PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نقض حریم خصوصی مدیران سایت ها توسط درگاه های واسطه پرداخت

OMIDTU5
May 31st, 2016, 15:45
با سلام

بنده دو سال از دکمه پرداخت جهان پی استفاده میکردم بارها هم شده کاربر اشتباه کرده و یه 0 اضافه گذاشته یا قاطی کرده و مبلغی بیش از چیزی که تعیین کردیم واریز شده ولی هیچوقت در طی این دو سال , جهان پی نیومد شماره و مشخصات من رو پخش کنه بین کاربرانی که به این دلایل زنگ زده بودن به جهان پی و همیشه حرفه ای برخورد کرده گفته از طریق خود اون سایت پیگیر باشید . البته خودمون روزانه در چک کردن تراکنش ها متوجه اشتباه واریزها میشیم و همیشه هم در خود سایت با کاربر تماس گرفتیم و شماره کارت گرفتیم و مبلغ رو برگشت دادیم

با تجربه خوبی که از جهان پی داشتیم بعد از بسته شدن جهان پی رفتیم سراغ درگاه های دیگه و مشکلات ما از همون روز های اول با درگاه های جدید شروع شد ...

سوالم از مسئولین محترم درگاه ها اینه اگه کاربری مبلغی رو به اشتباه واریز کرد و با یک درگاه پرداخت واسط تماس گرفت ایا شما باید بگید بفرما این شماره تماس مدیر سایت اینم مشخصاتش خودت بهش زنگ بزن ؟؟ یا بگید که ما فقط درگاه پرداختیم و باید از طریق خود سایتشون پیگیر باشید ؟ اصلا درگاه پرداخت برای موقعی که یک کاربر با دکمه پرداخت مبلغی رو وارد میکنه از کجا اطمینان پیدا میکنه که اشتباهی رخ داده و به همین دلیل تصمیم میگیره مشخصات مدیر سایت رو به کاربر بده ؟ این کار نقض اشکار حریم خصوصی ما مدیران سایت ها نیست ؟

میخواستم بدونم چرا باید شماره تلفن و مشخصات شخصی بنده که در پنل گذاشتم به این دلایل که گاهی اوقات پیش میاد در اختیار کاربران سایتم قرار بگیره ؟

این هفته چندمین باریه که کاربر بهم زنگ میزنه این کار درستی نیست که اطلاعات خصوصی مدیران سایت ها رو میدید به کاربران . سایت گزینه تماس داره هر کاربری چنین مشکلی داره باید تیکت بزنه . شاید من دوس نداشته باشم شمارم بین 300 هزار نفر پخش بشه !

در مرام و معرفتم نیست از جایی که بهم سرویس میده بد گم پس اسم نمیبرم از درگاه خاصی , فقط اینو بگم که از 2 جا درگاه بصورت دکمه پرداخت دارم در کمال تعجب هر دو درگاه این کارو کردن اماتور هم نیستند و از همین دو سه درگاه خوش نامی هستند که باقی موندن o:-)

kavoshco
May 31st, 2016, 15:48
برادر شمام دلت خوشه ها ...

وقتی کلمه ی حریم خصوصی رو میشنوم خندم میگیره ...

iHSG
May 31st, 2016, 16:09
سلام
اگه اینطوریه منم الکی بگردم یه سایت که از فلان درگاه واسطه استفاده میکنه رو پیدا کنم و برم به فلان درگاه واسطه بگم که این سایت از من کلاه برداری کرده تا همه اطلاعات مدیر سایتش رو بهم بدن :)
درسته که اطلاعات برای همین شرایط است اما اینطوری که هر کسی آمد گفت یه اتفاقی افتاده شماره مدیر فلان سایت رو می خوام بهم بدین که نمیشه.
درگاه واسط باید اول کل مدارک کلاه برداری که مشتری ادعا میکنه رو ببینه بعدش اطلاعات حقیقی مشتری هم در سیستمش ثبت کنه بعد اون موقع اگه خواست شماره موبایل مدیر سایت رو بده.

در صورتی که حتی این کار هم نیاز نیست به نظر من یه درگاه واسطه حرفه ای به کسی که این ادعا رو میکنه میگه اگه راست میگید خودتون برید ازش شکایت کنید و اگر از پلیس نامه اش آمد که اطلاعات مدیر سایت رو خواستن ارائه بدن تازه اونم نه در اختیار مشتری بلکه در اختیار پلیس.

viasky
May 31st, 2016, 16:42
باید تمام موارد اصولی پیگیری شود
ما بر روی درگاه واسط خودمون که بزودی راه اندازی خواهد شد این مورد و را لحاظ کرده این
اگر خریدار مشکلی بعد از در پرداخت داشته باشه به راحتی می تونه اون ثبت کنه و یک پروسه برای او در نظر گرفته خواهد شد
برخی از پرداخت های بالا نیز تا تحویل نهایی خدمات به کاربر به پنل افزوده نخواهد شد و مثل پی پال مراحل pending را طی خواهد کرد
مورد شما هم بهتر است مستقیم با درگاه خود در ارتباط باشید و موارد و بررسی کنید
پیروز باشید

