PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در سرور نت افراز و کمک از دوستان برای انتخاب سرور

pixco
June 12th, 2016, 16:18
سلام بنده از طرفدارهای خوب نت افراز هستم حدود بالای 10 دامین اونجا دارم ولی این اواخر پنل الماس این شرکت واقعا افتضاح شده و با مشکل روبرو هستم و بصورت رندوم و اتفاقی گیر پاچ میکنه!!بازدید من هم در کل بین 1500 الی 5000 نفر است ولی خوب در حال پیشرفت هستیم میخوام بدونم مشابه این سرویس کجا میتونم هاست خوب تهیه کنم؟مد نظر خودم هاست دی ال است چون تعاریف خوبی شنیدم کدوم پنل را باید بگیرم؟

یه مطلب جالب اینکه در یکی از دامین هام که پنل طلایی هست و خیلی اروزنتر از الماس واقعا مشکلی نیست ولی بابت این الماس مشکل هست!!!این مشکل هم این اواخر بوجود اومده و کیفیت واقعا خراب شده متاسفانه!! در نظر داشته باشید که بابت برنامه مدیدیرتی سایت هم تغییری ایجاد نشده و فقط هر روز دو تا پست بهش اضافه میشه .پستها هم کلا 400 تاهم نمیشه!!

iHSG
June 12th, 2016, 16:37
سلام
میشه دقیق مشکل رو بیان کنید؟ خواستم اگر واقعاً مشکلی از طرف سرور نت افراز در بعضی زمینه ها وجود داره ما هم بدونیم.
آخه شما فقط گفتید گیرپاچ میکنه!!! یعنی Down میشه؟
حتی قبلاً سایت معروف gizmiz.com هم روی نت افراز بوده الانش رو نمی دونم.

هاستینگ های دیگه اگه پشتیبانی سریع مثل نت افراز می خواین فقط parspack.com این سرعت پشتبیانی رو ارائه میده.
اما اگر سرعت پشتیبانی براتون مهم نیست و الخصوص سی پنل خواستید می تونید از پلن های پربازدید هاستینگ های دیگه که در همین انجمن هم هستن استفاده کنید اما خب فکر کنم قیمتش بالاتر در بیاد.
نکته دیگه اینکه اگه واقعاً پول ماهانه هاست های hostdl.com رو دارید خب برید از همون جا بگیرید که کیفیتش هم زبان زد هست اما خدایی قیمت هاش خیلی نجومیه ارزون ترین هاستش 40 هزار تومان ماهیانه قیمت داره.

pixco
June 12th, 2016, 16:58
سلام
میشه دقیق مشکل رو بیان کنید؟ خواستم اگر واقعاً مشکلی از طرف سرور نت افراز در بعضی زمینه ها وجود داره ما هم بدونیم.
آخه شما فقط گفتید گیرپاچ میکنه!!! یعنی Down میشه؟
حتی قبلاً سایت معروف gizmiz.com هم روی نت افراز بوده الانش رو نمی دونم.

هاستینگ های دیگه اگه پشتیبانی سریع مثل نت افراز می خواین فقط parspack.com این سرعت پشتبیانی رو ارائه میده.
اما اگر سرعت پشتیبانی براتون مهم نیست و الخصوص سی پنل خواستید می تونید از پلن های پربازدید هاستینگ های دیگه که در همین انجمن هم هستن استفاده کنید اما خب فکر کنم قیمتش بالاتر در بیاد.
نکته دیگه اینکه اگه واقعاً پول ماهانه هاست های hostdl.com رو دارید خب برید از همون جا بگیرید که کیفیتش هم زبان زد هست اما خدایی قیمت هاش خیلی نجومیه ارزون ترین هاستش 40 هزار تومان ماهیانه قیمت داره.
با سلام منظورم از گیر پاچ اینه که سرعت افتضاح میشه ساتی که در 7 ثانیه باز میشد میره توی 20 ثانیه به بالا !! همین نیم ساعت پیشم دوباره مشکل دار شد سایت زور میزد ولی بالا نمیومد!!یا اینکه با سرعت بالای 30 ثاینه.هیچ دستکاری تو سایت هم نداشتم !!

