PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شباهت دامینی با دامین من ، برای رفع مشکل پیشنهاد شما چیست ؟

isn
July 28th, 2016, 18:59
عنوان به عبارتی دیگر : کپی برداری نام دامین از دامین من ، برای رفع مشکل پیشنهاد شما چیست ؟

سلام دوستان بنده یک دامین برند ( منظور اهمیت دامین ) دارم ( اسم دامین مهم نیست )
تقریبا 2-3 سالی هست که هر سال تمدید می کنم ولی هنوز هیچ استفاده ای نشده است ( فعالیتی صورت نمیگیرد ) و فقط پارک شده است .
شرکت هم ندارم
ثبت برند خاصی هم نکردم

امروز متوجه شدم شخصی دقیقا مشابه دامین بنده فقط با یک حرف - بیشتر که در وسط نام دامین است ( البته با فعالیتی مشابه فعالیتی که قرار است در آِینده انجام دهم )
سایتی راه اندازی کرده است و از طرفی نام فارسی دامین رو مشابه نام فارسی دامین بنده نوشته است و به طبع برای بنده مطلوب نیست چون از نام برند بنده دارد استفاده میکنه هر چند نام EN به خاطر یک حرف - متفاوت است ولی نام فارسی را دقیقا مشابه نوشته است

مثال بهتر :

sib.com

نام فارسی دامین من : سیب

-----------------------------------
دامین شخص مورد نظر :

si-b.com

نام فارسی آن : سیب

پیشنهاد و راهنمایی شما برای رفع مشکل به صورت دوستانه یا حتی مراحل اقدام قانونی یا مراحل ثبت برند چیست ؟

* در ضمن پسوند دامین بنده و دامین شخص مورد نظر هر دو IR می باشد

peym@n
July 28th, 2016, 19:04
درود
کاری نمیشه گرد
حتی شما مثلا دامنه iran.ir رو ثبت کرده باشید و شخص دیگری iran.com هیچ کاری نمیشه گرد
مگر مکاتبه کنید دامین را خریداری کنید
موفق باشید

isn
July 28th, 2016, 19:08
درود
کاری نمیشه گرد
حتی شما مثلا دامنه iran.ir رو ثبت کرده باشید و شخص دیگری iran.com هیچ کاری نمیشه گرد
مگر مکاتبه کنید دامین را خریداری کنید
موفق باشید

سلام

عزیز اگر دقت کنید اولا هر دو دامین رو نوشتم ir ( نه یکی ir یکی com )

ثانیا شخصی که دامین کپی برداری کرده دقیقا از نام دامین بنده مطلع بوده از روی اجبار برای اینکه بتواند دامین آزاد پیدا کند یک حرف - اضافه کرده است . در صورتی که نام فارسی را دقیقا مشابه نام دامین بنده زده است

مثل این می مونه که :

شما دامین parswebhost دارید
حالا یکی بیاد pars-webhost بخره
بعد با آن نام کلاه برداری کند
=> نام دامین شما هم متضرر میشود

kool
July 28th, 2016, 19:10
سلام
یک "-" چیز کمی نیست در دامین! و ازش اون رو تقریبا از بین برده.
مثلا این رو در نظر بگیرید اصلا ارزش داره؟ ایران => ir-an.tld

DEFALT
July 28th, 2016, 19:11
سلام

عزیز اگر دقت کنید اولا هر دو دامین رو نوشتم ir ( نه یکی ir یکی com )

ثانیا شخصی که دامین کپی برداری کرده دقیقا از نام دامین بنده مطلع بوده از روی اجبار برای اینکه بتواند دامین آزاد پیدا کند یک حرف - اضافه کرده است . در صورتی که نام فارسی را دقیقا مشابه نام دامین بنده زده است

مثل این می مونه که :

شما دامین parswebhost دارید
حالا یکی بیاد pars-webhost بخره
بعد با آن نام کلاه برداری کند
=> نام دامین شما هم متضرر میشود

درود ، مگه ایشون با نام شما کلاه برداری انجام میدند ؟

isn
July 28th, 2016, 19:17
دوست عزیز همیشه احتیاط شرط عقله ، اصلا فرض رو بر این بگیرید که کلاه برداری نکند

همین که از نام فارسی استفاده کند => انگار از نام برند شما برای فعالیتش استفاده کرده ( خیلی واضحه که بعدا اگر بخواهید با همان دامین شروع کنید اعتبار دامین بسیار پایین می آید ! )

کاری که بنده قرار است استارت بزنم شاید باید ابتدا میلیونی هزینه کنم ولی الان قصدش رو ندارم

حالا فرض کنید شما یک دامین خوب دارید

یکی بیاد مشابه آن را خرید کنه ، حالا از شانس بد شما ، از 100 نفر کلاه برداری کند ( کلاه برداری مثال بود )

آیا بنظر شما وقتی بخواهید کارتون رو استارت بزنید می توانید موفق بشوید یا نام دامین بد نام نمیشه ؟!

