PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد امنیت مودم adsl

ToooPDL
June 1st, 2016, 17:06
سلام
هِی ما ترافیک میگیریم از آسیاتک؛ میرم بیرون میام میبینم نصفش رفته :109:

قصه ی امروز: دوستانِ آویزان :d
امروز یکی از اقوام که با یکی از همسایگان دیوار به دیوارمون رفت و آمد داره بهم گفت مگه به فلانی رمز وای فای دادی ؟
گفتم نه چطور؟
میگه دیشب خونشون بودیم پسرش بکوب از وای فای تو استفاده میکرده 8-}

این دوست و همسایه ی ما چندباری بهم گفت پسوردتو بده خنده خنده پیچوندمش. اونم چندباری بهم گفت میشه هک کرد ولی خیالت راحت هک نمیکنم :67:
جالبه برام بنده خدا زیاد کامپیوتر وارد نیست اصلا. فک کنم با این نرم افزارهایی که روی اندروید روت شده کار میکنه پسورد رو بدست آورده. خخخ

خب دوستان؛
با اینکه گزینه wps رو غیرفعال کردم ولی بازم مورد حمله دشمن قرار گرفتم. لطفا راه های جلوگیری از این دست موارد رو بفرمائید. یا اگر پیشنهادی دارید بگید ببینیم چه میشه کرد
مودم بنده d-link 2750u هست

mizban97
June 1st, 2016, 17:08
سلام

امروز یکی از اقوام که با یکی از همسایگان دیوار به دیوارمون رفت و آمد داره بهم گفت مگه به فلانی رمز وای فای دادی ؟
گفتم نه چطور؟

این دوست و همسایه ی ما چندباری بهم گفت پسوردتو بده خنده خنده پیچوندمش. اونم چندباری بهم گفت میشه هک کرد ولی خیالت راحت هک نمیکنم :67:
جالبه برام بنده خدا زیاد کامپیوتر وارد نیست اصلا. فک کنم با این نرم افزارهایی که روی اندروید روت شده کار میکنه پسورد رو بدست آورده. خخخ

خب دوستان؛
با اینکه گزینه wps رو غیرفعال کردم ولی بازم مورد حمله دشمن قرار گرفتم. لطفا راه های جلوگیری از این دست موارد رو بفرمائید. یا اگر پیشنهادی دارید بگید ببینیم چه میشه کرد

سلام
بنده هم همین مشکل با شرکت اینترنت خودم داشتم
که 2-3 روز ترافیک میخورد. به خودشون هم میگفتم میگفتن ما نمیدونم از چیه !
حرف هک رو وسط میکشیدن. ولی من خودم بر این باور هستم مشکل از سمت isp بوده...

almandata
June 1st, 2016, 17:09
مک آدرس

یه بار مودم رو ریست کنید سپس هیدنش کنید نمیتونن هکش کنن

اونی که داره استفاده می کنه قبل از اینکه هیدنش کنید هکش کرده الانم هیدنش کردید بازهم قادر به هک کردنش هستش

JeyServer
June 1st, 2016, 17:09
سلام دوست عزیز
بنده بهترین راه ایمن سازی Wifi رو استفاده از Encryption ایمن و فعال سازی Mac filtering میدونم.

باشد که از گزند دشمنانتان در امان باشید!

iHSG
June 1st, 2016, 17:12
سلام

1.از یه SSID طولانی شامل عدد و حروف استفاده کنید و حتماً SSID رو با ویژگی Hide SSID مودم مخفی کنید.
2.از مک فـیلتر به صورت White List استفاده کنید و فقط MacID دستگاه های خودتون رو توش وارد کنید.
3.همیشه فریمور مودم رو به آخرین نسخه آپدیت کنید.حتی برای قدیمی ترین مودم ها هم آپدیت فریمور آمده فقط کافیه در سایت سازنده اش چک کنید.
4.ویژگی WPS رو کلاً غیرفعال کنید که میگید غیرفعال کردید.

