PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تجربه و نظر شما (ایرانسل - مبیننت - رایتل)

sadecohost
June 12th, 2016, 23:24
با سلام.

خواستم تجربه شما عزیزان رو درباره این 3 اوپراتور... بدونم.
مبیننت, ایرانسل و رایتل.
فقط جهت استفاده از اینترنت هست و مکالمات مد نظر نیست.

تجربه شخصی بنده اینطور هست:
-مبیننت پلان های دیگرش (512 1024 2048) سرعت واقعا خوب هست ولی فوق العاده گرون... (گیگی 8 الی 14تومن)
-ایرانسل سرعتش واقعا عالی (تا 8مگابیت!) و قیمت مناسب (در پلان 400مگابایت 5000تومان فکر کنم.) اما در ساعات اوج مصرف سرعت واقعا پایین (زیر 20کیلوبایت.)!
-رایتل سرعت خوب (5مگابیت در ثانیه حدودا) اما عدم پوشش دهی در برخی مکان ها, و حجم دoزدی...

البته, اخیرا مبیننت پلان "تا 4096" هم افزوده که سرعت واقعا افتضاح هست. 2 نیمه شب الی 10 صبح سرعت, سرعت واقعی ~500کیلوبایت هست و در بقیه ساعات 40کیلوبایت در ثانیه!!!

نظر شما عزیزان چیست؟ مبیننت ؟ (چه پلنی استفاده میکنید؟ سرعت چطور است؟ چه شهری هستید؟) و یا ایرانسل؟ (آیا پلان های حجم بالا خریداری کردید؟ سرعت در ساعات مختلف چطور است؟) یا رایتل؟ (مکان سکونتتون رو ذکر کنید ممنون میشم.)
البته اطلاع دارم تاپیک های زیادی هستند. اغلب برای یک سال پیش هستند و در برخی تاپیک های جدید, نمیتوان کاملا متوجه شد که کدوم بهتره...

همچنین, ممنون میشم حداقل شهر محل سکونتتون رو بفرمایید... چون سراسری واقعا نمیشه تصمیم گرفت کیفیت در هرجا متفاوت هست.

تشکر فراوان

novinvps.com
June 12th, 2016, 23:29
سلام
بنده از هر ۳ اپراتور استفاده میکنم

شخصا برای کار کردن رایتل به خاطر روان بودن و بهتر بودن شبکه ی ان استفاده میکنم در حالی که ایرانسل چنین ثباتی برای من نداشته است
مبین نت هم حداکثر ۱۰ مگابیت سرعت دارم با پینگ بسیار مطلوب

اما بین ایرانسل و رایتل قطعا رایتل رو انتخاب خواهم کرد حجم ***ی که فمرودید هیچ وقت مشاهده نشده در حالی که در ایرانسل این مورد به چشم خورده ولی نمیتونم از لحاظ فنی تایید کنم

Moh9reX
June 12th, 2016, 23:41
رایتل توی تهران مخصوصاً شرق نقاط کور بسیاری داره اما جایی که آنتن فول باشه به نظر من اینترنت رو دستش نیست! عالیه. حجم ***ی هم اصلاً توش وجود نداره (برعکس ایرانسل!)

novinvps.com
June 12th, 2016, 23:45
رایتل توی تهران مخصوصاً شرق نقاط کور بسیاری داره اما جایی که آنتن فول باشه به نظر من اینترنت رو دستش نیست! عالیه. حجم ***ی هم اصلاً توش وجود نداره (برعکس ایرانسل!)

سلام
شخصا با یک انتن هم با بهترین کیفیت بدون تایم اوت کار کردم در بیرون از شهر

واقعا شبکه و فرکانس مطلوبی داره

sadecohost
June 12th, 2016, 23:54

.....
مبین نت هم حداکثر ۱۰ مگابیت سرعت دارم با پینگ بسیار مطلوب.....
اما بین ایرانسل و رایتل قطعا رایتل رو انتخاب خواهم کرد حجم ***ی که فمرودید هیچ وقت مشاهده نشده در حالی که در ایرانسل این مورد به چشم خورده ولی نمیتونم از لحاظ فنی تایید کنم
سپاس از نظراتتون, حتما من اشتباه میکنم در این مورد. مشتاقانه منتظر شنیدن نظر دیگر دوستان هستم.

چه پلنی از رایتل رو استفاده میکنید؟ همچنین بر روی گوشی خود من از اینترنت رایتل که استفاده میکنم گوشی بشدت داغ میکنه! (ایرانسل اینطور نیست.) برای شما چطور هست؟
+ چه پلنی از مبیننت که 10مگابیت؟ و پینگ مطلوب؟ برای من 3 آنتنش پر هست جدا از سرعت, پینگ بالای 80 به داخل و 400 به خارج هست....

mobinhost.in
June 12th, 2016, 23:54
بر روی وایمکس مبین نت و ایرانسل در یک سطح هستند

بر روی سیمکارت اگر می خواهید اینترنت داشته باشید هم ایرانسل خیلی عالی هست و هم رایتل بسته به انتن دهی در محل سکونت انتخاب کنید جفتشون خوبن

novinvps.com
June 12th, 2016, 23:55
سپاس از نظراتتون, حتما من اشتباه میکنم در این مورد. مشتاقانه منتظر شنیدن نظر دیگر دوستان هستم.