دوستان عزیز ممنون می شوم کسانی که تجربه این مورد را دارند راهکار ارائه کنند تشکر

zambi
July 28th, 2016, 19:17
اصلا چیز عجیبی نیست
نگران نباشید

isn
July 28th, 2016, 19:27
اصلا چیز عجیبی نیست
نگران نباشید

مطمئنا اگر موردی تبعات داشته باشد و شما از قبل برنامه ریزی کرده باشید
اهمیت پیدا می کند

kool
July 28th, 2016, 19:34
همین که از نام فارسی استفاده کند => انگار از نام برند شما برای فعالیتش استفاده کرده ( خیلی واضحه که بعدا اگر بخواهید با همان دامین شروع کنید اعتبار دامین بسیار پایین می آید ! )

یکی بیاد مشابه آن را خرید کنه ، حالا از شانس بد شما ، از 100 نفر کلاه برداری کند ( کلاه برداری مثال بود )

کار خاصی که نمیتونید بکنید مگر اگه زیاد حساس باشید باهاشون مکاتبه و در صورت توافق دامین رو خریداری کنید (که توصیه نمیکنم). و در این حالت 100% منتظر ثبت شدن دامین های s-ib و... و این شکلی نیز باشید!

اصلا ربطی نداره که چه نام فارسی قرار داده... چیز رسمی ای نیست عنوان فارسی رو هر چی قرار دهند! یک تایتل است! <title> x </title>

افراد در اینترنت خودشون باید دقت کنند زمانی که کاربری دقت نکنه و دامنه sib رو از si-b تشخیص نده همان همان بهتر که ... و مسئولیتی برای شما نداره و برای دامین شما نیز تاثیری نداره و در صورت سوء استفاده پیگیری و دامین متخلف مسدود میشه و خیلی زود فراموش میشه و...

پ.ن
در ضمن بیشتر به پسوندها حساس باشید که مثلا ir اش ثبت شده اگه برای فرد دیگری و مجزا باشد این روی دامین و فعالیت شما تاثیر داره! یا مثلا sib .co یا sib .net

zambi
July 28th, 2016, 19:38
مطمئنا اگر موردی تبعات داشته باشد و شما از قبل برنامه ریزی کرده باشید
اهمیت پیدا می کند

شما برنامه ریزیت را به کسی هم گفتی؟
الان اون عزیز داره طبق برنامه ریزی شما فعالیت انجام میده؟
مطمین هستی اتفاقی نیست؟

isn
July 28th, 2016, 19:47
شما برنامه ریزیت را به کسی هم گفتی؟
الان اون عزیز داره طبق برنامه ریزی شما فعالیت انجام میده؟
مطمین هستی اتفاقی نیست؟

دوست عزیز برنامه ریزی چه ربطی به دقت در خرید دامین دارد .
وقتی کسی میاد یک حرف - اضافه می کند مطمئنا چک کرده و مشاهده کرده که دامینی که فاقد - بوده از قبل ثبت شده است .
( بنده بیشتر دامین های مشابه آن را خریداری کردم با هدف اینکه به این مشکل بر نخورم )

بد نیست مثالی که در پست سوم زده شده رو مشاهده کنید

sina km
July 28th, 2016, 19:49
سلام
متاسفانه منم این مشکلو دارم طرف بجا s در ادرس سایتم یه 3 گذاشته و ثبت کرده!!
کاری نمیشه کرد جز اینکه با فعالیتت و بالا بردن وب سایت ازش جلو بزنی

isn
July 28th, 2016, 19:58
دوستان راهی وجود دارد که آدرس دامین ir را ثبت برند کرد ؟ مشابه نام برند تجاری که یک شرکت می تواند ثبت برند تجاری کند

آیا برای دامین هم همچین کاری ممکن است ؟

مثلا شرکت های بزرگ که میان یک سایت با نام برند جدید راه اندازی می کنند برای محافظت از نام برند به جز وکیل شرکت از چه راه هایی می توانند محافظت کنند ؟

majid_vb
July 28th, 2016, 20:20
به نظر من شما با ثبت دامنه و انجام ندادن هیچ فعالیت روی اون دامنه نمی تونیند بگین که اون برند شماست و اون فرد داره کار شما رو کپی می کنه . در واقعه شما اگه همین الان هم فعالیت خودتون رو روی اون دامنه و در همون زمینه که اون فرد داره کار می کنه شروع کنین این شما هستین که دارین کپی می کنید نه اون .
اول ایشون شروع کردن.

