PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شرکت های هاستینگ معروف برای سی پنل لایسنس می خرند یا ...؟

jamal
July 27th, 2016, 23:30
سلام به دوستان عزیز

سوالی که ذهنم رو درگیر کرده اینکه آیا شرکت های بزرگ هاستینگ ایران، البته نه همه، از سی پنل قانونی و لایسنس دار استفاده می کنند؟ یا اینکه اقدام به ک ر ک کردن و دور زدن لایسنس سی پنل می کنند؟

آخه جالب اینجاست که پس از یک بررسی که انجام شد، دیدم که برخی از این شرکت ها اصلاً لایسنسی برای سرورهاشون تهیه نکردند و دارند سی پنل ارائه میدن!

اگر یک حساب و کتاب سر انگشتی بشه، خواهید دید که اگر این شرکت ها خواسته باشند لایسنس تهیه کنند، چه پولی رو باید برای این قضیه پرداخت کنند. که معمولاً با استفاده از سی پنل بدون لایسنس توی هزینه های خودشون خیلی صرفه جویی می کنند...

hegza
July 27th, 2016, 23:35
سلام به دوستان عزیز

سوالی که ذهنم رو درگیر کرده اینکه آیا شرکت های بزرگ هاستینگ ایران، البته نه همه، از سی پنل قانونی و لایسنس دار استفاده می کنند؟ یا اینکه اقدام به ک ر ک کردن و دور زدن لایسنس سی پنل می کنند؟

آخه جالب اینجاست که پس از یک بررسی که انجام شد، دیدم که برخی از این شرکت ها اصلاً لایسنسی برای سرورهاشون تهیه نکردند و دارند سی پنل ارائه میدن!

اگر یک حساب و کتاب سر انگشتی بشه، خواهید دید که اگر این شرکت ها خواسته باشند لایسنس تهیه کنند، چه پولی رو باید برای این قضیه پرداخت کنند. که معمولاً با استفاده از سی پنل بدون لایسنس توی هزینه های خودشون خیلی صرفه جویی می کنند...

اونایی که سی پنل دارند رو پیدا کن و آی پی رو از لینک زیر چک کنن ببین میخرند یا نه
https://verify.cpanel.net/
پ.ن: اصولا شرکتی که اعتبارش براش مهم باشه ته کاری که میکنه از سیستم تونل استفاده میکنه(یک لایسنسن برای چند سرور با کانفیگ کریو)
+ چکار به دیگران داریم هرکسی سیاست های خودشو داره

jamal
July 27th, 2016, 23:37
خوب همین دیگه!

این بررسی رو کردم. دیدم شرکت های معروفی که حالا نمیخام ازش اسم ببرم، اصلاً اثری از لایسنس ندارند!

این برام عجیب بود. گفتم از شما دوستان بپرسم که سیاست کاری اونها به چه صورتی است؟

hegza
July 27th, 2016, 23:39
خوب همین دیگه!

این بررسی رو کردم. دیدم شرکت های معروفی که حالا نمیخام ازش اسم ببرم، اصلاً اثری از لایسنس ندارند!

این برام عجیب بود. گفتم از شما دوستان بپرسم که سیاست کاری اونها به چه صورتی است؟
جز اینکه ازشون هاست خرید باشید. وگرنه شاید آی پی که بررسی کردین آی پی شیرید بوده و آی پی دیفالت رو فقط برای کارهائی چون لایسنس و ... استفاده کردن و طبیعتا بجز اجرای دستور در سرور سخت میشه به آی پی دیفالت دست پیدا کرد.

ali-rezam
July 27th, 2016, 23:53
خوب همین دیگه!

شما ip سایت اصلی هاستینگ رو چک میکنید ؟ ممکنه وبسایت اصلی بر روی کنترل پنل دیگه ای باشه یا حتی وبسایت اصلی رو فقط با ورژن ن ا ل شده بالا آوردن
برای چک کردن، ip یکی از سرویس های اشتراکی cpanel رو پیدا و برسی کنید

- - - Updated - - -

جز اینکه ازشون هاست خرید باشید. وگرنه شاید آی پی که بررسی کردین آی پی شیرید بوده و آی پی دیفالت رو فقط برای کارهائی چون لایسنس و ... استفاده کردن و طبیعتا بجز اجرای دستور در سرور سخت میشه به آی پی دیفالت دست پیدا کرد.
امکان این مورد هم هست که شما متوجه آن نمیشوید ولی لایسنس قانونی دارن

sina km
July 28th, 2016, 00:20
فکر کنم خرابه اون سایت چون همه رو میگه Results: Not licensed !!! http://1upkhob.ir/uploads/-s2304-.gif

hegza
July 28th, 2016, 00:31
فکر کنم خرابه اون سایت چون همه رو میگه Results: Not licensed !!! http://1upkhob.ir/uploads/-s2304-.gif