OMIDTU5
May 31st, 2016, 16:55
سلام
اگه اینطوریه منم الکی بگردم یه سایت که از فلان درگاه واسطه استفاده میکنه رو پیدا کنم و برم به فلان درگاه واسطه بگم که این سایت از من کلاه برداری کرده تا همه اطلاعات مدیر سایتش رو بهم بدن :)
درسته که اطلاعات برای همین شرایط است اما اینطوری که هر کسی آمد گفت یه اتفاقی افتاده شماره مدیر فلان سایت رو می خوام بهم بدین که نمیشه.
درگاه واسط باید اول کل مدارک کلاه برداری که مشتری ادعا میکنه رو ببینه بعدش اطلاعات حقیقی مشتری هم در سیستمش ثبت کنه بعد اون موقع اگه خواست شماره موبایل مدیر سایت رو بده.

در صورتی که حتی این کار هم نیاز نیست به نظر من یه درگاه واسطه حرفه ای به کسی که این ادعا رو میکنه میگه اگه راست میگید خودتون برید ازش شکایت کنید و اگر از پلیس نامه اش آمد که اطلاعات مدیر سایت رو خواستن ارائه بدن تازه اونم نه در اختیار مشتری بلکه در اختیار پلیس.

اصلا بحث کلاه برداری نیست . همیشه هم حق رو به کاربر میدم . اما متاسفانه این فرم های پرداخت در هر درگاهی متغیر هستند سیستم طوریه که کاربر خودش باید مبلغ و مشخصات رو وارد کنه . کاربران ما بعضی بی دقتند طرف بوده مستقیم پول واریز کرده بدون هیچ ایمیل و نام کاربری و مشخصاتی !! یا اینکه مثلا بجای 30 هزار تومان 300 هزار تومان واریز کرده ! خب ما فعالیتمون حرفه ای هست و از سال 2009 فعالیم با 300 هزار نفر کاربر قطعا این موارد پیش میاد و ما همیشه اون ها رو به محض مشاهده برگشت دادیم . بحث من سر اینه درست نیست این مشکلات به این روش حل بشه و درگاه در این موارد دخالت کنه هر چیزی اصول حرفه ای خاص خودش رو داره نه اینکه کاربر زنگ بزنه بگه حواسم نبود اضافه واریز کردم درگاه هم بگه بیا این مشخصاتش زنگ بزن بهش . درگاه نباید در کارهای روزمره سایت دخالت کنه اگه سایتی متخلفه مسدود کن درگاهشو یا اینکه اگه خیلی برای درگاه مهمه خود مسئول درگاه تماس بگیره پیگیر شه ببینه قضیه چی بوده نه اینکه با تماس کاربر شماره ادمین سایتو بدی بهش

farzin11
May 31st, 2016, 17:00
شرکت به پرداخت همه شماره تلفن هایی که معرفی کرده بودم به یه نفر داده بود، شخص همه شماره های خریدشو بهم داد که ستل کنم اما همچین خریدی برای من ثبت نشده بود روزی چند بار زنگ می زد در اخر متوجه شدم اطلاعات پرداخت مربوط به یه شرکت دیگه بود که اشتباها شماره منو داده بود، بعد که متوجه این اشتباه شدم هر چی بهش میگفتم به من مربوط نمی شه ول کن نبود.
جهان پی که واسطه است انتظاری نمیشه ازش داشته باشیم ولی به پرداخت چی...

Jahan Pay Co
May 31st, 2016, 17:05
شرکت به پرداخت همه شماره تلفن هایی که معرفی کرده بودم به یه نفر داده بود، شخص همه شماره های خریدشو بهم داد که ستل کنم اما همچین خریدی برای من ثبت نشده بود روزی چند بار زنگ می زد در اخر متوجه شدم اطلاعات پرداخت مربوط به یه شرکت دیگه بود که اشتباها شماره منو داده بود، بعد که متوجه این اشتباه شدم هر چی بهش میگفتم به من مربوط نمی شه ول کن نبود.

فکر کنم موردی که ایشون فرمودن اصلا مربوط به جهان پی نیست متن استارتر را به دقت بررسی فرمایید.

OMIDTU5
May 31st, 2016, 17:07

جهان پی که خیلی عالی بود من واقعا از این شرکت و مدیرش تشکر میکنم . در دوسالی که استفاده کردم هیچوقت مشخصاتم رو به این دلایل به کاربر ندادن . من جهان پی رو به عنوان یک الگوی نمونه مثال زدم که هیچوقت چنین مشکلی باهاشون نداشتیم

مشکل برای ما از زمان بسته شدن جهان پی شروع شده که رفتیم از دو درگاه دیگه سرویس گرفتیم و با هر تماس کاربر اطلاعات ما رو راحت میدن به کاربران