iHSG
June 12th, 2016, 17:02
با سلام منظورم از گیر پاچ اینه که سرعت افتضاح میشه ساتی که در 7 ثانیه باز میشد میره توی 20 ثانیه به بالا !! همین نیم ساعت پیشم دوباره مشکل دار شد سایت زور میزد ولی بالا نمیومد!!یا اینکه با سرعت بالای 30 ثاینه.هیچ دستکاری تو سایت هم نداشتم !!

امکانش هست آدرس سایت رو بدید؟ اگر امکانش نیست تصویری از اون بخش های قرمز شده سایت http://gtmetrix.com بعد از اسکن سایت خودتون رو نشون بدید.

pixco
June 12th, 2016, 17:08
بله این نمونه چند روز قبل که به مشکل برخوردم
عکس درجی تی
http://8pic.ir/images/pr9sfdjy2vduqua8t79s.jpg

همین نیم ساعت پیشم حیف که عکس نگرفتم ولی توی 30 ثانیه بود الان رفته توی 7ثانیه معلوم نیست سرور چشه.امیدوارم مشکل حل بشه چون واقعا نت افراز رو دوست دارم دوست ندارم ترکش کنم.خدایی هم هر بار که نامه زدم همون لحظه بدشانسی ما درست شده یا اینکه سایدم درست کردن مشکل رو بعد با تستهایی از نقاط مختلف به بنده اعلام میکنن که مشکلی نیست!!!

iHSG
June 12th, 2016, 17:16
بله این نمونه چند روز قبل که به مشکل برخوردم
عکس درجی تی
http://8pic.ir/images/pr9sfdjy2vduqua8t79s.jpg

همین نیم ساعت پیشم حیف که عکس نگرفتم ولی توی 30 ثانیه بود الان رفته توی 7ثانیه معلوم نیست سرور چشه.امیدوارم مشکل حل بشه چون واقعا نت افراز رو دوست دارم دوست ندارم ترکش کنم.خدایی هم هر بار که نامه زدم همون لحظه بدشانسی ما درست شده یا اینکه سایدم درست کردن مشکل رو بعد با تستهایی از نقاط مختلف به بنده اعلام میکنن که مشکلی نیست!!!

بله حق با شماست این عکسی که گذاشتید نشون میده درحالی که رتبه سرعت سایت شما از نظر PageSpeed و YSlow هر دو A هستن و حجم سایت یک و نیم مگابایت بیشتر نیست زمان 47 ثانیه طول کشیده که GTmetrix.com گفته که "Your page generation is slow" وقتی این متن میاد یعنی دیگه هیچ ربطی به پیشنهاداتی که GTmetrix.com برای محتوای سایت شما داده نداره و یعنی سرور پاسخ GTmetrix.com رو خیلی کند میده.

البته الان سایت شما رو با GTmetrix.com چک کردم این متن دیگه نبود و لودش 5 ثانیه ای بود اما اینکه شما میگید هر چند وقت یه بار اینطوری میشه خودش یه بحثه و اینکه نمی تونید به نت افراز ثابت کنید یه بحث دیگه.

به نظر من به جای عکس از GTmetrix.com (چون عکس رو میشه براحتی با ویژگی Inspect Element مرورگر جعل کرد) لینک گزارش GTmetrix.com رو به نت افراز ارسال کنید ببینید اون موقع چی میگن؟

pixco
June 12th, 2016, 17:17
لطفا نظراتون را بفرمایید .این نامه ای که الان دادن به بنده:البته باید عرض کنم اصلا اون زمان بازدید زیادی نداشتم (کلا 7نفر آنلاین بودند!!) و مطمین هستم مشکل از سمت خود سرور است . حتی برای بازدید زیاد سایت و رتبه در الکسا در سایت میترا ووردی به ساینتم میده اونم شدید در ساعت 12 شب اون زمان که شلوغ است مشکلی نداشتم ولی الان که بازدید کننده مکن کلا 7 نفر بود مشکل داشتم!!
اینم جواب نت افراز :

