PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کارایی cloud Linux

arianahad
June 6th, 2016, 18:48
سلام
این روزها کاربر ها دنبال داشتن cloud Linux هستند
تمامی خدمات که میده میشه جداگانه گانفیگ کرد
و بیشتر دردسر درست میکنه
نظر شما چیست
آیا کاربردی هم داره
لطفا با مثال بفرمایید

kavoshco
June 6th, 2016, 18:57
جدا از تمام امکاناتی که میده پایداری و امنیت این سیستم عامل هست !

هیچ دردسری هم نداره ...

مثلا cagefs ...
این یه فایل مجازی هست که هر یوزر رو به اصطلاح توی یه قفس قرار میده و امنیت بسیار بسیار بالا میره ...

joomla2
June 6th, 2016, 19:32
سلام.
در یک کلام کلود لینوکس عالیه
کل مشتریانی که از هاست سر در میارن و میدونن کلود لینوکس چی است دنبال هاست با سیستم عامل کلود لینوکس هستند.

موفق باشید

CYCLONER
June 6th, 2016, 19:34
با سلام

دوست عزیز اگر امنیت یک سرور رو 100 حساب کنیم کلود لینوکس فقط 2 تا از اونارو می تونه اوکی کنه !

اون دو تا رو هم میشه با روش های دستی نیز حل کرد

کاربران فقط به خاطر انتخاب نسخه php می خوان کلود لینوکس رو و رو هاست دیگران شاید ببینند بگن اون داره من ندارم ...

کلود لینوکس دارای باگ هایی هست که یوزر می تونه خودش رو به ادمین سرور تبدیل کنه و یوزر ایجاد کنه و به یوزر های دیگه دسترسی پیدا کنه

به نظر بنده کلود لینوکس نصب نکنید از نسخه php 5.6 استفاده کنید و راحت باشید

البته این از دید امنیت بود بازم خود دانید :)

موفق باشید

Yas-Host
June 6th, 2016, 19:38
کلود لینوکس دارای باگ هایی هست که یوزر می تونه خودش رو به ادمین سرور تبدیل کنه و یوزر ایجاد کنه و به یوزر های دیگه دسترسی پیدا کنه

سلام.

آیا این مورد را مطمئن هستید؟ شاهد این مورد بودید یا از کسی شنیده اید؟

منبعی دارید در این رابطه؟

با تشکر

CYCLONER
June 6th, 2016, 19:44
سلام.

آیا این مورد را مطمئن هستید؟ شاهد این مورد بودید یا از کسی شنیده اید؟

منبعی دارید در این رابطه؟

با تشکر

دیده ام یکی از دوستان به یوزر خودش admini داده

kavoshco
June 6th, 2016, 20:12
دیده ام یکی از دوستان به یوزر خودش admini دادهاحتمالا با باگ WHMReseller اشتباه گرفتید که توی آپدیت جدید فیکس شد :)و چیزی به اسم admini نداریم ما !

CYCLONER
June 6th, 2016, 20:18
احتمالا با باگ WHMReseller اشتباه گرفتید که توی آپدیت جدید فیکس شد :)و چیزی به اسم admini نداریم ما !

درود

بنده سی پنل گفتم ؟ از سی پنل بدم میاد

دایرکت ادمین منظورم می باشد

administrator => admin

i اضافه افتاده

admin یوزر اصلی در دایرکت ادمین می باشد برای اطلاعات بیشتر

kavoshco
June 6th, 2016, 20:24
درود

بنده سی پنل گفتم ؟ از سی پنل بدم میاد

دایرکت ادمین منظورم می باشد

administrator => admin

i اضافه افتاده

admin یوزر اصلی در دایرکت ادمین می باشد برای اطلاعات بیشتر

توی دایرکت ادمین هم همچین باگی گزارش نشده و اصلا مربوط به کلاد لینوکس نیست
و اینکه لازم نیست شما در مورد ادمین و administrator به من اطلاع بدید

CYCLONER
June 6th, 2016, 20:25
دوست عزیز

باگ priv8 رو گزارش میدن ؟

kavoshco
June 6th, 2016, 20:29
دوست عزیز

باگ priv8 رو گزارش میدن ؟

باگ پریویت رو گزارش نمیدن ، ولی معمولا بعد 1 - 2 بار استفاده پج میشه

Yas-Host
June 6th, 2016, 20:29
سلام مجدد.

