PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اينترنت حجمي حذف ميشود !!

Farid Saadat
July 21st, 2016, 13:50
صادق عباسی شاهکوه، معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه‌ی رگولاتوری از تغییر روش ارا‌ئه‌ی اینترنت ثابت (adsl، وایمکس و ...) خبر داد که پس از این تغییر اینترنت حجمی حذف خواهد شد.معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه‌ی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد: «در طرح‌های معمول جهانی ارائه‌ی اینترنت موبایل به صورت حجمی متداول است اما اینترنت ثبات حجمی مرسوم نیست و خدمات اینترنت به صورت سرعتی عرضه ‌می‌شود.»عباسی شاهکوه اعلام کرد: «در تعرفه‌های اینترنتی که به تازگی تصویب شده است یک روش حجمی تعیین شد که این روش یک گام به سمت تغییر مدل اینترنت ثابت از سرویس حجمی به سمت سرویس سرعتی است.»معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی توضیح داد: «محتوا با حجم بیشتر باید راحت‌تر به دست مردم برسد و محدودیت‌های حجم حذف شود. بر اساس نحوه‌ی مصرف کنونی مشترکان سرویس‌های حجیم بیشتر ویدیویی و داخلی است.»به گفته‌ی عباسی شاهکوه، شرکت‌های ارائه‌دهنده‌ی اینترنت موظف شده‌انده ظرف ۶ ماه آینده محاسبه‌ی ترافیک داخلی و خارجی را برای کاربرانشان تفکیک کنند.با توجه به گفته‌ی معاون رگولاتوری باید منتظر حذف سرویس‌های حجمی بود. حذف اینترنت حجمی در ایران می‌تواند یکی از مهم‌ترین اتفاقات چند سال اخیر فناوری اطلاعات کشور باشد و رضایت کاربران را فراهم کند.

programmer6811
July 21st, 2016, 14:18
الان این به سود هست با به ضرر؟

nevergotme
July 21st, 2016, 14:22
بنظرم این جور خبرها رو موقعی که عملی شد باید گفت، چون اینا خیلی خاله زنکن.

Farid Saadat
July 21st, 2016, 14:25
الان این به سود هست با به ضرر؟
واسه اشخاص پرمصرفي از جمله خود من به صرفه هستش به شدت

parish
July 21st, 2016, 18:17
نباید زیاد به حرف این آقای معاون اعتماد کرد اصولا تو این مملکت فاصله حرف تا عمل حداقل یه پنج سالی هست.

T.Toosi
July 21st, 2016, 18:42
الان قرار بود پهنای باند ارزون بشه چی شد ؟ مخابرات تازه قیمت مالیات هاشو برد بالا.

DEFALT
July 21st, 2016, 18:49
درود ، دوستان عزیز ما از اینترنت 128 کیلوبایت 3 ماهه نامحدود مخابرات آذربایجان شرقی استفاده میکنیم ، هزینه 65 هزار تومان بهشون میدیم !

واقعاً کیفیت در حد خیلی کمی قرار دارد و سرعت دانلود زیاد باشد 25 الی 30 هست .

پ.ن » فقط از یک چیز اینترنت مخابرات خوشم اومد ، اونم این بود که واقعاً قطعی کم دارد و این مورد رو خیلی بنده دوست دارم .

+ به نظرم اگر سرعت و کیفیت اینترنت نامحدود رو هم به اون تعداد که واقعاً درج شده است بدند ، بنده حاضرم هزینه 2 برار اون سرویس رو هم بدم و از سرویس نهایت لذت و کیفیــت رو ببرم !

+ دوستان عزیز سرویس محدود از یک لحاظ خوب هست که سرعت دانلود و آپلود شما بالا هست ولی حجم زود تمام خواهد شد !

+ دوستان امیدوارم شما هم بتونید از سرویس های نامحدود اینترنت adsl استفاده کنید ، ما که استفاده میکنیم ولی اصلاً دانلود نمیکنیم ، چون سرعت دانلود به شدت پاییـن هست .

