PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یادگیری زبان انگلیسی؟

Raymvnd
June 3rd, 2016, 19:38
درود...
می خوام زبان انگلیسی یاد بگیرم...
چه راهی پیشنهاد می کنی؟

iran20host
June 3rd, 2016, 19:47
با سلام و عرض ادب
به نظر بنده بهترین راه برای یاد گرفتن زبان انگلیسی دیدن فیلم یا سریال های خارجی است .(به همراه زیر نویس فارسی)
با این شیوه شما حوصلتون هم سر نمیره و زبانتون هم یاد میگیرید.
البته یک آموزش هم بنده دیدم واقعا جالبه با دیدن 40قسمت آن شما 60%زبان رو به صورت کامل یاد میگیرید.
سریال های پیشنهادی برای این امر
The Orginals
The Vampire
Vikings
Game Of Thrones
و...
اسم آموزشی هم که عرض کردم
English for you
هست.
با تشکر

viasky
June 3rd, 2016, 20:10
یه دوست خارجی زبان
حتی اگر شده به صورت آنلاین در فضای مجازی
اصلا شما پیدا کن یه خارجی و ازش بخوای بهت زبانش و یاد بنده واقعا نه نمیگه
من خودم زیاد دیدم و خیلی بهتون کمک میکنه
در کنارش حرفه ای هم آموزش ببینید
موفق باشید

Raymvnd
June 3rd, 2016, 20:20
یه دوست خارجی زبان
حتی اگر شده به صورت آنلاین در فضای مجازی
اصلا شما پیدا کن یه خارجی و ازش بخوای بهت زبانش و یاد بنده واقعا نه نمیگه
من خودم زیاد دیدم و خیلی بهتون کمک میکنه
در کنارش حرفه ای هم آموزش ببینید
موفق باشید
والا من کلی فیلم فلانی دیدم که اثرم نکرد...
کلی نرم افزار یادگیری زبان انگلیسی نصب کردک که حوصله ندارم گوشی به دست باشم....
من زیاد به یاهو انلاین نیستم و اینجور چیزا نمیرم...
کتاب چی؟

viasky
June 3rd, 2016, 20:29
الان زبان شما در چه سطح قرار داره؟
تشریف ببرید خارج از ایران می تونید زندگی کنید؟
نیازهای اولیه و....
مثلا خونه اجاره کنید - کلاس ورزش ثبت نام کنید
گواهی نامه تمدید کنید یا درخواست اینترنت ارسال کنید و....
این موارد و می تونید انجام بدید؟

Raymvnd
June 3rd, 2016, 20:33
الان زبان شما در چه سطح قرار داره؟
تشریف ببرید خارج از ایران می تونید زندگی کنید؟
نیازهای اولیه و....
مثلا خونه اجاره کنید - کلاس ورزش ثبت نام کنید
گواهی نامه تمدید کنید یا درخواست اینترنت ارسال کنید و....
این موارد و می تونید انجام بدید؟
زبان انگلیسم فعلا ضعیفه تا حدودی می تونم متن رو بخونم وبفهمم ولی توی مکالمه افتضاحم...
اصلا به فکر خارج از کشور نیستم...

viasky
June 3rd, 2016, 20:36
خوب شما هرچی فیلم و کتاب هم بخونی
تا صحبت نکنی مکالمه شما خوب نمیشه...

Raymvnd
June 3rd, 2016, 20:38
خوب شما هرچی فیلم و کتاب هم بخونی
تا صحبت نکنی مکالمه شما خوب نمیشه...

واسه یادگرفتن جملات انگلیسی کتاب خوبه؟
تنها کتابی که پیدا کردم از نشر سلیس هستش...
http://www.adinehbook.com/gp/product/6005712278/ref=sr_1_1000_24/442-5036116-1617827

سیدرضا بازیار
June 3rd, 2016, 20:43
واسه یادگیری زبان نباید زیاد عجله کنید
ابتدا کتاب 504 کلمه رو روی موبایل خود نصب کنید و هر روز چند کلمه رو یاد بگیرید
سپس برای گرامر هم از کتاب gramer in use استفاده کنید
سعی کنید هر ماه یه کتاب داستان زبان رو ترجمه کنید (از مبتدی شروع کنید)
فیلم هم زیاد ببینید. بهترین مرجع فیلم هم اینه:
http://www.englishcentral.com

