PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چه عواملی باعث خرابی هارد سرور میشود؟

nevergotme
June 9th, 2016, 01:12
دوستان میشه عواملی که باعث خرابی و سوختن هارد توسط خوده کاربر میشه رو بگید که انجام ندیم با تشکر.

viasky
June 9th, 2016, 01:16
اصلی ترین‌مشکل‌خود هارد هست
موارد زیادی وجود‌داره متاسفانه با موبایل هستیم
یک‌موردی که خیلی‌به عمر و‌ کیفیت هارد شما اضافه میکنه Defrag هست
عوامل بسیاری وجود داره
اما ‌مجدد عرض میکنم
خود هارد‌ در‌اولیته
پیروز باشید

nevergotme
June 9th, 2016, 01:22
احه یه جا یه کامنت دیدم نوشته بود ما یه سرور تحویل مشتری دادیم ، 2 تا هارد نو رو زد سوزوند ! اخه چیکار کرده که هارد خراب شده.. اینجوری باشه که مثلا من میام از یه جا یه وی پی اس ارزون میگیرم میزنم هارد سرور میسوزنم ! چه جوریاس

viasky
June 9th, 2016, 01:23
چی باعث‌میشه؟
سرور به‌کسی‌که هارد خیلی و‌در گیر ‌میکنه ندید
افزایش بازدید
درخواست دانلود بالا
جا به جایی زیاد فایل ها و...
هرچی ‌که هارد و‌در گیر ‌میکنه.
البته در مواردی دیده شده سرور بدون استفاده هم هاردش سوخته
که‌می‌تونیم‌یادی از هتزنر‌ و دیتاشک‌کنیم

company_hosting
June 9th, 2016, 01:23
دوستان میشه عواملی که باعث خرابی و سوختن هارد توسط خوده کاربر میشه رو بگید که انجام ندیم با تشکر.

سلام

در بحث مجازی سازی میخواهید یا استفاده شخصی ؟

hegza
June 9th, 2016, 01:24
هر هارد داری عمر مفیدی هست که بعد از 180-320 برابر حجم پایه اون که فایل روش بارگذاری و پاک بشه . عمرش تموم و امکان سوختنش نیز بالا میره. این عمده دلیلی غیره طبیعی(نوسانات/کیفیت/دور هارد و..) هست که باید در نظر داشت و هارد را قبل از پایان عمرش تعویض کرد

viasky
June 9th, 2016, 01:26
احه یه جا یه کامنت دیدم نوشته بود ما یه سرور تحویل مشتری دادیم ، 2 تا هارد نو رو زد سوزوند ! اخه چیکار کرده که هارد خراب شده.. اینجوری باشه که مثلا من میام از یه جا یه وی پی اس ارزون میگیرم میزنم هارد سرور میسوزنم ! چه جوریاس

بله میشه‌یک loop نوشت
هارد هم اینترپرایز نباشه
اینقدر فیلم ‌سرهارد پیاده ‌میشه
هارد هم‌مثل‌هر قطعه و مجموع سخت افزاری دیگه ای داغ میشه ، خراب میشه.... ‌
معمولا هد از‌کار می افته از قسمت بازو
تعمیر‌کردن هارد هم ساده نیست.... پس هارد سوخته نام برده میشه

nevergotme
June 9th, 2016, 01:26
سلام

در بحث مجازی سازی میخواهید یا استفاده شخصی ؟

سوالم اینه ، من یه سرور اختصاصی میگیرم ، چی کار کنم هارد دچار مشکل میشه ؟ حالا بعد تحویل کامل.

viasky
June 9th, 2016, 01:29
سوالم اینه ، من یه سرور اختصاصی میگیرم ، چی کار کنم هارد دچار مشکل میشه ؟ حالا بعد تحویل کامل.

۱. ایجاد بالانس بین هاردها
۲.اعمال محدودیت
۳. مانیتورینگ‌مرتب و‌زمان بندی شده
قبل از‌همه انتخاب‌یک هارد خوب

hegza
June 9th, 2016, 01:29
چی باعث‌میشه؟
سرور به‌کسی‌که هارد خیلی و‌در گیر ‌میکنه ندید
افزایش بازدید
درخواست دانلود بالا
جا به جایی زیاد فایل ها و...
هرچی ‌که هارد و‌در گیر ‌میکنه.
البته در مواردی دیده شده سرور بدون استفاده هم هاردش سوخته
که‌می‌تونیم‌یادی از هتزنر‌ و دیتاشک‌کنیم

