PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نماد اعتماد دقیقا چه خاصیتی دارد؟

mri_6889
July 12th, 2016, 00:05
سلام.
به نظر شما چرا در ایران نماد اعتماد باب شد و برای کنترل فعالیت های سایتهایی که از درگاه پرداخت استفاده میکنند و اخذ مالیات، از این سیستم استفاده میشود؟ این در حالی است که تقریبا در هیچ جای جهان چنین سیستمی متداول نیست. وجود این سیستم تنها به بروکراسی موجود اضافه کرده است. در حالی که با بروزرسانی قوانین سایر بخشها مثل اتاق اصناف و بانکها، سازمان نظام صنفی رایانه ای و... میتوان نظارت بهتری انجام داد.

1-اگر علّت این است که آدرس فیزیکی گرداننده سایت برای پرداخت کننده سایت مشخص باشد تا در صورت تخلف و وجود شکایت قابل پیگیری شود، خوب شخص/شرکتی که از بانک درگاه پرداخت گرفته، در همان بانک هم مشخصات فردی و آدرس و شماره تلفنش ثبت شده و قابل پیگیری است. حتّی دقیق تر سیستم نماد اعتماد.

2-اگر هدف این است که افراد دارای فعالیت اقتصادی از طریق اینترنت برای اداره مالیات قابل شناسایی شوند، خوب اداره مالیات میتواند بانکها و شرکتهای psp که درگاه پرداخت اینترنتی بانک و دستگاه pos ارائه میدهند را ملزم کند تا مشخصات دارندگان درگاه پرداخت را به این اداره ارسال کنند.

3-اگر هدف این است که کاربران به آن سایت اعتماد داشته باشند، خوب افراد خریدار ترغیب و آگاه شوند تا از سایتهای معتبر و دارای قسمت تماس با ما و آدرس و شماره تماس خرید کنند.(همانطور که در تمام جهان رایج است). نهایتا بانکها میتوانند ملزم شوند تا فقط به سایتهایی درگاه بدهند که قسمت تماس با ما با آدرس و شماره تلفن داشته باشند.

5-اگر قرار است شخص دارای مجوزهای لازم باشد، خوب میشود بانکها را مکلف کرد که وقتی درگاه میدهد مجوزهای لازم را طلب کند. یا اینکه افراد صرفا از اصناف(اتاق اصناف) یا سازمان نظام صنفی رایانه ای(نصر) یا انجمن کسب و کارهای اینترنتی مجوز بگیرند. البته قیمت اعطای مجوز آنها هم بیخودی میلیونی و خارج از عرف و... نباشد.

6-در بدترین حالت میتوان از افراد دارای سایت درخواست کرد که مشخصات خود را در سایت وزارت صنعت، معدن، تجارت یا اصناف مربوطه ثبت کنند و بانکها فقط به سایتهای ثبت شده(دارای مجوز) درگاه بدهند. یعنی شبیه همین سیستم فغلی باشد ولی نیازی به وجود نماد در سایت و افزایش سربار سایت نباشد. یعنی تقریبا همین فرآیند نماد باشد ولی آن علامت نماد در سایت ها قرار داده نشود که سربار سایت را زیاد کند. برای ثبت سایتها هم ملزم به داشتن قسمت تماس با ما باشند تا افراد آدرس سایت را بدانند.

saeed.spore
July 12th, 2016, 00:10
والله اسمش نماد
اعتمادمن به سایت های دارای این نشان بی اعتمادم
چون از یکی از همین سایت ها ضربه بدی خوردم
نماد اعتماد هم به هیچ عنوان موقع شکایت اطلاعاتی در اختیار من نگذاشت وقتی از قاضی حکم گرفتم یک آدرس جعلی به درد نخور تحویل من داد

mri_6889
July 12th, 2016, 00:13
والله اسمش نماد
اعتماد

من به سایت های دارای این نشان بی اعتمادم
چون از یکی از همین سایت ها ضربه بدی خوردم
نماد اعتماد هم به هیچ عنوان موقع شکایت اطلاعاتی در اختیار من نگذاشت وقتی از قاضی حکم گرفتم یک آدرس جعلی به درد نخور تحویل من داد

