.(البته اگر میخواید تا چند سال نیاز به تعویضش نباشه)

اگر حدود قیمت هم بگید پیشنهاد بهتری میتونیم بدیم.

تشکر از توضیحاتتون.
msi px60 8GB ram با قیمت 3/640/000 داره از ماتریس عرضه میشه. ممنون میشم اگر مورد پیشنهادی هست را عنوان کنین.(ترجیحا از لحاظ شکل و از لحاظ کیبورد برای کد نویسی خوب باشن)

- - - Updated - - -

درود. به نظر من براى استفاده شما نيازى به رم دى دى ار ٥ نيست. گرافيك همgddr3 دو گيگ براى فتوشاپ ( استفاده نيمه حرفه اى ) پاسخگو هست كامل.
ارادتمند. موفق باشيد

اها . تشکر ممنون از راهنماییتون دوست عزیز :53::53:

mizban97
July 30th, 2016, 23:13
عرض سلام و وقت بخیر

در حال خرید لپتاپ msi px60 هستم. با کانفیگ زیر :
Cpu core i7-6700hq 2.6ghz-3.5ghz
Ram 8gb DDR4 2133mhz
Vga nVIDIA GTX950M 2gb GDDR5

با توجه به تفاوت هزینه این لپتاپ و یک لپتاپ از برند lenovo سوالات زیر را داشتم:

1- عمده تفاوت رم DDR3 و DDR4 در چه مواردی هست؟
2- عمده تفاوت گرافیک GDDR3 و GDDR5 در چیست؟
3- با توجه به هزینه بیشتر این مدل (تقریبا 1 میلیون) ، آیا توصیه میشه هزینه کنم برای رم DDR4 و گرافیگ GDDR5؟

سلام
فکر میکنم ddr4 , gddr5 دارای فرکانس بالاتر و قدرت اورکلاینگ بیشتری نسبت به سری های قبلی خود هستن.
و دیگه دوره ی ddr3 ها تمام شده است.
بهتره آخرین مدل موجود در بازار تهیه کنید تا کیفیت بالایی رو تجربه کنید با توجه به اینکه نرم افزار ها و بازی ها در حال ارتقا هستند.

auuob
July 30th, 2016, 23:15
سلام
فکر میکنم ddr4 , gddr5 دارای فرکانس بالاتر و قدرت اورکلاینگ بیشتری نسبت به سری های قبلی خود هستن.
و دیگه دوره ی ddr3 ها تمام شده است.
بهتره آخرین مدل موجود در بازار تهیه کنید تا کیفیت بالایی رو تجربه کنید با توجه به اینکه نرم افزار ها و بازی ها در حال ارتقا هستند.

سلام.
تشکر از راهنمایتتون دوست عزیز :53::53:

hegza
July 30th, 2016, 23:23
تشکر از توضیحاتتون.
msi px60 8GB ram با قیمت 3/640/000 داره از ماتریس عرضه میشه. ممنون میشم اگر مورد پیشنهادی هست را عنوان کنین.(ترجیحا از لحاظ شکل و از لحاظ کیبورد برای کد نویسی خوب باشن)

پیشنهاد من ایسوس هست. چون شما برنامه نویسی منم هستم . و میدونیم سیستم 15-20 ساعت بعضا در روز روشن میمونه(من خود سری n43sl دارم{از 2011 تا الان} مدام هم روشنه حتی به مانیتور 21 هم وصلش میکنم وقتی سر کارم هستم)
پیشنهاد میکنم شما هم لپ تاپ ایسوس N551VW i7-8G-1TB-128SSD-4G بگیرید دقت کنید چیزی که میخرید کیبورد مهندسی باشه(یعنی کلید های ماشین حسابی کنار حروف هم داشته باشه. که من دقت نکردم اون موقع با اینکه مدام به کیبورد وایرلس وصله اما پیش میاد جاهائی لازم دارید . و نمیصرفه کیبورد هم در اورد.

