PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : قیمت جدید اینترنت adsl مشخص شد [اجرا از اول مرداد1395]

Ramin
July 13th, 2016, 16:46
http://up.vbiran.ir/uploads/15586146841243933407_internet.jpg

تعرفه‌های جدید اینترنت که در جلسه‌ی ۲۳۷ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در تاریخ ۲۲ خرداد امسال تصویب شده است از روز اول مرداد لازم الاجرا است. این تعرفه‌ها مربوط به ADSL و WiFi حجمی و غیرحجمی است و باید تمام شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنت و ارتباطات ثابت آن را اجرا کنند.

جلسه‌ی ۲۳۷ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات نوید ارزان شدن اینترنت ثابت برای کاربران این فناوری را در برداشت.

بسیاری از کاربران و کارشناسان متنظر اعلام دقیق قیمت‌های اینترنت برای کاربران ADSL بودند. حالا مصوبه‌ی ۲۳۷ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در دسترس قرار گرفته است.

زمان آغاز ارزان شدن اینترنت
بر اساس مصوبه‌ی شماره‌ی یک جلسه‌ی ۲۳۷ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، قیمت‌های جدید اینترنت از روز ۱۳۹۵/۵/۱ باید اجرا شود. بدین ترتیب از اول مرداد یعنی هفته‌ی آینده ارزان شدن اینترنت استارت زده می‌شود.

قیمت اینترنت غیر حجمی(نامحدود)
قیمت اینترنت ADSL و WiFi (وای فای برون ساختمانی) به شرح زیر خواهد شد. دقت داشته باشید مبالغ اعلام شده حداکثر قیمت و حجم‌های اعلام شده حداقل سقف حجم در نظر گرفته برای این نوع مصرف اینترنت است. یعنی شرکت‌های می‌توانند این حجم‌ها را افزایش یا قیمت‌ها را کاهش دهند.

http://up.vbiran.ir/uploads/24897146841290712180_ADSL%2001.png

بر این اساس قیمت‌های فوق باید در سرویس‌های نامحدود یا همان غیر حجمی اپراتورهای اینترنتی کشور از اول مرداد اجرا شود.

قیمت اینترنت حجمی
در اینترنت حجمی دو مسئله وجود دارد یکی هزینه‌ی برقراری و نگهداری ماهانه است و دیگر قیمت حجم. قیمت این دو فاکتور در دو جدول اعلام شده است.

قیمت جدید هزینه‌ی برقراری و نگهداری ماهانه به شرح زیر است:

http://up.vbiran.ir/uploads/2181814684129078899_ADSL%2002.png

سقف قیمت حجم ترافیک مازادنیز به شرح زیر است:

http://up.vbiran.ir/uploads/10781146841290810512_ADSL%2003.png

مثال: ۳۳ گیگابیت اینترنت قیمتش ۶۴،۹۰۰ تومان می‌شود. این نرخ به این طریق محاسبه می‌شود: تا ۳ گیگابایت، ۹ هزار تومان، از ۴ تا ۱۰ گیگابایت ۱۴ هزار و ۴۰۰ تومان، ۱۱ تا ۳۰ گیگابایت ۳۶ هزار تومان و ۳۱ تا ۳۳ گیگابایت ۴ هزار و ۵۰۰ تومان که مجموع این ارقام ۶۴ هزار و ۹۰۰ تومان می‌شود. البته این سقف قیمت است و شرکت‌های می‌توانند با تعرفه‌ی پایین‌تر ترافیک را بفروشند.

حداقل قیمت تعیین شده برای اینترنت ۶۰ درصد تعرفه‌های بالاست.

بدین ترتیب حداقل نرخ جداول بالا به شرح زیر است:

جدول حداقل قیمت اینترنت غیر حجمی:

http://up.vbiran.ir/uploads/23804146841290843787_ADSL%2004.png

جدول حداقل هزینه نگهداری اینترنت حجمی:
http://up.vbiran.ir/uploads/32867146841339445296_ADSL%2005.png

جدول حداقل قیمت ترافیک مازاد اینترنت حجمی:
http://up.vbiran.ir/uploads/3084146841290835348_ADSL%2006.png

Mr.Te0
July 13th, 2016, 16:50
امیدوارم کیفیت سرویس دهی isp ها نیز بهتر شود.
زیرا کاهش قیمت ها بدون سرویس دهی مناسب ، عملا بی فایده میباشد.

saeedj
July 13th, 2016, 16:54
اگه انيجوري باشه كه خيلي خوبه.

فقط ميگم.... انشالله

navid2zp
July 13th, 2016, 16:57
کف قیمت
محدودیت برای سرویس های نامحدود

خنده داره

Ramin
July 13th, 2016, 16:59
کف قیمت
محدودیت برای سرویس های نامحدود

خنده داره

دوست گرامی جداول بالا "سقف" قیمت می باشد و نه "کف" قیمت !