دقیقا همین است. چون ساز و کار نظارتی ضعیفی دارد. مثلا شخصی ممکن است آدرس منزل مادربرزرگش را که اصلا از موضوع خبر ندارد بدهد و وقتی نامه تایید آدرس نماد آمد، میره از خونه مادربرزرگش نامه را ور میدارد و کد را وارد میکند و خلاص.
اگر کسی هم شکایت کند، با یک پیرزن از همه جا بی خبر که حتّی نمیداند سایت چیست روبرو میشود!

saeedj
July 12th, 2016, 00:31
سلام.
به نظر شما چرا در ایران نماد اعتماد باب شد و برای کنترل فعالیت های سایتهایی که از درگاه پرداخت استفاده میکنند و اخذ مالیات، از این سیستم استفاده میشود؟ این در حالی است که تقریبا در هیچ جای جهان چنین سیستمی متداول نیست. وجود این سیستم تنها به بروکراسی موجود اضافه کرده است. در حالی که با بروزرسانی قوانین سایر بخشها مثل اتاق اصناف و بانکها، سازمان نظام صنفی رایانه ای و... میتوان نظارت بهتری انجام داد.

1-اگر علّت این است که آدرس فیزیکی گرداننده سایت برای پرداخت کننده سایت مشخص باشد تا در صورت تخلف و وجود شکایت قابل پیگیری شود، خوب شخص/شرکتی که از بانک درگاه پرداخت گرفته، در همان بانک هم مشخصات فردی و آدرس و شماره تلفنش ثبت شده و قابل پیگیری است. حتّی دقیق تر سیستم نماد اعتماد.

2-اگر هدف این است که افراد دارای فعالیت اقتصادی از طریق اینترنت برای اداره مالیات قابل شناسایی شوند، خوب اداره مالیات میتواند بانکها و شرکتهای psp که درگاه پرداخت اینترنتی بانک و دستگاه pos ارائه میدهند را ملزم کند تا مشخصات دارندگان درگاه پرداخت را به این اداره ارسال کنند.

3-اگر هدف این است که کاربران به آن سایت اعتماد داشته باشند، خوب افراد خریدار ترغیب و آگاه شوند تا از سایتهای معتبر و دارای قسمت تماس با ما و آدرس و شماره تماس خرید کنند.(همانطور که در تمام جهان رایج است). نهایتا بانکها میتوانند ملزم شوند تا فقط به سایتهایی درگاه بدهند که قسمت تماس با ما با آدرس و شماره تلفن داشته باشند.

5-اگر قرار است شخص دارای مجوزهای لازم باشد، خوب میشود بانکها را مکلف کرد که وقتی درگاه میدهد مجوزهای لازم را طلب کند. یا اینکه افراد صرفا از اصناف(اتاق اصناف) یا سازمان نظام صنفی رایانه ای(نصر) یا انجمن کسب و کارهای اینترنتی مجوز بگیرند. البته قیمت اعطای مجوز آنها هم بیخودی میلیونی و خارج از عرف و... نباشد.

6-در بدترین حالت میتوان از افراد دارای سایت درخواست کرد که مشخصات خود را در سایت وزارت صنعت، معدن، تجارت یا اصناف مربوطه ثبت کنند و بانکها فقط به سایتهای ثبت شده(دارای مجوز) درگاه بدهند. یعنی شبیه همین سیستم فغلی باشد ولی نیازی به وجود نماد در سایت و افزایش سربار سایت نباشد. یعنی تقریبا همین فرآیند نماد باشد ولی آن علامت نماد در سایت ها قرار داده نشود که سربار سایت را زیاد کند. برای ثبت سایتها هم ملزم به داشتن قسمت تماس با ما باشند تا افراد آدرس سایت را بدانند.

سلام.
مواردي كه در هر شماره از گفته هاي شما به ذهنم رسيد:

1-بانكها آدرس و شماره تلفن شخص باز كننده حساب را احراز نميكنند كه درست است يا نه. شخص يه مشخصاتي رو در فرم وارد ميكنه. درست يا ندرست مشخص نيست. ولي اينماد مياد همه اينها را احراز ميكنه. حالا اينماد رو ميشه گول زد يا نه كاري ندارم.

