PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی در مورد مالیات گمرکی در رابطه با اجناسی که از خارج به ایران پست میشوند !؟

-farzin-
June 20th, 2016, 14:39
با سلام و احترام ...

یکی از آشنایان در اروپا مقیم هستند و میخواستم یه کمکش یه کسب و کار راه بندازم و اون اینکه اجناس مختلف ( بیشتر کیف و لباس و ... ) را از اروپا و یا حتی سایت های خارجی خریده و به آدرس من در ایران پست کند و من بازاریابی کنم !

مشکلی که وجود دارد من شنیدم برای محصولاتی که از خارج کشور پست میشوند نیز باید هزینه ی گمرک پرداخت کرد ؟ به این صورت که با رسیدن به سقف مبلغ خاصی ، از آن به بعد هنگام دریافت بسته ی پستی باید هزینه ی گمرک را به مامور پست داد ؟

با طور کلی در مورد هزینه ی گمرکی که به محصولات پستی تعلق میگیرد و نحوه ی پرداخت آنها نیاز به راهنمایی و اطلاعات دارم ؟

ممنون میشم کمک کنید .

hegza
June 20th, 2016, 14:45
http://www.irica.gov.ir/Portal/Home/Default.aspx?CategoryID=82cebca0-58cc-4be6-bef5-a94e2242140a

کلا هزینه گمرکی کالاهای لوکس زیاده کاری به تعداد ندارند بیشتر به مبلغ اون کالا توجه میکنن. و البته اصولا این کالاها بوسیله شرکتهای واسط(چتر باز و خلبان) وارد میشه که هزینه ها کم بشه و اصولا ریسک بالایی داره روش ورود از جائی غیر از گمرک. و چون ماباقی این اجناس رو بدون پرداخت کمرگی بصورت قاچاق وارد میکنند. قیمت تمام شده شما زیاد خواهد شد. جز اینکه اون کالا واقعا خاص و کمیاب باشه.

-farzin-
June 20th, 2016, 15:15
با تشکر از hegza (http://www.webhostingtalk.ir/member.php?u=110797)

دوستان لطفا توجه داشت باشید قرار نیست اجناس در گمرک گیر کنند ، اجناس توسط اداره پست به من تحویل میشند و در رابطه با قوانین مالیات و گمرک در این رابطه اطلاعات میخواستم ؟

hegza
June 20th, 2016, 15:23
با تشکر از hegza (http://www.webhostingtalk.ir/member.php?u=110797)

دوستان لطفا توجه داشت باشید قرار نیست اجناس در گمرک گیر کنند ، اجناس توسط اداره پست به من تحویل میشند و در رابطه با قوانین مالیات و گمرک در این رابطه اطلاعات میخواستم ؟
بنده هم در مورد پست عرض کردم.
بهرحال پست بسته رو باز میکنه و از گمرک استعلام میکنه. بصورت آنلاین. البته نه برای بسته ای معمولی ولی وقتی داخل یک بسته چندین جنس باشه اینکار رو میکنه.
مثلا بنده چند سال پیش یک بسته از ترکیه دریافت کردم داخلش 12 تا پاوربانک خورشیدی مارک پلیس بود از من 30% قیمت واقعیش(یک سایت بین المللی دارند از اونجا قیمت کف رو در میارن) گمرکی گرفتن

Nomix
June 20th, 2016, 15:39
چند وقت پیش یک بسته واسه ما اومد ارزشش حدود 80 دلار بود نامه اومد که باید بریم امانات پست گمرک بسته تحویل بگیریم
اونجا بسته باز کرد ارزش حدود 100 دلار واسه جنسا گذاشت و حدود 170,000 تومن هم هزینه گرفتن

-farzin-
June 20th, 2016, 18:26
با توجه به راهنمایی دوستان به نظر میاد باید بیخیال این کار بشم ؟

پس آنهایی که از سایت های خارجی برای مردم خرید میکنند، چه طوری این نوع کسب و کار براشون سود داره !؟

و یا مثلا من خودم بخوام از یه سایت خارجی مستقیم خرید کنم ، کلی باید گرفتاری مالیات رو بکشم ؟

hegza
June 20th, 2016, 18:31
با توجه به راهنمایی دوستان به نظر میاد باید بیخیال این کار بشم ؟

پس آنهایی که از سایت های خارجی برای مردم خرید میکنند، چه طوری این نوع کسب و کار براشون سود داره !؟

و یا مثلا من خودم بخوام از یه سایت خارجی مستقیم خرید کنم ، کلی باید گرفتاری مالیات رو بکشم ؟
میارند بنادر آزاد چون دبی یا عمان یا حتی ترکیه بعد غیر مجاز میارن داخل. هستند افرادی در دبی که تضمینی جنس رو هر جای ایران که بخواید تحویل بدن.

faghat-khoda
June 20th, 2016, 18:37
گمرک یعنی دردسر
گمرک یعنی پول زور دادن
گمرک یعنی ... !
از داخل کشور همون جنسو بخرید ارزون تر در میاد تا اینکه بخواین حق گمرک بدین و اون جنس خیلی بالا تر در میاد / فقط باید بفکر قاچاق افتاد اینجور مواقع :)

zigma4000
June 20th, 2016, 18:43
برای یک گوشی چینی از یک برند چینی در حالی که فاکتور 100 دلاری فروشگاه هم همراهش بود از من گمرکی یک گوشی نوت4 رو گرفتن! و توجیح گمرک پست هم این بود که ما ارزش کالا رو تعیین میکنیم. یعنی حتی فاکتور رو هم قبول نداشتند!