در هر صورت امیدوارم یک روز شاهد پیشرفت چشم گیری در عرصه اینترنت باشیم ...

موفق باشید .

farshid17
July 21st, 2016, 19:18
اگر انجام بدن فقط برای حجم داخلی که باعث از دست دادن سود کلان هست که به نظر من احتمالش یک به هزار هست و برای شرکت مثل hostdl یک خبر بسیار بد هست چون سودمندترین سرویس ان حجمی بود که بصورت اسپانسر میده که دیگه از طرف اسیاتک پشتیبانی نخواهد شد و شرکت کوچ می کنند

ولی احتمالش بسیار کم هست

heatleap
July 21st, 2016, 20:14
معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه‌ی رگولاتوری دقیقا چی هست؟
فکر نکنم اینکار انجام بشه چون سابقا اکثر سود اینترنت از همین حجمی بود که سرعت رو میکشیدن بالا حجم رو میخوردن یا حجم ***ی میشد

Farid Saadat
July 21st, 2016, 22:17
معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه‌ی رگولاتوری دقیقا چی هست؟
فکر نکنم اینکار انجام بشه چون سابقا اکثر سود اینترنت از همین حجمی بود که سرعت رو میکشیدن بالا حجم رو میخوردن یا حجم ***ی میشد

درود. به نظر من كه خودشون متوجه تفاوت با كشور هاي پيشرفته شدند و تصميم دارن يك اقداماتي انجام بدن. ايشالله كه انجام بشه و به نفع ما بشه + مطمينا وقتي سرويس نامحدود باشه ، قيمت ها براي شركت ها بهتر هست ديگه. چون ميتونن مشتري بگيرن و به نظر بنده خيلي به نفع شركت ها خواهد شد

- - - Updated - - -

الان قرار بود پهنای باند ارزون بشه چی شد ؟ مخابرات تازه قیمت مالیات هاشو برد بالا.
راستش در اين مورد خيلي پيگير نبودم بنده ولي به نظرم اگر تا ٢ مرداد تعرفه ها به اونچه كه اعلام شده تغيير نكرد با پشتيباني يا بخش فروش تماس بگيرين و پيگير بشين بلكه يك روزي خود سرويس دهنده ها بدون نياز به اجبار و يا پيگيري مشتريان خودشون سيستم هاشون رو اوكي كنند

blackz
July 21st, 2016, 22:19
سلام

درسته ، میخوایی 5 گیگ اینترنت بخری نوشته 19 تومن بعد میزنی صفحه بعد میره تو یه صفحه نوشته 20 تومن بعد تایید رو میزنی میری صفحه پرداخت نوشته 21 !!!

- - - Updated - - -

البته این 2 هزار تومن چیزی نیست بحث انصافیه که دارن !

Farid Saadat
July 21st, 2016, 22:23
اگر انجام بدن فقط برای حجم داخلی که باعث از دست دادن سود کلان هست که به نظر من احتمالش یک به هزار هست و برای شرکت مثل hostdl یک خبر بسیار بد هست چون سودمندترین سرویس ان حجمی بود که بصورت اسپانسر میده که دیگه از طرف اسیاتک پشتیبانی نخواهد شد و شرکت کوچ می کنند

ولی احتمالش بسیار کم هست
درود. بعيد ميدونم دولت بخواد در تصميمي كه ميگيره سود يا زيان شركت هايي مثل هاست دي ال اصلا در نظر بگيره. مملكت بايد رو به جلو پيش بره به نظر من و هرگز هيچ بشري به خاطر سود يا زيان يك يا چند شركت حاظر نخواهد بود كه درجا بزنه ( به نظر من كه كار عقلاني نيست اين كه انسان و يا مملكت درجا بزنه )

- - - Updated - - -

سلام

درسته ، میخوایی 5 گیگ اینترنت بخری نوشته 19 تومن بعد میزنی صفحه بعد میره تو یه صفحه نوشته 20 تومن بعد تایید رو میزنی میری صفحه پرداخت نوشته 21 !!!

