PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : موضوع عجیب درباره همراه بانک رفاه

iHSG
June 5th, 2016, 16:15
سلام دوستان
من چندین ماهه نرم افزار همراه بانک رفاه رو از مارکت بازار دانلود کردم و براحتی با نام کاربری و رمزی که از بانک رفاه گرفتم ازش موجودی میگیرم و تا حالا 2 بار هم کارت به کارت کردم.
تو گوشیم هم آنتی ویروس ESET رو با لایسنس 1 ساله معتبر از خود eset.com دارم و هر روز هم گوشی رو اسکن میکنه و چیزی پیدا نمیکنه.

اما یه مقاله درباره کارکرد متفاوت آنتی ویروس ها و ضد جاسوس ها (Anti-Spy) ها خوندم که همینطوری برنامه Malwarebytes Anti-Malware رو از گوگل مارکت دانلود کردم و گذاشتم یه بار کامل اسکن کرد که با توجه به فایل های گوشیم 30 دقیقه طول کشید بعدش تنها چیزی که پیدا کرد برنامه همراه بانک رفاه بود که این اخطار رو میداد: Android/Backdoor.Agent.ag

گفتم شاید مشکل از نسخه ای باشه که از بازار دانلود کردم رفتم تو گوگل سرچ کردم "بانک رفاه" که دیدم گوگل هم زیر آدرس سایت refah-bank.ir نوشته Alert. This site has been blocked یعنی خود گوگل هم داره هشدار میده.

حالا خواستم از دوستان بپرسم یعنی واقعاً بانک رفاه از نظر گوگل و Malwarebytes نا امن شناسایی شده؟ چرا؟ یعنی واقعاً جاسوس Backdoor داره؟

نکته دیگه اینکه شرکت Malwarebytes درباره نرم افزارش در سایتش (https://www.malwarebytes.org/business/v2/) چنین ادعایی کرده:

Malwarebytes prevents attacks and repairs damage that other security solutions miss.

یعنی داره میگه Malwarebytes از خطراتی جلوگیری میکنه که سایر بسته های امنیتی نتونستن شناسایی کنن!

miladtnt
June 5th, 2016, 16:28
متخصص نیستم تو اینکار ولی این انتی ویروسا اکثرا از هوش مضنوعی استفاده میکندد دیگه ! هوش مصنوعیم یه رباته نمیشه بش اعتماد کرد ! همین nod32 خودمون ی زمانی اصلا نگا نمیکرد داخل پوشه خالیه یا چی هست ! فقط کافی بود تو اسم پوشه کلمه trojan باشه میگفت ویروسه:(
قبلا هم یه دامنه داشتم که دوتا دامنه بش وصل دامین اولی رو بلاک میکرد nod32