درسته
https://verify.cpanel.net/index.cgi?ip=31.220.17.21

sina km
July 28th, 2016, 00:45
درسته
https://verify.cpanel.net/index.cgi?ip=31.220.17.21
میدونم ..داشتم کنایه میزدم مثلا ;)
من ای پی هاست اشتراکیمو زدم نداشت
و چند جای دیگه

CYCLONER
July 28th, 2016, 00:48
درود

مونده به فکر صاحب هاستینگ اگر به فکر پول باشه اینو بدونید هر کاری می کنه اما اگه فکر سرویس خوب و رضایت مشتری ها باشه تمام تلاششو می کنه بهترین باشه و برای یدون لایسنس مسخرش نکنند

sina km
July 28th, 2016, 01:04
بچه ها یه سوال:
هست وارز هم میتونه داشته باشه لایسنس؟

jamal
July 28th, 2016, 14:39
حالا اینجا کسی هست که بتونه سی پنل و لایت اسپید رو ک ر ک کنه ؟

به طوری که بشه به روز رسانی بشه. خیلی از هاستینگ ها این کار رو می کنند. ولی روشش رو نمیگن.

از نظر هزینه هم مشکلی نیست...

برای مقاصد آموزشی و این جور چیزها میخام.

ali-rezam
July 28th, 2016, 15:38
حالا اینجا کسی هست که بتونه سی پنل و لایت اسپید رو ک ر ک کنه ؟

به طوری که بشه به روز رسانی بشه. خیلی از هاستینگ ها این کار رو می کنند. ولی روشش رو نمیگن.

از نظر هزینه هم مشکلی نیست...

برای مقاصد آموزشی و این جور چیزها میخام.
بودن که هست ولی حتی کسانی که اقدام به دور زدن لایسنس و ن ا ل کردن میکنند خودشون هنگام فروش پیشنهاد استفاده از ورژن سالم و لایسنس قانونی رو میکنند
برایتان یک مورد از سایت های قابل اعتماد که این موارد رو انجام میدن پ.خ میکنم ولی خود پشتیبان سایت هم در درجه اول استفاده قانونی رو پیشنهاد میده !

shetabanhost
July 28th, 2016, 15:55
سلام

شما برای verify سی پنل باید آی پی اصلی سرور که لایسنس بر روی اون ای پی تهیه شده داشته باشید
معمولا بیشتر همکاران روی ای پی اصلی یوزری ندارند و ای پی اشتراکی کاربران متفاوت هست

میتونید از خود فروشنده سوال کنید و ازشون درخواست کنید تا ای پی اصلی رو برای وریفای ارسال کنن براتون.

Ashkankamangar.ir
July 28th, 2016, 18:06
خیلی از مدیران هاستینگ ها آیپی جداگانه برای خرید لایسنس میدهند
اینم به خاطر قدیم بود چون قبلا ها که سیپنل گیر بود
یه سری از دوستان که تاب رقابت نداشتند از روی آیپی میرفتند و دامنه های ir رو پیدا و به سیپنل ریپورت میدادند و دردسر میشد
اما الان مشکلی نیست ولی باز دوستان آیپی لایسنس رو جدا میکنند
من با باقی دوستان کاری ندارم ولی خود من برای تک تک سرور ها لایسنس میخرم
من خونمو روی آب نمیسازم
پولشو از مشتری میگیرم و خدمات درست بهش میدم

alimosavi
July 28th, 2016, 18:14
یک نکته جالب چه بخرید یا تونل بزنید هر دو حالت خلاف قوانین عمل کردید و مجرمید !
بر اساس قوانین آمریکا ارئه هر نوع محصول تجاری به کاربران ایرانی ممنون هست .

پس در فرض سوال فرقی نمی کنه همممون کار خلاف انجام می دیم ! البته فرق است بین ***ی و تخلف ....

بموند که اینهمه شرکت فعالیم عرضه نداشتیم تا حالا روی یک سیستم ملی سرمایه گذاری کنیم .

novinvps.com
July 28th, 2016, 18:15
خیلی از مدیران هاستینگ ها آیپی جداگانه برای خرید لایسنس میدهند
اینم به خاطر قدیم بود چون قبلا ها که سیپنل گیر بود
یه سری از دوستان که تاب رقابت نداشتند از روی آیپی میرفتند و دامنه های ir رو پیدا و به سیپنل ریپورت میدادند و دردسر میشد
اما الان مشکلی نیست ولی باز دوستان آیپی لایسنس رو جدا میکنند
من با باقی دوستان کاری ندارم ولی خود من برای تک تک سرور ها لایسنس میخرم
من خونمو روی آب نمیسازم
پولشو از مشتری میگیرم و خدمات درست بهش میدم

