PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تحریم جدید این بار از سوی وب مانی

mri_6889
June 16th, 2016, 18:35
سلام دوستان.
پس از تحریم اعمال شده از سوی CashU که چند ماهی است انجام شده، امروز میخواستم در وبمانی یک کیف پول WME (با ارز یورو) ایجاد کنم که با پیام زیر روبرو شدم:

Creating a purse of this type is not permitted in your country

این پیام یعنی «ایجاد کردن یک کیف پول از این نوع در کشور شما مجاز نیست.»

این در حالی است که قبلا افراد مختلف امکان ایجاد کیف پول WME (بار ارز یورو) در وبمانی را داشتنه اند و آن را ایجاد کرده اند.
معلوم نیست از چه زمانی و دقیقا به چه علّت وبمانی این محدودیت را برای ایرانی ها اعمال کرده است.

عجیب این است که در حال حاضر بر اساس برجام تحریم نقل و انتقال سایر ارزها(از جمله یورو) برداشته شده و فقط تحریم دلار باقی مانده است. امّا وبمانی دقیقا برعکس عمل کرده است. بجای دلار، یورو را برای ایرانی ها محدود نموده است!
توضیح: البته من ایجاد کیف پول WMZ(بر اساس ارز دلار) را اخیرا امتحان نکرده ام ولی کیف پول دلاری من هم با مشکلی مواجه نیست.
1-نمیدانم که آیا ایجاد یک کیف پول جدید دلاری هم برای ایرانی ها مسدود شده است، یا نه؟
2- این محدودیت فقط برای کیف پولهای جدید است یا بر روی کیف پولهای WME(یورو) قبلی هم اعمال شده است؟
3- اگر وب مانی مجبور به تحریم کامل ایرانی ها(یا حداقل کیف پول WMZ که دلاری و مهمترین نوع کیف پول وب مانی است) شود، تکلیف پرداخت های هاستینگ ها و دامنه ها که از طریق ریسلو ثبت میشوند، چه خواهد شد؟

اگر شما تجربه ای دارید، لطفا بیان کنید.

hegza
June 16th, 2016, 18:42
سلام دوستان.
پس از تحریم اعمال شده از سوی CashU که چند ماهی است انجام شده، امروز میخواستم در وبمانی یک کیف پول WME (با ارز یورو) ایجاد کنم که با پیام زیر روبرو شدم:

این پیام یعنی «ایجاد کردن یک کیف پول از این نوع در کشور شما مجاز نیست.»

این در حالی است که قبلا افراد مختلف امکان ایجاد کیف پول WME (بار ارز یورو) در وبمانی را داشتنه اند و آن را ایجاد کرده اند.
معلوم نیست از چه زمانی و دقیقا به چه علّت وبمانی این محدودیت را برای ایرانی ها اعمال کرده است.

عجیب این است که در حال حاضر بر اساس برجام تحریم نقل و انتقال سایر ارزها(از جمله یورو) برداشته شده و فقط تحریم دلار باقی مانده است. امّا وبمانی دقیقا برعکس عمل کرده است. بجای دلار، یورو را برای ایرانی ها محدود نموده است!
توضیح: البته من ایجاد کیف پول WMZ(بر اساس ارز دلار) را اخیرا امتحان نکرده ام ولی کیف پول دلاری من هم با مشکلی مواجه نیست. نمیدانم که آیا ایجاد یک کیف پول جدید دلاری هم برای ایرانی ها مسدود شده است، یا نه؟ آیا این محدودیت فقط برای کیف پولهای جدید است یا بر روی کیف پولهای WME(یورو) قبلی هم اعمال شده است؟

اگر شما تجربه ای دارید، لطفا بیان کنید.

نه دوست من ربطی نداره به تحریم ایران. این محدودیت رو چند روز پیش که اتحادیه اروپا تحریم هاش رو علیه روسیه تمدید کرد گذاشت

OmidX
June 16th, 2016, 23:28
تا جایی ک یادمه این محدودیت خیلی وقته در وب مانی هست و بحث امروزو دیروز نیست !

speednet
June 16th, 2016, 23:49
تا جایی ک یادمه این محدودیت خیلی وقته در وب مانی هست و بحث امروزو دیروز نیست !