2- هدف اينماد براي شناسايي سايتهاي درامد دار براي ماليات نيست. چون بنده از اسفند93 اينماد دارم و تا الان هيچ اداره مالياتي با ما تماس نگرفته. اين جو الكي و بيخود توي انجمنها گرفته كه هركي اينماد ميگيره ميان ازش ماليات ميگيرن و اين حرفها.

3-سايتهايي كه با اين شرايط نستا سخت اينماد گرفتن بازهم نميشه گفت كه قابل اعتماد هستن... اونوقت سايتهايي كه از خودشون يه برگه تماس با ما در كردن بگيم قابل اطمينان هستن؟!!

4- مورد چهار رو پيدا نكردم:-b

5-بانكها وظيفه و حيطه كاري حسابداري و حساب رسي دارند. حالا بيان اينها رو موظف كنن كه از سايتها مجوز لازم بگيرن.... خوب اينماد رو موظف كردن ديگه.

6- خوب آخرش گفتي همين مراحل اينماد طي بشه. نماد بدن ولي توي سايت درج نشه... خوب هركي دوست نداشت كد مربوطه رو نزاره توي سايتش!

در كل فرمايشات شما مبني بر اين بود كه اينماد رو ميدن سايتها درگاه بانك بگيرن. ولي نخير. اينماد رو ميدن تا سايتهايي كه فروش آنلاين دارند احراز هويت بشوند.

chaishpish
July 12th, 2016, 00:43
دوست عزیز نماد به چند دلیل زده شد
جلوگیری از کلاه برداری
شناختن فروشندگان واقعی
آموزش دادن به کسانی که دارای نماد هستن
توی قوانین بخونید در صورتی که من فروشنده دارای نماد جنسی رو تحویل بدم و پشتایبانی که تو قوانین نوشتم رو ارائه ندم بعد از شکایت به صورت اتوماتیک پول از حساب شرکت کم میشه و به حساب خریدار واریز میشه
داشتن نما مثل گرفتن جواز کسب برای مغازه دار هستش

mri_6889
July 12th, 2016, 00:54
دوستان دقت کنید. در سایر کشورها هم نظارت انجام میشود. امّا بجای اینکه قوانین خاص تجارت الکترونیک و سیستمهایی مثل نماد و کلا یک بروکراسی اضافه و سربار برای سایتها(خود علامت نماد) ایجاد کنند،
با بروزرسانی قوانین سایر بخشها مثل اتاق اصناف، بانکها، صنف رایانه و قانون تجارت و... نظارت بهتری انجام میدهند.

مثلا سیستم تجارت الکترونیک سالها قبل از ایران، در آمریکا و اروپا و حتّی چین و روسیه راه اندازی شده و در همه آنها بسیار گسترده تر و پیشرفته تر از ایران است. امّا آیا شما در سایتهای فعال در هیچ یک از این کشورها را چیزی شبیه نماد مشاهده میکنید؟ آیا در این کشورها که حتّی تجارت الکترونیک را بصورت جهانی انجام میدهند، چون چیزی شبیه نماد ندارند، دائما کلاه برداری میشود؟

chaishpish
July 12th, 2016, 00:58
دوستان دقت کنید. در سایر کشورها هم نظارت انجام میشود. امّا بجای اینکه قوانین خاص تجارت الکترونیک و سیستمهایی مثل نماد و کلا یک بروکراسی اضافه و سربار برای سایتها(خود علامت نماد) ایجاد کنند،
با بروزرسانی قوانین سایر بخشها مثل اتاق اصناف، بانکها، صنف رایانه و قانون تجارت و... نظارت بهتری انجام میدهند.