Iranicaserver
May 31st, 2016, 18:07
شما واقعا اطمینان دارید که درگاه واسط این کارو کرده..؟
یعنی یکی زنگ زده و کلیه اطلاعات شمارو گرفته از درگاه گفته شده...؟
مدرک دارید زیر در هیچ حالت این کار رو نمی کنند بغیر از کلاه برداری شده باشه و یا درخواست از درگاه برای گرفتن اطلاعات شخصی زیاد باشه یعنی طرف (منظور شما نیستید) خلافی کرده باشه که چندین نفر دنبالش باشند برای شکایت
و یا مدرک و شکایت نامه داشته باشند علیه اون وب سایت و درگاه واسط مجبور بشه اطلاعات فرد رو بده

در کل اگر این کار واقعا انجام شده باید درگاه محترم بیایند و پاسخ گو باشند

hegza
May 31st, 2016, 21:47
بنظر من صحیحش اینه که درگاه این وسط در این زمینه هم درگاه واسط باشه و رابطی باشه برای حل اختلاف. یعنی اعتراضات یا اشتباهات رو از طریق تیکت به مدیر فروشگاه اطلاع بدن و در خواست بکنن نتیجه رو اعلام بفرمائید. اگر مشکلشون حل شده که چه بهتر نشد. خود خریدار باید شاکی بشه و اطلاعات رو فقط باید بده مراجع ذیصلاح نه به خریدار

nevergotme
May 31st, 2016, 22:06
تا به حال نشده یه اتفاقی باشه ، اون مسئول/درگاه واسط مثه مرد بیاد بگه ما از شما معذرت میخوایم بایت این موضوع ، همه فقط یه چی میگن که تقسیر نیفته گردنشون.

nima73
May 31st, 2016, 22:11
درود
به نظر من که دادن شماره تلفن نقض حریم خصوصی نیست و علت هم اینه که شما برای درگاه مستقیم گرفتن باید حتما نماد اعتماد بگیرید که ماشاالله با کلیک روش فقط شجره نامه آدم توش نمیاد و از آدرس و شماره تلفن و کدپستی همش توش هست
پس در هر صورت شماره تلفن شما دست همه افتاده و همه میتونند تماس بگیرند و اگر نقض حریم حساب کنیم که این بزرگ ترین ناقض حریم هست
پس بهتر نیست اول بیایم قانون کشور را بررسی و نقد کنیم بعد برسیم به درگاهی که فقط یک واسطه هست و تحت نظر همین قانون کار میکنه ؟

joomla2
May 31st, 2016, 22:26
سلام،
یعنی شما که فروش اینترنتی دارید هیچ اطلاعات تماسی از خودتون در سایتتون قرار ندادید که مشتری اگر مشکلی پیش آمد بتونه با خودتون تماس بگیره و مجبور نشه اطلاعات تماس شما را از جای دیگری گیر بیاره؟
به نظرم وقتی محصولی را در اینترنت ارائه می کنید و در قبال اون پول دریافت می کنید قطعا باید شماره و اطلاعات تماس از خودتون در سایتتون قرار دهید حالا هرچند بیشتر از 1 میلیون نفر هم بخواهند شماره شما را داشته باشند بلاخره از مشتریان شما هستند و این حق را دارند از جایی که محصولی خرید می کنند شماره تماسی داشته باشند جهت تماس پشتیبانی.
سعی کنید یک خط تلفن مخصوص شغلتون و سایتتون تهیه کنید و در سایت قرار دهید. هرجا هم نیاز شد این شماره را بدید چون مخصوص کسب و کارتون است و دیگه شخصی نخواهد بود.

مثلا بنده هم علاوه بر شماره تلفن های ثابت دو خط همراه دارم یکی شخصی یکی هم برای مشتریان.

موفق باشید

OMIDTU5
May 31st, 2016, 22:57
شما واقعا اطمینان دارید که درگاه واسط این کارو کرده..؟
یعنی یکی زنگ زده و کلیه اطلاعات شمارو گرفته از درگاه گفته شده...؟
مدرک دارید زیر در هیچ حالت این کار رو نمی کنند بغیر از کلاه برداری شده باشه و یا درخواست از درگاه برای گرفتن اطلاعات شخصی زیاد باشه یعنی طرف (منظور شما نیستید) خلافی کرده باشه که چندین نفر دنبالش باشند برای شکایت
و یا مدرک و شکایت نامه داشته باشند علیه اون وب سایت و درگاه واسط مجبور بشه اطلاعات فرد رو بده

در کل اگر این کار واقعا انجام شده باید درگاه محترم بیایند و پاسخ گو باشند

بله ...

کارمون خلاف نیست ما . از 2009 فعالیم و کسب و کارمون حلاله

متاسفانه با این دکمه های پرداخت جدیدی که گذاشتیم چند مورد تا حالا از این مشکلات داشتم ... بعضی کاربران بین ریال و تومان قاطی میکنن . ما درگاهمون به تومان هست کاربر بعضی وقت ها بر حسب ریال وارد میکنه در حالی که دقیقا در بالای کادر وارد کردن مبلغ هم نوشتیم مبلغ را به تومان وارد کنید !!! دنبال راهی هستیم که بشه قالب html دکمه پرداخت رو از این حالت وارد کردن دستی مبلغ بر داریمش و بصورت فیلد انتخابی تبدیلش کنیم بلکه از این مشکلات دیگه پیش نیاد برامون .

