PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : عدم دسترسی به ssh

Ricardo
July 17th, 2016, 15:24
سلام دوستان

من یه سرور مجازی از هتزنر دارم بعد از نصب مجدد سیستم عامل (centos 6.8) از طریق vnc ، الان دسترسی به ssh ندارم ، تنظیمات network configure رو انجام ندادم، دوستانی که میدونن چطوری باید اینجام داد ممنون میشم راهنمایی کنن !
روی eth0 باید در قسمت ipv4 آی پی سرور رو ست کنم ؟ درسته ؟ در قسمت subnet و gateway باید چی بزنم !؟

پیشاپیش ممنون بابت راهنمایی /

amirjalili72
July 17th, 2016, 17:30
سلام دوستان

من یه سرور مجازی از هتزنر دارم بعد از نصب مجدد سیستم عامل (centos 6.8) از طریق vnc ، الان دسترسی به ssh ندارم ، تنظیمات network configure رو انجام ندادم، دوستانی که میدونن چطوری باید اینجام داد ممنون میشم راهنمایی کنن !
روی eth0 باید در قسمت ipv4 آی پی سرور رو ست کنم ؟ درسته ؟ در قسمت subnet و gateway باید چی بزنم !؟

پیشاپیش ممنون بابت راهنمایی /

سلام داخل پنل دیتاسنتر هتزنر ، ساب نت مسک و gateway روی ip که وایسید مشخص میشه .

Ricardo
July 17th, 2016, 17:43
سلام داخل پنل دیتاسنتر هتزنر ، ساب نت مسک و gateway روی ip که وایسید مشخص میشه .

ممنون ولی نزده ببینید تصویر پیوست رو :
البته دیروز تیکت زدم اما خب شنبه و یکشنبه نیستن!

Ricardo
July 18th, 2016, 11:02
امروز ip و سابنت و gw رو از خودشون پرسیدم ست کردم ، اما بازهم دسترسی به ssh ندارم !! کسی میتونه راهنمایی کنه ؟

soheil869
July 18th, 2016, 11:05
امروز ip و سابت و gw رو از خودشون پرسیدم ست کردم ، اما بازهم دسترسی به ssh ندارم !! کسی میتونه راهنمایی کنه ؟

دوست عزیز
IP را به حالت DHCP بگذارید خودش ست می شود
تا جایی که من می دانم Hetzenr روی Nat هست و شما نباید IP پابلیک را به شبکه بدهید

tegra
July 18th, 2016, 11:19
سلام

این آیپی اصلی سرور شماست که به صورت dhcp ست میشود

برای رفع این موضوع دستور زیر را در ترمینال لینوکس بزنید

nano /etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-eth0

در اینجا ONBOOT را روی yes قرار دهید و فایل را ذخیره کنید

بعد از ذخیره با دستور زیر یکبار network را ریست کنید

service network restart

موفق باشید

Ricardo
July 18th, 2016, 11:38
دوست عزیز
IP را به حالت DHCP بگذارید خودش ست می شود
تا جایی که من می دانم Hetzenr روی Nat هست و شما نباید IP پابلیک را به شبکه بدهید

نه من آی پی پابلیک ندادم، روی dhcp امتحان کردم نشد ، آی پی nat هم بصورت دستی دادم بازم نشد !! با ssh وصل نمیشم !!
فکرکنم اصلا به ای پی ربطی نداره چون همه جوره تست کردم !!