ضمناً همین حالا نیز سرویس های نامحدود (اشتراکی) که کاربران خانگی استفاده می کنند دارا محدودیت است ! الان شما می توانید با سرویس 8 مگ شرکت x در یک ماه 500 گیگ دانلود کنید بدون اینکه سرعت شما محدود شود و بعضاً سرویس شما را مسدود کنند؟

navid2zp
July 13th, 2016, 17:01

هم کف قیمت هست و هم سقف قیمت اگر دقت کنید
یعنی یک بازه ای رو مشخص کردند که قیمت باید این بین باشه
نه بالاتر و نه ​پایینتر

Farid Saadat
July 13th, 2016, 17:01
اوج تغييرات براي حجم هاي زياد هست و براي حجم هاي كم تغيير زيادي ندادن + به اين قيمت ها ماليات هم اضافه كنين. اما بازم خيلي بهتر شده اگر اينطور كه نوشتين باشه....

navid2zp
July 13th, 2016, 17:05

ضمناً همین حالا نیز سرویس های نامحدود (اشتراکی) که کاربران خانگی استفاده می کنند دارا محدودیت است ! الان شما می توانید با سرویس 8 مگ شرکت x در یک ماه 500 گیگ دانلود کنید بدون اینکه سرعت شما محدود شود و بعضاً سرویس شما را مسدود کنند؟

بنده نگفتم تا حالا امکان پذیر بوده
بنده در باره شرایط و قوانین صحبت می کنم
شما سرویسی رو خریداری می کنید که به شما سرویس نامحدود ارائه میدن ولی در واقع محدودیتی در کنارش قرار میدن که اصلا قابل درک نیست
اگر نامحدود هست خوب پس چرا محدودیت داره؟
اگر محدود هست چرا اسم نامحدود داره؟
جز برای جذب کاربران؟

حتی اگر با شرایط هم کنار بیایم
من و شما میدونیم سرویس های نامحدود چه شرایطی داره و متناسب با نیازمون سرویس تهیه می کنیم
شما همین الان سرویس های نامحدود مخابرات رو اگر ببینید هیچ توضیحی نداره و فقط عنوان نامحدود روشه و یک کاربر بی اطلاع با خریدش بعد از مدتی تازه متوجه مشکلاتش میشه.
بنده خیلی از کاربران رو دیدم که می گن ما نامحدود گرفتیم چرا اینطوری شده الان؟
عملا ***ی هست
مثل این میمونه بنده یک جنسی رو به شما بفروشم و یک عنوان فریبنده بزنم بدون هیچ توضیحی
همه جای دنیا این کار کلاه برداری هست

Ramin
July 13th, 2016, 17:06
یعنی یک بازه ای رو مشخص کردند که قیمت باید این بین باشه
نه بالاتر و نه ​پایینتر

خیر چنین موردی وجود ندارد. برای تمام موارد جز تعرفه ترافیک تنها سقف مشخص شده است . برای ترافیک نیز به عنوان کف تنها 60% تعرفه ها در نظر گرفته شده است .

اوج تغييرات براي حجم هاي زياد هست و براي حجم هاي كم تغيير زيادي ندادن + به اين قيمت ها ماليات هم اضافه كنين. اما بازم خيلي بهتر شده اگر اينطور كه نوشتين باشه....

اگر با وضعیت فعلی نت مقایسه کلی داشته باشید علاوه بر اینکه هزینه ها بسیار کاهش داشته است و میزان ترافیک افزایش و البته ترافیک داخل از ترافیک بین الملل تفکیک شده است. فروش اینترنت به شیوه ADSL و WiiFi قانونمندتر شده است. همین حالا برای شما یک سرویس به نام نامحدود تحویل می گیرید اما مشخص نیست تا چه سقفی امکان دانلود دارید. و هر زمان که علاقه داشته باشند با بهانه "مصرف زیاد" سرعت سرویس شما را محدود می کنند به صورتی که قابل استفاده نمی باشد ! اما با اجرای مصوبه بالا این کار قانونمندتر خواهد بود

viasky
July 13th, 2016, 17:11
شما سرویسی رو خریداری می کنید که به شما سرویس نامحدود ارائه میدن ولی در واقع محدودیتی در کنارش قرار میدن که اصلا قابل درک نیست
جز برای جذب کاربران؟

من و شما میدونیم سرویس های نامحدود چه شرایطی داره و متناسب با نیازمون سرویس تهیه می کنیم
شما همین الان سرویس های نامحدود مخابرات رو اگر ببینید هیچ توضیحی نداره و فقط عنوان نامحدود روشه و یک کاربر بی اطلاع با خریدش بعد از مدتی تازه متوجه مشکلاتش میشه.
عملا ***ی هست
مثل این میمونه بنده یک جنسی رو به شما بفروشم و یک عنوان فریبنده بزنم بدون هیچ توضیحی
مصرف منصفانه در تمام دنیا وجود داره
ولی هر کشوری طبق توان و زیرساختی که داره یک حدی و قرار میده
یکی 200 گیگ و دیگری شاید 3 ترابایت....
ولی تا زمانی که از سرویس اینترنت اشتراکی دارید استفاده می کنید ترافیک شما محاسبه خواهد شد حتی در صورتی که سرویس شما نامحدود است
مانیتوریگ و در پایان برقرار ارتباط با شما یا هر روشی که شرکت سرویس دهنده در دستور کار قرار میده و شما در زمان تهیه خدمات قرارداد و امضا می فرمایید
موفق باشید