اخریش امروز ظهر بوده کاربر جدید سایت بنده ظاهرا به دلیل بی دقتی و یا کمبود اطلاعات , رفته مبلغ رو در فیلد قیمت اشتباه بر حسب ریال نوشته و هنگامی که واریز اشتباه رو انجام داده زنگ زده به درگاه و گیر داده که مبلغم رو باید پس بدید و ظاهرا توضیحات درگاه نتونسته قانعش کنه و اومده شماره منو داده به کاربر . من نگرانی درگاه رو درک میکنم اونم با این اوضاع به هم ریخته درگاه ها . ولی اگه این موضوع خیلی ضروری بوده درستش این بوده که خود درگاه تماس میگرفت با من نه اینکه شماره ادمین سایت رو بده به کاربر

امروز نزدیک ظهر کاربر سایت زنگ زده و میگه اضافه واریز کردم و منم پیگیری کردم دیدم درسته و یک شماره کارت ازش گرفتم و همون لحظه با همراه بانک براش واریزش کردم

بعد دوباره از درگاه با من تماس گرفتن گفتن که بخاطر اون کاربر زنگ زدیم چون خیلی پیگیر بوده میخوایم مبلغ اون کاربر رو از حساب شما کم کنیم برگشت بدیم بهش چون این کاربر میره دردسر درست میکنه برای ما !! من دوباره زنگ زدم به کاربر گفتم اقا این چه کاری بوده شما کردید و چرا از طریق سایت خود ما پیگیری نکردید .. لطفا زنگ بزن به درگاه بگو مبلغمو پس دادن !

پس هیچ شکی توش نمیمونه که درگاه شماره تماس خصوصی بنده رو دادن به کاربر ! در حالی که میتونست خود درگاه تماس بگیره باهام و اول مطمعن میشدن کاربر داره درست میگه و اشتباه وارد کرده و میگفتن میخوایم مبلغ رو پس بدیم ما خوشحال هم میشدیم از کمکشون و پیگیریشون نه اینکه شماره مدیر سایت رو به کاربر بدن . این کار اماتوری بوده که متاسفانه چند بار تا حالا اتفاق افتاده برام اونم از 2 درگاه مختلف .

Iranicaserver
May 31st, 2016, 23:23
سلام جسارت نشه من منظورم شما نبودید جناب
در مورد مشکلتون یکم هم حق بدید به کاربران زیاد همه جای اینترنت درگاهای ایرانی ریال هستند اکثرا و برای همین هم این مشکل رو دارند شما ببینید می تونید مشکل رو حل کنید یا نه و درگاهتون رو به ریال کنید و از اون درگاه هم شیفت بدید به یک درگاه با اخلاق

viasky
May 31st, 2016, 23:27
بنظر من صحیحش اینه که درگاه این وسط در این زمینه هم درگاه واسط باشه و رابطی باشه برای حل اختلاف. یعنی اعتراضات یا اشتباهات رو از طریق تیکت به مدیر فروشگاه اطلاع بدن و در خواست بکنن نتیجه رو اعلام بفرمائید. اگر مشکلشون حل شده که چه بهتر نشد. خود خریدار باید شاکی بشه و اطلاعات رو فقط باید بده مراجع ذیصلاح نه به خریدار
یکی از وظایف درگاه واسط همین هست که اطمینان حاصل بشه از خرید
خیلی از مردم در دنیا توانایی پرداخت مستقیم و دارند ولی مایل هستند در زمان انتخاب نوع پرداخت درگاه واسطی مثل پی پال انتخاب شود
چون در این صورت پی پال ضمانت کننده خرید خواهد شد
کار دشواری هم انجام نمیده - تا رسیدن محصول به دست شما مبلغ و نگهداری میکنه پیش خودش
اگر سرویس مجازی باشه هم اعمال می کنه تا حدود یک تایم مشخصی می تونید درخواست برگشت وجه بدید و پیگیری میشه
برای نمونه بنده امروز با ovh به مشکل خوردم و ازشون به پی پال شکایت کردم
تا این لحظه حق به بنده داده شده و ovh باید 40 یورو برای بنده برگشت بزنه به حساب پی پال
درکل درگاه واسط فقط برای فرار از گرفتن نماد و این موارد نیست واقعا
یک نوع تضمین خرید هم هست و یک به یک سفارش ها بررسی میشه
موفق باشید

- - - Updated - - -

https://www.paypal.com/gr/cgi-bin/webscr?cmd=xpt/Marketing/securitycenter/buy/Index

OMIDTU5
May 31st, 2016, 23:28
سلام،
یعنی شما که فروش اینترنتی دارید هیچ اطلاعات تماسی از خودتون در سایتتون قرار ندادید که مشتری اگر مشکلی پیش آمد بتونه با خودتون تماس بگیره و مجبور نشه اطلاعات تماس شما را از جای دیگری گیر بیاره؟
به نظرم وقتی محصولی را در اینترنت ارائه می کنید و در قبال اون پول دریافت می کنید قطعا باید شماره و اطلاعات تماس از خودتون در سایتتون قرار دهید حالا هرچند بیشتر از 1 میلیون نفر هم بخواهند شماره شما را داشته باشند بلاخره از مشتریان شما هستند و این حق را دارند از جایی که محصولی خرید می کنند شماره تماسی داشته باشند جهت تماس پشتیبانی.
سعی کنید یک خط تلفن مخصوص شغلتون و سایتتون تهیه کنید و در سایت قرار دهید. هرجا هم نیاز شد این شماره را بدید چون مخصوص کسب و کارتون است و دیگه شخصی نخواهد بود.

