PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فضای بکاپ برای شما چقدر اهمیت دلرد؟

mahdi20
June 8th, 2016, 01:11
سلام
نماز روزه هاتون قبول باشه

میخواستم بدونم فضای بکاپ در زندگی شخصی و در کسب و کار شما چقدر اهمیت داشته است ؟

صرفا با خرید یک سرور مجازی یا اختصاصی و نصب و کانفیگ هایftp نیاز خودتون و مشتریع هایتان را بر طرف می کنید ؟
ایا به سرویس دهنده های خارجی در ضمینه فضای بکاپ تجاری و شخصی اعتماد دارید یا ایرانی؟
لطفا نطرات سازنده خود را بیان کنید

viasky
June 8th, 2016, 01:31
باسلام
فضای یک آپ ابری
غیر ایرانی و مطرح
گوگل یا مایکروسافت و...
موفق باشید

iHSG
June 8th, 2016, 01:34
سلام
والا من به فضا های ابری معروف مثل Google Drive یا Dropbox بیشتر اعتماد دارم تا هاست بکاپ سرویس دهنده های داخلی.
به همین دلیل سعی میکنم اطلاعات مهمم رو در این فضا های ابری خارجی ذخیره کنم و اطلاعاتی که زیاد مهم نیستن رو در سرویس های داخلی.

yourhosting
June 8th, 2016, 01:36
میخواستم بدونم فضای بکاپ در زندگی شخصی و در کسب و کار شما چقدر اهمیت داشته است ؟

طبق تجربه ایرانیا تا زمانی که مشکلی پیش نیاد(هارد نسوزه ؛ فروشنده جمع نکنه! یا ...) به فکر بک اپ نمیفتند!

salar123-user8
June 8th, 2016, 01:52
خارجی برای بک اپ گیری اعتماد بیشتری هست . از طرف خارجی ارزونتر درمیاد. در کل سخت افزاری هم امنیت بیشتری داره.

be099
June 8th, 2016, 02:36
به هیچ عنوان به هیچگونه بکاپی اعتماد ندارم و آخر هر ماه اطلاعات جدید سایت هامو دانلود و روی dvd رایت و چند جای دیگه ذخیره و در یک جای مطمئن نگه داری میکنم و با خیال راحت به زندگانی می پردازم :d
هر ماه بیشتر از 1 ساعت وقت نمیبره یعنی سالی 12 ساعت !

viasky
June 8th, 2016, 02:57
به هیچ عنوان به هیچگونه بکاپی اعتماد ندارم و آخر هر ماه اطلاعات جدید سایت هامو دانلود و روی dvd رایت و چند جای دیگه ذخیره و در یک جای مطمئن نگه داری میکنم و با خیال راحت به زندگانی می پردازم :d
شوخی می کنید؟

be099
June 8th, 2016, 03:02
شوخی می کنید؟

خیر چون بنده هاستینگ ندارم فقط 4 تا سایت دارم روی یک vps

mahdi20
June 8th, 2016, 03:18
باسلام
فضای یک آپ ابری
غیر ایرانی و مطرح
گوگل یا مایکروسافت و...
موفق باشید

چرا اعتمادت به سرویس های بکاپ خارجی بیشتره؟صرفا به خاطر سابقه بالا و برند معروف که در جهان حرف اول را می زنند یا به خاطر اسم ان خارجی ؟

- - - Updated - - -

یعنی اگر سرویس دهنده ای مطرح به صورت قانونی و شرکتی با تیم مجرب و معروف در ایران همچین سرویس ارایه بده ایا بازم دید و نگاه اکثریت کاربرا به سرویس دهنده های خارجی است؟به خاطر اسم و برند و سابقه بالا و هزینه های کم !!!!

mohebali
June 8th, 2016, 03:36
استفاده از سرویس های اختصاصی بک آپ سرویس دهنده ها میتونه مشکل رو رفع کنه.

نماز و روزه شما هم قبول باشه جناب.

SaeedFazlollahzadeh
June 8th, 2016, 04:03
سلام
اطلاعات چندان مهمی ندارم اما زمانی که بخوام بکاپ بگیرم، تنها گزینه ی ممکن همون گوگل درایو هست
دلیل: از 18 سال پیش تقریبا و زمانی که 4 سالم بود، تو نت بودم و با اسم گوگل هم آشنا بودم! حالا سابقه ای که گوگل دارد، بماند
یه دلیل دیگه هم این که: ترجیح میدم اطلاعاتم در کشوری مثل آمریکا و کانادا نگهداری بشه و حتی توسط سازمان هایی مثل سیا و پنتاگون بررسی و رصد بشه، تا این که بیاد تو کشور خودم باشه و فردا پس فردا بابت اطلاعاتم، یقه ام رو تو خیابون بگیرن و کت-بسته منو ببرن جایی که عرب نی انداخت
اعتماد به سرویس های ایرانی هم ندارم: 1) خبر از فردای خودشون ندارن 2) سرنوشت شون دست خودشون نیست گاهی اوقات و دستور از بالا میرسه

hegza
June 8th, 2016, 04:49
ترجیح میدم بک آپ ها رو در دیتا سنتری دیگر نگهداری کنم. و مدام بک آپ تهیه میشه.
اینطور بگم که مثل یک سوپر مارکت هست که در پایان هر روز پول های نقدشو میزاره در مغازه یا میبره خونه و سریع در بانک میزاره؟!!

- - - Updated - - -

چرا اعتمادت به سرویس های بکاپ خارجی بیشتره؟صرفا به خاطر سابقه بالا و برند معروف که در جهان حرف اول را می زنند یا به خاطر اسم ان خارجی ؟

- - - Updated - - -

یعنی اگر سرویس دهنده ای مطرح به صورت قانونی و شرکتی با تیم مجرب و معروف در ایران همچین سرویس ارایه بده ایا بازم دید و نگاه اکثریت کاربرا به سرویس دهنده های خارجی است؟به خاطر اسم و برند و سابقه بالا و هزینه های کم !!!!

