PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گرفتن اسکن مدارک ؛ کاری قانونی؟

alivw71
July 3rd, 2016, 18:29
سلام
ایا گرفتن اسکن رنگی مدارک کارت ملی و شناسنامه کار قانونی هست از طرف درگاه های واسط؟
ماالان اسکن سیاه سفید دادیم ولی گفته اند حتما رنگی و کیفیت بالا باشه!
در صورت فرستادن این مدارک ایاسوء استفاده ای نمیشه!
یکی از همین درگاه های معروف درخواست داده بودیم!

accessdenied
July 3rd, 2016, 18:32
سلام
ایا گرفتن اسکن رنگی مدارک کارت ملی و شناسنامه کار قانونی هست از طرف درگاه های واسط؟

عزیز هر شرکتی یک سری قوانینی داره که برای استفاده از خدماتشون باید اون هارو بپذیرید و رعایت کنید
این ارسال مدارک هم در بسیاری از شرکت های بزرگ وجود داره
تا حالا سو استفاده ای گذارش نشده یا حداقل ما ندیدیم!(از طرف شرکت های مطرح و بزرگ) ولی اگر مشکلی پیش بیاد میتونید از مراجع ذی ربط پیگیری کنید!

ariaieboy
July 3rd, 2016, 18:34
سلام

مثلا چجور سوئ استفاده ای می تونند با استفاده از اسکن بکنند ؟
تنها دلیل گرفتن این مدارک این هست که پس فردا یکی شکایت کرد مثل الان همشون فی#ل#تر کردن مدرکی داشته باشند پیگیری کنند.

alivw71
July 3rd, 2016, 18:48
سلام
قبلا هم این بحث در انجمن شده بگردید تاپیکش رو پیدا میکنید.
اون موقع یوزر سایت talahost.com پیشنهاد داده بودن که تصویر رنگی با کیفیت مدارک رو مثلا با Paint ویندوز یه جوری ویرایش کنیم و روش بنویسیم مثلا فقط برای ارائه به فلان سایت که قابل حذف هم نباشه.
اینطوری هم سایت هویت شما رو اهراز میکنه هم حداقل سخت میشه ازش سوء استفاده کرد.

- - - Updated - - -

مثلا همینطوری که اگه شما رمز فلان هاستینگ یادتون بره اسکن کارت ملی و شناسنامه ارسال میکنید که رمز جدید بگیرید شخص دیگه هم می تونه ادعا کنه مثلا حساب ایمیلم حذف شده و با ارسال مدارک بدون ویرایش شما براحتی به حساب شما در اون هاستینگ دسترسی پیدا کنه.

در اینصورت هم میشه با شماره ملی و نام و فامیلی هم سوء استفاده کرد.
منظورم این بود ایا این شرکت ها مجوزی در این مورد دارند که اسکن تمام رنگی براشون ارسال کنیم؟!

peym@n
July 3rd, 2016, 18:49
درود
هر کی سیاست کاری خودشو داره دوست گرامی
سئو استفاده که تضمینی بهش نیست ولی تا حالا صدای از این مورد در نیومده
موفق باشید

ariaieboy
July 3rd, 2016, 18:59
مثلا همینطوری که اگه شما رمز فلان هاستینگ یادتون بره اسکن کارت ملی و شناسنامه ارسال میکنید که رمز جدید بگیرید شخص دیگه هم می تونه ادعا کنه مثلا حساب ایمیلم حذف شده و با ارسال مدارک بدون ویرایش شما براحتی به حساب شما در اون هاستینگ دسترسی پیدا کنه.

والا اگر بی در و پیکر باشه هاستینگ و یا اون سرویس دهنده همچین چیزی ممکنه ولی من خودم به شخصه تاحالا ندیدم کسی فقط با اسکن کارت ملی و شناسنامه کاری بکنه من با اصل کارت ملی و شناسنامه و امضای طرف رفتم دنبال پیگیری کسی جواب گو نبوده بعد با اسکن جواب بدن رمز بدن مگر گفتم خیلی سایتش بی در و پیکر باشه

a970
July 3rd, 2016, 19:07
سلام

منم دقیقا با این مسئله شدیدا مشکل دارم
شما الان داخل یک وب سایت ، انجمن معروف با یک ایمیل آدرس ثبت نام کن بعد از 6 ماه ایمیل آدرس را چک کن ، کلی ایمیل از وب سایت مشابه اومده (حداقل تو 30-40% مواقع این اتفاق می افته)
حالا چه اعتباری هست یک وب سایت که چندین کارمند و... دسترسی دارند مدارک هویتی ارسال کرد

من عمدتا مدارک سیاه و سفید با watermark ارسال می کنم و به وب سایت طرف قرارداد اعلام می کنم جهت تایید آدرس نامه و... ارسال کند یا با شماره تلفن ثابت یا قبض تلفن تاییدیه انجام دهد
اگر قبول نکند ترجیح می دم با وب سایت دیگری کار کنم

peym@n
July 3rd, 2016, 19:12
در اینصورت هم میشه با شماره ملی و نام و فامیلی هم سوء استفاده کرد.
منظورم این بود ایا این شرکت ها مجوزی در این مورد دارند که اسکن تمام رنگی براشون ارسال کنیم؟!

