PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [سوال و نظرسنجی] - برای دایرکت ادمین Centsos 6 بهتره یا Centos 7 ؟

saeedtj
July 3rd, 2016, 13:41
باعرض سلام خسته نباشید خدمت همه
دوستان متخصص اگ ممکنه راهنمایی کنید که سنت 6 بهتره یا 7 برای دایرکت ادمین و اینکه چرا
چون تا الان هرچی پرسیدم یه سری بی دلیل میگن 6 و یه سری دیگه هم باز بی دلیل میگن 7
توی گوگلم چزی خاصی پیدا نکردم
یکم فوری نیاز به جواب دارم
دست شما درد نکنه :)

nginxweb
July 3rd, 2016, 13:47
درود
دوست عزیز تفاوتی در کارکرد نیست چون اسکریپت با هر دو سیستم عامل در حال حاضر سازگاری دارند

در centos 7 سیستم امنیتی کلا تغییر کرده است و iptables حذف شده است و امکانات service monitoring و دستورات تا حدی تغییر یافت است
اگر آشنایی کافی دارید مسلما سیستم عامل جدیدتر بهتر و با ثبات تر و امن تر خواهد بود اما در کل با هر دو بدون مشکل کار میکند و مشکلی وجود ندارد

CYCLONER
July 3rd, 2016, 14:01
درود
از Cent OS 7 استفاده کنید

بنده الان از Cent OS 7 استفاده می کنم و راضی هستم

تمامی دستورات قبلی مانند service httpd restart در Cent OS 7 عمل می کنه دستورات قبلی سیستم عامل رو بزنید خودش به دستور جدید ریدایرکت می کنه و اجرا می کنه

و کار باهاش سخت نیست

saeedtj
July 3rd, 2016, 15:28
ممنون بابت راهنمایی
پس همون 7 رو نصب میکنم :)

live
July 3rd, 2016, 16:02
ممنون بابت راهنمایی
پس همون 7 رو نصب میکنم :)
اینکارو نکنید ، بعدا خودتون متوجه میشید
زمانی که نسخه 8 سنت او اس بیاد اون زمان میشه گفت که سازگاری کاملی با دایرکت ادمین پیدا کرده
شما روی لوکال ، بایند و آپاچی رو تست کنی خودت متوجه منظورم میشی

RealHAM
July 3rd, 2016, 16:38
سلام
به نظر بنده سنت او اس ۷ گزینه بهتر و پایدارداری است و کم کم باید از نسخه ۶ به ۷ مهاجرت کرد

mihanservice
July 3rd, 2016, 16:40
خود دایرکت ادمین Cloud Linux رو پیشنهاد می کنه. ولی اگر به centos نیاز دارید ، حتما نسخه های جدیدتر بهتر از قدیمی ها کار می کنند.

melismspanel
July 3rd, 2016, 17:33
Cent OS 7 رو پیشنهاد میدیم. چون نسخه جدید هستش و مشکلاتی که نسخه قبلی اگه داشته برطرف شده

آرکانت
July 3rd, 2016, 17:45
دوستان متخصص اگ ممکنه راهنمایی کنید که سنت 6 بهتره یا 7 برای دایرکت ادمین و اینکه چرا
چون تا الان هرچی پرسیدم یه سری بی دلیل میگن 6 و یه سری دیگه هم باز بی دلیل میگن 7

درود

centos 6 با ورژن های قبلی یکی بوده تقریبا، یعنی کامند ها و سرویس ها یکی بود اما تو Centos 7 کمی تغییرات داده شده

اگه آشنایی دارید از ورژن جدید! ما خودمون هنوز داریم از 6 استفاده میکنیم، البته اون زمان ورژن 7 نیومده بود

saeedtj
July 3rd, 2016, 19:19
زمانی که نسخه 8 سنت او اس بیاد اون زمان میشه گفت که سازگاری کاملی با دایرکت ادمین پیدا کرده

ممنون بابت پاسخ
اما بایند یا آپاچی رو چیجوری تست کنم روی لوکال؟
توی سنت 7 که مشکل داره تنوی 6 هم داره یا نه توی جفتشونه؟

live
July 3rd, 2016, 21:49
ممنون بابت پاسخ
اما بایند یا آپاچی رو چیجوری تست کنم روی لوکال؟
توی سنت 7 که مشکل داره تنوی 6 هم داره یا نه توی جفتشونه؟
منظورم راه اندازی وب سرور بدون پنل بود
دو راه دارید
یا باید برید آموزشگاه یاد بگیرید ( ینی از 0 تا 100 شو یکی بهتون یاد بده )
یا باید سرچ کنید به زبان اصلی بخونید ( اگر آموزش فارسیش باشه که راحتید )
باید میشه dns و دیتابیس
آپاچی هم میشه وب سرور
در لوکال آپاچی رو باید به باید بشناسونید
در حال حاظر سنت او اس 6 پایدار تره ، تفاوت اصلی بین نسخه 6 و 7 در مدیریت پکیجهاست
centis 6 init
centos 7 systemd
موفق باشید.

masterphp
July 3rd, 2016, 22:35
6 پایدار تر هست
از نظر من 6 خیلی بهتر است

OmidX
July 4th, 2016, 04:09

CentOS 7 کاملا با سی پنل ، دایرکت ادمین و سرویس های مورد نیاز شما سازگاری کامل داره و در شرایطی ک الان نسخه 7.2ش ریلیز شده کاملا پیشنهاد میشه .

استفاده از کرنل v3 لینوکس و ساختار فایل سیستم جدید ک در CentOS 7 هست ، باعث میشه شما سرعت ب مراتب بالاتری رو نسبت ب CentOS 6 داشته باشید و اگر شما همزمان دو سرور یکی با نسخه 6 و دیگری با نسخه 7 رو ریبوت کنید ، قشنگ متوجه تفاوت ها خواهید شد.

درباره کرنل v3 لینوکس هم ، پیشنهاد میکنم حتما یک مقایسه ای با نسخه 2.6 ک در نسخه 6 استفاده شده داشته باشید !

کمی در کامند ها تفاوت هست ک ب مرور عادت میکنید ، در کل بیش از یکساله ک رو تمام سرور های میزبانی وب ما از این نسخه استفاده میشه و پایداری بسیار خوبی داره. ;)

taghikhani
July 4th, 2016, 12:18

میشه توضیح بیشتری بفرمایید؟ من که تابحال مشکلی نداشتم