از کی دقیقا یادونه ؟؟
ما که کیف پول wme دارم

OmidX
June 17th, 2016, 00:37
از کی دقیقا یادونه ؟؟
ما که کیف پول wme دارم

شش ماه پیش شایدم بیشتر.

mri_6889
June 17th, 2016, 11:06
نه دوست من ربطی نداره به تحریم ایران. این محدودیت رو چند روز پیش که اتحادیه اروپا تحریم هاش رو علیه روسیه تمدید کرد گذاشت

دوست عزیز، ولی من فکر میکنم دقیقا به تحریم ایران ربط داشته باشد. لطفا یک بار دیگر عبارت زیر را بخوانید، روی قسمت in your country دقت کنید. این جمله میگوید ایجاد این نوع از کیف پول در کشور شما مجاز نیست. خوب این یعنی دقیقا برای ایران محدودش کرده. در صورتی که به تحریم روسیه ربطی داشت، اساسا کیف پول WME از وبمانی برداشته میشد یا اینکه میگفت امکان ایجاد این نوع کیف پول وجود ندارد و از لفظ in your country استفاده نمیکرد.

ضمنا تحریم های روسیه به اندازه تحریم ایران آنقدر گسترده نیست و شامل کل بانکهای روسیه نمیشود و فقط چند بانک تحریم شده اند. همانطور که میدانید در حال حاضر بانکهای روسیه همچنان از MasterCard و Visa Card استفاده میکنند. چون موقعیت اروپا در قبال روسیه اجازه نمیدهد که تحریم را عمیق و جدی کند. تحریم عمیق و سخت گیرانه روسیه تبعات سنگینی را برای اروپا و حتّی صلح و امنیت بین الملل خواهد داشت(مثلا ممکن است روسیه تمام کشورهای شوروی سابق را و اروپای شرقی را نا امن کند):68::d یادتان هست که چند سال پیش روسیه به گرجستان حمله کرد و تا نزدیکی تفلیس(پایتخت) پیش رفت و نهایتا بخش اوستیای جنوبی(بخش بزرگی از خاک این کشور) را که در شمال گرجستان قرار داشت از این کشور جدا کرد؟ این وضعیت تا به امروز باقی است و هیچ کس حتّی صدایش هم در نمی آید. بازی با خرس قطبی خطرناک است:d

Raymvnd
June 17th, 2016, 20:08
درود ... چند سالی با ایران خوب بود چرا بخش ارزی یورو ویمانی برای ایران تحریم کرد دلیل خاصی داره؟

Ahmad110
June 17th, 2016, 20:35
این مورد تو خود ویکی وبمانی توضیح داده شده و مختص کشور ما نیست . تا جایی که یادمه نزدیک یک سالی میشه که دیگه ما نمیتونیم کیف پول یورو تو وبمانی بسازیم

اطلاعات بیشتر (https://wiki.wmtransfer.com/projects/webmoney/wiki/Requirements_for_WME_Purse_owners_(Natural_Persons ))

mri_6889
June 17th, 2016, 20:49
این مورد تو خود ویکی وبمانی توضیح داده شده و مختص کشور ما نیست . تا جایی که یادمه نزدیک یک سالی میشه که دیگه ما نمیتونیم کیف پول یورو تو وبمانی بسازیم

اطلاعات بیشتر (https://wiki.wmtransfer.com/projects/webmoney/wiki/Requirements_for_WME_Purse_owners_(Natural_Persons ))
بسیار سپاسگزارم از اطلاعات خوبی که دادید. در واقع وبمانی این کشورها را از ایجاد کیف پول یورو منع کرده است:
Residents of the following countries are not permitted to use a WME purse: American Samoa, Afghanistan, Algeria, Angola, Bosnia and Herzegovina, Ecuador, Guam, Guyana, Indonesia, Iran, Iraq, Laos, Libya, Mali, Mauritania, Myanmar, North Korea, Northern Mariana Islands, Panama, Papua New Guinea, Somalia, Sudan, Syria, Yemen, Uganda and the USA.

