PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : داغ شدن مک بوک بدون دلیل

سیدرضا بازیار
June 5th, 2016, 22:51
من مک بوک پرو 2015 دارم. سه روز پیش سیستم عامل رو اپدیت کردم
پس از اپدیت جند ممشکل بزرگ به وجود اومده:

۱- وقتی سیستم رو روشن میکنم بلافاصله مثل آتش داغ میشه و فن ها با سرعت بالا کار میکنن
۲- شارژ دهی لپ تاپ از ۸ ساعت به ۲ ساعت رسیده

حالا راه حل چیه؟

mersad-mr
June 5th, 2016, 23:01
من هم از زمانی که آپدیت کردم فوق العاده هنگ می کنه همش هیچ کاری نمیشه انجام داد !
مشکل داغ شدن هم بعد از ۳۰ دقیقه دارم .

سیدرضا بازیار
June 5th, 2016, 23:03
من هم از زمانی که آپدیت کردم فوق العاده هنگ می کنه همش هیچ کاری نمیشه انجام داد !
مشکل داغ شدن هم بعد از ۳۰ دقیقه دارم .
دور فن ها رو از ۲۰۰۰ به ۴۰۰۰ تغییر دادم و فایده نداشت. مجبور شدم بزارمش روی ۶۱۰۰ تا مثل هواپیما صدا بده و کمتر داغ بشه...
هیچ نرم افزاری هم بجز مرورگر در حال اجرا نیست...!!!

mersad-mr
June 5th, 2016, 23:05
دور فن ها رو از ۲۰۰۰ به ۴۰۰۰ تغییر دادم و فایده نداشت. مجبور شدم بزارمش روی ۶۱۰۰ تا مثل هواپیما صدا بده و کمتر داغ بشه...

چطور دور فن هارو تغییر دادین ؟
تا چقدر میشه افزایش داد ؟

سیدرضا بازیار
June 5th, 2016, 23:10
چطور دور فن هارو تغییر دادین ؟
تا چقدر میشه افزایش داد ؟
با نرم افزار smcFanControl
اینجوری فایده نداره. تا کی باید مثل هواپیما کار کنه آخه؟؟؟؟؟

راه حلی ندارید که به شرکت اپل گزارش بدیم؟

mersad-mr
June 5th, 2016, 23:23
من الان این برنامه رو نصب کردم ببینم چجوری میشه
اما فکر کنم آپ دیت بده بیرون درست بشه
اما خیلی مشکل ساز شده

novinvps.com
June 5th, 2016, 23:31
سلام
به هیچ عنوان دور فن رو خودتون تنظیم نکنید بزارید به صورت خودکار اینکارو در صورت نیاز مک بوک انجام خواهد داد .

در قسمت activity ببینید چه پراسسی در حال بیشترین استفاده است ؟

Matplotlib
June 5th, 2016, 23:40

۱- وقتی سیستم رو روشن میکنم بلافاصله مثل آتش داغ میشه و فن ها با سرعت بالا کار میکنن

حالا راه حل چیه؟

الان نسخه سيستم عاملتون چي هست دقيقا؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

سیدرضا بازیار
June 5th, 2016, 23:43
سلام
به هیچ عنوان دور فن رو خودتون تنظیم نکنید بزارید به صورت خودکار اینکارو در صورت نیاز مک بوک انجام خواهد داد .

در قسمت activity ببینید چه پراسسی در حال بیشترین استفاده است ؟

متاسفانه اگه به صورت دستی دور فن رو بالا نبرم اینقدر داغ شده که نمیتونم بهش دست بزنم! دستم میسوزه!!!

activity کجاشه؟

راهی هست بشه فهمید کدوم نرم افزار داره به cpu فشار میاره و باعث مصرف باتری میشه؟

- - - Updated - - -

الان نسخه سيستم عاملتون چي هست دقيقا؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

OS X EL Capitan
Version: 10.11.5

Matplotlib
June 5th, 2016, 23:46
متاسفانه اگه به صورت دستی دور فن رو بالا نبرم اینقدر داغ شده که نمیتونم بهش دست بزنم! دستم میسوزه!!!

activity کجاشه؟

راهی هست بشه فهمید کدوم نرم افزار داره به cpu فشار میاره و باعث مصرف باتری میشه؟

- - - Updated - - -

OS X EL Capitan
Version: 10.11.5

از قسمت Utilities در Applications. مثل شکل زیر:
31652

والا عجیبه چون منم آ\دیت کردم ولی هیچ مشکلی مشابه پیش نیومده. بهتره همین پروسس ها رو چک کنید.