بنده اشتباه کردم یک سوال در این تاپیک از یوزر CYCLONER پرسیدم. بنده فکر کردم هدفشان سی پنل است که این برای بنده نیز بسیار عجیب بود که چطور cloudlinux باعث ایجاد یک حفره امنیتی با ارائه دسترسی روت در سرور می شود!

انگار ایشان منظورشان دایرکت ادمین است.

دوستان عزیز دایرکت ادمین خود در موارد symlink و کال بک و ... امنیت بسیار بالایی دارد مخصوصا نسخه های جدید.

همچنین اگر کانفیگ های مناسب php و وب سرور به درستی انجام شود در واقع از سی پنل دیفالت نیز امنیت بسیار بالا تری خواهد داشت . همانطور که اطلاع دارید سی پنل بیشتر از perl و cgi استفاده می کند.

در مورد باگ خصوصی که ایشان فرمودند باید عرض کنم اگر دوست شما چنین باگی میشناسد ابتدا بفهمد این باگ از سمت کجاست. شاید از سمت کلاد لینوکس نباشد.

سپس با مذاکره با پشتیبانی دایرکت ادمین یا کلادلینوکس در رابطه با تست بر روی سروری که پشتیبانی براشون ارسال می کنند اگر بتوانند دسترسی بگیرند صدرصد در قبال پرداخت هزینه از شما روش را خواهند گرفت.

موفق و پیروز.

CYCLONER
June 6th, 2016, 20:35
سلام مجدد.

بنده اشتباه کردم یک سوال در این تاپیک از یوزر CYCLONER پرسیدم. بنده فکر کردم هدفشان سی پنل است که این برای بنده نیز بسیار عجیب بود که چطور cloudlinux باعث ایجاد یک حفره امنیتی با ارائه دسترسی روت در سرور می شود!

انگار ایشان منظورشان دایرکت ادمین است.

دوستان عزیز دایرکت ادمین خود در موارد symlink و کال بک و ... امنیت بسیار بالایی دارد مخصوصا نسخه های جدید.

همچنین اگر کانفیگ های مناسب php و وب سرور به درستی انجام شود در واقع از سی پنل دیفالت نیز امنیت بسیار بالا تری خواهد داشت . همانطور که اطلاع دارید سی پنل بیشتر از perl و cgi استفاده می کند.

در مورد باگ خصوصی که ایشان فرمودند باید عرض کنم اگر دوست شما چنین باگی میشناسد ابتدا بفهمد این باگ از سمت کجاست. شاید از سمت کلاد لینوکس نباشد.

سپس با مذاکره با پشتیبانی دایرکت ادمین یا کلادلینوکس در رابطه با تست بر روی سروری که پشتیبانی براشون ارسال می کنند اگر بتوانند دسترسی بگیرند صدرصد در قبال پرداخت هزینه از شما روش را خواهند گرفت.

موفق و پیروز.

ممنون شاید هم حق با شماست شاید از سمت اون نباشه

بنده هم اطلاعات زیادی ندارم ولی با چشمان خودم دیده ام که یک یوزر admin درست کرده اند بنده هم فکرم به کلود لینوکس رفته بود

بازم ممنون ازتون

باگ پریویت رو گزارش نمیدن ، ولی معمولا بعد 1 - 2 بار استفاده پج میشه

آخه باید گزارش دهنده ای باشه که پچ بشه اگه گزارش نشه پچ نمیشه

بازم شاید حق با آقای سنجری باشه
سپاس :57:

kavoshco
June 6th, 2016, 20:55
دوست عزیز آقای خاتون آبادی قصد دعوا که نداریم ، هممون اومدیم اینجا تا علممونو افزایش بدیم ...
دایرکت ادمین یوزر اینترفیسش زیاد جالب نیست ، که ظاهرا توی نسخه ی جدیدی که میده عوض میشه من احتمال میدم اکثرا روی بیارن به دایرکت ادمین .

ولی اگه همچین باگی پیدا کردید ریپورت بدید و جایزه بگیرید !

CYCLONER
June 6th, 2016, 20:57
دوست عزیز آقای خاتون آبادی قصد دعوا که نداریم ، هممون اومدیم اینجا تا علممونو افزایش بدیم ...
دایرکت ادمین یوزر اینترفیسش زیاد جالب نیست ، که ظاهرا توی نسخه ی جدیدی که میده عوض میشه من احتمال میدم اکثرا روی بیارن به دایرکت ادمین .