Ramin
July 13th, 2016, 17:12
جز برای جذب کاربران؟

عملا ***ی هست

شما زمانی که سرویس 1 مگ نامحدود خریداری می کنید در زمان خریداری ذکر شده است که این سرویس مثلاً با اشتراک 1 به 8 است .یعنی شما یک سرویس اشتراکی با سرعت یک مگ خریداری نموده اید. از آنجا که این سرویس واژه اشتراکی را بدک می کشد سیاست مصرف منصفانه (https://en.wikipedia.org/wiki/Bandwidth_cap) بر آن اعمال می شود .
اگر قصد شما استفاده 24 ساعته از پهنای باند باشد باید همان سرعت را به صورت اختصاصی خریداری نمائید که در ایران یک مگ اختصاصی تعرفه ای بین 250 الی 400 هزار تومان (ماهیانه) در شرکت های مختلف دارا می باشد. به همراه این سرویس پنل مانیتورینگ پهنای باند شامل گراف های آپتایم ، میزان پهنای باند ورودی ، خروجی و ..... قابل کنترل است.

اگر قرار باشد همان سرویس یک مگ 60 هراز تومانی نیز آپشن های شرح داده شده در بالا را نیز داشته باشد و به صورت زیر 24 ساعته زیر بار باشد چه تفاوتی مابین این دو وجود خواهد داشت؟

بنده متوجه مقصود شما شدم. ولی دقت کنید با این مصوبه حداقل همان قانون سیاست مصرف منصفانه که در حال حاضر توسط fcp به صورت سلیقه ای اعمال می شود ، بعد از این به صورت قانونمند اعمال خواهد شد

miladtnt
July 13th, 2016, 17:13
میشه تعرفه قبلی رو هم بزارید ببینیم با قبل چه فرقی کرده؟ همه شرکتا که قرار نه به همین قیمت بدن ! الان شرکتایی هستن ازینم ارزون تر میدن

navid2zp
July 13th, 2016, 17:24
خیر چنین موردی وجود ندارد. برای تمام موارد جز تعرفه ترافیک تنها سقف مشخص شده است . برای ترافیک نیز به عنوان کف تنها 60% تعرفه ها در نظر گرفته شده است .

اگر با وضعیت فعلی نت مقایسه کلی داشته باشید علاوه بر اینکه هزینه ها بسیار کاهش داشته است و میزان ترافیک افزایش و البته ترافیک داخل از ترافیک بین الملل تفکیک شده است. فروش اینترنت به شیوه ADSL و WiiFi قانونمندتر شده است. همین حالا برای شما یک سرویس به نام نامحدود تحویل می گیرید اما مشخص نیست تا چه سقفی امکان دانلود دارید. و هر زمان که علاقه داشته باشند با بهانه "مصرف زیاد" سرعت سرویس شما را محدود می کنند به صورتی که قابل استفاده نمی باشد ! اما با اجرای مصوبه بالا این کار قانونمندتر خواهد بود

جناب یک دور مطالعه کنید متن رو
برای هر 3 سرویس شامل سرویس نامحدود، محدود و ترافیک اضافه حداقل قیمت هم ارائه دادند

شما زمانی که سرویس 1 مگ نامحدود خریداری می کنید در زمان خریداری ذکر شده است که این سرویس مثلاً با اشتراک 1 به 8 است .یعنی شما یک سرویس اشتراکی با سرعت یک مگ خریداری نموده اید. از آنجا که این سرویس واژه اشتراکی را بدک می کشد سیاست مصرف منصفانه (https://en.wikipedia.org/wiki/Bandwidth_cap) بر آن اعمال می شود .
اگر قصد شما استفاده 24 ساعته از پهنای باند باشد باید همان سرعت را به صورت اختصاصی خریداری نمائید که در ایران یک مگ اختصاصی تعرفه ای بین 250 الی 400 هزار تومان (ماهیانه) در شرکت های مختلف دارا می باشد. به همراه این سرویس پنل مانیتورینگ پهنای باند شامل گراف های آپتایم ، میزان پهنای باند ورودی ، خروجی و ..... قابل کنترل است.

اگر قرار باشد همان سرویس یک مگ 60 هراز تومانی نیز آپشن های شرح داده شده در بالا را نیز داشته باشد و به صورت زیر 24 ساعته زیر بار باشد چه تفاوتی مابین این دو وجود خواهد داشت؟

بنده متوجه مقصود شما شدم. ولی دقت کنید با این مصوبه حداقل همان قانون سیاست مصرف منصفانه که در حال حاضر توسط fcp به صورت سلیقه ای اعمال می شود ، بعد از این به صورت قانونمند اعمال خواهد شد

