PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد use strict

ToooPDL
June 18th, 2016, 14:19
سلام
یک پروژه ای در حال انجام هست؛ گفته شده که تمامی JavaScriptها باید در حالت use strict نوشته بشن.
زیاد باهاش آشنا نیستم متاسفانه. اما اینطور که از شواهد پیداست باید از عبارت "use strict"; توی فایلها استفاده کرد

حالا ابهامی که بنده دارم اینه که صرف نوشتنِ این عبارت در ابتدای هر فایل کفایت میکنه ؟
چطور میشه تست کرد یا تشخیص داد این مورد رو ؟

چیزی که من تقریبا متوجه شدم اینه که بر فرض تابعی داریم به این صورت :

( function( window, $, undefined ) {

و میایم عبارت "use strict"; رو بهش اضافه میکنیم. همین کافیه ؟

( function( window, $, undefined ) {
"use strict";

توی توضیحاتی هم گفته شده که در صورت اجرای جاوااسکریپت در حالت use strict mod اگر اشتباهی در کدها وجود داشته باشه خطا ایجاد میکنه و یادآوری میکنه جهت رفعش. حالا سوال اینجاست که چطور و چگونه اگر خطایی هست خطا رو ببینم؟ اصلا خطاهایی که میگه در این حالت صادر میشه کجا نمایش داده میشه :39:

T.Toosi
June 18th, 2016, 14:43
باسلام، اگر از این context استفاده کنید به مفسر میگویید سختگیرانه عمل کند، به طور مثال اگر متغیری مقدار دهی کنید که قبلا اعلام نشده باشد، خود جاوا اسکریپت یک متغییر سراسری میساخت اما در این حالت به ارور بر میخورید و چندین مورد دیگر .. این عبارت باید پیش از هر کدی یا برای تابع ها باید ابتدای تابع نوشته شود، مرورگر هایی که پشتیبانی میکنند میتوانید از لینک زیر ببنید، اگر از کنسول استفاده میکنید ارور ها برای شما مستقیم پرینت میشود اگر در مرورگر مشاهده میکنید میتوانید از کنسول inspect element ارور ها را مشاهده کنید.

http://caniuse.com/#feat=use-strict

ToooPDL
June 18th, 2016, 15:00
باسلام، اگر از این context استفاده کنید به مفسر میگویید سختگیرانه عمل کند، به طور مثال اگر متغیری مقدار دهی کنید که قبلا اعلام نشده باشد، خود جاوا اسکریپت یک متغییر سراسری میساخت اما در این حالت به ارور بر میخورید و چندین مورد دیگر .. این عبارت باید پیش از هر کدی یا برای تابع ها باید ابتدای تابع نوشته شود، مرورگر هایی که پشتیبانی میکنند میتوانید از لینک زیر ببنید، اگر از کنسول استفاده میکنید ارور ها برای شما مستقیم پرینت میشود اگر در مرورگر مشاهده میکنید میتوانید از کنسول inspect element ارور ها را مشاهده کنید.

http://caniuse.com/#feat=use-strict

ممنونم از شما
فکر میکنم این مورد رو گوشزد کردن صرفا برای رعایت کردن استانداردها. چون پلیر بدون مشکل داره کار میکنه.
پس "use strict"; رو به ابتدای هر فایل (برای حالت سختگیرانه سراسری) اضافه میکنم.