ولی اگه همچین باگی پیدا کردید ریپورت بدید و جایزه بگیرید !

بنده دعوا نمی کنم محترمانه از آقای سنجری تشکر کردم

گفتم که بنده در مورد باگش اطلاعاتی ندارم که چطور اون کارو کرده ولی دیده ام که شده

arianahad
June 8th, 2016, 20:22
در کل به نظر من تمامی امکانات که کلود به ما میده رو به صورت دستی هم میشه ایجاد کرد
مثلا برا محدود کردن رم میشه از خود پی اچ پی استفاده و اس کیو ال تیونر
برا موارد امنیتی هم میشه
به نظرم به درد کسانی میخوره که گانفیگ بلد نیستن و میخواند اسم داشته باشه هاستشون
فقط میمونه قضیه انتخاب پی اچ پی که مگه ماژول رایگان براش نیست؟

- - - Updated - - -

جدا از تمام امکاناتی که میده پایداری و امنیت این سیستم عامل هست !

هیچ دردسری هم نداره ...

مثلا cagefs ...
این یه فایل مجازی هست که هر یوزر رو به اصطلاح توی یه قفس قرار میده و امنیت بسیار بسیار بالا میره ...

امنیت چی میده که دستی نمیتونیم ایجاد کنیم؟
به سی دی ان وصل کنید یا وارنیش بزارید تا دردسرش متوجه شید؟

OmidX
June 8th, 2016, 23:57
چون تاپیک رو در بخش سرور مجازی زدید ، یک نکته رو اول بهش توجه داشته باشید :

اگر هدف هاستینگ هست ، نصب CloudLinux بروی سرور مجازی توصیه نمیشه و شما برای استفاده از CloudLinux و ابزار های ایجاد محدودیت آن در cpu , i/o و ... نیاز ب یک سرور اختصاصی با حداقل ۱۶ تا ۲۴ گیگ رم ، یک پردازنده حداقل چهار هسته ای دارید.

در غیر این صورت ، با نصب CloudLinux در سرور مجازی ، بعد از یکی ~ دو ماه داد مشتریای شما سر ب فلک خواهد کشید :دی

اما در کل ، CloudLinux ابزار های بسیار خوبی رو در اختیار من مدیر سرور برای ایجاد محدودیت قرار میده ، مثلا شما پروسس های cpu یک وبسایت رو ب راحتی لیمیت میکنید و اون سایت خودشو بکشه هم نمیتونه بیشتر از میزان لیمیت شده مصرف منابع داشته باشه و با ارور resource limit reached و ... رو ب رو میشه ، در صورتیکه اگر سرور CentOS باشه ، ب دلیل اشتراکی بودن منابع ، شاید یک سایت خیلی بیشتر هزینه ی پرداختیش از منابع سرور استفاده کنه و این ب ضرر شرکت هاستینگ خواهد بود.

البته امکانات دیگه ای هم مثل php selector ، CageFS و ... هم در این OS هست ، ولی مهم ترین ویژگی CloudLinux همین موضوع محدود کردن منابع کاربران است.

با تشکر ...

succes
June 13th, 2016, 18:10
اکثرا با دید منفی به Cloudlinux نگاه کردین ولی به نظر من مزایای کلادلینوکس خیلی خیلی بیشتر از معایبش هست.

همین که منابع رو میتونی تقسیم کنی و نذاری یک یوزر که پول رم 256 رو داده به رم کسی که پول 1024 رم رو داده تجاوز کنه خودش خیلی مهم هست هم برای کاربر هم برای مدیر . به قولی هرچقد پول بدی همون قدر آش میخوری

در حالیکه در سرور های بدون کلادلینوکس ، میبینی 2 یوزر هاست گرفتن و هردو مثلا 100 تومن دادن . یکیش یه وبلاگ معمولی داره و یکی شبکه اجتماعی ، پول یکسانی دادند ولی منابع مصرفی شبکه اجتماعی ده ها برابر هست و حتی منجر میشه به داون شدن سرور که اونایی که مصرف کمی هم دارن سایتشون رو داون میکنه !

به نظرم اینکه کلاد جلوی تجاوز به منابع همدیگه رو میگیره حالا بگذریم از امن کردن و ... این خودش خیلی ارزشمند هست.