حتما یه کلاس زبان هم ثبت نام کنید تا در جو درسی قرار بگیرید. مثلا من خودم الان ۳ ساله میرم کلاس زبان جهاد دانشگاهی و گاهی وقت ها با دوست هامون میریم توی مکان های تاریخی تا توریست ها رو پیدا کنیم و باهاشون صحبت کنیم :D

viasky
June 3rd, 2016, 20:43
شما چند بار این و امتحان کن
یک متن کوتاه و یا داستان پیدا کن که کوتاه باشه
فارسی
بعد خودت اون به انگلیسی ترجمه کن
هم لغت یاد میگیری هم جمله بندی و...
آماده که شد . بخونید اون و و صدای خودتون هم ضبط کنید
یکم که راه افتاید نوع British و Amrican و انتخاب کنید
شروع کنید لحظه هم اضافه کنید به صحبت کردن
اینجوری خوندن و مکالمه شما کمی بهتر میشه
ولی خوب مکالمه یک سختی هایی داره
موفق باشید

taksis
June 3rd, 2016, 20:58
انگلیسی خیلی خوبه.
سعی کنید اصولی یادش بگیرید.
برید آموزشگاه.
آموزشگاه هایی مثل شکوه با ۷۰ سال سابقه،واقعا خوب درس میدن من خودم هم شکوه میرفتم.
اگه خودتون بخواید با فیلم و کتاب یادبگیرید،نمیگم یاد نمیگیرید
اما خب.....قواعد و گرامر و ...رو نمیفهمید.فرق یه حرفه ای با معمولی هم همینه
مثلا میخوان بگن من رفتم خونه ی دوستم
معمولیه میگه
I went to my friend's house.
حرفه ایه میگه
I went to my friends
جفتشون یه چیزی میگن.اما این کجا اون کجا.
پس سعی کنید برید کلاس.
هیچوقت هم از دیکشنری انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی استفاده نکنید.انگلیسی به انگلیسی استفاده کنید.
باور کنید یه سری اصطلاحات فارسی رو اونا ندارن و استفاده نمیکنن.اما ترجمه اش هست!!!
تو متن هاتون مثلا تو سایتای خارجی میرید استفاده میکنید،میخندند بهتون!
مثلا آمریکایی ها هیچوقت نمیگن روز ذوج یا فرد.میگن some days
اونوقت ایرانیه متن فارسی ترجمه کرده نوشته odd days!!!!

SaeedFazlollahzadeh
June 3rd, 2016, 21:03
اول باید گرامر بلد باشید. تا ساختار زبان رو ندونید، نمیتونید متوجه منظور جملات و معانی بشید! بیس کار باید خوب باشه
بعد سراغ کتاب داستان (از سطوحی که براتون نسبتا راحته تا سطوح چالشی تر) برید و پشت سیستم هم که هستید، آهنگ گوش کنید. فیلم هم که دیگه جای خود داره
این مورد رو خودم همیشه اجرا کردم و خوشبختانه موفق بودم (از نظر خودم): با خودتون انگلیسی صحبت کنید!
من یعنی ساعتی نیست که با خودم تو ذهن و خیال خودم انگلیسی حرف نزنم! تو صحبت هام هم لهجه هایی مثل بریتیش، لهجه اوباما، لهجه دیوید کامرون (نخست وزیر بریتانیا) و لهجه ی بعضی خواننده ها و دیالوگ بعضی فیلم هایی که دیدم رو با خودم تکرار میکنم و حتی سوالی-جوابی میکنمش تا خودم به خودم جواب بدم
صحبت های مقامات آمریکایی و انگلیسی رو گوش کنید
اخبار گوش کنید. شبکه هایی مثل VOA، BBC که واقعا خوب هستند. Press TV خودمون هم خوبه و با لهجه ی بریتیش صحبت میکنن
شبکه های دیگه هم هستند که انگلیسی صحبت کنند، مثل NHK World (شبکه ی انگلیسی زبان مربوط به کشور ژاپن که تقریبا از خبر گرفته تا آداب و رسوم ژاپنی ها رو میگه)، شبکه ی یورونیوز (خبریه و خوبه) و شبکه ی انگلیسی زبان فرانس 24 (چند زبان داره که یک شبکه اش، انگلیسی زبان هست و صرفا اخبار)
هر رشته و شاخه ای از علم رو که دوست دارید، مباحث همون رو بشینید به زبان انگلیسی در نت بخونید
و خیلی چیزای دیگه که الان ذهن یاری نمیکنه اما بعدا خواهم گفت
موفق باشید