مشخصات کلی
N551VW i7-8GB-1TB-128SSD-4G

پردازنده
Intel Core i7-6700HQ

حافظه
8 گیگابایت

هارد دیسک
1 ترابایت+128SSD

کارت گرافیک
NVIDIA Geforce GT 960M 4GB

صفحه نمایش
IPS LCD,15.6 اینچ ,3840x2160 پیکسل,4K

امکانات
درایو نوری , کارت خوان,بلوتوث

سایر مشخصات
سیستم عامل DOS,باتری 6 سلولی

auuob
July 30th, 2016, 23:34
پیشنهاد من ایسوس هست. چون شما برنامه نویسی منم هستم . و میدونیم سیستم 15-20 ساعت بعضا در روز روشن میمونه(من خود سری n43sl دارم{از 2011 تا الان} مدام هم روشنه حتی به مانیتور 21 هم وصلش میکنم وقتی سر کارم هستم)
پیشنهاد میکنم شما هم لپ تاپ ایسوس N551VW i7-8G-1TB-128SSD-4G بگیرید دقت کنید چیزی که میخرید کیبورد مهندسی باشه(یعنی کلید های ماشین حسابی کنار حروف هم داشته باشه. که من دقت نکردم اون موقع با اینکه مدام به کیبورد وایرلس وصله اما پیش میاد جاهائی لازم دارید . و نمیصرفه کیبورد هم در اورد.

مشخصات کلی
N551VW i7-8GB-1TB-128SSD-4G

پردازنده
Intel Core i7-6700HQ

حافظه
8 گیگابایت

هارد دیسک
1 ترابایت+128SSD

کارت گرافیک
NVIDIA Geforce GT 960M 4GB

صفحه نمایش
IPS LCD,15.6 اینچ ,3840x2160 پیکسل,4K

امکانات
درایو نوری , کارت خوان,بلوتوث

سایر مشخصات
سیستم عامل DOS,باتری 6 سلولی

آها . ممنون از راهنمایی. به لحاظ ips بودن صفحه نمایش و همراه بودن هارد ssd و گرافیگ 4 ، لپتاپ مورد پسندی هست. حالا تا باز دوستان موردی رو پیشنهاد بدهند. ارادتمند

xwoman2
July 30th, 2016, 23:52
دوست عزیز همون مدل ddr4 رو بگیرید چرا که از پردازنده ی نسل جدید استفاده میکنه.در مورد هارد هم شما همین مدل ام اس ای رو بگیرید.هاردش رو بردارید به عنوان اکسترنال استفاده کنید به جاش یه درایو ssd بگیرید جای گزین اون یکی کنید.100 در 100 مدل ddr4 رو بردارید.ممکنه الان نیاز نداشته باشید ولی به هر حال اگر میخواید چند سالی استفاده کنید از این لپتاپ مدل ddr4 پیشنهاد میشه.
هر مدلی هم که میگیرید اگر اینتل می گیرید پردازنده سری u نگیرید.مناسب کارای شما نیست.

auuob
July 30th, 2016, 23:55
دوست عزیز همون مدل ddr4 رو بگیرید چرا که از پردازنده ی نسل جدید استفاده میکنه.در مورد هارد هم شما همین مدل ام اس ای رو بگیرید.هاردش رو بردارید به عنوان اکسترنال استفاده کنید به جاش یه درایو ssd بگیرید جای گزین اون یکی کنید.100 در 100 مدل ddr4 رو بردارید.ممکنه الان نیاز نداشته باشید ولی به هر حال اگر میخواید چند سالی استفاده کنید از این لپتاپ مدل ddr4 پیشنهاد میشه.

عرض سلام و احترام
ممنون از راهنمایی و پیشنهاد خوبتون دوست عزیز :53::53:

HyperServer
July 30th, 2016, 23:59
دوست عزیز با توجه به اینکه برنامه نویسی میکنید تقریبا نیازی به کارت گرافیک ندارید. برای کار با فتوشاپ نیز کارت های گرافیک به صورت integrate شده با پردازنده هستند جواب کارتون رو میده. کارت گرافیک مجزا برای game و ویرایش ویدئو نیاز میشه. پس به نظرم بر روی کارت گرافیک تمرکز نکنید.
برای پردازنده هم در صورتی که کانورت یا نرم افزارهای مهندسی استفاده میکنید سراغ core i7 برید. در غیر اینطوری خواهید دید در کارهای دیگه حداکثر از 20% قدرت پردازش استفاده خواهید کرد. پس برای پردازنده هم Core i5 کفایت میکنه. البته اگر از مجازی ساز مانند VMWare Workstation استفاده میکنید Core i7 مناسب تر هست.
بحث هارد میمونه. برای هارد معمولا لپ تاپ های رده بالا دارای هارد SSD هستند. به نظرم شما لپ تاپی رو با ویژگی بالا خرید کنید. قیمتی حدود 1.5 تا 2 میلیون خواهد داشت.
سپس بسته به نیاز خودتون هارد SSD از ظرفیت 120 تا 500 تهیه کنید. پیشنهاد من سری 850 Pro سامسونگ هست. سپس هارد خود لپ تاپ رو که حداقل ظرفیت 500 داره رو با کیت تبدیل سیگیت که حدود 40 تومن قیمت داره به هارد پورتابل usb تبدیل کنید و اطلاعات رو روی اون ذخیره کنید.
وجود هارد ssd به صورت چشمگیری کارایی و سرعت رو بالا میبره که براتون غیر قابل تصور هست. اما نیازی به هزینه 3 تا 5 میلیون تومنی نیست