بنده درباره ویکی پدیا صحبت نمی کنم
طرف صحبت بنده با عناوین، توضیحات و قوانین مخابرات هست.
هیچ توضیح درستی برای سرویس ها وجود نداره
حتی داخل سایت هم بگردید نمیتونید یک فایل درست حسابی با توضیحات کامل از قوانین سرویس دهی و حتی متن قرارداد پیدا کنید
شاید باز هم این مورد در برخی از استان ها و سایت هاشون بهتر کار شده باشه ولی باز هم درصد بالایی هیچ توضیحی نداره و باعث سردرگمی کاربران میشه
شما وقتی سرویسی ارائه میدید و شرایط خاصی در نظر میگیرید باید ذکر کنید

در مورد اشتراکی هم عرض کنم که طبق توضیحاتی که در تماس تلفنی با مخابرات (2020) به شما ارائه میدند، اشتراک شما 1 به 8 هست در نتیجه باید در هر حالتی بتونید 1/8 سرعت خریداری شده خودتون رو استفاده کنید
ولی چنین چیزی نیست و محدودیت اعمال شده بیشتر از این مورد هست
در بسیاری از مواقع حتی 1 به 16
خود بنده سرویس حجمی دارم و در ساعات رایگان سرعت بنده کمتر از استاندارد و طبق قرارداد بنده با مخابرات هست
حتی اگر تماس بگیرید نمیگند که بله اینطور هست و اعلام می کنن که نه چنین شرایطی نیست و مشکل از کابل و سیستم شماست (انگار مردم نمی فهمن)
شما احتمالا تجربه استفاده از مخابرات رو نداشتید

Ramin
July 13th, 2016, 17:55
جناب یک دور مطالعه کنید متن رو
برای هر 3 سرویس شامل سرویس نامحدود، محدود و ترافیک اضافه حداقل قیمت هم ارائه دادند

لطفا این قسمت را دقیق تر مطالعه فرمائید:

قیمت اینترنت ADSL و WiFi (وای فای برون ساختمانی) به شرح زیر خواهد شد. دقت داشته باشید مبالغ اعلام شده حداکثر قیمت و حجم‌های اعلام شده حداقل سقف حجم در نظر گرفته برای این نوع مصرف اینترنت است. یعنی شرکت‌های می‌توانند این حجم‌ها را افزایش یا قیمت‌ها را کاهش دهند.

بنده درباره ویکی پدیا صحبت نمی کنم

لینک برای شما قرار داده شد زیرا مطابق صحبت های شما ظاهرا اطلاعاتی از قوانین سرویس های مخابرانی در دنیا ! ونه فقط ایران ندارید ! تصور دارید چون واژه "نامحدود" استفاده شده است کاربر می تواند با صرف هزینه چند ده هزار تومانی به صورت 24 ساعته سرویس را زیر بار قرار دهد ! چنین موردی وجود ندارد و قوانین فوق در اکثر سرویس دهنده های مخابراتی دنیا نه تنها فقط برای adsl و اینترنت حتی برای برخی سرویس های ارتباطی مبتنی بر صوت و .... در بستر تلفن همراه و ... نیز اعمال می شود

در مورد اشتراکی هم عرض کنم که طبق توضیحاتی که در تماس تلفنی با مخابرات (2020) به شما ارائه میدند، اشتراک شما 1 به 8 هست در نتیجه باید در هر حالتی بتونید 1/8 سرعت خریداری شده خودتون رو استفاده کنید
ولی چنین چیزی نیست و محدودیت اعمال شده بیشتر از این مورد هست
در بسیاری از مواقع حتی 1 به 16

همانطور که خدمت شما عرض کردم مطابق قوانینی که در اکثر نقاط دنیا اعمال می شود چنین موردی وجود ندارد که شما بتوانید از یک سرویس اشتراکی به صورت 24 ساعته با نهایت توان استفاده فرمائید . این تصور شخصی شما است که باید 24 ساعته 1/8 پهنای باند خریداری شده را برای دانلود استفاده کنید ! به هان لینک ویکی پدیا مراجعه فرمائید و مطالعه داشته باشید تا اطلاعات شما در این زمینه افزایش پیدا کند . اکثر صحبت های شما تصورات شخصی شما است و نه قوانین و عرف سرویس مخابراتی . بنده منکر مشکل در نت ایران نمی باشم. ولی دقت داشته باشید بخش اعظمی مشکلات فنی و کمبود کیفیت نت در ایران است و بخش دیگر کم اطلاعاتی و بعضاً بی اطلاعانی کاربران ایرانی از قوانین سروس های مخابراتی و به دنبال آن افزایش انتظارات از سرویس خریداری شده و مسلماً نارضایتی است . اکر مشترکان اینترنت در ایران هنوز تفاوت بیت و بایت را نمی دانند ! مصداق سرعت را عدد نمایش داده شده در نرم افزار IDM می دانند. و یا کاربرانی که مدعی اشتباه در محاسبه ترافیک از طرف ISP هستند جزو همین مورد می باشند. اکثر کاربران مانند شما اطلاعاتی از قوانین مرصف منصفانه ندارند و تصور دارند باید به صورت 24 ساعته حداقل 1/8 پهنای باند سرویس اشتراکی را زیر بار قرار دهند و مشکلی نباشد !

..................