Raymvnd
June 3rd, 2016, 21:12
انگلیسی خیلی خوبه.
سعی کنید اصولی یادش بگیرید.
برید آموزشگاه.
آموزشگاه هایی مثل شکوه با ۷۰ سال سابقه،واقعا خوب درس میدن من خودم هم شکوه میرفتم.
اگه خودتون بخواید با فیلم و کتاب یادبگیرید،نمیگم یاد نمیگیرید
اما خب.....قواعد و گرامر و ...رو نمیفهمید.فرق یه حرفه ای با معمولی هم همینه
مثلا میخوان بگن من رفتم خونه ی دوستم
معمولیه میگه
I went to my friend's house.
حرفه ایه میگه
I went to my friends
جفتشون یه چیزی میگن.اما این کجا اون کجا.
پس سعی کنید برید کلاس.
هیچوقت هم از دیکشنری انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی استفاده نکنید.انگلیسی به انگلیسی استفاده کنید.
باور کنید یه سری اصطلاحات فارسی رو اونا ندارن و استفاده نمیکنن.اما ترجمه اش هست!!!
تو متن هاتون مثلا تو سایتای خارجی میرید استفاده میکنید،میخندند بهتون!
مثلا آمریکایی ها هیچوقت نمیگن روز ذوج یا فرد.میگن some days
اونوقت ایرانیه متن فارسی ترجمه کرده نوشته odd days!!!!
هزینه ثبت نام در آموزشگاه شکوه چقدره؟ چند سال درس میده؟

mhiizadi
June 3rd, 2016, 21:19
یاد گیری زبان محدود به سال نیست و بستگی به شما و وقتی که برایش میزارید دارید .

taksis
June 3rd, 2016, 21:20

والا من سال ۷۸ میرفتم شکوه اونموقع ۹ هزار تومن بود : ))
الان لابد ۱۰۰-۱۵۰ اینا هست ترمی
سالی ۴ ترمه.

Raymvnd
June 3rd, 2016, 21:29
ممنون از کمکتون دوستان من...
انی روش ها امتحان می کنم..

Z.eus
June 3rd, 2016, 21:31
ببینید عزیز روش یادگیری گرامر و حفظ کردن لغات منسوخ شده است و الا کسانی که راهنمایی و دبیرستان و بعدش انگلیسی یادگرفتن الان باید انگلیسی صحبت کنند؛ اما نمیتوانند صحبت کنند.

شما باید لغات و اصل و شیرازه ی گرامر را در جمله یاد بگیرید.
یک جمله بخوانید کلمه را در جمله یادبگیرید؛ گرامر و قواعد را در جمله یادبگیرید اینکه تک تک برید بخونید فایده ندارد.

همچنین به شدت روش جناب A.J Hoge را پیشنهاد میکنم. روش ایشان فقط و فقط بر پایه شنیدن هست. شما زبان مادری خود (احتمالا فارسی یا هر چیز دیگر- منظور زبان اول هست - ترکی یا هر چیز دیگر) با شنیدن یاد گرفتید. آیا شما در ۳ سالگی کلاس رفتید؟ آیا کتابی خواندید...؟

در بزرگ سالی هم روش باید بر همین پایه باشد ولی چون شما یکبار زبان را یادگرفتید دیگر به همان راحتی کودکی نمیتوانید زبان دوم را یاد بگیرید و کمی زمان بر تر خواهد بود.

موفق باشید.

Statyab
June 3rd, 2016, 23:34
سلام
میتونید از این پکیچ استفاده کنید
http://p30download.com/fa/entry/47512/
تعریف آموزشگاه سفیر زیاد شنیدم، متاسفانه هنوز خودم وقت نکردم برم

سیدرضا بازیار
June 4th, 2016, 00:00
در حال حاضر جهاد دانشگاهی هم بسیار خوبه و از نظر من بهترینه
هزینه هر ترم میشه ۹۵۰۰۰ تومان که خیلی خوبه

البته یه کلاس هم هست فکر کنم سه ماهه باشه واسه کسانی که میخوان برن خارج از کشور با هزینه ای بین ۷۰۰ تا ۱٬۲۰۰ که اگه توان مالی و وقتش رو دارید حتما در جهاد دانشگاهی شهرتون با یه استاد حرفه ای کلاس بگیرید