مثلا بنده هم علاوه بر شماره تلفن های ثابت دو خط همراه دارم یکی شخصی یکی هم برای مشتریان.

موفق باشید

حرف شما کاملا حرفه ای و به جا هست و من کاملا میپسندم نظرتون رو

ما سایت دانلود هست و فروش محصول نیست . گرینه تماس و تیکت در سایت داریم و کاربر نیاز به پشتیبانی خاصی نداره فقط همون مرحله پرداخت هست که اونم به ندرت مشکلی پیش میاد

ما پیش بینی چنین وضعیتی رو نکرده بودیم ما تا چند هفته پیش چنین مشکلاتی با درگاه ها نداشتیم

من هم مثل شما دوست ندارم شماره شخصیم به کاربر داده بشه . دلیل ناراحتیم اینه با شماره خصوصیم در تلگرام عضوم و عکس های شخصی داشتم و رفتن شماره رو دادن به کاربران .

Raymvnd
May 31st, 2016, 23:29
درود...
این که شماره تماس که جهان پی در اختیار کاربران قرار میده کاملا درسته..
این شما هستید که جوابگوی کاربران خریدار باشی نه جهان پی ... جهان پی فقط مشکلات مشتریان این درگاه رو رفع می کنه و نه کاربران خریدار ...
نمی تونه جهان پی به همه کاربران خریدار رسیدگی گنه...
پی پال هم همین طور...وقتی کاربر از پی پال خرید می کنه و یا مبلغ اضافه خورده یا مشکل این چیزا پی پال این کار پیگیری نمی کنه بلکه خود مشتری باید این مشکل رو رفع کنه...

همه سایت های هنگام فروش محصول در کنار شماره تلفن خودشون قرار میدن تا مشکلات کاربران رو رفع کنه...پس این نقص حریم خصوصی نیست شما زیادی بزرگش کردید...
موفق باشید...

OMIDTU5
May 31st, 2016, 23:44
درود...
این که شماره تماس که جهان پی در اختیار کاربران قرار میده کاملا درسته..
این شما هستید که جوابگوی کاربران خریدار باشی نه جهان پی ... جهان پی فقط مشکلات مشتریان این درگاه رو رفع می کنه و نه کاربران خریدار ...
نمی تونه جهان پی به همه کاربران خریدار رسیدگی گنه...
پی پال هم همین طور...وقتی کاربر از پی پال خرید می کنه و یا مبلغ اضافه خورده یا مشکل این چیزا پی پال این کار پیگیری نمی کنه بلکه خود مشتری باید این مشکل رو رفع کنه...

همه سایت های هنگام فروش محصول در کنار شماره تلفن خودشون قرار میدن تا مشکلات کاربران رو رفع کنه...پس این نقص حریم خصوصی نیست شما زیادی بزرگش کردید...
موفق باشید...

جهان پی ؟؟ فکر کنم اشتباه برداشت کردید از مطلب . ما با جهان پی مشکل نداشتیم که

من گفتم طی 2 سال گذشته که با جهان پی کار کردیم هرگز اینطور نبوده و شماره صاحب درگاه رو نداده به کاربران

دو درگاه دیگه هستن که استفاده میکنیم و این روش رو با کاربران دارن

Raymvnd
June 1st, 2016, 00:30
جهان پی ؟؟ فکر کنم اشتباه برداشت کردید از مطلب . ما با جهان پی مشکل نداشتیم که

من گفتم طی 2 سال گذشته که با جهان پی کار کردیم هرگز اینطور نبوده و شماره صاحب درگاه رو نداده به کاربران

دو درگاه دیگه هستن که استفاده میکنیم و این روش رو با کاربران دارن
فرقی نمی کنه چه درگاهی باشه..مهم اینکه شماره تلفن در کنار درگاه پرداخت قرار بدید تا بتونید اعتماد کاربران هنگام پرداخت انلاین داشته باشید و گرنه به راحتی ها نمیاد از درگاه شما خرید کنه تا وقتی که شماره تلفن چیزی قرار ندید برای رفع مشکلات...
این درگاه های پرداخت گفتی این روش با کاربران مشکلی ندارن ولی من سایت فراگیت عضو شدم و نماد تاپید پرداخت گرفتم فقط توش ادرس سایت و اسمم و ایمیل نشون میده به کاربران ولی خب این راحتی ها اعتماد کاربران جذب نمیشه...در کنار شماره موبایل قرار میدم ...