- - - Updated - - -

البته ببخشين جسارت ميكنم ولي تا جايي كه بنده حضور ذهن دارم ، تو خبر اعلام شده براي كاهش هزينه فقط هزينه ي خود ترافيك رو اعلام كرده بودن ( بازم شايد اشتباه يادم باشه ) ، و اون ١٠٪‏ ماليات از زماني كه بنده يادم هست بوده ( كه من خودم كاملا مخالفم با ماليات ولي قانوني هست كه هست ) و با خريد ١٩ هزار تومان ١٩٠٠ تومان ماليات مياد كه هزينه ي ماليات هستش

navid2zp
July 21st, 2016, 22:27

1 مرداد
کمتر از 2 ساعت دیگه یعنی
ارزون نشده بود تماس بگیرید چرا نشده
حرف اضافه زدند بگید با 195 تماس میگیرم

DEFALT
July 21st, 2016, 22:28
سلام

- - - Updated - - -

درود ، دوست عزیز یک مورد هزینه آبونمان اینترنت و تلفن و مالیات شما می باشد .

پ.ن » مثلاً واسه 3 ماه ما 6 هزار تومان آبونمان و مالیات دریافت میکنند .

موفق باشید .

kool
July 21st, 2016, 22:36
نامحدود بشه احتمالا کیفیت کلی از بین بین بره...
(منظور این کیفیت معمولی هم که هست دانلودر ها خراب خواهند کرد.)

blackz
July 21st, 2016, 22:41
درود. بعيد ميدونم دولت بخواد در تصميمي كه ميگيره سود يا زيان شركت هايي مثل هاست دي ال اصلا در نظر بگيره. مملكت بايد رو به جلو پيش بره به نظر من و هرگز هيچ بشري به خاطر سود يا زيان يك يا چند شركت حاظر نخواهد بود كه درجا بزنه ( به نظر من كه كار عقلاني نيست اين كه انسان و يا مملكت درجا بزنه )

- - - Updated - - -

البته ببخشين جسارت ميكنم ولي تا جايي كه بنده حضور ذهن دارم ، تو خبر اعلام شده براي كاهش هزينه فقط هزينه ي خود ترافيك رو اعلام كرده بودن ( بازم شايد اشتباه يادم باشه ) ، و اون ١٠٪‏ ماليات از زماني كه بنده يادم هست بوده ( كه من خودم كاملا مخالفم با ماليات ولي قانوني هست كه هست ) و با خريد ١٩ هزار تومان ١٩٠٠ تومان ماليات مياد كه هزينه ي ماليات هستش
حالا واسه 100 تومان :d

mohammad933
July 21st, 2016, 23:03
سلام
ببخشید فقط برای سرور های داخلی محدودیت حجم برداشته میشه یا هم سرورهای داخل و خارج؟
اگه خارج باشه و انجامش بدن واقعا عالیه

Farid Saadat
July 21st, 2016, 23:37
سلام
ببخشید فقط برای سرور های داخلی محدودیت حجم برداشته میشه یا هم سرورهای داخل و خارج؟
اگه خارج باشه و انجامش بدن واقعا عالیه
درود. والا بنده هم در حد همين مطلب كه گذاشتم اطلاع دارم ولي بعيد ميدونم فقط داخلي باشه و فكر ميكنم براي ترافيك كلا رايگان باشه ( چه براي سرور هاي داخل و چه خارج ) بازم اطلاع دقيقي داده نشده. موفق باشيد

