PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چرا کارت تلفن پیش شماره های بین الملل نایاب شد

mri_6889
June 17th, 2016, 12:33
سلام دوستان.
آیا شما هم اخیرا به دنبال خرید کارت تلفن بین الملل، همون کارتهای VoIP که مثلا 5000 تومان اعتبار داره و یک رمز و یک شماره تلفن روش هست و شما زنگ میزنید به اون شماره و پین رو وارد میکنید و شماره اقوام خود در خارج از کشور را میگیرید.
این کارتها تا سالهای اخیر بود. شرکتهای مختلفی هم از این کارتها ارائه میدادند. در همه سوپر مارکتها و دکه های روزنامه فروشی هم یافت میشد. بعد از آن پیش شماره هایی مثل 020(بیستاک) و 040(پیشگامان) و 060(پارس آنلاین) اومدن که اگر شما مثلا بجای 00 اول شماره مقصد، عدد 020 یا 040 را میگرفتید، با آن سیستم با مقصد ارتباط برقرار میکردید و بعد پول این تماس روی قبض تلفن می آمد.

امّا اخیرا کارتهای تلفن بین الملل نایاب شده اند. تقریبا هیچ مغازه ای از این کارتها ندارد(میگن گیر نمیاد و دیگه ارائه نمیشود)
امّا عجیب تر این است که پیش شماره های هوشمند 020 و 040 هم دیگه کار نمیکند و وقتی تماس میگیرید، میگه این شماره در شبکه وجود ندارد.(حداقل در تلفن ثابت اینطور است)

چرا؟ آیا صنعت VOIP در ایران تعطیل شده است؟ چرا؟ علّت اقتصادی است؟ یا علَت جلوگیری و دستور خاص از سوی مخابرات و تنظیم مقررات و... است.
اگر علّت آن به وجود آمدن سیستمهایی چون پیام رسانها و Viber و WhatsApp و imo و... و یا Skype است، خوب اینها قبلا هم بود. ضمن اینکه با اینها نمیشه به کسی که به اینترنت وصل نیست(به شماره ثابت در کشور دیگر) تماس گرفت و همچنان باید به کارت متوسّل شد. درست است که مثلا Skype قابل شارژ هست و میتوان با آن با شماره ثابت تماس گرفت. امّا هنوز پدر و مادرها و مادر بزرگ و پدربزرگ ها با سیستم کارت راحت تر هستند.

سیدرضا بازیار
June 17th, 2016, 12:37
ابتدا تشکر میکنم بابت باز کردن این موضوع خوب. واقعا واسه منم سوال بود

یه کارت هایی هم بود که وقتی باهاشون تماس میگرفتیم شما ره نمی افتاد و مینوشت ناشناس یا چند تا صفر نشون میداد. اسم اون کارت ها چیه و کجا گیر میاد؟

چرا کلا انواع کارت ها نایاب شده؟؟؟؟؟

mri_6889
June 17th, 2016, 12:40
ابتدا تشکر میکنم بابت باز کردن این موضوع خوب. واقعا واسه منم سوال بود

یه کارت هایی هم بود که وقتی باهاشون تماس میگرفتیم شما ره نمی افتاد و مینوشت ناشناس یا چند تا صفر نشون میداد. اسم اون کارت ها چیه و کجا گیر میاد؟

چرا کلا انواع کارت ها نایاب شده؟؟؟؟؟
این کارتها اسمش دبیت کارت بود. یک شماره سه رقمی و یک پین داشت که برای تماسهای داخلی(خصوصا با تلفن عمومی زمانی که کارت تلفن باجه نداشتید) کاربرد داشت(چون شمراه اش سه رقمی و رایگان بود) و ضمنا یک سری امکانات مثل پیغام گیر و... هم داشت. اینها فکر کنم جمع شدند.

البتّه یک نمونه دیگه هم به اسم الو کارت و الو تهران بود که تماس ارزان قیمت ارائه میداد. الو تهران خدماتش مبتنی بر نسل جدید شبکه تلفن ثابت یعنی ngn بود برای تماس داخلی و الو کارت هم برای تماس بین المللی بود. هر کدام از این دو عبارت در گوگال جستجو کنید تا به سایتشون برسید.

سیدرضا بازیار
June 17th, 2016, 13:07
این کارتها اسمش دبیت کارت بود. یک شماره سه رقمی و یک پین داشت که برای تماسهای داخلی(خصوصا با تلفن عمومی زمانی که کارت تلفن باجه نداشتید) کاربرد داشت(چون شمراه اش سه رقمی و رایگان بود) و ضمنا یک سری امکانات مثل پیغام گیر و... هم داشت. اینها فکر کنم جمع شدند.