Jai
July 13th, 2016, 18:06
خب یعنی الان تعرفه های اینترنت مخابرات یا باقی شرکت های خصوصی و... پایین میاد از چند هفته دیگه ؟؟

برای مثال الان مخابرات هر گیگ مازاد 3600 هستش برای سرویس های محدود ، تبدیل میشه به ماکسیموم گیگی 1800 تومان ؟

سرویس 5 گیگ با سرعت 1 مگ ماهانه 20 هزار تومانه تبدیل میشه به ماهی 17.000 تومان ؟

saeed1988m
July 13th, 2016, 18:12
فقط آرزومندیم که کیفیت رو بهبود ببخشن خود مشتری هم راضی هست وقتی قیمت متناسب با کیفیت باشه

peym@n
July 13th, 2016, 18:16
درود
چه عجب یه بار تو ایران ی چیز قیمتش ارزون شد تعجب میکنم!

saeed1988m
July 13th, 2016, 18:19
درود
چه عجب یه بار تو ایران ی چیز قیمتش ارزون شد تعجب میکنم!

از این باید بترسیم هر ارزونی دلیلی داره
فقط خدا کنه نشه که هر روز ***ه گاز بگیره کابلارو

meysam_ft
July 13th, 2016, 18:22

بله با سرویس نا محدود خود مخابرات میشه 500 نیازم نشده اما تا 100 گیگ شده دانلود کنم و مشکلی نداشتم

ciel2050
July 13th, 2016, 18:24
سلام
به نظر من:

1.هر وقت رانژه خط توسط شرکت دیگه ای غیر از مخابرات انجام بشه.
2.شرکت های خصوصی هم بتونن به خطوط فیبر نوری سرویس بدن.
3.سرویس های نامحدود (حتی با دریافت هزینه های خیلی بیشتر) واقعا نامحدود باشن.
4.یه سرویس علاوه بر تبدیل بیت و بایت (مثل آسیاتک) بازم تقسیم بر 8 نشه.

اون موقع میشه گفت که اینترنت یکم بهتر شده :)

سلام

دوست عزیز رانژه ی خط در تمام دنیا رو شرکتی که خطوت تلفن رو در اختیار داره انجام میده

که اصولا isp و شرکت مخابراتی در تمامی دنیا از همه جدا هستن این در مورد فقط ایران نیست
در مورد گزینه ی دوم نظری ندارم

در مورد گزینه ی سوم شما الان هم میتونید مثل تمام دنیا خطوط نامحدود بگیرید ولی با هزینه ی خیلی بیشتره البته در قوانین اومده که شما باید شرکت داشته باشید

ولی اینکه شما بخواید از یک خط اشتراکی به صورت کاملا نامحدود استفاده کنید این مورد اصلا در هیچ کجای دنیا امکان پذیر نبوده ونیست

در مورد گزینه چهارمم که گفتید این مورد در تمام isp ها صدق نمیکنه

بنده کلا موافق وضعیت اینترنت در ایران نیستم و هنوز با استاندارد هایه جهانی بسیار فاصله داریم ولی خوب این چیزایی که شما گفتید چندان شدنی نیست در هیچ کجایه دنیا غیر از گزینه ی سوم

خب یعنی الان تعرفه های اینترنت مخابرات یا باقی شرکت های خصوصی و... پایین میاد از چند هفته دیگه ؟؟

برای مثال الان مخابرات هر گیگ مازاد 3600 هستش برای سرویس های محدود ، تبدیل میشه به ماکسیموم گیگی 1800 تومان ؟

سرویس 5 گیگ با سرعت 1 مگ ماهانه 20 هزار تومانه تبدیل میشه به ماهی 17.000 تومان ؟

از اول مرداد عزیز تقریبا ۱ هفته دیگه این تغییران ایجاد میشه

در مورد گیگ مازاد شما اگه ۱ تا ۳ گیگ بخرید گیگی برای شما ۳۰۰۰ حساب میشه ۱۵۰۰ تومن برای وقتی هستش که شما بیش از ۳۱ گیگ خرید کنید

در مورد گزینه ای هم که گفتید که الان ۲۰ هزار میخرید به ۱۷۰۰۰ تبدیل میشه با توجه به قیمت حجم اولیه باید خود isp ها اینو اعمال کنن ولی احتمال خیلی زیاد همون بازه ۱۶ - ۱۷ هزار تومن خواهد شد

- - - Updated - - -

بله با سرویس نا محدود خود مخابرات میشه
شما با کدوم سرویس اینترنت نامحدود مخابرات میتونید ماهیانه ۵۰۰ گیگ دانلود کنید ؟
ماهانه چقد پول میدید ؟ کجا زندگی میکنید ؟

meysam_ft
July 13th, 2016, 18:37
شما با کدوم سرویس اینترنت نامحدود مخابرات میتونید ماهیانه ۵۰۰ گیگ دانلود کنید ؟
ماهانه چقد پول میدید ؟ کجا زندگی میکنید ؟