hegza
June 4th, 2016, 00:06
حدود یکی دو ماه پیش یک اتفاق افتاد بعد نیست به اشتراک بزارم.
ببینید یک دوست داشتم خیلی خیلی زبانش ضعیف بود عجوبه ریاضی و فیزیک بود طوری که تو کنکور ریاضی فیزیک و شیمی میانگین بالای 85% زد. سال 83 اما بخاطر عربی و زبان رتبه کنکورش شد 1938 منطقه یک.
بعدها برنامه نویس قابلی شد یا بهتر بگم هست. اما بخاطر ضعف زبانی همیشه لنگ میزد تا جائیکه فانکشن های برنامه نویسی رو میزد. bazdid_az بجای رفرال خیلی هم سعی میکرد. این اواخر کم دیدمش. یکروز زنگ زد برای خداحافظی. گفت کجا گفت میرم لهستان با یکی اونجا شرکت ثبت کردیم و با سرمایه خوبی هم که داشت بهرحال اقامت موقت گرفته بود. مودبانه پرسیدم زبان چی ؟ خندید و گفت حلش کردم دی: گفتم چطور؟(با اینکه میدونستم همه راه ها رو رفته یا خسته میشد یا مالی نمیشد). کنجکاو شدم پرسیدم. گفت مجموعه زبان نصرت تصویری رو گرفتم روزی دو قسمت رو میدیدم تقریبا 70-80 روزه حدود دو الی 3 بار مرورش کردم. و کلمات سخت رو جدا میکردم. بعد یک مجموعه گرفتم بنام رزتا استون و با اون لسنینگم خیلی خوب شد و کم کم شروع کردم به صحبت کردن. خودم رو برای کنفرانس سوری آماده میکردم مثلا یک روز میخواستم به تماشگران خیالیم تفاوت html دهه قبل رو با html 5 امروز رو توضیح بدم یکروز دیگه موازی کردن نرم افزارهای فورنت و بک نت و بهمین شکل گفت الان تقریبا نیازی معمولی تا متوسط رو میتونم راحت در یک کشور انگلیسی زبان برطرف کنم. جالبه بدونید همینو دادم همسرم(البته لیسانس معماریه و زبانش بد نبود) الان از حدود 17 فروردین شروع کرده میگه دوره رو تکمیل کردم البته حدود 30 قسمتش رو میگفت خیلی مقدماتی بود برای من و لازمم نبود. به وضوع دارم میبینم که خیلی پیشرفت کرده. بهرحال شاید برای شما مناسب باشه شاید هم نه اما چیزی بود که دیدم.
یا حق

SaeedFazlollahzadeh
June 4th, 2016, 00:11
ببینید عزیز روش یادگیری گرامر و حفظ کردن لغات منسوخ شده است و الا کسانی که راهنمایی و دبیرستان و بعدش انگلیسی یادگرفتن الان باید انگلیسی صحبت کنند؛ اما نمیتوانند صحبت کنند.

شما باید لغات و اصل و شیرازه ی گرامر را در جمله یاد بگیرید.
یک جمله بخوانید کلمه را در جمله یادبگیرید؛ گرامر و قواعد را در جمله یادبگیرید اینکه تک تک برید بخونید فایده ندارد.

همچنین به شدت روش جناب A.J Hoge را پیشنهاد میکنم. روش ایشان فقط و فقط بر پایه شنیدن هست. شما زبان مادری خود (احتمالا فارسی یا هر چیز دیگر- منظور زبان اول هست - ترکی یا هر چیز دیگر) با شنیدن یاد گرفتید. آیا شما در ۳ سالگی کلاس رفتید؟ آیا کتابی خواندید...؟

در بزرگ سالی هم روش باید بر همین پایه باشد ولی چون شما یکبار زبان را یادگرفتید دیگر به همان راحتی کودکی نمیتوانید زبان دوم را یاد بگیرید و کمی زمان بر تر خواهد بود.

موفق باشید.
البته یه ذره در مورد حرف هاتون بحث دارم، اما در مورد گرامری که در مدرسه به آدم یاد میدن، چون اکثر بچه ها چیزی از انگلیسی نمیدونن، واسه همینه که بعد از دیپلم گرفتن حتی یه Hello, it's me ساده رو هم نمیتونن بگن! یعنی گرامر رو درست میگن (البته نه همه اش رو)، اما کار نمیشه روی صحبت و نتیجه میشه جوانان امروزی که داریم (منظورم واضحه)
در این که گرامر باید تو ذهن سپرده بشه شکی نیست (یا لااقل ذهنیت من اینه، درست یا غلطش رو نمیدونم)، اما زمانی باید توی جمله به اون معنا یاد گرفته بشه که اون ساختار رو بدونیم
مثلا حال ساده رو تا ندونیم چیه و چه کاره هست رو تو جمله بذار و به کسی که گرامر بلد نیست، بشین از بیس یاد بده. مسلما یاد نمیگیره، چون اون ذهنیته از بابت اون نکتهه میره به سمت جمله ای که اولین بار اونو دیده و اساس گرامرش تو ضمیر خودآگاه و ناخودآگاهش میشه همون جمله ای که اولین بار دیده
جسارتی اگر شد، عذرخواهی میکنم