- - - Updated - - -

سلام

این آیپی اصلی سرور شماست که به صورت dhcp ست میشود

برای رفع این موضوع دستور زیر را در ترمینال لینوکس بزنید

در اینجا ONBOOT را روی yes قرار دهید و فایل را ذخیره کنید

بعد از ذخیره با دستور زیر یکبار network را ریست کنید

موفق باشید

از طریق Remote Konsole این کار رو انجام بدم ؟

- - - Updated - - -

ارور رو پیوست کردم دوستان:

32513

Mr.Te0
July 18th, 2016, 11:56
دوست عزیز:
شما میبایست Single Ip ارائه شده را بر روی شبکه سیستم عامل کانفیگ کنید تا دسترسی SSH برقرار شود.
مشخصات Gateway میباست در robot ارائه شده در هتزنر مشخص باشید.
معمولا دی ان اس های سرور های هتزنر به صورت زیر میباشد:

213.133.98.98
213.133.99.99
213.133.100.100

و Netmask را به صورت :

255.255.255.0

قرار دهید.

tegra
July 18th, 2016, 12:00
نه من آی پی پابلیک ندادم، روی dhcp امتحان کردم نشد ، آی پی nat هم بصورت دستی دادم بازم نشد !! با ssh وصل نمیشم !!
فکرکنم اصلا به ای پی ربطی نداره چون همه جوره تست کردم !!

- - - Updated - - -

از طریق Remote Konsole این کار رو انجام بدم ؟

- - - Updated - - -

ارور رو پیوست کردم دوستان:

32513

از Putty که نمیتوانید باید از کنسول HETZNER اقدام کنید و یا دسترسی KVM درخواست کنید

Ricardo
July 18th, 2016, 12:02
دوست عزیز:
شما میبایست Single Ip ارائه شده را بر روی شبکه سیستم عامل کانفیگ کنید تا دسترسی SSH برقرار شود.
مشخصات Gateway میباست در robot ارائه شده در هتزنر مشخص باشید.
معمولا دی ان اس های سرور های هتزنر به صورت زیر میباشد:

213.133.98.98
213.133.99.99
213.133.100.100

و Netmask را به صورت :

255.255.255.0

قرار دهید.

اونها به من گفتند مطابق این صفحه (https://wiki.hetzner.de/index.php/VServer/en#Which_network_configuration_must_be_done.3F)س کنید، اما باز هم درست نشد !

tegra
July 18th, 2016, 12:25
اونها به من گفتند مطابق این صفحه (https://wiki.hetzner.de/index.php/vserver/en#which_network_configuration_must_be_done.3f)س کنید، اما باز هم درست نشد !

دوست گرامی من فکر میکنم شما روش سخت انتخاب کردید

بهترین راه برای نصب لینوکس اینه که شما درخواست kvm کنید و از طریق kvm به راحتی نصب را انجام دهید

در صورت نیاز میتوانید در سایت ما ثبت نام کرده و اطلاعات را ارسال کنید تا برای شما نصب انجام شود

Root ~:#
July 18th, 2016, 16:19
سرویس ssh رو restart کنید .

فایروالی رو تنظیم کنید .

Ricardo
July 18th, 2016, 20:42
دوست گرامی من فکر میکنم شما روش سخت انتخاب کردید

بهترین راه برای نصب لینوکس اینه که شما درخواست kvm کنید و از طریق kvm به راحتی نصب را انجام دهید

در صورت نیاز میتوانید در سایت ما ثبت نام کرده و اطلاعات را ارسال کنید تا برای شما نصب انجام شود

اولین بار نیست که این کار رو میکنم ، ده ها بار سیستم عامل رو نصب کردم و به راحتی به ssh وصل شدم اما نمیدونم چرا الان وصل نمیشه ssh !
نیازی به kvm نیست تصویر زیر رو ببینید؛ هم از طریق vnc میشه به Remote Konsole وصل شد و به راحتی نصب کردم سیستم عامل رو، هم میشه از تب لینوکس، با نصب کننده خودکار این کار رو انجام داد!
تشکر از پیگیریه شما اما هدف یادگیریه .

32519

در مورد ست کردن ip هم که سوال کردم ، فقط حدس میزدم از این مورد باشه ، دفعات قبلی که نصب میکردم ؛ به صورت خودکار روی dhcp بود و دستی آی پی نمیدادم ، و به محض نصب با ssh کانکت میشدم!

- - - Updated - - -

سرویس ssh رو restart کنید .

