PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال پیرامون تغییر دامین مسدود شده و ریدایرکت 301 به آدرس جدید

ColdWorld
July 21st, 2016, 16:29
با سلام و خسته نباشید
دوستان عزیز امیدوارم جواب داده بشه چون بسیار مهم هست این مورد!
ببینید بنده سایت فیلم دارم بعد از 1 ماه فعالیت کم سایت مسدود شد و همان روز بنده دامین جدید خرید کرده و در cpanel دامین را پارک کرده و آدرس سایتم (مثلاً site.com) را به آدرس جدید (site1.in) ریدایرکت 301 همراه با wildcard کردم.و از طریق پنل وردپرس هم ادرس جدید رو وارد کردم و سایت بدون مشکل در ادرس جدید بالا اومد.روز بعد دیدم که تمامی ایندکس ها به صورت - در اومده و همگی در وضعیت submit هستن.بعد از چند روز ایندکس ها داره دوباره برمیگرده و حدود 300 ایندکس در این 3 روز داشتم (کل ایندکس سابمیتی من 450 تاست)
خب سوالی که دارم اینه که از طریق google webmaster tools اقدامی باید انجام بدم؟؟؟ (بعد از مسدود شدن سایت کاری انجام ندادم)
سوال دیگه هم اینه که در صورتی که آدرس جدید هم مسدود بشه باید چه آدرسی رو به آدرس جدید مجدد ریدایرکت کنم؟(آدرس ثابت : site.com و یا آدرس جدید : site1.in)؟؟؟؟؟؟
یه سوال هم دارم اون هم این که بنده می خوام که آدرس ثابت سایتم که مسدود شده در هنگامی که کاربر مستیم سایت رو باز کرد به آدرس جدید به صورت اتوماتیک ریدایرکت بشه.به عنوان مثال شما روی لینک روبه رو کلیک کنید (می بینید که اتوماتیک ریدایرکت میشه به آدرس جدید)
http://iranfilm.net (http://iranfilm.net/)

دوستان عزیز خیلی خیلی ممنون میشم در این مورد به بنده راهنمایی بکنید یک دنیا ممنون میشم خیلی کارم گیر کرده متاسفانه سر این موضوع.

hegza
July 21st, 2016, 16:37
اصولا بیس اصلی شما دامنه اولیه هست در وبمسترتولز. یعنی دامنه بعدی که با مشکل مواجه شد. میرید دامنه اصلی رو ریدایرکت میکنید به دامنه جدید. حالا میتونید دامنه های قبلی هم ریدایرکت کنید(بهتره چون گوگل فکر نکنه دارید کلاه سرش میزارید.) اما مهم دامنه اوله و نیازی نیست سالی 12 دامنه جدید رو تمدید کنید بزارید اونا باطل بشند.

- - - Updated - - -

برای قسمت دامنه اصلی ثابت سایت هم فایل index.php بسازید و محتویات زیرا بعد از شخصی سازی در اون قرار بدین یعنی برای ایندکس دامنه iranfilm.net

<?
Header( "HTTP/1.1 301 Moved Permanently" );
Header( "Location: http://domain145.in" );
?>

ColdWorld
July 21st, 2016, 17:18
اصولا بیس اصلی شما دامنه اولیه هست در وبمسترتولز. یعنی دامنه بعدی که با مشکل مواجه شد. میرید دامنه اصلی رو ریدایرکت میکنید به دامنه جدید. حالا میتونید دامنه های قبلی هم ریدایرکت کنید(بهتره چون گوگل فکر نکنه دارید کلاه سرش میزارید.) اما مهم دامنه اوله و نیازی نیست سالی 12 دامنه جدید رو تمدید کنید بزارید اونا باطل بشند.
ممنون دوست عزیز که همیشه جواب درست میدید.پس کاری که بنده کردم مشکلی از نظر گوگل نداره؟
بله درسته هین کارو کردم و می دونم که نباید دامین هایی که میخرم رو تمدید کنم (اصولاً نهایت تا 2 ماه بعد مسدود میشن)
پس پیشنهاد شما اینه که وقتی دامین جدید بر فرض مثال site1.in هم مسدود شد وقتی دامین جدید گرفتم (site2.in) باید دامین قبلی (site1.in) رو به دامین جدیدتر (site2.in) ریدایرکت 301 بکنم؟
همینطور دامین اصلی (site.com) رو به دامین جدید (site2.in) باید ریدایرکت 301 وایلدکارت انجام بدم؟
این سوال زیرهم که در بالا اومده هم اگر جواب بدید خیلی ممنون میشم.