تهران مرکزمم تندگویانه
500 گیگ رو می خوام چه کنم؟ ولی حدود 100 گیگ رو دان کردم مشکلی نداشتم خط 512 دارم البته خطم برای شرکت تجاری هست و کاربری خونگی حساب نمیشه چون قدیم گرفتم و اون موقع سرعت خونگی 128 بود
ماهی 23 هزار تومن میدم

heatleap
July 13th, 2016, 18:49
امیدوارم این رویه کم کردن قیمت ها ادامه پیدا کنه
چون یا باید به اندازه قیمت کیفیت بدن یا به اندازه کیفیت قیمت
یه ضرب المثل هست که میگه به قدر تلاشت ارزو کن یا به قدر ارزویت تلاش
حالا کیفیت پایین که isp های دیگه رو نمیدونم ولی ای اس پی من کیفیت خوبی نداره ولی قیمتش به اندازه یه اینترنت خوبه
من نت 512 داشتم 59 کیلو دانلودم بود ولی هزینه یه نت 450 کیلو دانلود رو میدادم
این منصفانه نیس

nevergotme
July 13th, 2016, 19:14
والا من که الان زنگ زدم پارس افلاین کارمندش نمیدونست هنوز ، گفت ابلاغیه نیومده.

DANG3R
July 13th, 2016, 19:36
والا من که الان زنگ زدم پارس افلاین کارمندش نمیدونست هنوز ، گفت ابلاغیه نیومده.
روز به روز بدتر از دیروز واقعا لیاقت پارس افلاین شدن رو دارن چه سرور چه ای دی اس ال .....

از اونجا که ارزان شدن در ایران بدون ساخت و رسیدن به نیاز های صنف می باشد
امیدوارم کیفیت سرویس ها از حال بدتر نشه
اگر بد نشه قیمت ها خوب شده

navid2zp
July 13th, 2016, 20:30
لطفا این قسمت را دقیق تر مطالعه فرمائید:

لینک برای شما قرار داده شد زیرا مطابق صحبت های شما ظاهرا اطلاعاتی از قوانین سرویس های مخابرانی در دنیا ! ونه فقط ایران ندارید ! تصور دارید چون واژه "نامحدود" استفاده شده است کاربر می تواند با صرف هزینه چند ده هزار تومانی به صورت 24 ساعته سرویس را زیر بار قرار دهد ! چنین موردی وجود ندارد و قوانین فوق در اکثر سرویس دهنده های مخابراتی دنیا نه تنها فقط برای adsl و اینترنت حتی برای برخی سرویس های ارتباطی مبتنی بر صوت و .... در بستر تلفن همراه و ... نیز اعمال می شود

همانطور که خدمت شما عرض کردم مطابق قوانینی که در اکثر نقاط دنیا اعمال می شود چنین موردی وجود ندارد که شما بتوانید از یک سرویس اشتراکی به صورت 24 ساعته با نهایت توان استفاده فرمائید . این تصور شخصی شما است که باید 24 ساعته 1/8 پهنای باند خریداری شده را برای دانلود استفاده کنید ! به هان لینک ویکی پدیا مراجعه فرمائید و مطالعه داشته باشید تا اطلاعات شما در این زمینه افزایش پیدا کند . اکثر صحبت های شما تصورات شخصی شما است و نه قوانین و عرف سرویس مخابراتی . بنده منکر مشکل در نت ایران نمی باشم. ولی دقت داشته باشید بخش اعظمی مشکلات فنی و کمبود کیفیت نت در ایران است و بخش دیگر کم اطلاعاتی و بعضاً بی اطلاعانی کاربران ایرانی از قوانین سروس های مخابراتی و به دنبال آن افزایش انتظارات از سرویس خریداری شده و مسلماً نارضایتی است . اکر مشترکان اینترنت در ایران هنوز تفاوت بیت و بایت را نمی دانند ! مصداق سرعت را عدد نمایش داده شده در نرم افزار idm می دانند. و یا کاربرانی که مدعی اشتباه در محاسبه ترافیک از طرف isp هستند جزو همین مورد می باشند. اکثر کاربران مانند شما اطلاعاتی از قوانین مرصف منصفانه ندارند و تصور دارند باید به صورت 24 ساعته حداقل 1/8 پهنای باند سرویس اشتراکی را زیر بار قرار دهند و مشکلی نباشد !

..................

جناب شما ظاهرا یا متن بنده رو نمی خونید یا متوجه توضیحات بنده نمیشید
بنده درباره کف قیمت سرویس ها صحبت می کنم شما حجم رو بلد می کنید؟

به عنوان مثال برای خرید حجم بیش از 31 گیگ هیچ شرکتی نمیتونه قیمت رو پایینتر از 900 تومان برای هر گیگ در نظر بگیره این که خلاف شرایط رقابتی هست
حتی اگر برای پای مال نشدن حق شرکت ها باید کفی هم مخشص بشه باز هم این قیمت اصلا منطقی نیست و بسیار بسیار بالاست
امیدوارم ایندفعه متوجه منظور بنده بشید و متن مربوط به حجم مربوط به سرویس ها رو بلد نکنید