hegza
June 4th, 2016, 00:17
البته یه ذره در مورد حرف هاتون بحث دارم، اما در مورد گرامری که در مدرسه به آدم یاد میدن، چون اکثر بچه ها چیزی از انگلیسی نمیدونن، واسه همینه که بعد از دیپلم گرفتن حتی یه Hello, it's me ساده رو هم نمیتونن بگن! یعنی گرامر رو درست میگن (البته نه همه اش رو)، اما کار نمیشه روی صحبت و نتیجه میشه جوانان امروزی که داریم (منظورم واضحه)
در این که گرامر باید تو ذهن سپرده بشه شکی نیست (یا لااقل ذهنیت من اینه، درست یا غلطش رو نمیدونم)، اما زمانی باید توی جمله به اون معنا یاد گرفته بشه که اون ساختار رو بدونیم
مثلا حال ساده رو تا ندونیم چیه و چه کاره هست رو تو جمله بذار و به کسی که گرامر بلد نیست، بشین از بیس یاد بده. مسلما یاد نمیگیره، چون اون ذهنیته از بابت اون نکتهه میره به سمت جمله ای که اولین بار اونو دیده و اساس گرامرش تو ضمیر خودآگاه و ناخودآگاهش میشه همون جمله ای که اولین بار دیده
بله درسته ضعف از سیستم آموزشی هست اما قبول کنید همون میتونه رفرنس خوبی باشه برای کسیکه انگلیسیش خوبه. حتما در اطرافتون افراد بیسوادی سراغ دارید که 40-50 سال پیش رفتن کشورهای عربی زبان و الان تسلط بسیار خوبی دارن روی زبانشون البته تو همون سالهای اول مسلط میشدن نه این 50 سال دی: اکثرا نمیدونن حروف لامه چیه. صرف کردن بلد نیست ماضی و مضاره بلد نیستن. ولی قولتون میدم اینا بیان پای یادگیری با همین کتاب های دبیرستان حرفه ای میشن چون مثل ما هستند که فارسی بلد بودیم و میرفتیم گرامر ادبیات فارسی یا بهتر بگم زبان فارسی رو میخوندیم(بگذریم از اصلاحات قدیمی که اکثرا یاد نگرفتن ولی خیلی چیزا بظاهر مسخره میومد و سریع یاد میگرفتیم. چون میتونستیم فارسی صحبت کنیم.

SaeedFazlollahzadeh
June 4th, 2016, 00:30
بله درسته ضعف از سیستم آموزشی هست اما قبول کنید همون میتونه رفرنس خوبی باشه برای کسیکه انگلیسیش خوبه. حتما در اطرافتون افراد بیسوادی سراغ دارید که 40-50 سال پیش رفتن کشورهای عربی زبان و الان تسلط بسیار خوبی دارن روی زبانشون البته تو همون سالهای اول مسلط میشدن نه این 50 سال دی: اکثرا نمیدونن حروف لامه چیه. صرف کردن بلد نیست ماضی و مضاره بلد نیستن. ولی قولتون میدم اینا بیان پای یادگیری با همین کتاب های دبیرستان حرفه ای میشن چون مثل ما هستند که فارسی بلد بودیم و میرفتیم گرامر ادبیات فارسی یا بهتر بگم زبان فارسی رو میخوندیم(بگذریم از اصلاحات قدیمی که اکثرا یاد نگرفتن ولی خیلی چیزا بظاهر مسخره میومد و سریع یاد میگرفتیم. چون میتونستیم فارسی صحبت کنیم.
بله، پدربزرگ ها و مادربزرگ های اکثر ما ها (یا لااقل خودم) که همون 40-50 سال پیش به مکه و کربلا سفر ها کردن و عربی رو بدون این که از جایی یاد بگیرن، میتونن در حد نیاز صحبت کنن و چون اکثرا قرآن و مذهب رو هم میدونستن از قبل، این مورد بهشون بیشتر کمک کرده (فکر کنم تصور این مورد برای خیلی از ما ها راحت و قابل هضم باشه)
دقیقا مثل همین رو هم میشه به بچه های امروزی تعمیم داد که با این همه وسایل ارتباط جمعی که اکثرا زبان فارسی دارن اما خانواده ها انگلیسیش رو ترجیح میدن (دلایلش بماند). همین بچه ها از الان خیلی چیزا یاد میگیرن و در آینده میتونه بهشون خیلی کمک کنه (مثل خود من که با کامپیوتر بزرگ شدم و بیس زبانیم هم همین وسیله بوده)
در مورد اون اون دوست تون هم من هم میشناسم هم کلاسی هام رو که تو دبیرستان زبان شون خیلی خوب نبود، اما الان دارن پزشکی میخونن و زبان پزشکی رو لااقل خوب بلدن (خیلی باهاشون در ارتباط نیستم تا بیشتر جزئیات بدم)
دقیقا باید برای زبان، صحبت بشه. البته چون ما تو جامعه مون جایی رو نداریم که صحبت کنیم (غیر از شهر های بزرگ که توریست میاد و این امکان بیشتر از شهر های دیگه هست)، نتیجه این میشه که در زبان کُمِیت مون میلنگه!
همون دوست تون که با خودش صحبت میکنه، من هم دقیقا همین جوری هستم که هر وقت مطلبی رو یاد میگیرم (چه تو حوزه تکنولوژی و آی تی و چه زبانی)، با خودم سریع تبدیل به انگلیسیش میکنم و فرض میکنم دارم برای یه عده ی سی چهل نفری توضیح میدم
شاید یک ساعت همین وقتم رو بگیره و رسما یک ساعت با خودم تو ذهنم حرف میزنم، اما واقعا این حرف زدنه اتفاق میافته و حتی سوال هایی رو هم فرض میکنم که شنونده ازم پرسیده و یا خودم رو لحظاتی جای شنونده قرار میدم و از واعظ (که خودم باشم :دی) سوال میپرسم :دی
شاید باور تون نشه، اما همین چند دقیقه پیش هم دقیقا این تاپیک رو شبیه سازی کردم که دارم برای یه عده حرف میزنم و اونا سوال میپرسن و من جواب میدم و بحثشم چالش برانگیز بوده و داره جالب میشه