سلام
هنوزم همین هست
هنوز ۱ ماه سرور ما بالا نیامده برخی افراد بلانسبت عقده ای گزارش دادند. ( اینقدر این کار زشت هست که همیشه فکر میکنم اون مسئولی که در cPanel رسیدگی میکنه به این چیزا باخنده پیش خودش فکر میکنه :‌اینارو ببین به جون هم افتادن زیر اب همو میزنن )
مجبور شدیم ایپی لایسنس رو کلا با یک رنج کاملا متفاوت تغییر دهیم

Ashkankamangar.ir
July 28th, 2016, 18:40
سلام
هنوزم همین هست
هنوز ۱ ماه سرور ما بالا نیامده برخی افراد بلانسبت عقده ای گزارش دادند. ( اینقدر این کار زشت هست که همیشه فکر میکنم اون مسئولی که در cPanel رسیدگی میکنه به این چیزا باخنده پیش خودش فکر میکنه :‌اینارو ببین به جون هم افتادن زیر اب همو میزنن )
مجبور شدیم ایپی لایسنس رو کلا با یک رنج کاملا متفاوت تغییر دهیم

چند روز پیش برای کاری رفتم اداره پلیس در اتریش
پلیسی که اونجا بود به من گفت شما ایرانی ها خیلی خوبید
گفت تنها قشری هستید که وقتی در حین جرم میگیرمتون تا هم اتاقیتونم میفروشید و حتی خودتون میاید و دوست خودتون رو لو میدید
اونم به چی که فلانی یه هفته از ویزاش گذشته.چه میدونم فلانی کارت مترو رو دیروز تمدید نکرده.توی بیشتر موارد هم خود اون افراد شریک جرم هستند ولی دوست دارند هم وطنشون رو بفروشند
و ما سعی میکنیم ایرانی هارو در حین خرید و فروش مواد مخدر بگیریم اینجوری کل ساقی ها و فروشنده های شهر رو لو میدند
من سرمو انداختم پایین و گفتم والا ما از دست همونا اومدیم اتریش برای درس و زندگی مرزای شما باز بود اونام قایمکی اومدند
خخخ
البته جواب من بی معنی بود ولی یه کم خنده ی اون پلیس رو خشک کرد

توی اروپا برای داشتن تلویزیون و لبتاب و تلفن و رادیو باید به (گیس) مالیات بدید
اینجا طرف میاد خونت(ایرانی) نون و نمکتو میخوره بعد میره اداره ی گیس و میگه اینا تلویزیون دارند
ای خدا

SaMaN0861
July 28th, 2016, 18:49
با سلام
دوستان عزیزم و همکاران گرامی :دی
توجه داشته باشید که سرویس سی پنل توی ایران همش از طریق تانل هست و هیچ راه حل دیگری ندارد !
ولی بر روی سرویس های خارجی سرویس دهنده ای رو ندیدم روی سرور لایسنس نداشته باشه !
خیلی از شرکت ها هستن که روی آی پی قابل مشاهده توسط شما یا کاربر لایسنس نمیکنند !! یکیش خودم من روی سرورم 3 تا آی پی هست ! یکی اصلی ! یکی share ! و یکی دیگه برای ssl share هست که دوستانی که ssl دارن آی پی شون فرق میکنه ! و در صورت بروز هرگونه مشکل برای لایسنس سریعاً آی پی main سرور تغییر داده میشه و مجددا سی پنل در دسترس قرار میگیره !
امیدوارم متوجه منظورم بشید ;)

jahromweb
August 27th, 2016, 22:37
باسلام و عرض ادب

ما هاست با پنل سی پنل ارایه نمیدهیم و صرفا در خدمات میزبانی اختصاصی (سرور مدیریت شده)درصورت درخواست کاربر از سی پنل استفاده میکنیم که در تمامی موارد هزینه کامل از کاربر گرفته شده و لایسنس اورجینال تحویل داده میشود.
درمورد سایت ورفای و چک کردن لایسنس : عدم وجود هیچگونه لایسنسی نشان دهنده لایسنس نداشتن نیست بلکه یعنی لایسنس روی ای پی دیگری قرار داد.
تشخیص نداشتن لایسنس به شکل قانونی روش های دیگری دارد که برای جلوگیری از ایجاد مشکل برای برخی از دوستان و همکاران از ذکر ان صرفه نظر میکنم...
باتجدید احترام
شب خوش

alimosavi
August 27th, 2016, 23:44
خب اگر شرکت معروفی اینقدر از هر سرور درنمیاره که مجبور به ***ی بشه خب همون جمع کنه بره که بهتره . چکاریه به کاری که پول خودشم نمی تونه دربیاره بچسبه .

فلافلی بزنه ......

OmidX
August 27th, 2016, 23:47
سلام به دوستان عزیز

والا من چه الان ، چه زمانی دو تا دونه سایت رو میزبانی میکردم لایسنس داشتم ... سی پنل کنترل پنل هاست هست ، مگر میشه بدون لایسنس باشه آخه :|

کنترل پنل هاست ب نظرم خیلی مهم هست و اصلا ارزش ریسک نداره ... تحت هیچ شرایطی ...