البته اینطوری ها هم نیست طبیعتا استفاده شده و البته شکی نست سری قدیم هارد هتزنر اینترپرایز نبودن و خوب طبیعتا بخاطر مورد استفاده قرار گرفتن برای سرورهای دانلود و حجیم طبیعی هست که باید بسوزند. البته نه هارد نو نو(جز اینکه هارد ریجکتی کسی استفاده کنه) دیتا شک هم از این قضیه مستثنی نبوده

viasky
June 9th, 2016, 01:33
البته اینطوری ها هم نیست طبیعتا استفاده شده و البته شکی نست سری قدیم هارد هتزنر اینترپرایز نبودن و خوب طبیعتا بخاطر مورد استفاده قرار گرفتن برای سرورهای دانلود و حجیم طبیعی هست که باید بسوزند. البته نه هارد نو نو(جز اینکه هارد ریجکتی کسی استفاده کنه) دیتا شک هم از این قضیه مستثنی نبوده

این اتفاق برای‌بنده ۱ ماه پیش افتاد
۱‌ماه بعد از تهیه سروری‌که اصلا کار خاصی هم‌باهاش انجام ندادم
از‌سری‌جدید سرورها‌هم‌بود
همچنان‌اعتقاد دارم هارد های ارائه شده از‌طرف OVH و Redatation یه چیز دیگست...

company_hosting
June 9th, 2016, 01:44

سلام

هارد ها از سمت دیتاسنتر ها ارائه نمیشه که بگیم کدام دی سی بهتر ...

درسته نوع هزینه کردن دیتاسنتر ها باعث بوجود امدن خرابی یا طول عمر بیشتر میشود
اما سازنده و نوع خرید دیتاسنتر مهم تر هست تا اسم دیتاسنتر
---

در مورد استارتر ..
یکی از کاربران هفته پیش 7 هارد روی سرور رداستشین سوزوند
مرحله 4تا
و دوباره 2 روز بعد 3تای دیگه

این دلیل نیست بگیم مقصر دیتاسنتر هست ... یا کیفیت پایین بوده ..
در هتزنر بعد از 6 سال فعالیت ممکنه باور نکنید اما چیزی که خبر دارم و میدونم و جناب حسینی گفتن
کلا 7 هارد سوخته ... (غیر قابل ریکاروری) ... در کاربران سرور وی دی اس
این دلیل هم بیشتر

1هارد ها اکثرا ساتا بوده (در قدیم)
2 ساخت وی پی اس بصورت تعداد بالا ... در قدیم در د این دیتاسنتر روی هر سرورو تا 250 ای پی میداده ... حدود 5-6 سال پیش کی دلیل اصلی معروف شدن هتزنر سر سوختن هارد این بوده ...
3 استفاده از هارد ها برای چند کار ... متفاوت کهدر کاربران زیاد دیده شده

استفاده از یک سرور برای
کانورت فیلم + هاست دانلود + ارائه وی پی اس برای کم کردن هزینه سرور و در امدن کمی از مخارج سرور ...

و این موارد باید بصورت کامل مانیتور شود و برسی و زیر نظر بگیرید
و روی 1 هارد 10 20 وی پی اس ارائه نکنید ...

hegza
June 9th, 2016, 01:45

سرورهای سری جدید هتزنر که به شما داده میشه که لزوما نو نیستن ممکنه یکی برای سرور بک آپ روزانه استفاده کرده ازش یا اینکدینگ

viasky
June 9th, 2016, 02:28
سرورهای سری جدید هتزنر که به شما داده میشه که لزوما نو نیستن ممکنه یکی برای سرور بک آپ روزانه استفاده کرده ازش یا اینکدینگ
شما به نوعی فرمودید جدیدا اینطور نیست
خواستم عرض کنم که تغییری نکرده
که البته خودتون هم تایید فرمودید

- - - Updated - - -

سلام

هارد ها از سمت دیتاسنتر ها ارائه نمیشه که بگیم کدام دی سی بهتر ...