farshid17
June 5th, 2016, 23:49
به اعتمال زیاد مشکل از مک شما هست منم مک یوک پرو 15 اینچ دارم گرم نمیشه فقط زمانی که کار خیلی سنگینی انجام میدم و اینکه از اخرین نسخه استفاده می کنم سری گرافیک دار amd هست

سیدرضا بازیار
June 5th, 2016, 23:52
به اعتمال زیاد مشکل از مک شما هست منم مک یوک پرو 15 اینچ دارم گرم نمیشه فقط زمانی که کار خیلی سنگینی انجام میدم و اینکه از اخرین نسخه استفاده می کنم سری گرافیک دار amd هست
یعنی مشکل میتونه از چی باشه؟
کاور رو ببیرون اوردم. محافظ کیبورد هم ندارم
نرم افزار هم در حال اجرا نیست
هچی کاری هم باهاش نمیکنم

farshid17
June 5th, 2016, 23:54
مدل کامل لب تاپ بگید

- - - Updated - - -

نصب نرم افزار clean my man کرک شده که هم چیزتون تحت کنترل میشه

سیدرضا بازیار
June 5th, 2016, 23:57
از قسمت Utilities در Applications. مثل شکل زیر:
31652

والا عجیبه چون منم آ\دیت کردم ولی هیچ مشکلی مشابه پیش نیومده. بهتره همین پروسس ها رو چک کنید.
الان مشکل چیه؟

- - - Updated - - -

مدل کامل لب تاپ بگید

- - - Updated - - -

نصب نرم افزار clean my man کرک شده که هم چیزتون تحت کنترل میشه
MJLQ2
نرم افزار clean my mac کرک شده هم نصب کردم....

farshid17
June 6th, 2016, 00:04
دوست عزیز سیستم شما باید از نزدیک دید پیشنهاد می کنم پیش یک تعمیرکار اپل ببرید نگاه کنند و اگه گفتند مشکل سخت افزار هست زیر بار نرید و اگه گفتن سیستم عامل عوض کنند اون کار هم جواب زیاد نمیده اگه اون گفت میشه خودتون سیستم عامل عوض کنید و به جدیدترین سیستم عامل نصب نکنید به سیستم عامل نسخه قبلی بدون مشکل تون کوچ کنید منتظر مهر ماه بشید سیستم عامل جدید بیاد

OmidX
June 6th, 2016, 00:06

حالا راه حل چیه؟

سلام ، بعد از هر بار آپدیت یکسری پروسس هستند ک مجددا ریبیلد میشن ، مثل ایندکس spotlight و ... کمی زمان بهش بدید ، خودش درست میشه. (حدودا ۱۵ دقیقه)

دما رو ب سانتی گراد بگید . (از iStat Menu استفاده کنید.)

یک عکس از Activity Monitor در حالتی ک سورت بر اساس پروسس CPU هست بزارید.

الان مشکل چیه؟

- - - Updated - - -

MJLQ2
نرم افزار clean my mac کرک شده هم نصب کردم....

ببینید CleanMyMac یکی از قدیمی ترین نرم افزار های پاک کننده کش سیستم عامل مکینتاش هست ک بر خلاف سایر نرم افزار های شرکت macpaw ، هیچ وقت از سوی اپل برای قرار گیری در آپ استور تایید نشد !!

از این نرم افزار فقط برای uninstall کردن اپلیکیشن ها استفاده کنید و تحت هیچ شرایطی کش سیستم عامل رو خالی نکنید .

سیدرضا بازیار
June 6th, 2016, 00:09
دوست عزیز سیستم شما باید از نزدیک دید پیشنهاد می کنم پیش یک تعمیرکار اپل ببرید نگاه کنند و اگه گفتند مشکل سخت افزار هست زیر بار نرید و اگه گفتن سیستم عامل عوض کنند اون کار هم جواب زیاد نمیده اگه اون گفت میشه خودتون سیستم عامل عوض کنید و به جدیدترین سیستم عامل نصب نکنید به سیستم عامل نسخه قبلی بدون مشکل تون کوچ کنید منتظر مهر ماه بشید سیستم عامل جدید بیاد
مطمئن هستم سخت افزاری نیست... چون هنوز شش ماه نشده که خریدمش و اینقدر مواظبش بودم که حتی نزاشتم خاک بگیره...
فقط این اواخر سیستم عامل رو آپدیت کردم
یکم به نرم افزار clean my mac هم شک دارم
تعدادی نرم افزار گذاشته بودم واسه دانلود که همه رو لغو و حذف کردم و با وجود لغو کردن باز هم داره دانلود میشه و نمیدونم چیکار کنم؟! (بعید میدونم بخاطر این باشه)