ببینید بهرحال سرویس های داخلی ترجیحا بک آپشون رو یا باید ابری نگهداری کنن یا باید روی سروری دیگر در داخل بگذارند(بخاطر کیفیت بد ارتباط با خارج و هزینه زیاد ترافیک). و برعکس این کسانی که از دیتاسنترهای خارجی استفاده میکنند. ترجیحا بک آپ رو در خارج تهیه میکنند.

پ.ن:بشخصه به سختی میتونم به شرکتهای داخلی برای بک آپ ها اعتماد کنم. بخصوص برای چند سایت که اطلاعات مهمی در اون وجود داره. حتی شرکتهائی که معتبر هست. جزء بصورت رمزگذاری شده بک آپ رو بگیرم که اونم به دی سی های داخلی پول میدیم برامون روی لوح فشرده نگهداری میکنن. و حتی پستش هم میکنن اگر نیاز باشه

ali_a021
June 8th, 2016, 05:10
سلام. من شخصا دیتابیس رو ترجیح میدم روی سیستم خودم دانلود کنم و فایل هارو (حدود 20 گیگ هست که مربوط به 11 سایت مختلفه روی vps) خود دایرکت ادمین دوتا بکاپ میگیره یکی روی خوده vps و یکی هم روی یک هاست که از one.com خریدم و ۵۰۰ گیگ فضا داره .... هر سه موردی که رعایت میکنم (بکاپ روی سیستم و دو بکاپ اتومات دیگر) خداروشکر بار ها و بار ها من رو نجات داده! خصوصا دیتابیس و بکاپی که روی سرور دیگر هست...

درمورد بحث storage در ایران هم من با چندین شرکت کار کردم تا الان از نظر پشتیبانی و امنیت (دسترسی به اطلاعات بین کارمنداشون و بحث شیرین share کردن!!) کلا من از کشور عزیزمون در این مورد دلسرد شدم متاسفانه... البته بحث هزینه و پهنای باند هم در نظر بگیریم به این نتیجه میرسیم در ایران اجاره فضا و انتقال با ftp منطقی نیست.

hegza
June 8th, 2016, 05:18
سلام. من شخصا دیتابیس رو ترجیح میدم روی سیستم خودم دانلود کنم و فایل هارو (حدود 20 گیگ هست که مربوط به 11 سایت مختلفه روی vps) خود دایرکت ادمین دوتا بکاپ میگیره یکی روی خوده vps و یکی هم روی یک هاست که از one.com خریدم و ۵۰۰ گیگ فضا داره .... هر سه موردی که رعایت میکنم (بکاپ روی سیستم و دو بکاپ اتومات دیگر) خداروشکر بار ها و بار ها من رو نجات داده! خصوصا دیتابیس و بکاپی که روی سرور دیگر هست...

درمورد بحث storage در ایران هم من با چندین شرکت کار کردم تا الان از نظر پشتیبانی و امنیت (دسترسی به اطلاعات بین کارمنداشون و بحث شیرین share کردن!!) کلا من از کشور عزیزمون در این مورد دلسرد شدم متاسفانه... البته بحث هزینه و پهنای باند هم در نظر بگیریم به این نتیجه میرسیم در ایران اجاره فضا و انتقال با ftp منطقی نیست.
البته در سطح کلان شرکتی که من براش کار میکنم برای چند سرور ایرانش یک سرور سوپر میکرو با قیمت مناسب و چند هارد وسترن دیجیتال حجم بالا بک آپ ها درون شبکه ای نگه داری میکنه و تنها داره هزینه یونیت اضافه رو میده که چیزی هم نمیشه چون 1/4 رک رو اجاره کرده

persiancoder
June 8th, 2016, 05:34

جان؟! روی dvd آخه؟!
فکر کنم قصد کردید رکورد بدترین روش بک آپ گیری رو توی گینس ثبت کنید

- - - Updated - - -

سلام
اطلاعات چندان مهمی ندارم اما زمانی که بخوام بکاپ بگیرم، تنها گزینه ی ممکن همون گوگل درایو هست
دلیل: از 18 سال پیش تقریبا و زمانی که 4 سالم بود، تو نت بودم و با اسم گوگل هم آشنا بودم! حالا سابقه ای که گوگل دارد، بماند
یه دلیل دیگه هم این که: ترجیح میدم اطلاعاتم در کشوری مثل آمریکا و کانادا نگهداری بشه و حتی توسط سازمان هایی مثل سیا و پنتاگون بررسی و رصد بشه، تا این که بیاد تو کشور خودم باشه و فردا پس فردا بابت اطلاعاتم، یقه ام رو تو خیابون بگیرن و کت-بسته منو ببرن جایی که عرب نی انداخت
اعتماد به سرویس های ایرانی هم ندارم: 1) خبر از فردای خودشون ندارن 2) سرنوشت شون دست خودشون نیست گاهی اوقات و دستور از بالا میرسه

سعید جان با یه حساب سرانگشتی دقیقا از زمان تولد گوگل در صحنه حضور داشتی گویا :d
https://www.google.com/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=how%20old%20google

kool
June 8th, 2016, 06:41
با سلام
دیتای مهم رو فقط روی سرور های خودمان حال دیتاسنتر متفاوت به صورت انکریپت و با رمز اضافی و.... / نه خارجی نه داخلی

hostorder
June 8th, 2016, 08:50
از خود سرور اصلی بیشتر برای ما اهمیت دارد