مثلا سیستم تجارت الکترونیک سالها قبل از ایران، در آمریکا و اروپا و حتّی چین و روسیه راه اندازی شده و در همه آنها بسیار گسترده تر و پیشرفته تر از ایران است. امّا آیا شما در سایتهای فعال در هیچ یک از این کشورها را چیزی شبیه نماد مشاهده میکنید؟ آیا در این کشورها که حتّی تجارت الکترونیک را بصورت جهانی انجام میدهند، چون چیزی شبیه نماد ندارند، دائما کلاه برداری میشود؟

خوب توی اون کشورها همه ی کاربرها دارای یک آیپی مشخص هستن من از شما میپرسم شما حاظری هزینه آیپی سالیانه رو بدی؟ نه که نمیدید اونها اگر کلاه برداری هم کنن آیپشون چون یکی هست مشخص هست اون فرد کیه تمامی هکرهای خارجی هم از سرور های مجازی استفاده میکنند و یکسری پروسه خاص

mri_6889
July 12th, 2016, 01:05
خوب توی اون کشورها همه ی کاربرها دارای یک آیپی مشخص هستن من از شما میپرسم شما حاظری هزینه آیپی سالیانه رو بدی؟ نه که نمیدید اونها اگر کلاه برداری هم کنن آیپشون چون یکی هست مشخص هست اون فرد کیه تمامی هکرهای خارجی هم از سرور های مجازی استفاده میکنند و یکسری پروسه خاص

فکر نمیکنم این حرف شما صحت داشته باشد، چون حجم ipهای موجود در جهان کفاف این جمعیت عظیم را نمیدهد. سرجمع کابران این کشورها(موبایل و pc) را در نظر بگیرید. اگر ip ثابت راهکار بود، در ایران هم بجای صرف بودجه برای اینترنت ملی و... این کار را میکردند و بسیاری از مشکلات خودشان برای نظارت اینترنت را حل میکردند و ارزانتر از سیستم عظیم فیل سازی و اینترنت ملی و... هم تمام میشد(حتّی اگر پول ip ها را دولت بدهد)

ضمنا همانطور که خود شما گفتید، در همان کشورها هم اگر کسی بخواهد IP ناشناس داشته باشد، صدها نرم افزار تغییر IP و ناشناس سازی وجود دارد.

chaishpish
July 12th, 2016, 01:11
فکر نمیکنم این حرف شما صحت داشته باشد، چون حجم ipهای موجود در جهان کفاف این جمعیت عظیم را نمیدهد. سرجمع کابران این کشورها(موبایل و pc) را در نظر بگیرید. اگر ip ثابت راهکار بود، در ایران هم بجای صرف بودجه برای اینترنت ملی و... این کار را میکردند و بسیاری از مشکلات خودشان برای نظارت اینترنت را حل میکردند و ارزانتر از سیستم عظیم فیل سازی و اینترنت ملی و... هم تمام میشد(حتّی اگر پول ip ها را دولت بدهد)
چرا عزیزم وقتی بری برای اینترنت ماهانه 80 دلارپیاده بشی انوقت میبینی برای طرف میسرفه منی که شرکت کوچیک به حساب میام نزدیک 300 آیپی دارم در حال حاظر 6 برابر ظرفیت دنیا آیپی موجوده شما نگران آیپی نباش
اینترنت ملی نیاز به ماهواره و پشتیبانی پر قدرت داره که در حال حاظر امکان دادن به همه کاربرا نیست وگرنه نت سپاه کاملا اینترنات هست و سرعتشم عالی فقط در حال حاظر سرعتش برای کاربرا خوب نیست که اگر این مشکل حل کنن شک نکن من دیگه 100% هیچ خطایی ازم سر نمیزنه

taksis
July 12th, 2016, 01:15
کل دنیا به هر حال کنترل هست
اما نه انقدر آبکی!!
اسمش نماد اعتماده،هدفش مالیاته+۳۰ هزارتومن پول:))هدف دیگه ای هم نداره
کلمه اعتماد هم مثل همون کلمه ی مقدسه که میذارن جلو اسم سربازی! برا تشویق و ترغیبه نه‌ بیشتر.هرکی هم نگیره درگاه مستقیم نمیدن یا اگر فروشگاه داشته باشید به gateway پست نمیتونید وصل شید مثل سربازی که اگه نرید نمیذارن برید خارج!!!
و در نهایت مثل همون سربازیه اگه نرفتید(نگرفتید) بهتره که نرید(نگیرید)!!