البتّه یک نمونه دیگه هم به اسم الو کارت و الو تهران بود که تماس ارزان قیمت ارائه میداد. الو تهران خدماتش مبتنی بر نسل جدید شبکه تلفن ثابت یعنی ngn بود برای تماس داخلی و الو کارت هم برای تماس بین المللی بود. هر کدام از این دو عبارت در گوگال جستجو کنید تا به سایتشون برسید.
فقط روی تلفن ثابت کار میکنه؟ مثلا روی خط ایرانسل هم جواب میده؟ یا همراه اول؟
میشه باهاش به خط ایرانسل زنگ زد یا فقط واسه تلفن ثابت هست؟

اون موقع فقط واسه تلفن ثابت استفاده میکردیم...

mri_6889
June 17th, 2016, 13:12
فقط روی تلفن ثابت کار میکنه؟ مثلا روی خط ایرانسل هم جواب میده؟ یا همراه اول؟
میشه باهاش به خط ایرانسل زنگ زد یا فقط واسه تلفن ثابت هست؟

اون موقع فقط واسه تلفن ثابت استفاده میکردیم...

دقیق یادم نیست. ولی فکر کنم با دبیت کارت به موبایل هم میشد تماس گرفت. ولی این را میدانم که اگر موبایل شما شارژ نداشت، میتوانستید از آن برای تماس استفاده کنید. چون یک شماره 3 رقمی داشت که تماس با اون شماره رایگان بود. با موبایل اون شماره رو میگرفتید و وقتی اعلام میکرد، پین کارت و سپس شماره ای که میخواستید بهش زنگ بزنید.

یادآوری: من این تاپیک رو واسه کارتهایی که شما میگویید، نزدم. منظور من کارتهای تلفن بین الملل است که آن هم نایاب شده. منتظر نظر یا پاسخ شما و دوستان هستم. البته ظاهرا علّت این است که مخابرات تعرفه تماس بین الملل عادی(یعنی از طریق 00 و بدون کارت) را کاهش داده و این باعث شده شرکتهای VOIP دیگر توان ارائه تعرفه تماس قابل رقابت را نداشته باشند. به همین علّت به این اقدام اعتراض کرده اند. امّا تعرّفه های جدید مخابرات هم شافاف نیست.

این خبرها را ببینید:
اعتراض دوباره شرکت‌های VoIP به تعرفه‌های تماس بین‌الملل (http://www.momtaznews.com/%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%B6-%D8%AF%D9%88%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%B4%D8%B1%D9%83%D8%AA%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%D9%8 A-voip-%D8%A8%D9%87-%D8%AA%D8%B9%D8%B1%D9%81%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A 7/)
کاهش 75 درصدي نرخ مکالمات خارجي
(http://www1.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100860456818)تعرفه مکالمات بین الملل افزایش می یابد (http://irannsr.org/services/news/20826-%D8%AA%D8%B9%D8%B1%D9%81%D9%87-%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%84%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D9%84%D9%85%D9%84%D9%84-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%DB%8C%D8%A7%D8%A8%D8%AF.html)
عدم توقف مصوبه کاهش نرخ مکالمات خارجی

(http://alef.ir/prtjoheviuqexiz.fsfu.html)

Ahmad110
June 17th, 2016, 15:59
حدود شش ماه پیش من از سرویس voip پارس آنلاین استفاده میکردم و اون موقع خود پارس آنلاین از سرویس تماس تلفنی وایبر استفاده میکرد . حدود 1 ماه استفاده کردم بعد دیگه شارژ نکردم . فکر کنم علتش هم همین شبکه های مجازی موبایلی باشه که مردم برای تماس ازش استفاده میکنن و دیگه برای کارتهای بین المللی هزینه نمیکنن .

Raymvnd
June 17th, 2016, 19:34
درود ... از این که برنامه های تماس رایگان آندروید به وجود آمد مردم کمتر به سرعت کارتهای VoIP برای تماس بین المللی می رفتند برای همین خدمات VoIP در ایران کم کم تعطیل خواهد شد...
موفق باشید...

k-h
June 17th, 2016, 21:51
درود
اینهمه برنامه ها برای تماس صوتی و تصویری اومده که دیگه نیازی به voip نیست.