البته این نظر شخصب بنده است به دل نگیرد

isn
July 28th, 2016, 20:29
به نظر من شما با ثبت دامنه و انجام ندادن هیچ فعالیت روی اون دامنه نمی تونیند بگین که اون برند شماست و اون فرد داره کار شما رو کپی می کنه . در واقعه شما اگه همین الان هم فعالیت خودتون رو روی اون دامنه و در همون زمینه که اون فرد داره کار می کنه شروع کنین این شما هستین که دارین کپی می کنید نه اون .
اول ایشون شروع کردن.

البته این نظر شخصب بنده است به دل نگیرد

دوست عزیز ممنون از نظر شما
ولی به سایقه دامین و زمان خرید و تمدید دامین توجه می شود
بنده 3 سال است دامین رو دارم

شخصی کمتر از 30 روز است که دامین را ثبت کرده است

بنده به راحتی می توانم یک قالب wp راه اندازی کنم و از نظر فعالیت می توان گفت هر دو فعالیت می کنند اما مهم قدمت دامین و موارد دیگر است

majid_vb
July 28th, 2016, 20:33

بنده به راحتی می توانم یک قالب wp راه اندازی کنم و از نظر فعالیت می توان گفت هر دو فعالیت می کنند اما مهم قدمت دامین و موارد دیگر است

فعالیت بر می گرده به محتوا ، اعتبار سایت ، رنک سایت و تعداد بازدیدش
شما کدوم رو دارین ؟؟؟

infernal79
July 28th, 2016, 20:37

با سلام خدمت شما

ولی این رو هم در نظر داشته باشید کاربری که وارد سایت میشه نمیره whois نمیگیره قدمت دامین رو بررسی کنه ببینه کدوم قدمتش بیشتره خرید کنه

از نظر من اگه دامینیتون خیلی خاص هست و کاری که میخواهید انجام دهید خیلی خیلی خواص هست با برند رو عوض کنید یا دامین رو از صاحب امتیاز خرید کنید

در غیر این صورت مشکلی پیش نمیاد

isn
July 28th, 2016, 20:44
فعالیت بر می گرده به محتوا ، اعتبار سایت ، رنک سایت و تعداد بازدیدش
شما کدوم رو دارین ؟؟؟

دوست عزیز موضوع بحث نام دامین است نه فعالیت آن دامین .

chichosting.net
July 29th, 2016, 12:18
درود
اهمیت ندید و به فعالیت خود ادامه دهید
اگر فعالیت شما جدی تر باشد مجبور خواهند شد نام برندشان را تغیر دهند.
اولویت همیشه با نام دامینی هست که مادر یا رند تر باشد
اگر هم دامین شما رندتر نباشد فعالیت جدی تان در آن زمینه رقیب را کنار خواهد زد .

keyhan7
July 29th, 2016, 12:29
واقعا حرفتون غیر حرفه ایه
و باتوجه به این که فعالتی روی دامین نداشتین هیچ کپی برداری نبوده
حتی اگر شما فعالیتی رو انجام بدین انگار از رو اون کپی برداری کردین
اگر به ثبت دامنه باشه پس افراد سود جو که قبلا همه دامنه ها رند رو ثبت کردن باید ادعاهای این چنین داشته باشن
چندین بار شده بخام فعالیتی انجام بدم ولی افراد سود جو دامین مورد نظر رو ثبت کرده ( فقط برای این که با قیمت زیاد بفروشن)و نتونستم ثبت کنم و این باعث میشه یه علامت - وسط اون دامنه بندازم تا بتونم دامین مورد نظر رو ثبت کنم

isn
July 29th, 2016, 12:49
واقعا حرفتون غیر حرفه ایه
و باتوجه به این که فعالتی روی دامین نداشتین هیچ کپی برداری نبوده
حتی اگر شما فعالیتی رو انجام بدین انگار از رو اون کپی برداری کردین
اگر به ثبت دامنه باشه پس افراد سود جو که قبلا همه دامنه ها رند رو ثبت کردن باید ادعاهای این چنین داشته باشن
چندین بار شده بخام فعالیتی انجام بدم ولی افراد سود جو دامین مورد نظر رو ثبت کرده و نتونستم ثبت کنم و این باعث میشه یه علامت - وسط اون دامنه بندازم تا بتونم دامین مورد نظر رو ثبت کنم