مجبورم سیستم رو مدتی خاموش کنم و منتظر بشینم اپدیت جدید بیاد

farshid17
June 6th, 2016, 00:10
خوب پاک کنید هز نرم افزار بالا صفحه تان که اجرا شده و تست کنید ببینید مشکل حل شد یا نه

OmidX
June 6th, 2016, 00:12
مطمئن هستم سخت افزاری نیست... چون هنوز شش ماه نشده که خریدمش و اینقدر مواظبش بودم که حتی نزاشتم خاک بگیره...
فقط این اواخر سیستم عامل رو آپدیت کردم
یکم به نرم افزار clean my mac هم شک دارم
تعدادی نرم افزار گذاشته بودم واسه دانلود که همه رو لغو و حذف کردم و با وجود لغو کردن باز هم داره دانلود میشه و نمیدونم چیکار کنم؟! (بعید میدونم بخاطر این باشه)

مجبورم سیستم رو مدتی خاموش کنم و منتظر بشینم اپدیت جدید بیاد

نیازی ب اینکار نیست ، شما یکبار P-RAM و SMC رو ریست کنید ، پرمیشن دیسک اصلی تون رو Repair و Optimise کنید ، مشکل تون بطور کامل حل میشه.

سیدرضا بازیار
June 6th, 2016, 00:19
سلام ، بعد از هر بار آپدیت یکسری پروسس هستند ک مجددا ریبیلد میشن ، مثل ایندکس spotlight و ... کمی زمان بهش بدید ، خودش درست میشه. (حدودا ۱۵ دقیقه)

دما رو ب سانتی گراد بگید . (از iStat Menu استفاده کنید.)
الان روی نرم افزار smcFanControl نوشته دما 61 درجه هست

یک عکس از Activity Monitor در حالتی ک سورت بر اساس پروسس CPU هست بزارید.

http://8pic.ir/images/ruyxzocvehghxcztcnsi.png

ببینید CleanMyMac یکی از قدیمی ترین نرم افزار های پاک کننده کش سیستم عامل مکینتاش هست ک بر خلاف سایر نرم افزار های شرکت macpaw ، هیچ وقت از سوی اپل برای قرار گیری در آپ استور تایید نشد !!

از این نرم افزار فقط برای uninstall کردن اپلیکیشن ها استفاده کنید و تحت هیچ شرایطی کش سیستم عامل رو خالی نکنید .
از وقتی این نرم افزار رو نصب کردم ضررش بیشتر از سودس بوده. خیلی برام مزاحمت ایجاد کرده
اما اگه این نبود حالا سیستم من فضا نداشت
نمیدونم از چه نرم افزاری بجای این واسه حذف نرم افزار ها و خالی کردن سیستم استفاده کنم

خوب پاک کنید هز نرم افزار بالا صفحه تان که اجرا شده و تست کنید ببینید مشکل حل شد یا نه
نرم افزار های در حال دانلود رو لغو کردم و فن خاموش شد و دما خیلی بهتر شد. فعلا که مشکل فن حل شده... اما باید تا فردا ازش استفاده کنم و نتبجه رو بگم

- - - Updated - - -

نیازی ب اینکار نیست ، شما یکبار P-RAM و SMC رو ریست کنید ، پرمیشن دیسک اصلی تون رو Repair و Optimise کنید ، مشکل تون بطور کامل حل میشه.
چطوری این کار رو کنم؟
میشه بیشتر توضیح بدید؟

OmidX
June 6th, 2016, 00:20

از وقتی این نرم افزار رو نصب کردم ضررش بیشتر از سودس بوده. خیلی برام مزاحمت ایجاد کرده
نمیدونم از چه نرم افزاری بجای این واسه حذف نرم افزار ها و خالی کردن سیستم استفاده کنم

نرم افزار های در حال دانلود رو لغو کردم و فن خاموش شد و دما خیلی بهتر شد. فعلا که مشکل فن حل شده... اما باید تا فردا ازش استفاده کنم و نتبجه رو بگم[/COLOR][/INDENT][/COLOR]

- - - Updated - - -

چطوری این کار رو کنم؟
میشه بیشتر توضیح بدید؟

ریست SMC : شات داون کنید ، همه ی دیوایس های متصل ب مک (usb ، display و ...) رو بجز پورت مگاسیف (آداپتور برق) رو جدا کنید ، از روی کیبورد کلید های shift+control+option رو همزمان نگه دارید ، چند ثانیه بعد بطور همزمان رها کنید و پاور رو بزنید.