فایروالی رو تنظیم کنید .

میشه راهنمایی کنید برای اجرای دستورات از کدوم گزینه باید اقدام کنم ؟

32520

hegza
July 18th, 2016, 21:23
دفعات قبلی هم روی همین vps خای هتزنر نصب میکردین؟ چون 8-9 ماهی هست سیستم وی پی اس هاش nat شده و نیازه برای مثلا نصب یک دایرکت ادمین یک کارت شبکه مجازی جدید تعریف کنید. حتی ساپورتر خودشون اوایل جواب نمیداد میگفت ما از دایرکت ادمین پشتیبانی نمیکنیم و بعد فهمیدم به این شکله اما ssh رو مشکلی نبود. بعد نصب از طریق کنسول راحت کانکت میشد حدس میزنم مشکل از چیز دیگست. نه تنظیمات بهرحال شما دارید از ایزو خودشون استفاده میکنید بطور پیشفرض تنظیم میکنه

Ricardo
July 18th, 2016, 21:28
دفعات قبلی هم روی همین vps خای هتزنر نصب میکردین؟ چون 8-9 ماهی هست سیستم وی پی اس هاش nat شده و نیازه برای مثلا نصب یک دایرکت ادمین یک کارت شبکه مجازی جدید تعریف کنید. حتی ساپورتر خودشون اوایل جواب نمیداد میگفت ما از دایرکت ادمین پشتیبانی نمیکنیم و بعد فهمیدم به این شکله اما ssh رو مشکلی نبود. بعد نصب از طریق کنسول راحت کانکت میشد حدس میزنم مشکل از چیز دیگست. نه تنظیمات بهرحال شما دارید از ایزو خودشون استفاده میکنید بطور پیشفرض تنظیم میکنه

آره هتزنر و nat بود ، بعد از نصب centos دایرکت ادمین رو طبق راهنمای خود دایرکت ادمین روی nat نصب کردم و بدون مشکل بالا اومد ! (دقیقا همینطوره اولش به هتزنر گفتم چرا اینطوری برای نصب دایرکت ادمین گفتندما اطلاع نداریم و باید با خود دایرکت ادمین در تماس باشید) . در دایرکت ادمین تیکت زدم و پا به پای من پیش اومدن تا نصب کامل ، یعنی با حوصله به تمام تیکت های من جواب دادن تا نصب کامل کنترل پنل ، گفتند اگر هم بخواید رایگان براتون نصب میکنیم ! LAN Install Guide (https://www.directadmin.com/lan.shtml)
الان در نصب دایرکت ادمین روی nat مشکلی ندارم ، فقط گیرم کانکت شدن با ssh هست! تعجب میکنم الان چرا اینطوریه !

Ricardo
July 19th, 2016, 12:35
دوستان ممنونم از راهنمایی همتون ، انقد مشکل مسخره بود که دلم میخواد مانیتور رو بزنم تو دیوار ، دوسه روز کشتم خودمو حتی شک کردم که شاید نصب سیستم عامل یادم رفته ، آخرش در پنل بعد از نصب سیستم عامل باید Mount CD/DVD image* رو غیرفعال میکردم که اینکار رو نمیکردم ، تنها چیزی رو که چک نکردم همین بود !

ممنون از همگی

hegza
July 19th, 2016, 15:40
دوستان ممنونم از راهنمایی همتون ، انقد مشکل مسخره بود که دلم میخواد مانیتور رو بزنم تو دیوار ، دوسه روز کشتم خودمو حتی شک کردم که شاید نصب سیستم عامل یادم رفته ، آخرش در پنل بعد از نصب سیستم عامل باید Mount CD/DVD image* رو غیرفعال میکردم که اینکار رو نمیکردم ، تنها چیزی رو که چک نکردم همین بود !

ممنون از همگی

خوشحالم مشکلتون حل شد.
اکثرا همین چیزهای مسخره وقت گیرند. وگرنه سایر موارد سریع پیدا میشند.