درود
به نظرم که مجوز ندارند
مخصوصا سایت های که خودشون درگاه میدن ولی حتی خودشون درگاه ندارن
ایا شاپرک چطوری به اینا درگاه میده؟
مگه شاپرک طبق بخش نامه ای نگفت که به هیچ یک از سایت ها که نماد اعتماد ندارن درگاه ندید
الان خیلی سایت ها هست که نماد اعتماد ندارن و با یک شماره ایرانسل کار میکنن درگاه واسط میدن:|
جریان چیه؟

live
July 3rd, 2016, 19:21
پلیس فتا هرکونه دریافت اسکن مدارک شناسایی افراد رو غیر قانونی و مقایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران میدونه ، بطوری که اگر فردی از درگاهی شکایت کنه اون درگاه ***** میشه و باهاش برخورد خواهد شد.
متاسفانه مردم خودشون باعث این مشکلات میشن ، البته تقسیریم ندارن ، عدم اطلاع رسانی صحیح باعث بروز این موارد میشه

iHSG
July 3rd, 2016, 19:21
تازه همین الان یه مورد دیگه اش هم یادم اومد.
یادمه خواهرم به ایمیل ثبت شده در حساب سایت talahost.com خودش دسترسی نداشت و می خواستیم یه دامنه براش ثبت کنیم که به طلاهاست ایمیل زدیم گفتش که تصویر کارت ملیش رو ارسال کنید تا رمز جدید حساب رو بهتون بدم منم گفتم خواهر هنوز به سنی نرسیده که کارت ملی داشته باشه گفت اشکال نداره تصویر شناسنامه اش رو بدید منم تصویر شناسنامه اش که اونم یه شناسنامه قدیمی دست نویس هستش رو دادم به talahost.com و قشنگ رمز جدید حساب رو بهم داد و ایمیل حساب خواهرم هم عوض کردم.

خواستم بگم نمونه های معروف در این زمینه زیاد هستش که شما بی در و پیکر می خونیدش.

در مملکت ما کارت ملی یعنی هویت شخص و با همین کارت ملی کلی کار میشه کرد.

mizban97
July 3rd, 2016, 19:22
سلام

در کل اسکن باید رنگی باشه.
بنده شخصا جایی ندیدم اسکن سیاه و سفید بدن.

a970
July 3rd, 2016, 19:29
بعد یک نفر بره با مدارک سیم کارت بخره اونوقت تکلیف چیه ؟!

peym@n
July 3rd, 2016, 19:53

درود
بحث در مورد این نیست که اسکن رنگی یا سیاه سفید هست
بحث در مورد این هست ایا این کار درست هست؟
مجوز دارن؟
یا همون طور از خودشون

- - - Updated - - -

دوستان آیا کسی خبر داره این سایت های ارائه درگاه واسط چطور درگاه گرفتن؟
بدون نماد اخه شاپرک درگاه نمیده؟

clack
July 3rd, 2016, 19:56
سلام

تا انجا من اطلاع دارم قوانین همه درگاه ها هست .
شما همون موردی که دوستمون @ihsg گفتن انجام بده و یه ویرایش جزئی بده توش.

اما اگه بازم نگرانی تنها کاری که میتونی بکنی گرفتن درگاه مستقیم از خود بانک هست .

mizban97
July 3rd, 2016, 20:06

با اسکن مگه میشه سیم کارت گرفت؟
باید مدرک فیزیکی به اپراتور ارائه بدید تا چک شود.

peym@n
July 3rd, 2016, 20:12

درود
با اسکن نمیشه
ایرانسل که کارت ملی و شناسنامه باید کپی و اصلشو بدی
برای همراه هم فکر کنم تنها شناسنامه کافیه
موفق باشید

novinvps.com
July 3rd, 2016, 20:18
سلام

پلیس فتا بخش مجوزی در خصوص دریافت مدارک هویتی از خریداران اینترنتی نداده است.
http://www.cyberpolice.ir/en/node/42961

saeedj
July 3rd, 2016, 20:27
سلام

براي درگاه واسط نميدونم قانوني هست يا نه. ولي براي احراز هويت برخي از خطوط پيامكي اسكن كارت ملي بايد تاييد بشه. كه كاربرايي كه نگراني دارند با فتو شاپ يه سايه ميندازن روي توصير "صرفا جهت خريد خط اختصاصي پيامكي" يا هر متني كه انحصاريش كنه اسكن رو.