ریست P-RAM : ریبوت کنید ، قبل از شنیدن صدای استارت آپ ، کلید های Command+option+p+r رو نگه دارید تا مک شما مجددا ریبوت شود و دوباره صدای استارت آپ رو بشنوید.

برای پرمیشن ها هم ، ریبوت کنید option رو نگه دارید با Recovery HD بوت کنید ، Disk Utility رو باز کنید ، بروی اسم Macintosh HD کلیک کنید تا های لایت شه ، First Aid رو بزنید و بروی run کلیک کنید و در پایان ریبوت کنید.

در ضمن ریست های مدیریتی هیچ مشکلی در مک شما ایجاد نخواهند کرد ، دقت کنید در هنگام ریست smc نباید رنگ چراغ مگاسیف تغییر کند (سبز باید بمونه) ، برای P-RAM هم میتونید تا سه بار ریبوت کلید ها رو نگه دارید.

با تشکر ...

novinvps.com
June 6th, 2016, 00:22

نرم افزار های در حال دانلود رو لغو کردم و فن خاموش شد و دما خیلی بهتر شد. فعلا که مشکل فن حل شده... اما باید تا فردا ازش استفاده کنم و نتبجه رو بگم[/COLOR][/INDENT]
[/COLOR][/RIGHT]

- - - Updated - - -

[/COLOR]چطوری این کار رو کنم؟
میشه بیشتر توضیح بدید؟[/INDENT]
[/COLOR][/RIGHT]

http://www.i-phone.ir/forums/newuploads/2c1855732f9708c23e5a0e0e36d55765.png

سیدرضا بازیار
June 6th, 2016, 13:49
متاسفانه هیچ تغییری نکرده
الان به صورت پیشفرض داره روی ۶۰۰۰دور میچرخه!!!

اصلا همچین چیزی غیر ممکنه

novinvps.com
June 6th, 2016, 14:15

شما لطفا اسکرین شات activity از پردازشگر ارسال کنید پراسس هارو بررسی کنیم

سیدرضا بازیار
June 6th, 2016, 14:17
شما لطفا اسکرین شات activity از پردازشگر ارسال کنید پراسس هارو بررسی کنیم
دقیقا از کدوم بخش عکس بگیرم؟
لطفا ادرسش رو بهم بگید

novinvps.com
June 6th, 2016, 14:54
از قسمت spotlight search بنویسید activity براتون activity monitor میاره باز کنید
sort کنید روی CPU که بیشترین مصرفهارو نشون بده

سیدرضا بازیار
June 6th, 2016, 18:54
از قسمت spotlight search بنویسید activity براتون activity monitor میاره باز کنید
sort کنید روی CPU که بیشترین مصرفهارو نشون بده
حالا مشکل از کدوم نرم افزار هست؟
http://8pic.ir/images/gspbtlfyr3ch8xvvhvcm_thumb.png (http://8pic.ir/viewer.php?file=gspbtlfyr3ch8xvvhvcm.png)

Raymvnd
June 6th, 2016, 21:46
http://8pic.ir/images/gspbtlfyr3ch8xvvhvcm_thumb.png (http://8pic.ir/viewer.php?file=gspbtlfyr3ch8xvvhvcm.png)

درود...عکسش رو دیدم همه مصرفی cpu صفر نشون میده به جز activity monitor که ۱۷ نشون میده ...
احتمالا مک بوک شما مشکل داره یا ممکنه ویروسی گرفته شده که مخفی هستش و دیده نمیشه صبر کن تا چند ماه دیگه نسخه مک جدید بیاد تا درست شه...و البته اگه نسخه جدید مک آمد مشکل شما حل نکرد سخت افزار مک بوک شما مشکل داره...

OmidX
June 6th, 2016, 21:57

سرچ کنید terminal بازش کنید ، تایپ کنید top اینتر کنید و یک اسکرین شات قرار بدید.

برای خروج از محیط top باید q رو بزنید.