همه کشورهای بالا با توجّه به شرایط و روابط آنها با اتحادیه اروپا و وضعیت اقتصادی آنها تا حدودی قابل قبول است. امّا وجود نام Islands بسیار عجیب است. حتّی وجود نام Bosnia and Herzegovina و Indonesia هم تا حدودی عجیب به نظر میرسد.وجود نام USA و Samoa America احتمالا به این دلیل است که وبمانی در آمریکا فعّال نیست و به همین دلیل از قوانین آن مثل تحریم ایران تبعیت نمیکند.البته بقیه قوانین هم قابل توجّه هستند.

Raymvnd
June 17th, 2016, 22:12
بسیار سپاسگزارم از اطلاعات خوبی که دادید. در واقع وبمانی این کشورها را از ایجاد کیف پول یورو منع کرده است:
Residents of the following countries are not permitted to use a WME purse: American Samoa, Afghanistan, Algeria, Angola, Bosnia and Herzegovina, Ecuador, Guam, Guyana, Indonesia, Iran, Iraq, Laos, Libya, Mali, Mauritania, Myanmar, North Korea, Northern Mariana Islands, Panama, Papua New Guinea, Somalia, Sudan, Syria, Yemen, Uganda and the USA.

همه کشورهای بالا با توجّه به شرایط و روابط آنها با اتحادیه اروپا و وضعیت اقتصادی آنها تا حدودی قابل قبول است. امّا وجود نام USA و American Samoa و Islands بسیار عجیب است. حتّی وجود نام Bosnia and Herzegovina و Indonesia هم تا حدودی عجیب به نظر میرسد.

البته بقیه قوانین هم قابل توجّه هستند.

دلیل تحریم ایران در حوزه یورو در وبمانی چیه؟

mri_6889
June 17th, 2016, 22:38
البتّه باید یادآوری کنم که وب مانی اساسا برای آمریکا و شهروندان آن در دسترس نیست(در این کشور فعّال نیست). چند سال پیش که اینطور بود. تقریبا و احتمالا به همین دلیل هم هست که میتواند به ایرانی ها سرویس دهد، در غیر اینصورت مجبور بود مانند سایر سرویس دهندگان اساسا به ایرانی ها سرویس ندهد.

speednet
June 17th, 2016, 22:55
البتّه باید یادآوری کنم که وب مانی اساسا برای آمریکا و شهروندان آن در دسترس نیست(در این کشور فعّال نیست). چند سال پیش که اینطور بود. تقریبا و احتمالا به همین دلیل هم هست که میتواند به ایرانی ها سرویس دهد، در غیر اینصورت مجبور بود مانند سایر سرویس دهندگان اساسا به ایرانی ها سرویس ندهد.

وب مانی به شرکت روسی هست چه ربطی داره به قوانین امریکا ؟؟؟
اگه هم برای امریکا باز باشه بازم ربطی نداره چون اونا فقط مصرف کننده وب مانی می بودنو دلیلی نداره که بخواد به خاطر سرویس به امریکا از قوانین امریکا تبعیت کنه!!

mri_6889
June 18th, 2016, 10:38
وب مانی به شرکت روسی هست چه ربطی داره به قوانین امریکا ؟؟؟
اگه هم برای امریکا باز باشه بازم ربطی نداره چون اونا فقط مصرف کننده وب مانی می بودنو دلیلی نداره که بخواد به خاطر سرویس به امریکا از قوانین امریکا تبعیت کنه!!

حرف شما تا حدودی درست است و البتّه درست بودن آن نیاز به کارشناسی حقوقی دارد. به همین دلیل هم من کلمه احتمالا را مطرح کردم. البتّه اگر شرکتی در آمریکا دارای دفتر باشد، حتما باید از قوانین آن تبعیت کند. ضمن اینکه حتّی همین سرویس دادن به آمریکا هم فعّالیت در آمریکا محسوب میشود(البتّه مطمئن نیستم سرویس دادن هم فعالیت محسوب میشود یا باید دفتر داشته باشند و همین دلیل کلمه احتمالا را مطرح کردم و همینجا نیاز به بررسی حقوقی آن هم در قوانین آمریکا دارد).