من با همین روش ها می تونم ادعا کنم حتی یک بار هم Wi-Fi خونه ام هک نشده این در حالیه که 2 تا مودم 24 ساعته روشن در منزل دارم.

fariborz007
June 1st, 2016, 17:21
سلام

گفتم نه چطور؟

خب دوستان؛
با سلام ،
برای بنده هم چنین مشکلی ایجاد شده بود ، طرف به یوزر و پسورد اشتراک کاربری وموردم همه چی معلوم نیس چی جوری دسترسی پیدا کرده بود ، قشنگ برای خودش آخر هفته ها مک مودم و اطلاعات رو تغیر میداد و اشتراک رو وصل میکرد به مودم خودش و استفاده میکرد ما یک ساعت باید به پشتیبانی بهمونیم چی شده تازه ریست بزنن رمز رو ، قشنگ نزدیک 10-15 بار همه اطلاعات تا حالا هک شده ایراد کار خودشونم نمیدونن چیه هنوز :109:

sitetheme
June 1st, 2016, 17:29
سلام

گفتم نه چطور؟

خب دوستان؛
درود، همینگونه که خیلی از دوستان هم نشون دادن، یکی از روش ها Mac Filtering هست که میتونی تنها به تعداد Mac آدرس های ویژه ای دسترسی بدی یا دسترسیشون رو قطع کنی(بهترین گزینه) برای اینکه رمز عبورت هم راحت قابل هک نباشه، اول قابلیت WPS رو از تنظیمات مودم از بیخ قطع کن! بعد یک رمز عبور درست حسابی بذار! تمام!
با مهر

kavoshco
June 1st, 2016, 17:29
دوست عزیز ، الان یه بچه 2 ساله هم با دامپر WPS کرک میکنه ...

WPS رو خاموش کنید یا یک کد دستی بدید بهش
Broadcast SSID رو غیرفعال کنید یا به اصطلاح Hidden کنید ...

یا اینکه کلا Macfiltering انجام بدید ...

Mr.Pouria
June 1st, 2016, 18:10
مک آدرس

یه بار مودم رو ریست کنید سپس هیدنش کنید نمیتونن هکش کنن

اونی که داره استفاده می کنه قبل از اینکه هیدنش کنید هکش کرده الانم هیدنش کردید بازهم قادر به هک کردنش هستش

نسخه ای جدیداومده که حتی شبکه های هین شده رو شناسایی میکنه ( البته هنوز عمومی نشده و فقط جهت اطلاع گفتم )

-------------------------------------

در مورد با استارتر ...

اگر از چند سیستم مشخص شده استفاده میکنید ( گوشی یا کامپیوتر جدیدی قرار نیست اضافه بشه و همیشه وسایل ثابت هستن ( گوشی خانواده و کامپیوتر و غیره ) ) از بخش تنظیمات امنیتی mac دستگاه هارو تعریف کنید و از قبول مک های جدید به شبکه خود داری کنید ....

یکم این کار سخته اما شدنش میشه ...

CYCLONER
June 1st, 2016, 19:02
با mac *****ینگ کاملا در امان خواهید بود

netbazaryab
June 1st, 2016, 19:03
راهش اینکه مک ادرس سیستم های خودتون رو در تنظیمات مودم وارد کنید دیگه کسی رو که مک ادرسش رو به مودم ندادید نمیتونه هک کنه یا ....
در بالا هم دوستان ذکر کردند
کار خاصی هم نداره توی نت سرچ کنی هست اموزشش فک کنم

payamkutah
June 1st, 2016, 19:07
سلام

گفتم نه چطور؟

خب دوستان؛

سلام
بهترین راه تعریف مک هست و خیلی هم راحت.
حتی اگر پسورد مودم شما رو هم داشته باشند بازم نمیتونن وصل بشن.این روش تست شده و از طرف همه تائید میشه

آموزشش هم تو تاپیک زیر هست.

http://www.webhostingtalk.ir/showthread.php?t=166727

SaeedFazlollahzadeh
June 1st, 2016, 19:22
دوستان آویزان رو باید در محکمه آویزان کرد! میدونید چیو میگم دیگه؟
شما یک بار ایشون رو در محکمه آویزان کنی، میبینی که تا آخر عمر آویزان شما خواهند بود اما چاکر تان!
و مک *****ینگ و تغییر نام شبکه و تغییر رمز و مخفی کردن شبکه هم که این روز ها از اوجب واجباته برای در امان ماندن از دوستان آویزان!