وقتی ریبوت میکنید ، از ابتدا دور فن ها بالاست ؟ یا وقتی لاگین میکنید میره بالا ؟

دما رو با istat menus ب من بگید:
https://bjango.com/mac/istatmenus

یک اسکرین شات از منوی دما و cpu ش قرار بدید.

- - - Updated - - -

درود...عکسش رو دیدم همه مصرفی cpu صفر نشون میده به جز activity monitor که ۱۷ نشون میده ...
احتمالا مک بوک شما مشکل داره یا ممکنه ویروسی گرفته شده که مخفی هستش و دیده نمیشه صبر کن تا چند ماه دیگه نسخه مک جدید بیاد تا درست شه...و البته اگه نسخه جدید مک آمد مشکل شما حل نکرد سخت افزار مک بوک شما مشکل داره...

تا ب امروز برای خود مک هیچ ویروسی نوشته نشده ، بحث جاوا وی ام و فلش جداست.

(ویروس ب معنای ویروس البته ، یکی بود رو تایگر دیده بودم ، منو بالا رو با زاویه ۴۵ درجه کج میکرد ، ک فقط کافی بود force quite بشه)

activity monitor کامل نیست و همه ی پردازش های سیستمی ، مخصوصا سرویس های LaunchAgents و LaunchDaemons مک رو نمایش نمیده.

مک مثل ویندوز نیست ، کرنل از ساختار یکپارچه reverse tree یونیکس استفاده میکنه ، با این تفاوت ک دسترسی su ب هیچ یوزری داده نمیشه.

سیدرضا بازیار
June 6th, 2016, 22:57
سرچ کنید terminal بازش کنید ، تایپ کنید top اینتر کنید و یک اسکرین شات قرار بدید.

برای خروج از محیط top باید q رو بزنید.
عکس گرفتم اما ثابت نبود و خیلی حرکت میکرد و تغییر میکرد
http://8pic.ir/images/iwsunmk0y62ndh08an6n_thumb.png (http://8pic.ir/viewer.php?file=iwsunmk0y62ndh08an6n.png)

وقتی ریبوت میکنید ، از ابتدا دور فن ها بالاست ؟ یا وقتی لاگین میکنید میره بالا ؟
وقتی سیستم به اینترنت وصل میشه بیشتر داغ میکنه
وقتی سیستم رو روشن میکنم بعد از ۳۰ ثانیه فن شروع میکنه به حرکت

OmidX
June 7th, 2016, 04:32
عکس گرفتم اما ثابت نبود و خیلی حرکت میکرد و تغییر میکرد
http://8pic.ir/images/iwsunmk0y62ndh08an6n_thumb.png (http://8pic.ir/viewer.php?file=iwsunmk0y62ndh08an6n.png)

وقتی سیستم به اینترنت وصل میشه بیشتر داغ میکنه
وقتی سیستم رو روشن میکنم بعد از ۳۰ ثانیه فن شروع میکنه به حرکت

یعنی حتی اگر بعد از بالا اومدن سیستم عامل بهش دست هم نزنی این اتفاق میافته ؟ اگر اینطوری هست بزار یک مدت کار کنه .

ولی اگر فقط وقتی برنامه خاصی مثل کروم باز هست اینطوری میشه ، اکستنشن های کروم رو چک کن ، همچنین از بروز بودن فلش پلیر و جاوا هم مطمئن شو.

سیدرضا بازیار
June 7th, 2016, 07:35
یعنی حتی اگر بعد از بالا اومدن سیستم عامل بهش دست هم نزنی این اتفاق میافته ؟ اگر اینطوری هست بزار یک مدت کار کنه .

ولی اگر فقط وقتی برنامه خاصی مثل کروم باز هست اینطوری میشه ، اکستنشن های کروم رو چک کن ، همچنین از بروز بودن فلش پلیر و جاوا هم مطمئن شو.
بعد از بالا اومدن سیستم همه چیز عادی هست. به محض اینکه وای فای رو روشن میکنم و به اینترنت وصل میشم داغ میشه و فن مثل هواپیما کار میکنه

مشکل اصلی از اتصال اینترنت هست

فلش پلیر هم از کار افتاده و با ای پی ایران نمیشه اپدیتش کرد. اگه هم با قند شکن اپدیت کنم بعد از ۲-۳ روز باز هم غیر فعال میشه

- - - Updated - - -

البته نا گفته نمونه هوای شهرمون هم خیلی گرمه و الان توی اتاق من دمای هوا یکم گرمه