auuob
July 31st, 2016, 00:02
دوست عزیز با توجه به اینکه برنامه نویسی میکنید تقریبا نیازی به کارت گرافیک ندارید. برای کار با فتوشاپ نیز کارت های گرافیک به صورت integrate شده با پردازنده هستند جواب کارتون رو میده. کارت گرافیک مجزا برای game و ویرایش ویدئو نیاز میشه. پس به نظرم بر روی کارت گرافیک تمرکز نکنید.
برای پردازنده هم در صورتی که کانورت یا نرم افزارهای مهندسی استفاده میکنید سراغ core i7 برید. در غیر اینطوری خواهید دید در کارهای دیگه حداکثر از 20% قدرت پردازش استفاده خواهید کرد. پس برای پردازنده هم Core i5 کفایت میکنه. البته اگر از مجازی ساز مانند VMWare Workstation استفاده میکنید Core i7 مناسب تر هست.
بحث هارد میمونه. برای هارد معمولا لپ تاپ های رده بالا دارای هارد SSD هستند. به نظرم شما لپ تاپی رو با ویژگی بالا خرید کنید. قیمتی حدود 1.5 تا 2 میلیون خواهد داشت.
سپس بسته به نیاز خودتون هارد SSD از ظرفیت 120 تا 500 تهیه کنید. پیشنهاد من سری 850 Pro سامسونگ هست. سپس هارد خود لپ تاپ رو که حداقل ظرفیت 500 داره رو با کیت تبدیل سیگیت که حدود 40 تومن قیمت داره به هارد پورتابل usb تبدیل کنید و اطلاعات رو روی اون ذخیره کنید.
وجود هارد ssd به صورت چشمگیری کارایی و سرعت رو بالا میبره که براتون غیر قابل تصور هست. اما نیازی به هزینه 3 تا 5 میلیون تومنی نیست

سلام و وقت بخیر

اها. چشم.

متشکر از توضیحات و راهنمایی خوبتون. لطف کردین :53::53:

hegza
July 31st, 2016, 00:08

خیلی هم عالی توضیح دادن
اما ایشون میفرمایند اندروئید کار هستند پس شبیه ساز اندروئید و کانورتر ها سی پیو رو قورت میدن. بهمین خاطر سری i7 پیشنهاد شد.

auuob
July 31st, 2016, 00:11
خیلی هم عالی توضیح دادن
اما ایشون میفرمایند اندروئید کار هستند پس شبیه ساز اندروئید و کانورتر ها سی پیو رو قورت میدن. بهمین خاطر سری i7 پیشنهاد شد.

هم از YouWave و B4a جهت کدنویسی اندروید
فتوشاپ نیز جهت باز کردن psd و کد زدن html

hegza
July 31st, 2016, 00:20
هم از YouWave و B4a جهت کدنویسی اندروید
فتوشاپ نیز جهت باز کردن psd و کد زدن html

دوست من از این ضعیفترش من دارم جواب کارم رو میده این شک نکن پاسخگوی شما هست
بنده بعضا دریم و پی اچ پی استورم و فتو شاپ رو با هم باز میکنم و زمپ هم فعاله و بعضا با eclipse هم کار میکنم فقط رم کم میورد که 4 بود کردم 8 و یک هارد سامسونگ 840 256 هم گذاشتم جای سی دی درایو. اما کانفیگ پیشنهادی به شما همه موارد رو در بهترین حالت دارا میباشد. و مهمترین مورد سخت جونی ایسوس هست. بعد از وایو که داشتم ایسر/دل/اچ پی دست فامیل و دوستان بوده اصلا قابل قیاس در تایم کاری ایسوس نبودن.