PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ارور های متوالی از سوی برخی isp ها / ارور از طرف به پرداخت ملت

ldda company
July 16th, 2016, 19:39
به نام خداوند بخشنده مهربان

حوالی سه شنبه شب بود که برای پرداخت کردن بعضی فاکتور هایی که به دستم رسیده بود ، اقدام کردم . همچنین برای تهیه چند دامنه و هاست . اما وقتی خواستم پرداخت رو انجام بدم ، با اروری از سوی isp مورد نظر واقع شدم . ارور عجیبی که تا همین امروز هم با وجود پیگیری های متعدد هنوز که هنوزه حل نشده . متن ارور های متوالی : " کارت نا معتبر است " و " اطلاعات کارت نامشخص است " . اینا دو ارور عجیبی هستن که بار ها و بارها تو این چند روز بهشون بر خوردم و از پرداخت کردن فاکتور ها جلوگیری میکنن ...

خب اینجا میرسیم به یه مورد مهم . اونم اینکه کارت من از بانک مسکن هست ...
شاید اینجا این سوال پیش بیاد که مشکل از کارت بانکی من هست اما امروز به بانک مراجعه کردم و ضمن چک کردن تاریخچه پرداختی ها و گردش موجودی حساب ، شماره رمز های اول و دوم کارت خودم رو هم تغییر دادم . ضمنا تو این چند روز میتونستم کارت به کارت کنم یا شارژ خریداری کنم اما قادر به پرداخت از طریق برخی درگاه های پرداختی نبودم ...

بعد از بررسی های دقیق تر ، معلوم شد که در حال حاضر تمامی درگاه های پرداخت به غیر از سامان ، با کارت های مسکن مشکل دارن . من این کار رو بارها و بارها امتحان کردم و انجام دادم . اومدم با چندین حساب و کارت بانکی مسکن ، سعی کردم پرداخت ها رو انجام بدم اما در نهایت همش همون دو اروری که گفتم رو از سوی درگاه مشاهده کردم . با درگاه های مختلف امتحان کردم اما همچنان همون وضعیت پا بر جا بود ...

در نهایت امروز برخی فاکتور ها رو از طریق درگاه بانک سامان پرداخت کردم . اما همه سایت ها توی نت که درگاه بانک سامان ندارن . بنابراین بد جور به مشکل خوردم . الان هم این پست رو دادم تا با دوستان عزیز مشورت کنم ...

نظرتون چیه دوستان ؟ حتی از پشتیبانی بانک مسکن و شرکت به پرداخت ملت هم سوال کردم . در حالی که گفتن مشکل بر طرف میشه ، اما تا الان این مشکل پا برجا مونده ...

alireza_ssp
July 16th, 2016, 20:12
دوست عزیز من چند ساله درگاه ملت دارم. این ارور رو زمانی میده که یا خود ملت از شبکه شتاب قطع شده باشه، و یا کارت بانکی شما در اون موقع از شبکه شتاب خارج شده باشه. مثلا اگر با کارت بانک ملی حدود ساعت 12 شب بخواین از درگاه ملت استفاده کنید احتمال بسیار زیاد همچین اروری میده به شما

ldda company
July 16th, 2016, 20:23
دوست عزیز من چند ساله درگاه ملت دارم. این ارور رو زمانی میده که یا خود ملت از شبکه شتاب قطع شده باشه، و یا کارت بانکی شما در اون موقع از شبکه شتاب خارج شده باشه. مثلا اگر با کارت بانک ملی حدود ساعت 12 شب بخواین از درگاه ملت استفاده کنید احتمال بسیار زیاد همچین اروری میده به شما

ممنون از شما بابت شرکت در این پست ...
خب الان مشکل اینجاست که کارت من هیچ مشکلی با شبکه شتاب نداره . الان 4 روز میگذره و من اصلا قادر به استفاده از درگاه ملت با استفاده از هیچکدوم از کارت های بانک مسکن خودم نشدم . ( همونطور که در تاپیک هم گفتم ، چندین بار با کارت های مختلف از بانک مسکن امتحان کردم . ) . ضمنا کارت به کارت و انتقال وجه و خرید شارژ با کد های ussd و پرداخت به وسیله درگاه بانک سامان درست کار میکنه . امروز هم هموطنور که گفتم رفتم بانک و بررسی کردم که گفتن از جانب بانک مسکن مشکلی نیست . وگرنه چرا باید از طریق درگاه بانک سامان پرداخت ها انجام بشه اما از طریق بقیه درگاه ها خیر ...

همونطور که در متن تاپیک هم گفتم این یه مشکل عجیب هست که پیش اومده که با وجود تماس با شرکت به پرداخت ملت ، فعلا کسی نمیدونه چرا اینطوری شده ...
حالا فقط شرکت به پرداخت ملت هم نیست . درگاه های بانک ملی ( سداد ) و پاسارگاد و آینده هم مشکل دارن به کل با کارت های مسکن و با هر کارتی که امتحان میکنم ارور میدن و جلوی عملیات رو میگیرن ...

hegza
July 16th, 2016, 22:02
کلا درگاه ملت استیبل نیست.
بهترین گزینه سامان هست . اگر دقت کنید اکثرا isp ها هم رفتن سمت سامان

ldda company
July 17th, 2016, 02:07
کلا درگاه ملت استیبل نیست.
بهترین گزینه سامان هست . اگر دقت کنید اکثرا isp ها هم رفتن سمت سامان

5 روز قشنگ گذشت و همچنان این مشکل پابرجا هست که هست ...
بله درسته . این موضوع هم درس عبرتی شد برای من . در پروژه های آینده خودم هم فقط و فقط از سامان استفاده میکنم . خیلی درگاه خوبی هست و پایداری بالایی داره . من نمیدونم آخه چرا باید این اتفاق بیفته . حالا همونطور که گفتم هم فقط ملت نیست . بقیه درگاه ها غیر از سامان هم با کارت های مسکن کارت من مشکل دارن ...

ldda company
July 17th, 2016, 13:32
بنظرم تمام مشکلات از سمت بانک مسکن هست چند روز پیش شاهد هک شدن بانک مسکن و سپه بودیم

یعنی چی ؟
یعنی سیستم مرکزی بانک مسکن رو هک کردن ؟ من دارم میگم رفتم بانک گفتن مشکلی از سمت اونا نیست . ضمنا من خیلی راحت میتونم وارد سیستم اینترنت بانک بشم . ضمن اینکه هر دفعه هم رمز به صورت رندوم دریافت میکنم . پروتکل ssl رو اون قسمت فعال هست که از الگوریتم sha - 2 استفاده میکنه و سطح کلید امنیتیش هم 2048 بیت هست ...

مشکل طبق گفته بقیه دوستان هم از سوی درگاه های پرداخت هست به احتمال زیاد . اگر نه ، پس چرا این مورد درباره درگاه پرداخت سامان صدق نمیکنه ؟

friend_sre
July 17th, 2016, 15:36
سلام
psp رو میگید isp یا کلا داستان چیز دیگریست؟

ldda company
July 17th, 2016, 17:10
سلام
psp رو میگید isp یا کلا داستان چیز دیگریست؟

درود ...
بله کاملا درسته . من بیشتر اوقات متاسفانه اشتباه مینویسم این دو تا رو ، در کل شرمنده و ممنون از توجه شما ...
در حال حاضر این مشکل از سوی psp ها به وجود اومده که والا خودشونم نمیدونن جریان چیه ظاهرا . نمیدونم چرا اینجوری شده ...