chaishpish
July 12th, 2016, 01:17
زیر 10 ملیون اصلا مالیاتی قرار نیست بدید ما توی این 3 سال هنوز 1000 تومن مالیات ندادیم با اینکه مغازه داریم چون در آمد خالص زیر 10 ملیون بوده
چرا الکی میخواید جوو بدید!؟

hegza
July 12th, 2016, 01:29
زیر 10 ملیون اصلا مالیاتی قرار نیست بدید ما توی این 3 سال هنوز 1000 تومن مالیات ندادیم با اینکه مغازه داریم چون در آمد خالص زیر 10 ملیون بوده
چرا الکی میخواید جوو بدید!؟

کلا شرکتهای هاستینگ مشکل جور کردن فاکتور دارند. مثلا طرف ماهی 20 تومن میاد حسابش. ماهی 15 تومنش رو یورو یا دلار میزنه حالا بیا فاکتور جور کن. جز طرف رفته باشه صرافی و ارز خریده باشه. یا حواله کنه. و لاغیر سخته اثبات عدم سود وقتی شما در سطح کلان دامنه یا سرور میفروشید اونم با سود چندر غاز روی هر سرور.
در کل نماد سودی نداره اما نداشتنش هزار تا بدبختی ببار میاره.

chaishpish
July 12th, 2016, 01:34
کلا شرکتهای هاستینگ مشکل جور کردن فاکتور دارند. مثلا طرف ماهی 20 تومن میاد حسابش. ماهی 15 تومنش رو یورو یا دلار میزنه حالا بیا فاکتور جور کن. جز طرف رفته باشه صرافی و ارز خریده باشه. یا حواله کنه. و لاغیر سخته اثبات عدم سود وقتی شما در سطح کلان دامنه یا سرور میفروشید اونم با سود چندر غاز روی هر سرور.
در کل نماد سودی نداره اما نداشتنش هزار تا بدبختی ببار میاره.
ببینید ما از شرکت های خارجی هم خرید میکنیم فاکتور براموت صادر میشه ما اون فاکتور + هزینه های جانبی که کانفیگ+هزینه نگهداری بهش اضافه میکنیم تو تاریخ که اداره مالیات دستور بده بهشون نشنون میدیم اگر شک کنن تمامی حساب های شما و گردش مالیتونو چک میکنن چه داخل سایت چه خارج سایت که تا الان پیش نیومده این اتفاق

saeed.spore
July 12th, 2016, 01:38
جلوگیری از کلاه برداری
شناختن فروشندگان واقعی
توی قوانین بخونید در صورتی که من فروشنده دارای نماد جنسی رو تحویل بدم و پشتایبانی که تو قوانین نوشتم رو ارائه ندم بعد از شکایت به صورت اتوماتیک پول از حساب شرکت کم میشه و به حساب خریدار واریز میشه

جلوگیری از کلاه برداری
شناختن فروشندگان واقعی

یعنی با گفته شما این سازمان نقش fbi را در ایران ایفا میکنه ؟!!!

chaishpish
July 12th, 2016, 01:41
یعنی با گفته شما این سازمان نقش fbi را در ایران ایفا میکنه ؟!!!
یک همچین چیزی

saeed.spore
July 12th, 2016, 01:44
یک همچین چیزی
داداش
منظور بد ندارما بد برداشت نکنیا
ولی یک سوال در فرم قوانین از کسر موجودی چیزی دیدی ؟!!

hegza
July 12th, 2016, 01:44
ببینید ما از شرکت های خارجی هم خرید میکنیم فاکتور براموت صادر میشه ما اون فاکتور + هزینه های جانبی که کانفیگ+هزینه نگهداری بهش اضافه میکنیم تو تاریخ که اداره مالیات دستور بده بهشون نشنون میدیم اگر شک کنن تمامی حساب های شما و گردش مالیتونو چک میکنن چه داخل سایت چه خارج سایت که تا الان پیش نیومده این اتفاق