Majiiid
July 22nd, 2016, 00:25
سلام
مهمتر از این مورد هم داریم ک بحث زیر ساخت ها می باشد تا کیفیت زیرساخت ها بالا نره اگر این کارو بخوان عملی کنن قطعا با اختلال مواجه خواهیم شد چون زیرساخت های ما همین الان هم بصورت حجمی هست جوابگو نیست روزهای آخرهفته و تعطیلات میبینید که چقدر سرعت افت میکنه با وجود اینکه حجمی هست و مدیریت مصرف وجود داره حالا حساب کنید اگر بخوان سرویس نامحدود بدن که دیگه مردم حمله میکنن به فضای دانلود و تا جایی که خون تو رگهاشون جریان داره میکشن بیرون! اصلا دیگه نمیشه از اینترنت استفاده کرد

navid2zp
July 22nd, 2016, 00:47
سلام
مهمتر از این مورد هم داریم ک بحث زیر ساخت ها می باشد تا کیفیت زیرساخت ها بالا نره اگر این کارو بخوان عملی کنن قطعا با اختلال مواجه خواهیم شد چون زیرساخت های ما همین الان هم بصورت حجمی هست جوابگو نیست روزهای آخرهفته و تعطیلات میبینید که چقدر سرعت افت میکنه با وجود اینکه حجمی هست و مدیریت مصرف وجود داره حالا حساب کنید اگر بخوان سرویس نامحدود بدن که دیگه مردم حمله میکنن به فضای دانلود و تا جایی که خون تو رگهاشون جریان داره میکشن بیرون! اصلا دیگه نمیشه از اینترنت استفاده کرد

بدون شک محدودیت خواهد داشت

ولی مسئله اینجاست به نظر بنده هنوز زیرساخت مناسبی برای انتقال بخش اعظم ترافیک به داخل فراهم نشده
جدا از این مورد باید این نکته هم در نظر بگیرند که بخش زیادی از ترافیک مصرفی مربوط به وبسایت هایی میشه که اجازه میزبانی در داخل کشور بهشون داده نمیشه
نمونش سایت های فیلم و خوب به نظر بنده اگر نخوان کمی با این مورد راه نیان خودشون هستند که ضرر می کنند و بدون شک هیچ راهی هم وجود نداره که بخوان از اینجور سایت ها جلوگیری کنند چون شما حساب کنید حتی اگر سخت گیری برای *****ینگ بیشتر هم بشه باز هم از اون طرف خرید ***** شکن ها افزایش پیدا می کنه که باعث ضرر بسیار بیشتری میشه چرا که بسیاری از ترافیکی که به صورت طبیعی در داخل بود حالا کاربران مستقیما به یک سرور خارجی وصل می شند و ترافیکی رو که میتونستند در ایران مدیریت کنند حالا به خارج منتقل شده

حتی با این کار بسیاری از سایت های دانلود که شاید قدرت آنچنانی برای تهیه سرور های داخلی نداشته باشند برای رقابت محبور هستند به سمت سایت های غیر مجاز مثل فیلم و سریال برند.
به عنوان مثال شما با داشتند 30-40 ترابایت ترافیک مصرفی در ماه به عنوان یک سایت دانلود باز هم درامد آنچنانی نخواهید داشت که بخواید تمامی سرور ها رو در ایران میزبانی کنید و یا حداقل یک کیفیت مناسب در ایران تهیه کنید
حالا حساب کنید تعداد این سایت ها بالا بره و در مجموع چقدر از ترافیک رو از دست می دند و همینطور چه بلایی بر سر وب میاد
در مجموع می تونه باعث بشه تمامی کنترل هایی که روی سایت های محتوی محور داشتند تا حد زیادی از بین بره و مدیران برای کسب درامد مناسب و رقابت با سایت های بزرگ محبور هستند این کار ها رو انجام بدن

و ... موارد دیگه که باید بهش توجه بشه که امیدوارم اینطور بشه وگرنه ممکن هست مشکلات زیادی پیش بیاد

vahid13713
July 22nd, 2016, 01:15
اقا یه سوال: چند تا پست بزارم پیام خصوصیم فعال میشه؟؟
و یه جواب: چند ماه پیش بود وزیر نمیدونم چی گفت کاهش هزینه اینترنت کمتر 17 درصد نخواهد بود!!! بعد من داشتم نت ایرانسلو چک میکردم دیدم تقریبا هموننقدر گرون شده بل کم بیشتر:-?