قوانین تحریم آمریکا علیه ایران میگوید اگر افراد یا شرکتها یا بانکهای سایر کشورها با شرکتها یا افراد ایرانی معامله کنند(سرویس دادن هم نوعی معامله است) نمیتوانند در آمریکا فعّالیت تجاری انجام دهند. در صورتی که در آمریکا فعّال باشند و از این قانون تخلّف کننند، باید برای آن به دولت آمریکا جریمه پرداخت کنند. این در واقع همان تحریم های ثانویه است قرارداد برجام برای لغو آن است. تحریم های ثانویه(تحریم های مربط با موضوع اتمی) حتّی اشخاص و شرکتهای کشورهای ثالث را در صورت معامله با ایران مجازات میکند. مجازات هم منع فعّالیت در آمریکا یا ادامه فعّالیت به شرط پرداخت جریمه است. در واقع آنها مجبورند بین تجارت با ایران یا آمریکا یکی را انتخاب کنند. دقیقا به همین دلیل بود که شرکتهایی مثل سامسونگ فروشگاه نرم افزاری خود(Samsung Apps) را برای ایران در آن زمان تعطیل کرد. همچنین نوکیا هم با اینکه شرکتی فنلاندی است، از ایران خارج شد. حتّی به دلیل تحریم بنادر ایران، کشتی های چینی هم حاضر به پهلو گیری در بنادر ایران نبودند. چون آنها تجارت و با آمریکا را سودمند تر از تجارت با ایران میدانستند.
مثلا تعدادی از بانکهای اروپایی مثل بانک فرانسوی BNP Paribas به دلیل معامله با ایران و نقض قوانین تجریم ایران، از سوی آمریکا جریمه سنگین شدند. اگر آنها این جریمه را نمیپرداختند، مورد تحریم آمریکا(به دلیل نقض تحریم ایران) قرار میگرفتند و از فعّالیت و معامله با آمریکا منع میشدند.

دقیقا علّت تشدید تحریم ها و مشکلات اخیر در رابطه با تحریم همین موضوع است. برجام هم در پی رفع همین موضوع است. علّت اینکه بانکهای خارجی در حال حاضر با وجود تصویب برجام، هنوز حاضر به همکاری با بانکهای ایرانی نیستند دقیقا همین ترس از جریمه آمریکا مشابه جریمه BNP Paribas است. چون آمریکا مشخص نکرده که کدام فعّالیت ها با برجام در ایران برای آنها مجاز میباشد. در نتیجه با وجود باز بودن سوئیفت به دلیل اینکه بانکهای خارجی حاضر به معامله و مبادله با بانکهای ایرانی نیستند، همچنان امکان حواله سوئیفت از ایران به سایر کشورها و باز کردن LC وجود ندارد. شما مثل اینکه بی خبر هستی.....

وب مانی به همین دلیل که میخواست از سیستم مالی آمریکا مستقل باشد، به اشخاص آمریکایی سرویس نمیدهد. مثلا در حال حاضر شرکت رقیب وبمانی به نام Wallet One (https://www.walletone.com/en/wallet/) که آن هم روسی است و خدماتی شبیه وب مانی ارائه میدهد، به دلیل اینکه به آمریکا سرویس میدهد، اگر بفهمد شما ایرانی هستید، پشتیبانی از شما میخواهد که موجودیتان را صفر کنید و حسابتان را ببندید. چون به ایرانی ها سرویس نمیدهد. البتّه لازم به ذکر است که Wallet One در آمریکا دفتر دارد.

Raymvnd
June 18th, 2016, 11:41
حرف شما تا حدودی درست است و البتّه درست بودن آن نیاز به کارشناسی حقوقی دارد. به همین دلیل هم من کلمه احتمالا را مطرح کردم. البتّه اگر شرکتی در آمریکا دارای دفتر باشد، حتما باید از قوانین آن تبعیت کند. ضمن اینکه حتّی همین سرویس دادن به آمریکا هم فعّالیت در آمریکا محسوب میشود(البتّه مطمئن نیستم سرویس دادن هم فعالیت محسوب میشود یا باید دفتر داشته باشند و همین دلیل کلمه احتمالا را مطرح کردم و همینجا نیاز به بررسی حقوقی آن هم در قوانین آمریکا دارد).