"روی سخن این بخش با استارتر هست: مکالمه امروزه حرف اول رو در تقویت میزنه. شما یک دونه لغت بلد باشی و یه گرامر بدونی اما بتونی صحبت کنی، خیلی خیلی بهتر از اینکه که گرامر رو فول باشی و دیکشنری رو کامل حفظ باشی و حتی بدونی کجا از چی باید استفاده کنی اما نتونی یک کلام صحبت کنی!"

Z.eus
June 4th, 2016, 00:48
با کدام قسمت بحث دارید؟!
ببینید عزیز شما باز هم همان روش منسوخ آموزش انگلیسی را مطرح می‌کنید. هدف صحبت کردن انگلیسی به لهجه دلخواه هست نه اینکه زمان فلان جمله چیست و از این قبیل موارد.
مشخص هست که شما با روش A.J Hoge آشنا نیستید. ایشون چنتا از عبارت های معروفشون این هست که :
no more grammar
no more text-books
شاید شما افرادی را دیده باشید که ایرانی هستند و اصطلاحات و کلمات انگلیسی استفاده میکنند و نمیدانند فارسی آن چه هست. مخصوصا ایرانیان خارج از کشور.
به این دلیل است که ساختار و شیرازه‌ی زبان انگلیسی در مغز آن ها شکل گرفته است.
بنده دوستانی را می‌شناسم که انگلیسی سلیس صحبت میکنند و هر سوالی را پاسخ میدهند بدون مشکل. ولی بالفرض اگر از ایشان بپرسید فلان جمله چه نوعی هست/ در رابطه با گرامر بپرسید شاید نتوانند پاسخ دهند.
مثل پارسی زبانان که اگر از قواعد و دستور بپرسید ممکن است نتوانند پاسخ بدهند ولی خیلی روان و بدون مشکل صحبت میکنند.
یا مثلا عرب ها (یا بهتر است بگوییم عرب زبان ها چون جنوبی ها نژاد عرب نیستند) عربی صحبت میکنند ولی از قواعد شاید چیزی ندانند.

------------
در ارتباط با دوستی که دیدن فیلم های انگلیسی را مطرح کردند، دیدن فیلم های انگلیسی مهارت شنیداری شما یا listening شما را افزایش می‌دهد ولی نخواهید توانست صحبت کنید.
اگر میخواهید صحبت کنید سعی کنید جمله سازی کنید تا قفل زبان باز شود. بهترین روش که مهارت چهارگانه شما را تقویت میکند متد آقای A.J Hoge است.

کمی از حوزه‌ی تخصصی انجمن خارج شدیم ولی اگر دوستان سوالی داشته باشند بنده در خدمتم.