عزیز من حیف نمیتونم نام ببرم از شرکتی که....
ولی برای این مشکلشون دلار میخرند میریزند تو بانک ملت شعبه ارمنستان.
فاکتور شرکت هتزنر اداره دارائی چی میدونه جیه. دی:

chaishpish
July 12th, 2016, 01:50
داداش
منظور بد ندارما بد برداشت نکنیا
ولی یک سوال در فرم قوانین از کسر موجودی چیزی دیدی ؟!!
بله امروز برامون ارسال شده نامش از طرف بانک

- - - Updated - - -

عزیز من حیف نمیتونم نام ببرم از شرکتی که....
ولی برای این مشکلشون دلار میخرند میریزند تو بانک ملت شعبه ارمنستان.
فاکتور شرکت هتزنر اداره دارائی چی میدونه جیه. دی:
خوب خودتون دارید میگید خلاف میکنید باز گرفنتون نیاید بگید ما لو دادیم :d

saeed.spore
July 12th, 2016, 01:54

- - - Updated - - -

خدایش اشتباه میکنید . چرا هاستینگ ها خلاف بخواند بکنند ؟!
اما حرفتونا قبول دارم از یک لحاظ خوبه هر کسی نمیرسته بگه من شرکت هستم خخخخ باید اطلاعات شرکت ارسال بشه

hegza
July 12th, 2016, 01:57

- - - Updated - - -

من خلاف نمیکنم کلا من نیستم. اما اون شرکتی که اینکار رو میکنه هم خلاف نمیکنه. چون مجبوره. خلع قانون یعنی همین. کشور جدا مانده از اقتصاد جهانی یعنی همین. وگرنه اونا معادل خریدی که میکنن از رسلو/هتزنر/وبنیکس/یس آپ/کارو دات نت و.. دلار از صرافی حواله میزنن. ولی خوب چون سورس دلاری خارجی هم دارند از اون پیمنت ها رو میزنند.

Farid Saadat
July 12th, 2016, 09:29
درود. بي فايده و چرت ترين موضوعي كه تا الان مطرح شده به نظر من همين موضوع اينماد هست. دليلشم اينه كه خب خوب پولي ميگيرن. هرنفر حدود ٤٠-٥٠ تومن حداقل هزينش ميشه. اين ٤٠-٥٠ تومن رو واست همه فروشنده هاي اينترنتي در نظر بگيريم خودش عدد قابل توجهي ميشه + بعدا ميبينين كه از همه ماليات هم خواهند گرفت. يك نفر رو خيلي وقت پيش ديدم ميگفت اينماد باعث ميشه شما مطمئن باشي كه اونجا قطعا تا تاريخي كه اينماد داره كار ميكنه كه من ميگم هيچ ربطي نداره امر اصلا فرض كنيم كه ربط داره ، بعد از ابطال نماد سايت رو جمع ميكنه ، كسي هست تو دنيا كه اينقدر بيكار باشه و تاريخ اينماد شركت رو حفظ كنه و مثلا يك هفته مونده به ابطال سرويس هاشو كنسل كنه و بعد از تمديد اينماد سفارش بده ؟
يك مورد ديگه هم كه استفاده ميشه واسه اينه كه بشه اعتماد كرد به فروشنده كه در اين مورد هم بايد بگم تحقيق نميكنن واسه اعطاي اينماد ( در حالي كه به نظر من شخصي كه دليل اعتمادش به يك شركت اينماد هست ناشي از اطلاعات كم اون شخص و ناتواني اون شركت در قانع كردن مشتري هست كه رفته سراغ اينماد )
يك كاربرد ديگه هم اينه كه شما رو بشناسن و تمام زير و بم زندگيتو بدونن ، هم اگر مشكلي با مشتري بخوري پيگيري ميكنن ( كه فقط قانونش اينطوريه و ميدونين كه خيلي معدود دفعاتي پيگيري ميشه ) و هم اينكه در اينده متوجه ميشين كه چون تمام اطلاعاتتون رو دادين بهشون به مشكل ميخورين ( مثلا اگر بخوان پولي به كسايي كه خونه ندارن يا درامد كمي دارن بدن مثل همين يارانه ها ميگن شما از سايتت درامد خوبي داري. خونه اي كه توش زندگي ميكني فلانِ و فلان و هزار بهونه )
در مورد شكايت هم اگر تعدادي ازتون شكايت كنن محل خونه واسشون قابل پيگيري هست و از شما خسارت رو ميگيرن ، حتي اگر ادرس خونه مادربزرگتم داده باشي اسم و فاميلت رو ميدونن و از مادربزرگت ادرست رو ميپرسن ، ديگه كويت كه نيست بشه به اين الكيا دور زد اين مورد رو.
دركل به نظر من اينماد يك موضوع چرت و بي فايده هستش كه در اينده مشكل ساز ميشه.
موفق باشيد