قوانین تحریم آمریکا علیه ایران میگوید اگر افراد یا شرکتها یا بانکهای سایر کشورها با شرکتها یا افراد ایرانی معامله کنند(سرویس دادن هم نوعی معامله است) نمیتوانند در آمریکا فعّالیت تجاری انجام دهند. در صورتی که در آمریکا فعّال باشند و از این قانون تخلّف کننند، باید برای آن به دولت آمریکا جریمه پرداخت کنند. این در واقع همان تحریم های ثانویه است قرارداد برجام برای لغو آن است. تحریم های ثانویه(تحریم های مربط با موضوع اتمی) حتّی اشخاص و شرکتهای کشورهای ثالث را در صورت معامله با ایران مجازات میکند. مجازات هم منع فعّالیت در آمریکا یا ادامه فعّالیت به شرط پرداخت جریمه است. در واقع آنها مجبورند بین تجارت با ایران یا آمریکا یکی را انتخاب کنند. دقیقا به همین دلیل بود که شرکتهایی مثل سامسونگ فروشگاه نرم افزاری خود(Samsung Apps) را برای ایران در آن زمان تعطیل کرد. همچنین نوکیا هم با اینکه شرکتی فنلاندی است، از ایران خارج شد. حتّی به دلیل تحریم بنادر ایران، کشتی های چینی هم حاضر به پهلو گیری در بنادر ایران نبودند. چون آنها تجارت و با آمریکا را سودمند تر از تجارت با ایران میدانستند.
مثلا تعدادی از بانکهای اروپایی مثل بانک فرانسوی BNP Paribas به دلیل معامله با ایران و نقض قوانین تجریم ایران، از سوی آمریکا جریمه سنگین شدند. اگر آنها این جریمه را نمیپرداختند، مورد تحریم آمریکا(به دلیل نقض تحریم ایران) قرار میگرفتند و از فعّالیت و معامله با آمریکا منع میشدند.

دقیقا علّت تشدید تحریم ها و مشکلات اخیر در رابطه با تحریم همین موضوع است. برجام هم در پی رفع همین موضوع است. علّت اینکه بانکهای خارجی در حال حاضر با وجود تصویب برجام، هنوز حاضر به همکاری با بانکهای ایرانی نیستند دقیقا همین ترس از جریمه آمریکا مشابه جریمه BNP Paribas است. چون آمریکا مشخص نکرده که کدام فعّالیت ها با برجام در ایران برای آنها مجاز میباشد. در نتیجه با وجود باز بودن سوئیفت به دلیل اینکه بانکهای خارجی حاضر به معامله و مبادله با بانکهای ایرانی نیستند، همچنان امکان حواله سوئیفت از ایران به سایر کشورها و باز کردن LC وجود ندارد. شما مثل اینکه بی خبر هستی.....

وب مانی به همین دلیل که میخواست از سیستم مالی آمریکا مستقل باشد، به اشخاص آمریکایی سرویس نمیدهد. مثلا در حال حاضر شرکت رقیب وبمانی به نام Wallet One (https://www.walletone.com/en/wallet/) که آن هم روسی است و خدماتی شبیه وب مانی ارائه میدهد، به دلیل اینکه به آمریکا سرویس میدهد، اگر بفهمد شما ایرانی هستید، پشتیبانی از شما میخواهد که موجودیتان را صفر کنید و حسابتان را ببندید. چون به ایرانی ها سرویس نمیدهد. البتّه لازم به ذکر است که Wallet One در آمریکا دفتر دارد.