در مورد اشتراک هم شما که اینقدر اهل مطالعه هستید و بنده رو بی اطلاع می دونید چطور توضیحات ساده بنده که کاملا به زبان فارسی درج شده رو متوجه نمی شید؟
عرض بنده این هست که هیچ اطلاع و توضیحی درباره شرایط سرویس نامحدود برای کاربران در دسترس نیست
بنده عرف رو به خوبی در جریان هستم ول شرکت وظیفه داره توضیحات مربوط به سرویس رو ارائه کنه.
اگر هیچ توضیحی ارائه نمیشه بله شما می تونید به صورت 24 ساعته از تمام پهنای باند 1 به 8 خود استفاده کنید و این حق شماست.
شما میگید همه جای دنیا عرف اینطور هست
سوال بنده از شما این هست که شما در چند کجای دنیا بودیدی و شرایط رو از نزدیک دیدید؟ کجای دنیا با یک لغت به شما سرویس میفروشند بدون توضیح؟ کجای دنیا سعی در فریب شما برای فروش سرویس دارند؟
شما هرجای دنیا سرویس نامحدود خریداری کنید توضیحات کامل درباره شرایط سرویس دهی وجود داره و حتی اگر بیشتر از حالتی که در قراردادتون ذکر شده استفاده کنید باهاتون تماس میگیرند و درخواست بررسی می کنند و تحت هیچ شرایطی سرویس شما یکباره محدود نمیشه.
اگر بحث عرف هست این چیزی هست که بنده شاهد بودم

کاربران ما از idm سرعت اینترنت رو بررسی می کنند چون شرایط سرور به سرور فرق می کنه
در عرف شما در سایر نقاط دنیا که شما ظاهرا در جریان هستید اینطور هست؟
کجای دنیا مصرف شما رو به سرور های خارج و مخصوصا یک سری سرور های مخصوص محدود می کنن تا نتونید استفاده مناسبی داشته باشید؟
شما به عنوان مثال تشریف ببرید از آسیاتک سرویس بگیرید بعد از چند روز متوجه میشید که اگر از سرور های خارج و یک سری سرور های خاص استفاده زیادی داشته باشید حتی اگر طبق تعریف شما از عرف باشه باز هم سرعت شما محدود میشه جناب و وقتی تماس بگیرید به جای حل مشکل می گن سرور مشکل داره

کجای دنیا عرف هست که سطح دانش کاربران در این باره باید در چنین سطحی باشه که کاربران ایران رو موظف به دونستن فرق بین بیت و بایت می کنید؟ حتی طبق قانون سازمان ملل که بی سواد به شخصی خطاب میشه که زبان، کامپیوتر و سواد خوندن و نوشتن بلد نباشه از سال 2020 هست
یک کاربر ساده نیاز نداره این اطلاعات رو داشته باشه
تمام کاربران حتی اگر فرق بین بیت و بایت رو ندونند با ارائه توضیحات کافی درباره سرویس می تونن استفاده درستی داشته باشند ولی مسئله اینجاست هیچ توضیحی ارائه نمیشه و در نتیجه مشکلاتی که در حال حاظر وجود داره پیش میاد

باز هم اگر شما فکر می کنید تمام کاربران باید عرف رو از حفط باشند، سواد کامپیوتریشون در سطحی باشه که طبق عرف جهانی 2 سال برای باید فاصله وجود داره و سرویس دهنده ها هم نیازی به توضیح ندارند و کاربران باید قوانین و عرف رو از حفظ باشند خوب پس بحثی نمی مونه.

و طبق عرف خود شما اگر سرویس ارائه شده باید با توجه به توضیحات و عنوان خریداری شده باشه و با توجه به این که هیچ توضیحی وجود نداره و تنها عنوان نامحدود برای فروش سرویس ارائه میشه بنده از شما می خوایم معنای کلمه نامحدود رو داخل هر دیکشنری و یا دانشنامه ای که مد نظر دارید سرچ کنید و ببینید چه تعریفی داره

مشکل ما بی سوادی کاربرای ما نیست مشکل ما سرویس دهنده ها و افرادی هستند که فکر می کنند کاربران باید در سطح خودشون اطلاعات داشته باشند و در کنار اون برای رسیدن به سود مورد نظر از هر بی اطلاعی کاربری سوء استفاده می کنند.

Ramin
July 13th, 2016, 20:48
دوستان لطفاً تاپیک را از موضوع اصلی خارج نفرمائید .

دوست گرامی navid2zp جسارتا عرض می کنم شما هنوز تفاوت "کف" و "سقف" را نمی دانید :

به عنوان مثال برای خرید حجم بیش از 31 گیگ هیچ شرکتی نمیتونه قیمت رو پایینتر از 900 تومان برای هر گیگ در نظر بگیره این که خلاف شرایط رقابتی هست

تصور دارید تعرفه های جدول صفحه اول کف هستند ! و اصرار هم دارید که بنده متن شما را مطالعه نکرده ام ! در صورتی که شما نه تنها تفاوت این دو واژه را نمی دانید و تصور می کنید هر دو یکی هستند بلکه متن تاپیک را نیز مطالعه نفرموده اید:

دقت داشته باشید مبالغ اعلام شده حداکثر قیمت و حجم‌های اعلام شده حداقل سقف حجم در نظر گرفته برای این نوع مصرف اینترنت است. یعنی شرکت‌های می‌توانند این حجم‌ها را افزایش یا قیمت‌ها را کاهش دهند.