با سلام خدمت شما

تا جایی که بررسی شد اسکریپت شما به شدت مشکل باقی ماندن در حافظه را دارد، خصوصا این مشکل بیشتر در لینک زیر وجود دارد

bazrco.ir/*******/index.php?controller=AdminModules

یعنی درواقع این لینک بیشتر از لینکهای دیگر در حافظه باقی مانده است، یکی از دلایل باقی ماندن اسکریپت در حافظه می تواند اتصال به یک آدرس خارجی کند باشد که طی بررسی که انجام شد در اسکریپت شما و ظاهرا در همین لینک که خدمت شما ارسال گردید مطابق با لاگهای زیر :

""""یک سری لاگ قرار دادن چو.ن زیاد بودن من حذف کردم و قرار ندادم"""

همانطور که مشاهده می کنید اسکریپت مدنظر در یک ثانیه 36 بار قصد اتصال به آدرس
api.addons.prestashop.com
را دارد که طبیعتا این مساله در زمانهایی که بازدید وب سایت کمی افزایش پیدا کند باعث کندی وب سایت و عدم پاسخ دهی به برخی درخواست ها می گردد

لطفا این مساله را بررسی کرده و اقدام به اتصال به آدرس مدنظر را غیرفعال کنید

iHSG
June 12th, 2016, 17:28
لطفا نظراتون را بفرمایید .این نامه ای که الان دادن به بنده:البته باید عرض کنم اصلا اون زمان بازدید زیادی نداشتم (کلا 7نفر آنلاین بودند!!) و مطمین هستم مشکل از سمت خود سرور است . حتی برای بازدید زیاد سایت و رتبه در الکسا در سایت میترا ووردی به ساینتم میده اونم شدید در ساعت 12 شب اون زمان که شلوغ است مشکلی نداشتم ولی الان که بازدید کننده مکن کلا 7 نفر بود مشکل داشتم!!
اینم جواب نت افراز :

با سلام خدمت شما

تا جایی که بررسی شد اسکریپت شما به شدت مشکل باقی ماندن در حافظه را دارد، خصوصا این مشکل بیشتر در لینک زیر وجود دارد

bazrco.ir/*******/index.php?controller=AdminModules

یعنی درواقع این لینک بیشتر از لینکهای دیگر در حافظه باقی مانده است، یکی از دلایل باقی ماندن اسکریپت در حافظه می تواند اتصال به یک آدرس خارجی کند باشد که طی بررسی که انجام شد در اسکریپت شما و ظاهرا در همین لینک که خدمت شما ارسال گردید مطابق با لاگهای زیر :

""""یک سری لاگ قرار دادن چو.ن زیاد بودن من حذف کردم و قرار ندادم"""

همانطور که مشاهده می کنید اسکریپت مدنظر در یک ثانیه 36 بار قصد اتصال به آدرس
api.addons.prestashop.com
را دارد که طبیعتا این مساله در زمانهایی که بازدید وب سایت کمی افزایش پیدا کند باعث کندی وب سایت و عدم پاسخ دهی به برخی درخواست ها می گردد

لطفا این مساله را بررسی کرده و اقدام به اتصال به آدرس مدنظر را غیرفعال کنید

من تا حالا با پرستا شاپ کار نکردم اما یکم درباره استفاده Ram این اسکریپت سرچ کردم اکثراً گفته بودن باگ مهمی در این باره در چند نسخه اخیر این فروشگاه ساز گزارش شده که استفاده Ram رو بیش از حد میکنه که طبق گفته سازنده اش با به روز رسانی به جدیدترین نسخه پرستا شاپ باید مشکل حل بشه.

نکته دیگه اینکه خود پرستا شاپ کار های این لینک https://www.prestashop.com/blog/en/10-best-tips-to-speed-up-your-prestashop-store-3/ رو گفته برای افزایش سرعت و بهینه سازی فروشگاه ساز انجام بدید بهتره.