Farid Saadat
July 22nd, 2016, 01:52
اقا یه سوال: چند تا پست بزارم پیام خصوصیم فعال میشه؟؟
و یه جواب: چند ماه پیش بود وزیر نمیدونم چی گفت کاهش هزینه اینترنت کمتر 17 درصد نخواهد بود!!! بعد من داشتم نت ایرانسلو چک میکردم دیدم تقریبا هموننقدر گرون شده بل کم بیشتر:-?
درود. قانوني كه ميفرمايين در ساعات اداري همين امروز عملي ميشه ( قانونا كه بايد بشه ) و من تا جايي كه اطلاع دارم اين موضوع فقط براي ارايه دهنده هاي adsl بوده ولي اگر براي اپراتور هايي مثل ايرانسل هم همچين خبري اعلام شده ، بنده اطلاعي ندارم. اما طبيعتا قانوني رو بخوان عملي كنن در ساعات اداري اولين روز ماه انجام ميدن. موفق باشيد

Ramin
July 22nd, 2016, 01:59
درود. قانوني كه ميفرمايين در ساعات اداري همين امروز عملي ميشه ( قانونا كه بايد بشه ) و من تا جايي كه اطلاع دارم اين موضوع فقط براي ارايه دهنده هاي adsl بوده ولي اگر براي اپراتور هايي مثل ايرانسل هم همچين خبري اعلام شده ، بنده اطلاعي ندارم. اما طبيعتا قانوني رو بخوان عملي كنن در ساعات اداري اولين روز ماه انجام ميدن. موفق باشيد

سلام

شرکت مخابرات قرار است در مرداد ماه ( الزاماً نه روز یک مرداد و نه در تمام کشور به صورت همزمان) قانون جدید تعرفه های اینترنت ثابت (http://www.webhostingtalk.ir/showthread.php?t=169837) را اجرا کند. از طرفی شرکت های خصوصی نیز ظاهراً تا بهمن ماه برای تغییرات سیستم های اکانتینگ خود (محاسبه ترافیک تفکیک شده داخل و خارج برای کاربران) فرصت دارند(این فرصت را از سازمان تنظیم مقررات دریافت کرده اند ). هرچند طبق قانون زمان اجرای آن باید در روز یک مرداد ماه باشد (http://www.webhostingtalk.ir/showthread.php?t=169837) اما .....
در هر حال پیش بینی می شود شرکت های خصوصی مشهور نیز خیلی زودتر به دلیل رقابت با سایرین قوانین جدید را اجرا کنند !

پ.ن: برای خبر در حال حاضر بنده لینک و منبع خاصی در خبرگزاری ها در دسترس ندارم ....تنها هدف اطلاع رسانی برای دوستان ......

hegza
July 22nd, 2016, 02:30
سلام

شرکت مخابرات قرار است در مرداد ماه ( الزاماً نه روز یک مرداد و نه در تمام کشور به صورت همزمان) قانون جدید تعرفه های اینترنت ثابت (http://www.webhostingtalk.ir/showthread.php?t=169837) را اجرا کند. از طرفی شرکت های خصوصی نیز ظاهراً تا بهمن ماه برای تغییرات سیستم های اکانتینگ خود (محاسبه ترافیک تفکیک شده داخل و خارج برای کاربران) فرصت دارند(این فرصت را از سازمان تنظیم مقررات دریافت کرده اند ). هرچند طبق قانون زمان اجرای آن باید در روز یک مرداد ماه باشد (http://www.webhostingtalk.ir/showthread.php?t=169837) اما .....
در هر حال پیش بینی می شود شرکت های خصوصی مشهور نیز خیلی زودتر به دلیل رقابت با سایرین قوانین جدید را اجرا کنند !