چه پلنی از رایتل رو استفاده میکنید؟
+ چه پلنی از مبیننت که 10مگابیت؟ و پینگ مطلوب؟ برای من 3 آنتنش پر هست جدا از سرعت, پینگ بالای 80 به داخل و 400 به خارج هست....

سلام مجدد
بنده خیلی وقته بسته ی بی نهایت رایتل (‌دائمی ) استفاده میکنم
برای مبین نت ۴ مگابیت تهیه کردیم

Moh9reX
June 12th, 2016, 23:57
مبین نت هم قبلا داشتیم 2مگ.. با اینکه 3 آنتنش پر می شد فقط ولی 3مگابیت فول می کشید.

رایتل هم اینترنت حرفه ای 30 روزه 7 گیگابایتی که سرعتش به 5 مگ هم می رسه در شرایط پوشش مطلوب.

novinvps.com
June 13th, 2016, 00:00
مبین نت هم قبلا داشتیم 2مگ.. با اینکه 3 آنتنش پر می شد فقط ولی 3مگابیت فول می کشید.

رایتل هم اینترنت حرفه ای 30 روزه 7 گیگابایتی که سرعتش به 5 مگ هم می رسه در شرایط پوشش مطلوب.

بنده تا ۱۰ الی ۱۵ مگابیت باهاش به صورت ثابت هم تجربه داشتم 3g رایتل

Moh9reX
June 13th, 2016, 00:01
بنده تا ۱۰ الی ۱۵ مگابیت باهاش به صورت ثابت هم تجربه داشتم 3g رایتل

شما از ما بهترونی :| منطقه تون فکر کنم پوشش خیلی خوبی باید داشته باشه چون من شرایطی که میگم رو توی 5 آنتن فول بوده :|

Hi Data
June 13th, 2016, 00:02
سلام.

با توجه به شلوغ یا خلوت بودن شبکه در شهر های مختلف، فکر نمیکنم با تاپیک زدن درباره سرعت به نتیجه برسید.

sadecohost
June 13th, 2016, 00:03
بر روی وایمکس مبین نت و ایرانسل در یک سطح هستند

بر روی سیمکارت اگر می خواهید اینترنت داشته باشید هم ایرانسل خیلی عالی هست و هم رایتل بسته به انتن دهی در محل سکونت انتخاب کنید جفتشون خوبن
شما بیشتر از کدومشون راضی هستید؟ (رایتل و ایرانسل)
اگر امکانش هست محدوده تون هم بفرمایین ممنون میشم (شرق غرب شمال جنوب مرکز..)

سلام مجدد
بنده خیلی وقته بسته ی بی نهایت رایتل (‌دائمی ) استفاده میکنم
برای مبین نت ۴ مگابیت تهیه کردیم
اوه رایتل نامحدود هم ارائه میده پس. خوب شد.
والا مبیننت 4مگابیت داریم برعکس گفته شما سرعت حدود 400-500کیلوبیت هست در ساعات روز.... نیمه شب هم حداکثر خیلی شاهکار کنه 5مگابیت !!!!

بازهم ممنون از وقتی که میگذارید. منتظر دیگر عزیزان هستم.

Moh9reX
June 13th, 2016, 00:04
شما بیشتر از کدومشون راضی هستید؟ (رایتل و ایرانسل)
اگر امکانش هست محدوده تون هم بفرمایین ممنون میشم (شرق غرب شمال جنوب مرکز..)

اوه رایتل نامحدود هم ارائه میده پس. خوب شد.
والا مبیننت 4مگابیت داریم برعکس گفته شما سرعت حدود 400-500کیلوبیت هست در ساعات روز.... نیمه شب هم حداکثر خیلی شاهکار کنه 5مگابیت !!!!

بازهم ممنون از وقتی که میگذارید. منتظر دیگر عزیزان هستم.

نویز مودمتون برای دریافت حداکثر پهنای باند باید حتماً زیر 60 باشه!