nevergotme
June 4th, 2016, 00:52
اقا این نصرت خوبه واقعا ؟ زدم امشب دی ال شه

http://p30download.com/fa/entry/62386/

این نسخه کاملشه یا چیزه دیگه ای هم هست؟

hegza
June 4th, 2016, 00:54
اقا این نصرت خوبه واقعا ؟ زدم امشب دی ال شه

http://p30download.com/fa/entry/62386/

این نسخه کاملشه یا چیزه دیگه ای هم هست؟

تصویریش نه صوتیش.
منکه خریدم برای دانلود نبود ظاهرا

SaeedFazlollahzadeh
June 4th, 2016, 00:58
با کدام قسمت بحث دارید؟!
ببینید عزیز شما باز هم همان روش منسوخ آموزش انگلیسی را مطرح می‌کنید. هدف صحبت کردن انگلیسی به لهجه دلخواه هست نه اینکه زمان فلان جمله چیست و از این قبیل موارد.
مشخص هست که شما با روش A.J Hoge آشنا نیستید. ایشون چنتا از عبارت های معروفشون این هست که :
no more grammer
no more text-books
شاید شما افرادی را دیده باشید که ایرانی هستند و اصطلاحات و کلمات انگلیسی استفاده میکنند و نمیدانند فارسی آن چه هست. مخصوصا ایرانیان خارج از کشور.
به این دلیل است که ساختار و شیرازه‌ی زبان انگلیسی در مغز آن ها شکل گرفته است.
بنده دوستانی را می‌شناسم که انگلیسی سلیس صحبت میکنند و هر سوالی را پاسخ میدهند بدون مشکل. ولی بالفرض اگر از ایشان بپرسید فلان جمله چه نوعی هست/ در رابطه با گرامر بپرسید شاید نتوانند پاسخ دهند.
مثل پارسی زبانان که اگر از قواعد و دستور بپرسید ممکن است نتوانند پاسخ بدهند ولی خیلی روان و بدون مشکل صحبت میکنند.
یا مثلا عرب ها (یا بهتر است بگوییم عرب زبان ها چون جنوبی ها نژاد عرب نیستند) عربی صحبت میکنند ولی از قواعد شاید چیزی ندانند.

------------
در ارتباط با دوستی که دیدن فیلم های انگلیسی را مطرح کردند، دیدن فیلم های انگلیسی مهارت شنیداری شما یا listening شما را افزایش می‌دهد ولی نخواهید توانست صحبت کنید.
اگر میخواهید صحبت کنید سعی کنید جمله سازی کنید تا قفل زبان باز شود. بهترین روش که مهارت چهارگانه شما را تقویت میکند متد آقای A.J Hoge است.

کمی از حوزه‌ی تخصصی انجمن خارج شدیم ولی اگر دوستان سوالی داشته باشند بنده در خدمتم.
الان متوجه منظور تون شدم
با اون مثالی هم که در مورد native-speakerها زدید هم کاملا آشنایی دارم و قابل لمسه و دیدم چنین افرادی رو
به نظرم چیزی که من گفتم با چیزی که شما گفتین، تفاوت در دید من نسبت به زبان هست که چون مترجمی میخونم، از مترجم انتظار میره که این ها رو بدونه و موارد رو بلد باشه (احتمالا با انتظاراتی که جامعه ی ایران از مترجم داره، آشنایی دارید. گفتنی ها و سوز دل ها زیاده) و از مترجم خواسته میشه تا ترجمه کنه دیگه (به طور خلاصه گفتم) (و باز هم به نظرم درست یا غلط این مطلبی که گفتم، برمیگرده به دیدی که من نسبت به زبان داشتم و انتظاری که اطرافیان از من به عنوان دانشجوی مترجمی داشتن که این طور شده)
متاسفانه تا به این لحظه حتی اسم این شیوه رو هم نشنیده بودم، که از شما تشکر میکنم بابت این مورد
nevergotme
June 4th, 2016, 01:03
تصویریش نه صوتیش.
منکه خریدم برای دانلود نبود ظاهرا

مگه صوتی نیست اینی که لینک دادم

navid2zp
June 4th, 2016, 01:04
بر اساس تجربه:

اول باید یک سری اصول و نحوه صحبت کردن رو از طریق آموزش های مختلف یاد بگیرید (مسائل بسیار ابتدایی و ساختاری)

بعد برای تقویت صحبت کردن بهترین روشی که میتونم بهتون توصیه کنم صحبت کردن با یک فرد انگلیسی زبان هست. بی نهایت کمک می کنه. چون شما حتی اگر توی ترجمه متون هم عالی باشید باز هم صحبت کردن مسئله جداست. خود بنده وقتی سنم کمتر بود از نظر انگلیسی و ترجمه خوب بودم و هیچ مشکلی نداشتم ولی مکالمه واقعا سخت بود (منظور مکالمه روان و معمولی) ولی بعد که با افراد انگلیسی زبان ارتباط پیدا کردم این مورد بسیار راحت حل شد و حتی خیلی از لغات و اصطلاح ها و ... رو می تونید یاد بگیرید.

برای بیشتر شدن دایره لغات هم بهترین راه حل دیدن سریال ها با موضوعات مختلف هست.
سریال های اجتماعی و کمدی بسیار به صحبت عامیانه شما کمک می کنه و لغات و اصطلاح های بسیار خوبی رو یاد می گیرید.

خوندن مقالات انگلیسی هم همینطور .
دقت کنید شما وقتی یک سری لغات رو نمی دونید با خوندن متن یا دیدن یک فیلم با برخورد با اون لغات می تونید معنیشون رو بفهمید بدون این که نیاز به دیکشنری داشته باشید یا ... و نکته مثبت هم این هست که بسیار خوب توی ذهنتون میمونه.
سعی کنید زیاد خودتون رو درگیر گرامر نکنید مگر این که قرار هست با شرکت های رسمی نامه نگاری داشته باشید و یا مقالات انگلیسی زبان بنویسید.
خود گرامر رو به مرور به خوبی می تونید یاد بگیرید ولی اگر فقط دنبال گرامر برید یا زمان زیادی رو صرف کنید چیز خاصی از زبان یاد نمی گیرید. عملا حتی اگر کل گرامر رو بلد باشید ممکن هست نتونید یک جمله ساده رو به زبون بیارید.