almandata
July 12th, 2016, 09:42
خاصیت =کسب در آمد برای نماد اعتماد الکترونیک:d

hoster
July 12th, 2016, 10:14
این پست رو که خوندم یاد این متن افتادم:

حاکمی کشوری را اشغال کرد به وزیر خود گفت قوانینی تنظیم کن تا دهن این ملتو سرویس کنیم !
فردای آن روز وزیر نزد شاه آمد و قوانین را خواند…
1. مالیات 3 برابر فعلی
2. حقوق ربع عرف بقیه کشورها
3. شاه صاحب جان و مال همه مردم است
4. گوز*دن ممنوع !

شاه گفت : بند چهارم چه معنی دارد ؟!
وزیر : بند چهارم سوپاپ اطمینان است ، بعدا متوجه معنی آن خواهید شد !

جارچیان قوانین را اعلام کردند ملت گفتند این که جان و مال ما از آن شاه باشد توجیه دارد چون ایشان صاحب قدرت است ؛ ولی یعنی چه نتوانیم بگوز*م !؟
مردم برای اینکه از امر شاه نافرمانی کرده باشند در کوچه و پسکوچه میگوز*دند ، جلسات شبانه گو*ز برگزار میکردند و هر گاه میگوز*دند احساس میکردند که کاری سیاسی انجام میدهند ! ماموران هم مدام در حال دستگیری گوز*وها بودند و گاهی به توالتهای عمومی یورش میبردند و گوز*وها را دستگیر میکردند…!

روزی شاه به وزیر گفت الان معنی سوپاپ اطمینانی که گفتی را میفهمم ! چون باعث شده که هیچکس به 3 قانون اول توجهی نکند !

و چقدر این حکایت برایم آشناست :

``نماد اعتماد دقیقا چه خاصیتی دارد؟ ' ' بي خيال ***ي ها و اختلاسهاي چند هزار ميلياردي، بيخيال بيكاري، بي خيال...

mri_6889
July 12th, 2016, 11:52
این پست رو که خوندم یاد این متن افتادم:

حاکمی کشوری را اشغال کرد به وزیر خود گفت قوانینی تنظیم کن تا دهن این ملتو سرویس کنیم !
فردای آن روز وزیر نزد شاه آمد و قوانین را خواند…
1. مالیات 3 برابر فعلی
2. حقوق ربع عرف بقیه کشورها
3. شاه صاحب جان و مال همه مردم است
4. گوز*دن ممنوع !

شاه گفت : بند چهارم چه معنی دارد ؟!
وزیر : بند چهارم سوپاپ اطمینان است ، بعدا متوجه معنی آن خواهید شد !

جارچیان قوانین را اعلام کردند ملت گفتند این که جان و مال ما از آن شاه باشد توجیه دارد چون ایشان صاحب قدرت است ؛ ولی یعنی چه نتوانیم بگوز*م !؟
مردم برای اینکه از امر شاه نافرمانی کرده باشند در کوچه و پسکوچه میگوز*دند ، جلسات شبانه گو*ز برگزار میکردند و هر گاه میگوز*دند احساس میکردند که کاری سیاسی انجام میدهند ! ماموران هم مدام در حال دستگیری گوز*وها بودند و گاهی به توالتهای عمومی یورش میبردند و گوز*وها را دستگیر میکردند…!