دوست عزیز صحبت شما غیر حرفه ای است

وقتی شما نتوانستید دامینی ثبت کنید آن افرادی که زود تر ثبت کرده اند الزاما سود جو نیستند !!! وقتی می بینید یک دامینی استفاده شده باید کمی بیشتر در انتخاب نام دامین مد نظرتان تامل بفرمایید نه اینکه با افزودن علایم دیگری قصد در شبیه سازی به آن دامین داشته باشید

مثال :
فرضا دامین irancell.ir را شخصی ثبت کرده باشد

و شما تمایل به ثبت همچین دامینی باشد ( از دید شما این فرد سود جو بوده است ! ) و تصمیم میگیرید iran-cell.ir را خرید کنید =>

مسلما در اینترنت تجارت کرده اید و مطلعید که وقتی یک نام فارسی چند دامین داشته باشد اولویت با دامین رند تر است و با نظر @
chichosting.net (http://www.webhostingtalk.ir/member.php?u=114341)

کاملا موافقم ولی موردی که هست اینه که شما به نام برند فارسی آن شخص لطمه زدید البته به شرطی که فعالیت یکسانی داشته باشید ! ( که این موردی که بنده دارم فعالیت ها یکسان است )

امید وارم منطقی با این موضوع برخورد کنید و جبهه گیری نکنید چون مهم هم نیست

بنده هم به تازگی متوجه شدم که نیم چه قانونی در این زمینه وجود دارد که اگر ماده 66 قانون تجارت الکترونیک را مطالعه کنید در جریان امور قرار میگیرید .

در ضمن شخص مورد نظر هم فعالیتی ندارد بلکه صرفا یک قالب آپلود کرده و تبادل مالی بین فروشنده و خریدار وجود ندارد !

از طرفی متاسفم برای دوستانی که اطلاعی از موضوعی ندارند و بیان می کنند ( برخی پیام ها که افتضاحه طرف میگه کسی نمیاد قبل از اینکه شما دامینی بخرید whois بگیره قدمت رو بررسی کنه ! این دیگه آخرش بود متاسفانه باز تابستان شد و ... ) ( این مورد آخر روی صحبتم با شخص شما نبود @
keyhan7 (http://www.webhostingtalk.ir/member.php?u=97399) )

- - - Updated - - -

درود
اهمیت ندید و به فعالیت خود ادامه دهید
اگر فعالیت شما جدی تر باشد مجبور خواهند شد نام برندشان را تغیر دهند.
اولویت همیشه با نام دامینی هست که مادر یا رند تر باشد
اگر هم دامین شما رندتر نباشد فعالیت جدی تان در آن زمینه رقیب را کنار خواهد زد .

سلام
کاملا موافقم با نظرتان .
ولی موردی که هست ببینید اگر دامین خاص نباشد به طبع درجه اهمیت خیلی کمتری دارد
ولی اگر دامین خاص باشد ...

متوجه شدم حتی امکان شکایت از دامین مشابه دامین رند تر وجود دارد البته صاحب دامین رند تر بایستی مواردی از قبل تهیه کرده باشد

keyhan7
July 29th, 2016, 12:57
تا وقتی فعالیتی نداشتین اصلا حرفی نمیتونید بزنید اگر فعالیت داشتین اون موقع اره و چیزی به من ربط نداره فقط خاستم از جبهه گیری خودتون مطلعتون کنم

Raymvnd
July 29th, 2016, 12:58
درود...
وقتی من دامنه خاص ثبت می کنم و معروف میشه و رتبه الکسا و گوگل بالا میره این طبیعی است که افراد بیاد از دامنه شما سو استفاده کنه به نظرم نمیشه جلوی این کارا گرفت تنها راه اینه با بودجه ای که دارید با نام خاص چندین دامنه بخرید و ایجاد کنید تا زمینه سو استفاده پایین بیاد! و گرنه دیگه بی خیال شید...