ضمناً رایتل اسم بسته اش نامحدوده ولی : 30 گیگابایت اینترنت (10 گیگابایت در تمامی ساعات+20 گیگابایت در ساعات افت مصرف**)

geniune
June 13th, 2016, 01:46
رایتل

بالاترین سرعت دانلود : 1.4 مگابایت
کمترین سرعت 80-100 کیلوبایت
پینگ ضعیف
کاهش سرعت از 1.4 مگابایت به 80 کیلوبایت از ساعت 8:00am تا 20:00pm و بعد از این ساعت هم سرعت 800 میشه و از ساعت 2 به بعد هم سرعت میشه 1.4

سرعت 3g بالای یک مگ و سرعت 4g هشتصد کیلوبایت
منطقه : مشهد

مشکلات » عدم پوشش سراسری و قیمت های بسیار بالا

Iranicaserver
June 13th, 2016, 07:34
با سلام خدمت شما با توجه به تجربه شخصی در حال حاظر برای بنده و در شهر بنده عرض میکنم ایرانسل خیلی بهتر عمل کرده است رایتل خیلی خوب نشد و اونچیزی که انتظار می رفت از آب درنیومد همراه اول هم داره نفس به نفس ایرانسل میره جلو حتا برخی مناطق جلوتر هست

sadecohost
June 13th, 2016, 08:38
سلام.

با توجه به شلوغ یا خلوت بودن شبکه در شهر های مختلف، فکر نمیکنم با تاپیک زدن درباره سرعت به نتیجه برسید.
بله حرف شما درست. البته درخواست شد محل سکونتشون رو هم اعلام کنند + جنبه دیگر, دریافت اینکه "ایا مشکل سراسری هست یا لوکال" بود.

با سلام خدمت شما با توجه به تجربه شخصی در حال حاظر برای بنده و در شهر بنده عرض میکنم ایرانسل خیلی بهتر عمل کرده است رایتل خیلی خوب نشد و اونچیزی که انتظار می رفت از آب درنیومد همراه اول هم داره نفس به نفس ایرانسل میره جلو حتا برخی مناطق جلوتر هست
با تشکر از نظرتون, از نظر هزینه همراه اول رو پیشنهاد میکنین یا ایرانسل؟

مینا-صیفی
June 13th, 2016, 10:06
4g ایرانسل تا 31 مگابیت هم زکورد زده برای دوستم .
کلا رایتل که خودتون میدانید همه جا پوشش نداره همراه اول که 3g هست هیچی مبین نت هم مخالف هستم باش .
بین اینا بنظرم 4g ایرانسل .

سیدرضا بازیار
June 13th, 2016, 10:50
نقشه مناطق تحت پوشش شبکه 3G و 4G ایرانسل ، همراه اول و رایتل (http://www.seyedrezabazyar.com/fa/iran-cellular-coverage-map/)

این نقشه مناطق تحت پوشش هر سه اپراتور هست...

اما توی شهرستان کازرون امتحان کردم:
خط همراه اول: حتی واسه وب گردی هم خوب نیست
ایرانسل: اگه بسته بخرید میتونید واتس اپ و تلگرام و... رو چک کنید و اگه در منطقه ای خاص باشید شاید بتونید یکم وبگردی کنید (البته این اواخر یکم داره بهتر میشه)
رایتل: فقط در مرکز شهر ما سرعتش در حد ۳۰-۴۰ کیلوبایت هست که نسبت به قیمتش ارزش نداره

Geravand79
June 13th, 2016, 12:21
نظر شخصی من ایرانسله !

sadecohost
June 13th, 2016, 18:44
4g ایرانسل تا 31 مگابیت هم زکورد زده برای دوستم .
کلا رایتل که خودتون میدانید همه جا پوشش نداره همراه اول که 3g هست هیچی مبین نت هم مخالف هستم باش .
بین اینا بنظرم 4g ایرانسل .
تشکر از نظرتون. واقعا عجیبه 31مگابیت!

نقشه مناطق تحت پوشش شبکه 3G و 4G ایرانسل ، همراه اول و رایتل (http://www.seyedrezabazyar.com/fa/iran-cellular-coverage-map/)

این نقشه مناطق تحت پوشش هر سه اپراتور هست...

اما توی شهرستان کازرون امتحان کردم:
خط همراه اول: حتی واسه وب گردی هم خوب نیست
ایرانسل: اگه بسته بخرید میتونید واتس اپ و تلگرام و... رو چک کنید و اگه در منطقه ای خاص باشید شاید بتونید یکم وبگردی کنید (البته این اواخر یکم داره بهتر میشه)
رایتل: فقط در مرکز شهر ما سرعتش در حد ۳۰-۴۰ کیلوبایت هست که نسبت به قیمتش ارزش نداره
سپاس از نظر شما

نظر شخصی من ایرانسله !
امکانش هست کمی دلیل بفرمایید که ایرانسل بهتره؟ سرعت؟ منطقه تهت پوشش؟ هزینه؟

تشکر از تمامی عزیزانی که شرکت کردند ..

mri_6889
June 13th, 2016, 19:47
من فکر میکنم شرکتها کاری کرده اند که در سایت speedtest سرعت بالا نشان بده. سرعت واقعی 31 مگابیت نیست.

H0sseiN
June 13th, 2016, 19:48
با بسته های نامحدود و ساعتی ایرانسل در 3ساعت 36گیگابایت دانلود شد.

miladtnt
June 14th, 2016, 10:34
رایتل پوشش بده فورجی رایتل بگیرین نده ایرانسل