***مراقب ارائه تصوير مداركتون به سايتها و افراد نامعتبر باشيد كه حسابي ميشه سواستفاده كرد***

daving
July 3rd, 2016, 22:36
درگاه واسط هم نمی تونه بدون گرفته مدرک معتبر به شما اعتماد کنه و خدمات بده باید یه جوری هویت شما تایید بشه بهترین راه حل اینه که شما رو مدرک اسکن شده خودتون بنویسید برای ارائه به فلان شرکت

آرکانت
July 4th, 2016, 01:26
سلام

احترام به قوانین هر شرکت واجبه، اگه خودتون دارید میگید معتبره پس موردی نیست دیگه! اگه به سایت اعتماد نکردید و از کسی چیزی شنیدید مدارک اراعه ندین

در کل، مدارک بدون مهر رسمی کپی برابر اصل ارزش قانونی ندارد

friend_sre
July 4th, 2016, 01:44
پلیس فتا هرکونه دریافت اسکن مدارک شناسایی افراد رو غیر قانونی و مقایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران میدونه ، بطوری که اگر فردی از درگاهی شکایت کنه اون درگاه ***** میشه و باهاش برخورد خواهد شد.
متاسفانه مردم خودشون باعث این مشکلات میشن ، البته تقسیریم ندارن ، عدم اطلاع رسانی صحیح باعث بروز این موارد میشه

این مورد قبلا هم بحث شده بود و اگه برید بخونین میبینید اتفاقا همین پلیس فتا خودش هر روز به خیلی از شرکت های پرداخت ایمیل میزنه و میگه فلان سایت مشکوکه مدارکش رو بفرست و اگه اون شرکت پرداخت مدارکی ازشون نداشته باشه بازخواست میشه .
میتونید برید از خیلی از اونهایی که ***** شدن بپرسید .

من یکی از دوستان پنل پیامکی میفروشه سر همین که مدارک نگرفته بود از کاربر کلی دردسر شد براش .

بهر حال اون شرکت های پرداخت واسط قوانین خودشون رو دارن . شما اگر ناراحت هستید و یا شک دارید میتونید استفاده نکنید چون کسی شما رو مجبور نکرده .

refigh
July 6th, 2016, 13:21
من چند روز پیش به تجارت پال مدارک ارسال کردم
الان شدیدا نگران این قضیه هستم میترسم سو استفاده بکنن

- - - Updated - - -

اون دوست که میگفت با اسکن نمیشه سیم خرید اسکن کارت ملی و اسکن شناسنامه شو بفرسته هر مدل سیمکارت خواست براش بخرم و بفرستم

negarnovin
July 6th, 2016, 13:23
سلام

سلام شما خودتون رو بزار جای اونها یه موقع کسی بیاد درگاه بگیره مثلا فروش یه چیز غیرمجاز بکنه بعد فتا بیاد به اینا گیر بده اونوقت لازم نیست اسکن رنگی مدارک شما رو بگیرن؟
الان هرکاری میخوای بکنی باید اسکن مدارک رو بفرستی بعد الان درک نمیکنم فرق رنگی با سیاه سفید چی هستش مهم اطلاعاتش هستش
شماام جای اونها بودید همین کارو می کردید.

DEFALT
July 6th, 2016, 13:32
من چند روز پیش به تجارت پال مدارک ارسال کردم
الان شدیدا نگران این قضیه هستم میترسم سو استفاده بکنن

- - - Updated - - -

اون دوست که میگفت با اسکن نمیشه سیم خرید اسکن کارت ملی و اسکن شناسنامه شو بفرسته هر مدل سیمکارت خواست براش بخرم و بفرستم

درود ، دوست عزیز خوب شما وقتی اسکنی برای درگاهی یا جایی ارسال میکنید همیشه با فتوشاپ یا paint روش یک نوشته بنویسید .

مثل : توجه : این تصویر اسکن شده برای درگاه پرداخت می باشد

نوشته رو باید جایی بنویسید که امکان حذف نوشته نباشد !

موفق باشید .

alborz94
July 6th, 2016, 13:50
با سلام

شایع ترین راه سوء استفاده از مدارک خرید سیم کارت است البته الان آنقدر دفاتر پیشخوان بی در و پیکر هستند که بدون مدرک هم اگر کسی آشنا باشد سیم کارت بهش میدن.
نمونه هم کیوسک های روزنامه فروشی ها هستند که سیم کارت فعال دست مردم می دن.

راه هم شما می توانید از اون درگاه استفاده نکنید یا مدارک را طوری واترمارک محو بندازید. توی فوتوشاژ نوشته بندازیید با اوپسیتی 40 درصد هم مدرک مخدوش نمی شود و هم غیرقابل حذف است.

یا علی

refigh
July 6th, 2016, 15:31
درود ، دوست عزیز خوب شما وقتی اسکنی برای درگاهی یا جایی ارسال میکنید همیشه با فتوشاپ یا paint روش یک نوشته بنویسید .

مثل : توجه : این تصویر اسکن شده برای درگاه پرداخت می باشد

نوشته رو باید جایی بنویسید که امکان حذف نوشته نباشد !

موفق باشید .

اره باید اینکارو میکردم
اصلا حواسم به این نکته نبود