درود...Wallet One ایران تحریم نکرده راحت می تونید ثبت نام کنی و حساب باز کنید...

mri_6889
June 18th, 2016, 13:03
درود...Wallet One ایران تحریم نکرده راحت می تونید ثبت نام کنی و حساب باز کنید...
بله امکان ثبت نام وجود دارد. اما اگر محل اقامت یا پاسپورت خود را روی ایران قرار دهید، نمیتوانید حساب خود را وریفای کنید تا محدودیت های اکانت را بردارید. ضمنا همانطور که گفتم، اگر برای موردی با پشتیبانی تماس بگیرید، به شما هشدار میدهد. در واقع به ایرانی ها سرویس نمیدهد. امّا سخت گیری نمیکند.

در واقع شرکتهای روسی با ایرانی ها کج دار و مریض برخورد میکنند.

Raymvnd
June 18th, 2016, 13:12
بله امکان ثبت نام وجود دارد. اما اگر محل اقامت یا پاسپورت خود را روی ایران قرار دهید، نمیتوانید حساب خود را وریفای کنید تا محدودیت های اکانت را بردارید. ضمنا همانطور که گفتم، اگر برای موردی با پشتیبانی تماس بگیرید، به شما هشدار میدهد. در واقع به ایرانی ها سرویس نمیدهد. امّا سخت گیری نمیکند.

در واقع شرکتهای روسی با ایرانی ها کج دار و مریض برخورد میکنند.
عجب...نمی دونم ایرانی ها مشتریان خوبی هستند نمی دونن چرا این روس ها اینجوری می کنن...
کلا باید تجارت با روس تعطیل کرد با این وضعی که دارن...

hegza
June 18th, 2016, 15:41
عجب...نمی دونم ایرانی ها مشتریان خوبی هستند نمی دونن چرا این روس ها اینجوری می کنن...
کلا باید تجارت با روس تعطیل کرد با این وضعی که دارن...

باید فقط با ونزولا معامله کنیم

Raymvnd
June 18th, 2016, 20:02
باید فقط با ونزولا معامله کنیم

ونزولا شد کشور ؟ مردم دارن از گرسنگی می میرن و ذخایر پولی تمام شده
باید با کشور درست حسابی کار کنیم...

hegza
June 19th, 2016, 04:16
ونزولا شد کشور ؟ مردم دارن از گرسنگی می میرن و ذخایر پولی تمام شده
باید با کشور درست حسابی کار کنیم...

این پیشنهاد نوعی ذلت کشورمون بود. وگرنه ونزولا گور داره کفن داشته باشه

sylvester
August 28th, 2016, 13:05
با سلام
دوستان مزیت کیف پول یورویی چیه که دوستان از نبود اون شاکی هستند؟ چه برتری به دلار داره؟
دومین سوالم اینکه میشه مزایا و معایب اکانت پرسنال وبمانی رو توضیح بدید؟

Raymvnd
August 28th, 2016, 19:29
با سلام
دوستان مزیت کیف پول یورویی چیه که دوستان از نبود اون شاکی هستند؟ چه برتری به دلار داره؟
دومین سوالم اینکه میشه مزایا و معایب اکانت پرسنال وبمانی رو توضیح بدید؟

درود...برتری خاصی نداره ولی خرید و فروش یورو نسبت به دلار سود زیادی داره حدودا ۵۰۰ تومان بالا و پایین...
اکانت پرسنال محدودیت های نقل و انتقال پولی از بین می ببره...

sylvester
August 29th, 2016, 18:04
درود...برتری خاصی نداره ولی خرید و فروش یورو نسبت به دلار سود زیادی داره حدودا ۵۰۰ تومان بالا و پایین...
اکانت پرسنال محدودیت های نقل و انتقال پولی از بین می ببره...

ممنون از جواب شما
آیا میشه در آینده اکانت پرسنال را به بیزینس یا برعکس تبدیل کرد؟
آیا میشه کیف پول یورویی را به دلاری تغییر داد؟

Raymvnd
August 29th, 2016, 20:36
ممنون از جواب شما
آیا میشه در آینده اکانت پرسنال را به بیزینس یا برعکس تبدیل کرد؟
آیا میشه کیف پول یورویی را به دلاری تغییر داد؟

درود..هر دو سوال : بله