Majiiid
June 1st, 2016, 00:42
فرقی نمی کنه چه درگاهی باشه..مهم اینکه شماره تلفن در کنار درگاه پرداخت قرار بدید تا بتونید اعتماد کاربران هنگام پرداخت انلاین داشته باشید و گرنه به راحتی ها نمیاد از درگاه شما خرید کنه تا وقتی که شماره تلفن چیزی قرار ندید برای رفع مشکلات...
این درگاه های پرداخت گفتی این روش با کاربران مشکلی ندارن ولی من سایت فراگیت عضو شدم و نماد تاپید پرداخت گرفتم فقط توش ادرس سایت و اسمم و ایمیل نشون میده به کاربران ولی خب این راحتی ها اعتماد کاربران جذب نمیشه...در کنار شماره موبایل قرار میدم ...
نمیدونم دوستان مطالبی که استارتر نوشته رو نمیخونن یا میخونن و متوجه نمیشن آخه اصلا صحبت از اعتماد و اینجور چیزا نشده،میگن ما راه ارتباطی در سایت خودمون داریم و از طریق تیکت اگر مشکلی برای کاربر پیش بیاد پیگیری میکنیم ولی هر کاربر که به درگاه رجوع میکنه اونا به راحتی اطلاعات شخصی مارو به کاربر میدن که این درست نیست حالا تو اینجا اصلا حرفی از اعتمادسازی شد!؟

hegza
June 1st, 2016, 00:52
نمیدونم دوستان مطالبی که استارتر نوشته رو نمیخونن یا میخونن و متوجه نمیشن آخه اصلا صحبت از اعتماد و اینجور چیزا نشده،میگن ما راه ارتباطی در سایت خودمون داریم و از طریق تیکت اگر مشکلی برای کاربر پیش بیاد پیگیری میکنیم ولی هر کاربر که به درگاه رجوع میکنه اونا به راحتی اطلاعات شخصی مارو به کاربر میدن که این درست نیست حالا تو اینجا اصلا حرفی از اعتمادسازی شد!؟

بهرحال قبول کنید. کاربر میره از سمتی که براش راحتتره پیگیر میشه.
علاوه بر انتقادی که از درگاه های واسط کردم و وظیفه اونا رو گوشزد کردیم. یک تلنگر هم بخودتون بزنید. طرف شاید مشکلش حاد باشه واینمیسه ببینه شما کی تیکت جواب میدین کلا تو کشور ما همه با ترس و لرز خرید میکنن و فوری میخوان پیگیر باشند. پس راه ارتباطی مطمئنی بزارید تا به شماره های خصوصی شما دست پیدا نکنن یا اینکه شماره عمومی به درگاه واسط بدین نه تلفن شخصیتون

Raymvnd
June 1st, 2016, 00:54

ببین این مشکل پیش بیاد کاربران در بعضی موقع از تیکت جواب نمی گیره چون مدیر دیر وقت جواب میده ... کاربران ترجیح میدن راه سریع ارتباطی داشته باشن سریع مشکل رو حل کنن مثل شماره موبایل...من مجبورت نمی کنم چنین کاری انجام بدی ولی چون اینجا ایران هست مردم به سختی همدیگر اعتماد می کنن مخصوصا توی خرید اینترنتی...

iHSG
June 1st, 2016, 01:01
به نظر من بهترین کار برای شما اینه که به یه برنامه نویس بسپارید که ماژول پرداخت سیستم شما رو به صورت موقت با اون دو درگاه دیگه سازگار کنن.
یا حداقل اگه این کار رو نمیکنید محتویات تگ FORM صفحه پرداخت رو ویرایش کنید و به اون تگ input که قیمت رو میگیره با مقدار value مبلغ رو از پیش تعیین کنید که کاربر اشتباه نکنه.
یا بازم اگه این هم نمیشه حداقل واحد پرداخت رو همون ریال کنید تا کاربر اشتباه نکنه.

Majiiid
June 1st, 2016, 01:05
ببین این مشکل پیش بیاد کاربران در بعضی موقع از تیکت جواب نمی گیره چون مدیر دیر وقت جواب میده ... کاربران ترجیح میدن راه سریع ارتباطی داشته باشن سریع مشکل رو حل کنن مثل شماره موبایل...من مجبورت نمی کنم چنین کاری انجام بدی ولی چون اینجا ایران هست مردم به سختی همدیگر اعتماد می کنن مخصوصا توی خرید اینترنتی...
استارتر عزیز کجایی؟
دوستان دارن جوابشون رو خطاب به من میگن عزیزان منکه استارتر نیستم
ولی اینم بگم تو یکی از بندهای قوانین درگاه های واسط این مورد اومده که وب مستر و فروشنده باید شماره تماس و راه ارتباطی معتبر در سایت داشته باشه تا اگر مشکلی برای کاربر پیش اومد جوابگو باشه ،اما این دلیل نمیشه درگاه به هرکی که از راه رسید اطلاعات تماس وب مسترو بده