پ.ن: برای خبر در حال حاضر بنده لینک و منبع خاصی در خبرگزاری ها در دسترس ندارم ....تنها هدف اطلاع رسانی برای دوستان ......
درود
تاپیک مربوط به تعرفه جدید رو خوندم. ظاهرا دارند بسمت اینترانت میروند در کل اون 3 صفحه هیچکس اشاره ای به این موضوع نکرد. اما فکر میکنم دارند با سیاستهای خاص سایتها رو به داخل هدایت میکنند. و بعد از اون هم این نوسانات تبدیل میشه به اینترانت و اینترنت. خوب این اصلا خبر خوبی برای فعالان هاستینگ نیست. شاید. من باب قیمت کمی ارزون تر شده باشه ولی از سوی مخالف در نظر بگیرید قبلا دیتاسنترها این اصول رو رعایت میکردن و سر سایتهای پر مصرف برای میزبانی دعوا میکردن. چون ملت پول اینترنت رو میدادن ولی اونا اینترانت رو با دولت تسویه میکردن.
تقریبا 3 سالی هست آسیاتک با این سیاست حتی افرادی شیرین زبونی رو استخدام کرده بود و سایتها رو بسمت خودش کشید. بقولی هیچ ارزونی بی علت نیست. دوستان ارزون نشده میزان مصرف 1 به 2 شده یعنی شما در ازای مصرف 2 گیگ اینترانت میتونید 1 گیگ واتساپ. یا اینستا و... استفاده کنید. فکر میکنید ملت همیشه در صحنه الان میرند سایتهای داخلی همه درگیر همین اپلیکیشن ها و بازیهای خارجی شدن.

T.Toosi
July 22nd, 2016, 03:31
مخابرات همین الان قیمت ها را کاهش داد، تا چند ساعت پیش یک گیگ با مالیات 3.920 بود، الان 3.270 با مالیات.

http://8pic.ir/images/pe3mpbo9zi6ct7d2i04p.png

slashflash
July 22nd, 2016, 03:36
مخابرات همین الان قیمت ها را کاهش داد، تا چند ساعت پیش یک گیگ با مالیات 3.920 بود، الان 3.270 با مالیات.

مشکل ما دقیقاً همون 650 تومان بود !!!
همین اینترنت حجمی 1% حذف بشه باز خیلی بهتره برای افرادی مثل من که دانلود زیاد دارند ...
البته 99% میان میگن ماهیانه 10 گیگ مجاز هستش ، بیشتر از اون سرعت میاد پایین پینگ میره بالا !!!! یا بیاید باز حجم بخرید :|
باز دست آسیاتک درد نکنه چندماه 1 بار یه آفر های 30 40 تومان تخفیف برای خرید حجم زیاد میذاره ...

hegza
July 22nd, 2016, 04:29

سلام
اینترنت مخابرات شما هم راس ساعت یک شب قطع میشه و نیاز به خاموش روشن کردن مودم هست؟ چند روزیه دقیقا راس ساعت یک قطع میشه.

slashflash
July 22nd, 2016, 05:17
سلام
اینترنت مخابرات شما هم راس ساعت یک شب قطع میشه و نیاز به خاموش روشن کردن مودم هست؟ چند روزیه دقیقا راس ساعت یک قطع میشه.

سلام
سوالتون برای من هم حدود 1 هفته قبل پیش اومده بود ، به صورتی بود که دقیقاً ساعت 10 شب تا 2 صبح پینگ میرفت بالا ( قطعی بعضی مواقع بود ) بالای 6 بار با پشتیبانی تماس گرفتم و تیکت زدند بخش فنی ، دیگه ساعت 10 پینگ نمیره بالا الان شده ساعت 12 تا 2 صبح دقیقاً توی همین زمان 1 دقیقه عقب جلو نمیشه ، دیگه گفتم پیگیر نشم چون 100% میدونم که به حالت قبلی برمیگرده یا بدتر میشه ... یه چند باری هم بین ساعت 3 تا 5 قطع میشد . اما این پهنای باندهارو اضافه کردند خیلی بهتر شده پینگ 90 تا 100 میده .

hoster
July 22nd, 2016, 09:03
برای ما که تعرفه حجم رو کاهش دادن ..
32586