یه سوال هم دارم اون هم این که بنده می خوام که آدرس ثابت سایتم که مسدود شده در هنگامی که کاربر مستیم سایت رو باز کرد به آدرس جدید به صورت اتوماتیک ریدایرکت بشه.به عنوان مثال شما روی لینک روبه رو کلیک کنید (می بینید که اتوماتیک ریدایرکت میشه به آدرس جدید)

- - - Updated - - -

upppppppppppppppppppppppp,

hegza
July 21st, 2016, 17:27
ممنون دوست عزیز که همیشه جواب درست میدید.پس کاری که بنده کردم مشکلی از نظر گوگل نداره؟
بله درسته هین کارو کردم و می دونم که نباید دامین هایی که میخرم رو تمدید کنم (اصولاً نهایت تا 2 ماه بعد مسدود میشن)
پس پیشنهاد شما اینه که وقتی دامین جدید بر فرض مثال site1.in هم مسدود شد وقتی دامین جدید گرفتم (site2.in) باید دامین قبلی (site1.in) رو به دامین جدیدتر (site2.in) ریدایرکت 301 بکنم؟
همینطور دامین اصلی (site.com) رو به دامین جدید (site2.in) باید ریدایرکت 301 وایلدکارت انجام بدم؟
این سوال زیرهم که در بالا اومده هم اگر جواب بدید خیلی ممنون میشم.

- - - Updated - - -

upppppppppppppppppppppppp,

بله دقیقا + شما بک لینک رو همیشه برای دامنه اصلی خریداری نمائید.

- - - Updated - - -

در کل شما سایتی که مسدود میشه رو برو پارکش کن رو همون هاست دامنه ثابت. و .htaccess اصلی رو در اون قرار بدین. نیازی بود با همون کد فایل های دیگه که لازمه مثل search.php و غیره رو بسازید.
با اینکار همیشه و در هر شرایطی هر دامنه ای که روی اون پارک میشه اتوماتیک تمام لینکها میرند روی دامنه جدید + مدیرت کردنشونم راحت میشه.

ColdWorld
July 21st, 2016, 17:32
htaccess اصلی رو در اون قرار بدین. نیازی بود با همون کد فایل های دیگه که لازمه مثل search.php و غیره رو بسازید.
با اینکار همیشه و در هر شرایطی هر دامنه ای که روی اون پارک میشه اتوماتیک تمام لینکها میرند روی دامنه جدید + مدیرت کردنشونم راحت میشه.

دوست من فقط یه تیکه که در بالا نقل قول کردم رو دقیق متوجه نشدم.میشه دقیق بگید این موارد چطوری انجام میشه؟
می بخشید من قبلاً این کارو انجام نداده بودم.

hegza
July 21st, 2016, 17:37
دوست من فقط یه تیکه که در بالا نقل قول کردم رو دقیق متوجه نشدم.میشه دقیق بگید این موارد چطوری انجام میشه؟
می بخشید من قبلاً این کارو انجام نداده بودم.

برید در سایت اصلیتون که الان سایت باهاش آپ هست. یک فایل هست به نام .htaccess محتویات اونو اینجا قرار بدین ویرایش کنم بردارید.

ColdWorld
July 21st, 2016, 17:40
برید در سایت اصلیتون که الان سایت باهاش آپ هست. یک فایل هست به نام .htaccess محتویات اونو اینجا قرار بدین ویرایش کنم بردارید.

خدمت شما (البته site رو به جای ادرس سایت قرار دادم)

# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>

# END WordPress

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^site\.net$ [OR]
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www\.site\.net$
RewriteRule ^(.*)$ "http\:\/\/site1\.in\/$1" [R=301,L]

hegza
July 21st, 2016, 17:53
خدمت شما (البته site رو به جای ادرس سایت قرار دادم)

پس دقیقا همین کد رو بدون قسمت بعد از اند وردپرس در اون هاست ریدایرکت بگذارید. بهمراه همون فایل index.php که در بالا محتویاتش رو دادم. بعد همه چی ریدایرکت میشه بدون تعریف دامنه

ColdWorld
July 21st, 2016, 18:17
پس دقیقا همین کد رو بدون قسمت بعد از اند وردپرس در اون هاست ریدایرکت بگذارید. بهمراه همون فایل index.php که در بالا محتویاتش رو دادم. بعد همه چی ریدایرکت میشه بدون تعریف دامنه
با این حال باید کد زیر باشه؟

# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>

# END WordPress

بعد این که در ریشه سایت یه فابل index.php هست! باید باز یه فایل بسازم یا این که باید همون رو ویرایش بکنم؟
اگر چیزی لازمه در اچ تی اکسس اضافه بشه رو بزارید تا در فایل واردش کنم.

- - - Updated - - -

.................................اپپپپپپپ پپپپپپپپپپپپپپپپپ

ColdWorld
July 21st, 2016, 21:41
دوست عزیز این قسمت آخر هم یه توضیح بدید جوری که بتونم انجامش بدم خیلی ممنون میشم و مشکلم حل میشه.

hegza
July 21st, 2016, 21:45
با این حال باید کد زیر باشه؟

بعد این که در ریشه سایت یه فابل index.php هست! باید باز یه فایل بسازم یا این که باید همون رو ویرایش بکنم؟
اگر چیزی لازمه در اچ تی اکسس اضافه بشه رو بزارید تا در فایل واردش کنم.