اشکان
June 1st, 2016, 19:24
بهترین راه مک فی لترینگ هست

007
June 1st, 2016, 22:36
س بهترین وا من ترین راه راس سرور و اکانتینگ هست
ارادت

hegza
June 1st, 2016, 22:40
آویزان منو یاد سایت .... میندازه که برداران سپاه سال 89 بایکدش کردن :d

yourhosting
June 1st, 2016, 22:49
با mac *****ینگ کاملا در امان خواهید بود

هیچ تاثیری ندارد!
تمام این نرم افزارهای موجود با WPS انجام میشه اگر اون غیرفعال کنید مطمئن باشید از این نرم افزار ها به مودم نفوذی انجام نمیشود.
در مورد mac fi/ltering نیز براحتی درصورتی اشنایی فرد میتواند مک کلاینت را شناسایی و از ان استفاده کند بنابراین تاثیری ندارد!
پیشنهاد میکنم از wpa2 استفاده کنید و مراقب fakeap باشید همینطور firmware مودم رواپدیت کنید با اینکار از 99% نفوذ جلویگیری میشود!

dave_m
June 2nd, 2016, 02:15
رو خود مودم پسورد قوی بزار که نتونه با admin وارد بشه. پسورد وایرلستم ترکیبی بزن نتونه کرک کنه. یا مک دستگاههایی که میخوای مجاز باشنو تو مک ***** بده. نرم افزار Who’s On My WiFi هم خوبه نصبش کن

فرستاده شده با Tapatalk

downloaddl
June 2nd, 2016, 03:05
من از این راه استفاده می کنم بهتر از رمز گذاشتن بود و خیلی کمتر ترافیکم مصرف می شد .

کلا شبکه من رمز نداره کاملا بازه ولی از mikrotik routerborad ( سرویس hotspot ) استفاده می کنم به هر کس ی یوزر دادم .

kool
June 2nd, 2016, 09:36
سلام
بهترین حرکت ممکن قرار دادن رمز بسیار پیچیده و بالای 14 کاراکتر هست. و اینکه زمانی که بیرون میرید یا استفاده ای ندارید مودم یا wifi رو غیرفعال کنید.
وگرنه هیدن و محدود کردن به مک اینا فقط در مقابل بچه ها در امان خواهید بود و هیچ تضمین 100% ایجاد نمیکنن!
البته از سمت سرویس دهنده هم ممکنه مشکل وجود داشته باشه.

ToooPDL
June 2nd, 2016, 13:15
سلام مجدد
(عنوان تاپیک عوض شد. خخ)

ظاهرا آمار آویزانی در ایران بیداد میکنه :| همه گرفتارن والا

از دوستانی که شکت کردن در تاپیک هم ممنونم
مک *****ینگ اگه بخوام مک ادرس های مجاز مال افراد خانواده و.. رو وارد کنم خیلی زیادن و خیلی طول میکشه. اوناهم بیزار میشن از هرچی اینترنته :دی

من یادمه هرموقع نیاز میشد که مودم رو ریست فکتوری کنم، wps رو بلافاصله خاموشش میکردم. حالا چک میکنم میبینم فعاله 8-}
احتمال زیاد آی پی رو بدست اورده از طریق تنظیمات مودم گرفته فعالش کرده یا احتمالاتِ دیگه. به هرحال الان wps رو بازم غیرفعال کردم.

حالا باید ببینم راهی هست که تنظیمات مودم فقط با 192.168.1.1 باز شه! (یوزر پس مودم رو عوض کردم. منظورم اینه که همون صفحه لاگین مودم هم باز نشه)

dark_7qe
June 2nd, 2016, 13:27
سلام
می تونید از داخل تنظیمات ای پی مودم رو هم تغییر دهید

SaeedFazlollahzadeh
June 2nd, 2016, 14:11
مک *****ینگ اگه بخوام مک ادرس های مجاز مال افراد خانواده و.. رو وارد کنم خیلی زیادن و خیلی طول میکشه. اوناهم بیزار میشن از هرچی اینترنته :دی
چرا بیزار بشن؟ مک آدرس اون هایی که الان کانکت هستند که در مودم نوشته شده و میتونید جایی اون رو ذخیره کنید
مک آدرس بقیه رو هم زمانی که وصل شدن، در مودم در قسمت مجاز ها قرار بدید
یعنی مک *****ینگ فعال بشه، بعد هرکی که خواست وصل بشه، غیرفعال کنید تا راحت وصل بشه و بعدش مک *****ینگ رو مجددا فعال کنید!
این کار رو خودم انجام دادم و نتیجه ی خوبی هم داشت، هرچند که یه ذره برای بقیه ممکنه خسته کننده باشه (منظور کاربران اینترنت شما هستند که از پروسه ی طولانی شدن اتصال شون ممکنه خسته بشن)
موفق باشید

ToooPDL
June 4th, 2016, 08:31
ممنون از همه دوستان عزیز
با راهنمایی شما، اقدامات لازم انجام شد. اول که مک فیـلترینگ رو فعال کردم دیدم خودمم نمیتونم کانکت شم.بعد دیگه ردیفش کردم. چیز خوبیه در کل :دی
سپاس