ظاهراً حق با نت افرازه و اسکریپت شما مدیریت حافظه خوبی نداره که البته شاید با به روز رسانی و اون نکات لینکی که دادم یکم بهتر میشه اما تا اون جا که نت افراز میگه که مشکل از کنترلر AdminModules هست پس احتمالاً ممکنه بعضی از ماژول هایی که نصب کردید هم این مشکل رو پیش آورده باشن.

اولاً ماژول های غیر ضروری که حتماً حذف کنید بعدش بین ماژول های ضروری هر کدوم رو مثلاً حداقل 24 ساعت غیرفعال کنید ببینید باز این اتفاق کاهش سرعت میفته یا نه اگر نیفتاد مسلماً مشکل از اون ماژول هستش که غیر استاندارد کدنویسی شده است.

pixco
June 12th, 2016, 17:33
من تا حالا با پرستا شاپ کار نکردم اما یکم درباره استفاده Ram این اسکریپت سرچ کردم اکثراً گفته بودن باگ مهمی در این باره در چند نسخه اخیر این فروشگاه ساز گزارش شده که استفاده Ram رو بیش از حد میکنه که طبق گفته سازنده اش با به روز رسانی به جدیدترین نسخه پرستا شاپ باید مشکل حل بشه.

نکته دیگه اینکه خود پرستا شاپ کار های این لینک https://www.prestashop.com/blog/en/10-best-tips-to-speed-up-your-prestashop-store-3/ رو گفته برای افزایش سرعت و بهینه سازی فروشگاه ساز انجام بدید بهتره.

ظاهراً حق با نت افرازه و اسکریپت شما مدیریت حافظه خوبی نداره که البته شاید با به روز رسانی و اون نکات لینکی که دادم یکم بهتر میشه اما تا اون جا که نت افراز میگه که مشکل از کنترلر AdminModules هست پس احتمالاً ممکنه بعضی از ماژول هایی که نصب کردید هم این مشکل رو پیش آورده باشن.

اولاً ماژول های غیر ضروری که حتماً حذف کنید بعدش بین ماژول های ضروری هر کدوم رو مثلاً حداقل 24 ساعت غیرفعال کنید ببینید باز این اتفاق کاهش سرعت میفته یا نه اگر نیفتاد مسلماً مشکل از اون ماژول هستش که غیر استاندارد کدنویسی شده است.

ممنون از وقتی که قرار میدهید.تمام ماژ<لها زا معتبریترین فروشگاههای پرستاشاپ خریداری شده و مشکل ندارند و اینکه ماژ<لها در زمان نصب ابتدایی از همان اول بودن و اگر مشکلی باشه خوب قاعدتا از ابتدا نشون میداد .بعد اینکه این مشکل در حدود دو هفته است که تقریبا شروع شده و هیچ تغییر تو سایت ایجاد نشده همانطور که قبل نیز عرض کردم در رزمان مشکل که نیم ساعت بود کل بازدید کننده انلاین من اون زمان 7 نفر بوده فقط!!! در صورتی که در زمانهای بسیار پربازدید سایت بارها چک کردم مشکلی نبوده .قطعا با توجه به تفاسیر و دلایل منطقی که عرض کردم مشکل از جانب برنامه پرستا نیست

iHSG
June 12th, 2016, 17:48
ممنون از وقتی که قرار میدهید.تمام ماژ<لها زا معتبریترین فروشگاههای پرستاشاپ خریداری شده و مشکل ندارند و اینکه ماژ<لها در زمان نصب ابتدایی از همان اول بودن و اگر مشکلی باشه خوب قاعدتا از ابتدا نشون میداد .بعد اینکه این مشکل در حدود دو هفته است که تقریبا شروع شده و هیچ تغییر تو سایت ایجاد نشده همانطور که قبل نیز عرض کردم در رزمان مشکل که نیم ساعت بود کل بازدید کننده انلاین من اون زمان 7 نفر بوده فقط!!! در صورتی که در زمانهای بسیار پربازدید سایت بارها چک کردم مشکلی نبوده .قطعا با توجه به تفاسیر و دلایل منطقی که عرض کردم مشکل از جانب برنامه پرستا نیست