keyhan7
July 29th, 2016, 13:00
همچنین حرفه ای بودن ینی همه چیزو در نظر بگیرین اگر کار ایشون خلافه طبق ماده
پس حقتونو ازش بگیرید و اگر نتونستید پس غیر حرفه ای عمل کردین

vahab00
July 29th, 2016, 13:00
عزیز کمی منطقی باشید
خیلی برام پیش اومده بخام کاری انجام بدم و نام دامین مد نظرم ثبت شده و بلا استفاده بمونه
خب اینجا هرکس نظری داره
یکی ی چیز بهش اضافه میکنه یکی هم ی دامین دیگه میگیره
ایشون هم ی چیزی بهش اضافه کرد و ثبت کرد . شما هرگز نمیتونید مدعی بشید که ایشون کارش اشتباهه
هرکس مختاره هر دامینی ثبت کنه بغیر از موارد خاص
شما نه سایتی دارید
نه شرکنی دارید
نه برند معتبری هستید
پس هیچ ادعایی نمیتونید بکنید و هیچ فعالیتی هم ندارید
چطور ادعا میکنید که کارشون اشتباه هست ؟
زمانی که من دامین vahabonline.ir رو ثبت کردم دامنه vahabonline.com ثبت شده بود و الان سالیانه که هر دو سایت فعالیت داریم
یکی فروشگاه قالب و دیگری فروشگاه کتاب
هیچ مشکلی هم نداشته ایم
شما هم به دلیل اینکه هیچ یک از موارد بالا را نداشته این (ن سایت - ن برند - ن شرکت و...) که اگه حتی داشتید باز نمیتونستید مدعی باشید هیچ کاری نمیتونید انجام بدید
مثل این میمونه من ایده ای داشته باشم و سالیانه قصد راه اندازیش داشته باشم اما انجام ندم
خب یکی دیگه بیاد ایدم رو انجام بده
من برم ادعا کنم بگم آقا ایده منه ؟ یعنی ممکن نیست ایده من به ذهن کس دیگه برسه ؟

infernal79
July 29th, 2016, 13:05
دوست عزیز صحبت شما غیر حرفه ای است

از طرفی متاسفم برای دوستانی که اطلاعی از موضوعی ندارند و بیان می کنند ( برخی پیام ها که افتضاحه طرف میگه کسی نمیاد قبل از اینکه شما دامینی بخرید whois بگیره قدمت رو بررسی کنه ! این دیگه آخرش بود متاسفانه باز تابستان شد و ... ) ( این مورد آخر روی صحبتم با شخص شما نبود @
keyhan7 (http://www.webhostingtalk.ir/member.php?u=97399)
)

فکر کنم 4سال بعد من در اینجا ثبت نام کردی اقای تابستانی :)

به حر حال قصد خارج کردن بحث رو ندارم نظرم رو گفتم و قطعا از پاسخ شما مطمئن شدم ... ;)
موفق و پیروز باشید

isn
July 29th, 2016, 13:08
عزیز کمی منطقی باشید
خیلی برام پیش اومده بخام کاری انجام بدم و نام دامین مد نظرم ثبت شده و بلا استفاده بمونه
خب اینجا هرکس نظری داره
یکی ی چیز بهش اضافه میکنه یکی هم ی دامین دیگه میگیره
ایشون هم ی چیزی بهش اضافه کرد و ثبت کرد . شما هرگز نمیتونید مدعی بشید که ایشون کارش اشتباهه
هرکس مختاره هر دامینی ثبت کنه بغیر از موارد خاص
شما نه سایتی دارید
نه شرکنی دارید
نه برند معتبری هستید
پس هیچ ادعایی نمیتونید بکنید و هیچ فعالیتی هم ندارید
چطور ادعا میکنید که کارشون اشتباه هست ؟
زمانی که من دامین vahabonline.ir رو ثبت کردم دامنه vahabonline.com ثبت شده بود و الان سالیانه که هر دو سایت فعالیت داریم
یکی فروشگاه قالب و دیگری فروشگاه کتاب
هیچ مشکلی هم نداشته ایم
شما هم به دلیل اینکه هیچ یک از موارد بالا را نداشته این (ن سایت - ن برند - ن شرکت و...) که اگه حتی داشتید باز نمیتونستید مدعی باشید هیچ کاری نمیتونید انجام بدید
مثل این میمونه من ایده ای داشته باشم و سالیانه قصد راه اندازیش داشته باشم اما انجام ندم
خب یکی دیگه بیاد ایدم رو انجام بده
من برم ادعا کنم بگم آقا ایده منه ؟ یعنی ممکن نیست ایده من به ذهن کس دیگه برسه ؟

سلام وهاب جان

ببینید خودتان فرمودید شخص دیگر فعالیت دیگری داشته است

ولی در اینجا برای مورد من ، آن شخص کاملا مطلع است و فعالیت مشابه با فعالیت بنده ایجاد کرده است .