درسته نوع هزینه کردن دیتاسنتر ها باعث بوجود امدن خرابی یا طول عمر بیشتر میشود
اما سازنده و نوع خرید دیتاسنتر مهم تر هست تا اسم دیتاسنتر
---.
درست می فرمایید
ولی معمولا دیتاستر ها از یک نوع هارد مشخصی برای یک رد از سرور استفاده می کنند
حتی اگر برند هارد متفاوت باشه - تفاوت چندانی در کیفیت هارد وجود نداره
نوع انتخاب دیتاسنتر هست که بنده روش تمرکز دارم
برای مثال روی یک رده سرور از هتزنر ممکن نیست هاردی با کیفیت هاردهای تهیه شده Redstation ( یا SAS ) ارائه بشه
در صورتی که روی هم رده برای کاربری دیگری دیگر یک هارد SATA III معمولی قرار داده باشه
اصلا چنین چیزی ممکن نیست به همین خاطر میشه دیتاسنتر و در کیفیت هارد دخیل دونست
چه دیتاسنتر هست که یک محصول نهایی و به مارائه میکنه
البته بنده بیشتر هتزنر و عرض میکنم و گرنه خیلی از دیتاسنترها انتخاب با شماست ( البته اختلاف قیمت فراوانی هم وجود داره)
پیروز باشید

nevergotme
June 9th, 2016, 03:14
راستی هارد که می سوزه بعدش دیتاسنتر بیخیال پولش میشه ؟ پولشو از کی میگیره

company_hosting
June 9th, 2016, 03:52
راستی هارد که می سوزه بعدش دیتاسنتر بیخیال پولش میشه ؟ پولشو از کی میگیره

اون هارد دیگه فدا سری میشه ... میره جای که عرب نی انداخت :d و میره سمت بازیافت
و کسی هزینه اش نمیده

دیتاسنتر ها چون تعداد زیاد هارد خرید میکنن و از شرکت مستقیم میخرند ... دارای گارانتی هست .. و تعویض میشه ... برای همینه که این مورد در دیتاسنترهای خارجی رایگان هست و تعویض میشه هارد ...

سرزمین
June 9th, 2016, 04:46
فکر کنم استارتر نگران این هستن که یک سرور بگیرن و هاردش بسوزه شما نگران نباشید برای نگهداری اطلاعات سایت از هارد های SSD استفاده کنید و در صورت امکان رید کنید برای نگهداری اطلاعات فایل های حجیم و دانلودی نیز از هارد Enterprise باز هم با رید استفاده کنید و در صورت امکان اگر خیلی واستون مهمه بکاپ بگیرید (از اولی که باید بگیرید)

zartosht
June 9th, 2016, 09:47
بحث اول درباره هتزنر استفاده از کیس های معمولی هست که کولینگ مناسب برای هارد ها نداره و کلا هتزنر از دید من یک دیتاسنتر اشغال هست ،

اما مورد بعدی فشار بیش از اندازه بر روی هارد دیسک ها ، استفاده از هارد های رده پایین ( هارد دیسک های مخصوص پی سی معمولی ) عدم استفاده از Raid و دمای بالای کارکرد هارد دیسک ، لعضش و .. باعث خرابی زود هارد ها میشود

یک نکته خود کمپانی سازنده بر روی هارد های خود یک MTBF که در مشخصات هارد دیسک ذکر شده اند ، معنیش حدودی این مشه :

این عبارت که برگرفته از حروف اول Mean Time Between Failures است و از نظر زمانی از MTTF بیشتر است و گاهی اوقات به جای MTTF در مشخصات قطعات ذکر می‌شود. MTBF میانگین زمان‌های بین دو خرابی قطعه در بین تعمیرات آن است. به عنوان مثال اگر یک قطعه در طول 450 هزار ساعت، 3 بار خراب شود در آن صورت MTBF آن 150‌ هزار ساعت خواهد بود. اما توجه داشته باشید که در اینجا نیز همانند MTTF، خرابی به آن مفهوم است که دستگاه قادر به ادامه فعالیت عادی خود نباشد. اما در اینجا با تعمیر، دستگاه را به ادامه فعالیت وادار می‌کنیم. مثلا در صورت سوختن یک IC از درایونوری می‌‌توان با تعویض آن با نمونه سالم آن IC، دستگاه را تعمیر کرد. این معیارها برای ارزیابی قابلیت اطمینان و قابلیت نگهداری یک قطعه، دستگاه یا سیستم مطرح می‌شوند. این که می‌گوییم MTBF یک دستگاه مثلا 150 هزار ساعت است به این معنا نیست که 150 هزار ساعت یک نمونه از دستگاه تست شده است. بلکه با توجه به سوابق پیشین یک قطعه مشابه و نیز آزمایش‌های مختلف روی چند نمونه از قطعه، تحت شرایط خاص مثلاً در دمای بالا، فشار بالا و... می‌توان به تخمین نهایی دست یافت.

نکته مهمی هست ، یک جورای طول عمر مفیت هارد دیسک هارو ذکر کرده ،