بنده واقعا نمی دانم چطور واضح تر از این موضوع را به شما تفهیم کنم تا اشتباهات خود را قبول کنید و البته بیش از این ، زمان به بنده اجازه نمی دهد! به هر حال کاربران دیگر شاید با مطالعه پستها متوجه شده باشند. از شما نیز مجدداً خواهش دارم در این زمینه تاپیک را از موضوع منجرف نفرمائید

موفق باشید

delta
July 13th, 2016, 21:04
امیدوارم کیفیت سرویس دهی isp ها نیز بهتر شود.
زیرا کاهش قیمت ها بدون سرویس دهی مناسب ، عملا بی فایده میباشد.

ارزون شده منتظر کیفیت هستید؟ تجربه نشون داده هر چی تو ایران ارزن بشه فاجعه میشه

softlayer
July 13th, 2016, 21:17
provider ها معمولا تاثیر بسزایی در کیفیت سرویس ها ندارند.
اونها فقط موارد اشتراک بندی رو انجام میدند و سالیان سال هست که سیاست کاری اونها به این شکل هست :
ترافیک بدون محدودیت = سرعت کمتر، ترافیک همراه با محدودیت = سرعت بیشتر (به جهت خرید ترافیک بیشتر)
حالا برخی ارائه دهنده ها این میزان رو کم و زیاد میکردند اما واقعا تغییر چشم گیری وجود نداشت.
این طرح جای خوشحالی داره چرا که ترافیک داخلی هیچگونه هزینه ای برای شرکت زیرساخت ایران ندارند،البته جز مسائل استهلاک که همیشه هست.
ما تا به الان هزینه ترافیکی که درواقع مصرف نمیشد و هزینه ای برای تامین کنندگان اصلی نداشت هزینه میکردیم اما بعد از اجرایی شدن این طرح نصفش رو پرداخت میکنیم.
حالا در این بین میشه به آینده این طرح خوشبین بود که ممکن هست در خلال اجرای این پروژه مسائل دیگه ای مثل رسیدگی به مسائل کیفی و افزایش پهنای باند کلی بستر اینترانت و در اینده بسیار نزدیک طرح شهروند الکترونیک پیگیری بیشتری صورت بگیره.
در مجموع قدم بسیار خوبی هست.

viasky
July 13th, 2016, 21:24
سرویس نامحدود به درستی تعریف شده دوست گرامی
بنده در همین تاپیک خدمت شما عرض کردم که در تمام دنیا این سیاست مصرف منصفانه وجود داره
از این جهت عرض میکنم به درستی این اسم انتخاب شده
که اول باید عرض کنم شاید نام صحیح این خدمت سرویس نامحدود اشتراکی باشه
در نظر داشته باشید در صورتی که مصرف شما بالا باشه سرویس شما لغو و یا مسدود نخواهد شد
اما ضریب اشتراک شما تغییر خواهد کرد و یا سهم کمتری از پهنای باند خواهید داشت
ولی کسی به شما اعلام نمیکنه که ترافیک تمام کرده اید
پس در کل اگر سرعت شما به 10 کیلوبایت هم تغییر کنه همچنان سرویس شما نامحدود نامیده خواهد شد
سیاست کلی این خدمات به این شکل است
پیروز باشید

- - - Updated - - -

در مورد مصرف هم باید عرض کنم که
هرچند در تاپیک دیگری قبلا توضیح داده بودم
ولی دقت بفرمایید در کشورهای پیشرفته بیشترین مصرف شما در بستر اینترانت صورت خواهد گرفت
از یاهو.... تا سفارش لباس یا لپ تاپ مورد نظر خودتون و مشاهده فیلم و IPTV و...
به همین جهت هزینه بالایی برای ارائه دهنده زیرساخت اینترنت و اینترانت کشور مورد نظر داره
در نتیجه سرویس ها عمدتا نامحدود با تحمل بسیار بالا از طرف سرویس دهنده ارائه خواهد شد
به صورتی که با پرداخت 17 یورو در ماه شما شاید 2-3 ترابایت و بتونید به راحتی استفاده کنید
و البته قید میشه همیشه که سرویس نامحدود پورت 24 مگابیت و نامحدود هست ( یعنی لیمیت صورت گرفته نمیشه) تا زمانی که شما کاربر پر مصرف شناخته نشدید
دقت بفرمایید سرویس نامحدود بیشتر از اینکه به مصرف ترافیک شما توجه داشته باشه به الگوی مصرف توجه می کنه
که چه زمانی و طی چه مدت مستمری در حال استفاده هستید
کاربری که آنلاین فیلم تماشا که برای مثال یک کاربر پر مصرف نیست
چون سیکل استفاده و نوسان داره - زمانی شما پر مصرف خواهید بود که آهنگ مصرف متفاوتی نداشته باشید و در یک بازه زمانی طولانی یک مصرف بالایی داشته باشید
باعث میشه سرعت شما با محدودیت رو به رو بشه چون سرویس اشتراکی است
موفق باشید