متاسفانه ساده از این موضوع عبور کرده ایم .

یک مورد دیگر اگر یک دامینی .ir باشه یک دامین .com باز من موردی ندارم ولی اگر هر دو به طور مثال ir باشد موضوع فرق می کند

یک ماده ای در قانون تجارت الکترونیک است ، امیدوارم برای کسانی که با این مشکل برخوردند مفید باشد

هر عملی که موجب فریب یا مشتبه شدن مخاطب (عموم افراد جامعه) نسبت به اصالت کالا و خدمات شود، ممنوع است. حال ممکن است این مشابهت در نام دامنه و طراحی سایت و یا مشابهت در نام کالا/خدمات سایت باشد. ضابطه احراز مشابهت در این امر نیز تشخیص قاضی/کارشناس خواهد بود. در حالت کلی، چنانچه طرف مقابل شما دارای "علامت تجاری ثبت شده" باشد حق استفاده از علامت مزبور برای ایشان محفوظ خواهد بود. اما بسیاری از برندها و علایمی مشهوری که ثبت شده نباشند (علایم مشهوره) نیز از حمایت های قانونی برخوردارند.

Raymvnd
July 29th, 2016, 13:21
سلام وهاب جان

ولی در اینجا برای مورد من ، آن شخص کاملا مطلع است و فعالیت مشابه با فعالیت بنده ایجاد کرده است .

یک مورد دیگر اگر یک دامینی .ir باشه یک دامین .com باز من موردی ندارم ولی اگر هر دو به طور مثال ir باشد موضوع فرق می کند

یک ماده ای در قانون تجارت الکترونیک است ، امیدوارم برای کسانی که با این مشکل برخوردند مفید باشد

هر عملی که موجب فریب یا مشتبه شدن مخاطب (عموم افراد جامعه) نسبت به اصالت کالا و خدمات شود، ممنوع است. حال ممکن است این مشابهت در نام دامنه و طراحی سایت و یا مشابهت در نام کالا/خدمات سایت باشد. ضابطه احراز مشابهت در این امر نیز تشخیص قاضی/کارشناس خواهد بود. در حالت کلی، چنانچه طرف مقابل شما دارای "علامت تجاری ثبت شده" باشد حق استفاده از علامت مزبور برای ایشان محفوظ خواهد بود. اما بسیاری از برندها و علایمی مشهوری که ثبت شده نباشند (علایم مشهوره) نیز از حمایت های قانونی برخوردارند.

درود..یه کاربر خارجی دامنه با نام شما ثبت کرده و وب سایت رو بالا آورده می تونی جلو بگیری ؟ نه ....
http://www.sib.it/en/

سخت نگیر این چیزا طبیعیه....

vahab00
July 29th, 2016, 20:06
سلام وهاب جان

استاد والله من کاری ندارم
اما شما هیچ فعالییتی نداشتی
هیچ سایتی هم نداشتی
هیچ شرکتی هم نداشتی
هیچ برندی هم نداشتی
چه مشکلی هست آخه ؟
البته شرمنده ها . شما استاد من هستید و فقط من باب اینکه روشن کنم موضوع رو گفتم
وگرنه ارادت داریم استاد

hegza
July 29th, 2016, 20:46
ببین دوست عزیز شما وقتی می تونی مدعی بشی که برندی تحت او نام ثبت کرده باشید + اون دامنه - دار هم دقیقا با نام شما خدمات شما رو عرضه کنه.
وگرنه همین الان با اسامی
سامان گستر
اندیشه برتر
شبکه گستر
جهان
میهن
وب گستر و....
کلی شرکت ثبت شده اونم فقط با یک کلمه تفاوت بعد شما بیاید مثلا aaaabbbb.com و بعد توقع داشته باشی شرکت بعدی نیاد aaaa-bbbb.com ثبت کنه؟! این از اون حرفها بود
شما بهتره برندتون رو ثبت رسمی کنید.