با توجه به اینکه میگید همین سایت با همین مشخصات از اول هیچ مشکلی نداشته و الان 2 هفته است این مشکل آمده دو تا نظریه پیش میاد: 1.اینکه خودتون تغییر غلطی دادید حالا صرفاً هم نمی خواد غلط باشه ممکنه شما یه کاری که به نظر خودتون خیلی هم خوب و کاربردی هست انجام دادید اما اون کار علاوه بر کاربردی هم که داشت باعث این مشکل هم شده که البته بنده علم غیب ندارم و شما خودتون باید به تغییرات این 2 هفته سایتتون فکر کنید. 2.اینکه احتمال اینکه به کسی دسترسی داده باشید یا اسکریپتی چیزی در کنار پرستاشاب نصب کرده باشید هم هست ممکنه مثلاً یه اسکریپت مخرب هر چند وقت یه بار درحال کار با همون فایلی که نت افراز گفته باشه و یا حتی ممکنه CronJob هاست (البته اگه وجود داشته باشه) باعث این مشکل شده باشه.

در کل همش نظریه هستش به نظر من اگر می خواین منتقل هم کنید از یه جایی پیدا کنید که یه ماه رایگان یا با 50 درصد تخفیف بهتون بده و بعد شما 1 ماه آزمایشی سایت رو به اون جا منتقل کنید اگر مشکل حل شد که هیچی تمدید کنید اگر حل نشد باید به فکر ریشه یابی مشکل باشید.

gharibion
June 12th, 2016, 18:13

بابت این مشکل با پشتیبانی نت افراز در ارتباط بودید ؟

pixco
June 12th, 2016, 19:40
بابت این مشکل با پشتیبانی نت افراز در ارتباط بودید ؟
بله برادر نامش رو ضمیمه کردم تو سایت

m2n
June 12th, 2016, 23:11
سلام

می تونیم براتون مشکل رفع کنیم در صورت نیاز در تماس باشید.

pixco
June 13th, 2016, 17:52
من خدمتتون عرض کردم سرور مشکل داره بالاخره خود نت افراز این مسله رو اعتراف کرد البته باز عرض میکنم این تایپیک صرفا برای رفع مشکل بوده نه تخریب سایت بنده حدود 15 تا دامین روی این سرور دارم و در کل باید عرض کنم نت افراز واقعا بهترین است و خیلی هم راضی بودم باور بفرمیاید واقعا وقت میزارن بابت تست و رفع مشکل شما ولی خوب این مشکل واقعا داشت من رو اذیت میکرد این اخر آخریا یعنی صبح دیگه سایتم بطور کل بالا نیومد یا اینکه بسیار بسیار کند بودش.در کل از همه دوستانم ممنونم و امدیوارم نت افراز زودتر مشکل را حل کتد .

اینم متن نامه خود نت افراز :

با سلام خدمت شما

ضمن عرض پوزش بابت مشکل پیش آمده،

به اطلاع می رساند که در پی بروز مشکلی در سیستم خنک کننده سرور میزبان وب
سایت شما، این امر باعث شده که کارایی کلی سرور متخل شده و بنابراین ممکمن
است شما شاهد کندی و بعضا در یافت خطا در لود وب سایت خود باشید.

لازم به ذکر است بخش فنی شرکت نت افراز در حال پیگیری این موضوع از طریق
دیتاسنتر می باشد تا مشکل هر چه سریعتر برطرف گردد.

از شما خواهشمندیم کمی صبور باشید تا مشکل مورد پیگیری قرار گیرد.