گشتن توی انجمن های انگلیسی زبان هم بسیار کمک می کنه. انجمن های تخصصی، غیر تخصصی و ...

ولی خوب همه این ها بدون این که با کسی صحبت کنید فایده نداره و به مرور از ذهنتون خارج میشه و نهایتا میتونید متن رو بخونید و خوب متوجه بشید یا صحبت ها رو ولی برای این که توی صحبت کردن خوب باشید باید صحبت کنید.

Z.eus
June 4th, 2016, 01:06
الان متوجه منظور تون شدم
با اون مثالی هم که در مورد native-speakerها زدید هم کاملا آشنایی دارم و قابل لمسه و دیدم چنین افرادی رو
به نظرم چیزی که من گفتم با چیزی که شما گفتین، تفاوت در دید من نسبت به زبان هست که چون مترجمی میخونم، از مترجم انتظار میره که این ها رو بدونه و موارد رو بلد باشه (احتمالا با انتظاراتی که جامعه ی ایران از مترجم داره، آشنایی دارید. گفتنی ها و سوز دل ها زیاده) و از مترجم خواسته میشه تا ترجمه کنه دیگه (به طور خلاصه گفتم) (و باز هم به نظرم درست یا غلط این مطلبی که گفتم، برمیگرده به دیدی که من نسبت به زبان داشتم و انتظاری که اطرافیان از من به عنوان دانشجوی مترجمی داشتن که این طور شده)
متاسفانه تا به این لحظه حتی اسم این شیوه رو هم نشنیده بودم، که از شما تشکر میکنم بابت این مورد

دقیقا همان روش ابداعی خودتان (حرف زدن با ارواح و افراد خیالی :دی ) بطور خیلی گسترده تر و حرفه ای تر در روش A.J Hoge قابل مشاهده است ولی با این تفاوت که ایشون خیالی نیستند و سوالات زیادی می‌پرسند که شنونده باید پاسخ بدهد. دقیقا همان گفتگو هست.

آموزش نصرت و بقیه مواردی که دوستان گفتند هم دقیقا از روش A.J Hoge تبعیت میکنند.
میتونید به سایت ایشون برید + خودتان را به فیلتـر شکـن مجهز کنید و کلیپ های youtube داخل سایتشان را مشاهده بفرمایید تا کاملا قضیه برای شما روشن شود.
http://effortlessenglishclub.com/
بدرود.

hegza
June 4th, 2016, 01:13
مگه صوتی نیست اینی که لینک دادم

نه
خودش زده که mp3

- - - Updated - - -

پ.ن: منم خیلی گشتم حدود یکی دو ماه پیش اما پیدا نشد اولشم اینو دانلود کردم دیدم mp3 هست دی:
بعد دیدم نیست. با اینکه گرون بود باز خریدم. اومده نرم افزاریش کرده کسی نزنه تو گوشش. حیف که مثل سنین جوانیم کله خراب نیستم وگرنه میزدم نرم افزار کامتسیا کلش رو ضبط کنه میزاشتم برای دانلود. دی

hamidsh91
September 7th, 2017, 22:03
نه
خودش زده که mp3

- - - Updated - - -

پ.ن: منم خیلی گشتم حدود یکی دو ماه پیش اما پیدا نشد اولشم اینو دانلود کردم دیدم mp3 هست دی:
بعد دیدم نیست. با اینکه گرون بود باز خریدم. اومده نرم افزاریش کرده کسی نزنه تو گوشش. حیف که مثل سنین جوانیم کله خراب نیستم وگرنه میزدم نرم افزار کامتسیا کلش رو ضبط کنه میزاشتم برای دانلود. دی

سلام . با گذشت این مدتی که از تاپیک میگذره، این آموزش زبان نصرت(تصویری) تاثیری هم برای شما داشته ؟‌

پ ن : ببخشید تاپیک قدیمی رو آوردم بالا...

Cr0w
September 8th, 2017, 02:49
سلام . با گذشت این مدتی که از تاپیک میگذره، این آموزش زبان نصرت(تصویری) تاثیری هم برای شما داشته ؟‌

پ ن : ببخشید تاپیک قدیمی رو آوردم بالا...
به نظرم اگر تاثیری داشت دوباره نمی خریدنش .
دوست من اگر واقعا تلاش کنید در کلاس ها شرکت بشه وقت بزاری کتاب مطالعه کنید یک دوست خارجی پیدا کنی در روز نیم ساعت باهش احوال پرسی و سوال بپرسی هیچ مشکلی نخواهی داشت .
تلاش و پشت کار . هیچی غیر ممکن نیست .