- - - Updated - - -

.................................اپپپپپپپ پپپپپپپپپپپپپپپپپ

ظاهرا شما همه سایتها رو در یک اکانت مدیریت میکنید؟
اگر اینطوره توصیه میکنم یک هاست که مهم نیست حجمش چقدره. تهیه کنید و از اون برای دامنه همیشگی ودامنه هائی که بعد از مسدود شدن به اونجا منتقل میشند استفاده کنید. با اینکار قدرت مانور بیشتری خواهید داشت با اینکه بهمون شکل هم خواهد شد. اما بی خودی فشار به وبسرویس میارید.

ColdWorld
July 21st, 2016, 21:51
ظاهرا شما همه سایتها رو در یک اکانت مدیریت میکنید؟
اگر اینطوره توصیه میکنم یک هاست که مهم نیست حجمش چقدره. تهیه کنید و از اون برای دامنه همیشگی ودامنه هائی که بعد از مسدود شدن به اونجا منتقل میشند استفاده کنید. با اینکار قدرت مانور بیشتری خواهید داشت با اینکه بهمون شکل هم خواهد شد. اما بی خودی فشار به وبسرویس میارید.
بنده فقط یه سایت فیلم دارم و در صورت مسدود شدن فقط دامین پارک می کنم و ریدایرکتش می کنم.همین.
سایت های دیگه هم به همین شکل کار می کنن سوالی که دارم اینه که وقتی site.com که آدرس اصلیه باز میشه می خوام جدیدترین آدرسی که بنده ثبت کردم به صورت اتوماتیک ریدایرکت بشه.
مثلاً : iranfilm.net (http://iranfilm.net)

hegza
July 21st, 2016, 21:54
بنده فقط یه سایت فیلم دارم و در صورت مسدود شدن فقط دامین پارک می کنم و ریدایرکتش می کنم.همین.
سایت های دیگه هم به همین شکل کار می کنن سوالی که دارم اینه که وقتی site.com که آدرس اصلیه باز میشه می خوام جدیدترین آدرسی که بنده ثبت کردم به صورت اتوماتیک ریدایرکت بشه.
مثلاً : iranfilm.net (http://iranfilm.net)

منظورم تمام دامنه های مسدود شده + دامنه دائمی ببرید روی یک اکانت. و دامنه اکتیو و فعال موقت روی اکانت اصلیتون باشه.
البته برای اونم راه هست اما وقتی شما تعداد مثلا 4 سایت تو دوماه مسدود شد یعنی میخواید 4 کد ریدایرکت بزارید در htaccess ؟ یک هسات سالی 20 تمونی بخرید برای این مورد منطقی تر خواهد بود.

ColdWorld
July 21st, 2016, 22:00
منظورم تمام دامنه های مسدود شده + دامنه دائمی ببرید روی یک اکانت. و دامنه اکتیو و فعال موقت روی اکانت اصلیتون باشه.
البته برای اونم راه هست اما وقتی شما تعداد مثلا 4 سایت تو دوماه مسدود شد یعنی میخواید 4 کد ریدایرکت بزارید در htaccess ؟ یک هسات سالی 20 تمونی بخرید برای این مورد منطقی تر خواهد بود.
منظورتون از اکانت رو متوحه نمیشم اگر منظورتون هاست هستش که بنده یک هاست 1 گیگ دارم یکساله و پر بازدید.
کلاً 2 تا دامین دارم یکی اصلی (که مسدود شده) یکی هم که جدید (که الان در دسترسه).

hegza
July 21st, 2016, 22:05
منظورتون از اکانت رو متوحه نمیشم اگر منظورتون هاست هستش که بنده یک هاست 1 گیگ دارم یکساله و پر بازدید.
کلاً 2 تا دامین دارم یکی اصلی (که مسدود شده) یکی هم که جدید (که الان در دسترسه).

بله عرض بنده هم همینه شما از یک هاست 10 مگ معمولی دیگه استفاده کنید. بدون دیتا بیس.(میتونه هاست دانلود باشه). الان دو تا دامنه دارید.
ولی شما در نظر بگیرید. اگر بخواید نتیجه مطلوب رو بگیرید باید دامنه 2 چندین ماه به 3 منتقل بشه و بعد 4 و بعد 5 چون شما یکدامنه رو برای یکسال میخرید و تقریبا 10-11 ماه اون مسدوده و پس سالی 12 دامنه تقریبا دارید. با گرفتن هاست جدید مدیریت اونا میشه درحد ویرایش اونا فقط یک خط در فایل ایندکس php خواهد بود.
بهرحال با روش قبلی هم ممکنه اما وبسرویس کند خواهد شد.