مجددا بابت مشکل پیش آمده پوزش می طلبیم و همچنین از صبر و شکیبایی شما
سپاسگزاریم.

majazikala
June 13th, 2016, 18:16
من هم اخیراً از نت افزار سرویس گرفتم
واقعاً راضی هستم و پشتیبانیشون خوب هست
امیدوارم مشکل شما هم زودتر حل بشه

pixco
June 14th, 2016, 13:57
با تشکر از همه دوستان
مشکل در حال حاضر رفع شده .این مشکل دقیقا حدود یک هفته الی 10 روز بود گریبان گیر سایت بود بارها نامه زدم ولی هر بار شرکت اعلام میکرد که مشکل از ماژولهاست و نامه رو نیز ضمیمه کرده بودم همینج.تا اینکه دیروز بکل سایت بالا نیومد و اعلام کرد خنک کنندهها مشکل داشت که نامه رو ضمیمه کردم و گفتن درست میکنن از دیشب که مشکل رو رفغع کردن سایت عین فشفشه تا همنی الان داره باز میکنه همین الان که دارم این مزالب رو میزنم حدود 32 نفر آنلاین تو سایت هست و سزرعت باز کردن نیز بسیار عالی اینم اسکرین شات از عملکرد همین الان:
http://8pic.ir/images/3mkg2j81sdqde4hr080y.jpg
http://8pic.ir/images/jenbyyq06rnmrm9caws4.jpg

از دیشب به اینور کلا به همین روال بوده و هیچ مشکلی نبود با این حال باز به شرکت نامه زدم و تشکر کردم ازشون و بهشون باز اعلام کردم که مشکل چند روز قبل بخاطر سرور بوده نه سایت (کلی این چند روز سرکار بودم و کلی از وقتم گکرفته شد بخاطر مشکل که بتونتم ماژول رو پیدا کنم اگر واقعا ماژولی داشت مشکل ساز میشد ولی هیچ نتیجه ای نرسیدم)آخرشم با توجه به تمام تفاسیر و دلایل منطقی که ارسا لکردم کاملا مشخص بود مشکل بود ولی شرکت باز زیر بار نرفت و میگه ما هر روز مانیتورینگ رو بررسی میکنیم و اگر مشکلی باشه نشون میده ولی باز زیر بار نرفت که این چند روز مشکل از سرور بوده!!!بهرحال باز عرض میکنم هدف تخریب شرکت نبوده و راه حلی برای مشکل بوده مگه نه توی نت افراز و کارمندان خوب آن برای پشتیبانی وقعا هیچ بحث و حرفی نیست خدا شاهده یک بار یادمه چندین سال قبل که حتی بلد نبودم وردپرس نصب کنم بارها سایت رو خراب کردم و چندین بار وردپرس رو از نو برای نصب کردم و کلی کار دیگه بدون هیچ منتی حتی وظیفشونم نبوده.خلاصه کلام من تا الان راضیم و خدارو شکر که مشکل مام حل شد

pixco
June 17th, 2016, 01:28
دوستان بعد از این مشکل یک روزه بطور کل رتبه الکاسم حدود 2200 ت اافت کرد و رفتم توی ردیف 11000 که امروزالبته دوباره داره میره بالا ولی از اون روز به بعد توی گوگیل وب مشترم اروری میاد اول اون قسمت سرور قرمز بود الان امروز زرد شده.آیا مشکل به مرور رفع خواهد شد؟ http://8pic.ir/images/vezgt6f59m8hnltaa92t.jpg

emperatoor73
June 17th, 2016, 01:33
به نظرم یه شکلی داخل سایت خودتون هست
وگرنه فکر نمیکنم پلن الماس نت افراز مشکلی داشته باشه
من الا سایتی سراغ دارم با 45 هزار بازدید در روز روی پلن الماس 2 هست

pixco
June 17th, 2016, 02:21
به نظرم یه شکلی داخل سایت خودتون هست
وگرنه فکر نمیکنم پلن الماس نت افراز مشکلی داشته باشه
من الا سایتی سراغ دارم با 45 هزار بازدید در روز روی پلن الماس 2 هست
با سلام خواهشمندم یک بار کامل توضیحات خوانده شود.مشکل رفع شده و در حال حاضر سرعت نیز عالی هست و مشکل از سرور بوده