softlayer
June 1st, 2016, 01:22
با سلام

بنده دو سال از دکمه پرداخت جهان پی استفاده میکردم بارها هم شده کاربر اشتباه کرده و یه 0 اضافه گذاشته یا قاطی کرده و مبلغی بیش از چیزی که تعیین کردیم واریز شده ولی هیچوقت در طی این دو سال , جهان پی نیومد شماره و مشخصات من رو پخش کنه بین کاربرانی که به این دلایل زنگ زده بودن به جهان پی و همیشه حرفه ای برخورد کرده گفته از طریق خود اون سایت پیگیر باشید . البته خودمون روزانه در چک کردن تراکنش ها متوجه اشتباه واریزها میشیم و همیشه هم در خود سایت با کاربر تماس گرفتیم و شماره کارت گرفتیم و مبلغ رو برگشت دادیم

با تجربه خوبی که از جهان پی داشتیم بعد از بسته شدن جهان پی رفتیم سراغ درگاه های دیگه و مشکلات ما از همون روز های اول با درگاه های جدید شروع شد ...

سوالم از مسئولین محترم درگاه ها اینه اگه کاربری مبلغی رو به اشتباه واریز کرد و با یک درگاه پرداخت واسط تماس گرفت ایا شما باید بگید بفرما این شماره تماس مدیر سایت اینم مشخصاتش خودت بهش زنگ بزن ؟؟ یا بگید که ما فقط درگاه پرداختیم و باید از طریق خود سایتشون پیگیر باشید ؟ اصلا درگاه پرداخت برای موقعی که یک کاربر با دکمه پرداخت مبلغی رو وارد میکنه از کجا اطمینان پیدا میکنه که اشتباهی رخ داده و به همین دلیل تصمیم میگیره مشخصات مدیر سایت رو به کاربر بده ؟ این کار نقض اشکار حریم خصوصی ما مدیران سایت ها نیست ؟

میخواستم بدونم چرا باید شماره تلفن و مشخصات شخصی بنده که در پنل گذاشتم به این دلایل که گاهی اوقات پیش میاد در اختیار کاربران سایتم قرار بگیره ؟

این هفته چندمین باریه که کاربر بهم زنگ میزنه این کار درستی نیست که اطلاعات خصوصی مدیران سایت ها رو میدید به کاربران . سایت گزینه تماس داره هر کاربری چنین مشکلی داره باید تیکت بزنه . شاید من دوس نداشته باشم شمارم بین 300 هزار نفر پخش بشه !

در مرام و معرفتم نیست از جایی که بهم سرویس میده بد گم پس اسم نمیبرم از درگاه خاصی , فقط اینو بگم که از 2 جا درگاه بصورت دکمه پرداخت دارم در کمال تعجب هر دو درگاه این کارو کردن اماتور هم نیستند و از همین دو سه درگاه خوش نامی هستند که باقی موندن o:-)

اینطوری که بنده متوجه شدم این مشکل زیاد برای شما پیش اومده که شاکی شدید. سوال اینجاست چرا جلوی این اشتباهات رو نمیگیرید؟ (صفر کم و زیاد!)
به شما پیشنهاد میکنم سیستم اتوماسیونتون رو بررسی کنید و تغییرات لازم رو ایجاد کنید.
صرفا اینکه یک مورد یا دومورد اشتباه صورت بگیره بنده فکر نمیکنم درگاه واسط اطلاعات شمارو به شخص خریدار بده، شاید تعداد اشتباهات پرداختی شما زیاد هست و شاکی زیادی دارید، بنده دلیلی نمیبینم که صفری در مبلغ پرداختی کم و زیاد بشه، شاید علت ارائه اطلاعات تماس شما به خریدار ها همین هست و این مورد هم منطقی هست.
در 90% اوقات هم کاربران مبلغ پرداختی رو در لحظه چک نمیکنند حتی مبلغ پرداختی رو هم نگاه نمیکنند، دلیل بر این نیست که شما صفر اشتباه جلوی مبلغ پرداختی (سهوی یا ...) قرار بدید.

OMIDTU5
June 1st, 2016, 01:43
استارتر عزیز کجایی؟
دوستان دارن جوابشون رو خطاب به من میگن عزیزان منکه استارتر نیستم
ولی اینم بگم تو یکی از بندهای قوانین درگاه های واسط این مورد اومده که وب مستر و فروشنده باید شماره تماس و راه ارتباطی معتبر در سایت داشته باشه تا اگر مشکلی برای کاربر پیش اومد جوابگو باشه ،اما این دلیل نمیشه درگاه به هرکی که از راه رسید اطلاعات تماس وب مسترو بده

درسته . تیکت و گزینه های تماس از راه های معتبر محسوب میشه ولی همونطور که دوستان اشاره کردن کاربر ممکنه فکر کنه با این گزینه ها جواب نمیگیره میره سراغ درگاه

به این نکته هم توجه کنید در قوانین همه این درگاه ها به حفظ حریم خصوصی صاحب حساب اشاره شده و اعلام شده اطلاعات افراد بدون درخواست مقام قضایی به کسی داده نمیشه