روزی شاه به وزیر گفت الان معنی سوپاپ اطمینانی که گفتی را میفهمم ! چون باعث شده که هیچکس به 3 قانون اول توجهی نکند !

و چقدر این حکایت برایم آشناست :

``نماد اعتماد دقیقا چه خاصیتی دارد؟ ' ' بي خيال ***ي ها و اختلاسهاي چند هزار ميلياردي، بيخيال بيكاري، بي خيال...

دوست عزیز اتفاقا به نظر من این نماد اعتماد هم جزء همان سه قانون اول است. بسیاری از مسائل دیگر مثل لغو کنسرت و... مورد چهارم است.
هر چند که اهمیت موضوع نماد کمتر از اختلاس و... است. امّا این نماد اعتماد و قوانین آن باعث شده فعّالیت و درآمد زایی در اینترنت مشکل شود. اگر نماد فوق صرفا برای مالیات و اعتماد بود، خوب بود. امّا وقتی شما میخواهید مثلا در سایتتان محصولات دانلودی، کارتهای اعتباری بین المللی، یا خصوصا محصولاتی مثل بازی فیلم یا سرور مجازی که بخشی از کار هاستینگ است بفروشید، آن وقت شما را برای مجوز نشر بر خط و مجوز انتشار cd و... مجبور به طی مراحلی خاص و رسانه های دیجیتال و... میکند. مراحلی که بسیاری را از راه اندازی فروشگاه اینترنتی و تجارت الکترونیکی پشیمان میکند.

- - - Updated - - -

خاصیت =کسب در آمد برای نماد اعتماد الکترونیک:d
بطور دقیق تر کسب درآمد برای پیمانکار نماد. درر همین رابطه اینجا (http://forum.shopkeeper.ir/showthread.php?t=84643) را بخوانید.

OmidX
July 12th, 2016, 12:12
از این مدل تاپیک ها زیاد ایجاد شده، نماد خوب یا بد، برای گرفتن درگاه بانکی نیاز هست!

بنابراین یا شما درگاه بانکی میخواید یا نمیخواید، اگر میخواید پس باید نماد بگیرید، تموم شد و رفت.

در ضمن، طوری بحث نکنید ک انگار قدرتی برای تغییر قوانین کشور دارید. :65:

ما قوانین نادرست در ایران زیاد داریم، یا شاید بهتره بگم قوانین درست کم داریم، ولی آیا کاری هم از دست ما برا تغییر بر میاد ؟

iHSG
July 12th, 2016, 12:59
ما فقط می دونیم که اونایی که نماد اعتماد دارن فکر میکنن بقیه که ندارن بچه مدرسه ای هستن که تازه مدرسه شون تموم شده :)

OmidX
July 12th, 2016, 13:03
ما فقط می دونیم که اونایی که نماد اعتماد دارن فکر میکنن بقیه که ندارن بچه مدرسه ای هستن که تازه مدرسه شون تموم شده :)

بچه مدرسه ای ها بدون نماد هم قابل تشخیص اند ، هرچند ک بعضی هاشون نماد هم دارند :دی

chaishpish
July 12th, 2016, 13:05
دیگه بستگی به فکر داره برای دریافت یکسری چیزها باید پیشنیاز داشت نماد مثل پیشنیاز برای درگاه-برای اعتماد سازی مشتری البته جلوی خیلی خلافکاری ها هم گرفته شد مثل چیز هایی که نمیدونید و نمیشه اینجا اعلام کرد

imaco
July 13th, 2016, 17:25
از این نظر که فروشنده ها شناسنامه دار میشدن خوب بود و امکان تقلب و کلاهبرداری های برخی فروشگاه ها را از بین میبرد ولی ظاهرا کاربرد اصلیش شناسایی و دریافت مالیاته و ذی نفع اولش خودشون هستن نه مردم .

sadecohost
July 13th, 2016, 17:32
حالا چه بحثی هست سر اینماد؟ سر آغاز این قصه رو شاید بشه از الکترونیکی (بقول خودشون هوشمند) کردن کارت های ملی دونست !!
یه کلیک میکنی کل آدرس و محل کار و زیرو بم زندگی طرف در میاد..