من به نظرات دوستان در باره آسان تر کردن راه های ارتباطی احترام میذارم و ایرادت رو قبول دارم و راه های تماس رو راحت تر میکنم ولی اینکه با تماس کاربر با درگاه شماره تماس داده بشه به کاربر راستش برام قابل پذیرش نیست و حتی مداخله درگاه در امور روزمره وبسایت ها رو کار درستی نمیدونم . درگاه در مواردی که تخلفی از سوی صاحب حساب اتفاق افتاده باشه باید پیگیر بشه نه این موارد عادی که از روی اشتباهات فردی اتفاق میفته رو به این حساسیت دنبال کنن

- - - Updated - - -

به نظر من بهترین کار برای شما اینه که به یه برنامه نویس بسپارید که ماژول پرداخت سیستم شما رو به صورت موقت با اون دو درگاه دیگه سازگار کنن.
یا حداقل اگه این کار رو نمیکنید محتویات تگ FORM صفحه پرداخت رو ویرایش کنید و به اون تگ input که قیمت رو میگیره با مقدار value مبلغ رو از پیش تعیین کنید که کاربر اشتباه نکنه.
یا بازم اگه این هم نمیشه حداقل واحد پرداخت رو همون ریال کنید تا کاربر اشتباه نکنه.

مرسی

من کارشناس نرم افزارم ولی میدونی که چیزی که در دانشگاه ها یاد میگیری با تخصصی که دوستان در این زمینه دارن خیلی فرق داره .

با دانش کمی که داشتم خوشبختانه بلاخره با تگ SELECT موفق شدم کد های قسمت مبلغ رو به صورت آپشن های انتخابی و آماده در بیارم که نیازی به وارد کردن دستی مبلغ نباشه . مشکل رو حل کردم الان

اما در مورد ماژول نتونستم کاری انجام بدم و فکر نکنم اون سازگار بشه و باید یک ماژول اختصاصی جدید سفارش بدم

- - - Updated - - -

اینطوری که بنده متوجه شدم این مشکل زیاد برای شما پیش اومده که شاکی شدید. سوال اینجاست چرا جلوی این اشتباهات رو نمیگیرید؟ (صفر کم و زیاد!)
به شما پیشنهاد میکنم سیستم اتوماسیونتون رو بررسی کنید و تغییرات لازم رو ایجاد کنید.
صرفا اینکه یک مورد یا دومورد اشتباه صورت بگیره بنده فکر نمیکنم درگاه واسط اطلاعات شمارو به شخص خریدار بده، شاید تعداد اشتباهات پرداختی شما زیاد هست و شاکی زیادی دارید، بنده دلیلی نمیبینم که صفری در مبلغ پرداختی کم و زیاد بشه، شاید علت ارائه اطلاعات تماس شما به خریدار ها همین هست و این مورد هم منطقی هست.
در 90% اوقات هم کاربران مبلغ پرداختی رو در لحظه چک نمیکنند حتی مبلغ پرداختی رو هم نگاه نمیکنند، دلیل بر این نیست که شما صفر اشتباه جلوی مبلغ پرداختی (سهوی یا ...) قرار بدید.

دوست گرامی این دو درگاهی که ازشون دکمه پرداخت دارم سیستمشون به تومان هست . ما 0 اضافه نذاشتیم . نوشتیم در کادر زیر مبلغ خرید خود را به تومان وارد کنید . بعضی کاربران پیش میاد که به تومان بودنش دقت نمیکنه مثلا 10 هزار تومان رو به شکل 100.000 مینویسه فکر میکنه ریاله . حالا از روی عادت یا بی دقتی یا ...

در ضمن ما دو سه هفتس اومدیم روی این درگاه ها دیگه اشتباهات فردی انقدری نیست که درگاه به حدی زیر فشار باشه که بیاد این کارو بکنه ! و روزی مگه چند نفر پرداخت دارن و از این تعداد شاید در هفته یه اشتباه هم پیش بیاد که اونم همیشه خودمون تا دیدیم برگشتش دادیم حتی بوده کاربر خودش خبر هم نداشته و خودمون اطلاع دادیم که مبلغ رو اضافه واریز کردی .

البته همونطور که در پست قبل اشاره کردم این مشکل رو حل کردم و بصورت اپشن انتخابی دراوردم و دیگه شاهد این موارد نخواهیم بود .

بحث ما سر نقض حریم خصوصی هست . سوال اینه ایا درگاه واسط حق اینو داره با تماس کاربر شماره ادمین سایت رو بهش بده یا خیر ؟

m_dg_farari
June 1st, 2016, 01:52
سلام.
اینجا دوتا گزینه مطرحه:
1- اصل فعالیت درگاه های واسط.
2- وضعیت فعالیت مدیر کسب و کار

مورد اول:
متاسفانه در حال حاظر ، درگاه های واسط در بیش از 95% مواقع به این دلیل استفاده میشن که مدیر کسب و کار نماد نداره (نمیتونه بگیره/ترجیح میده نگیره و یا هر دلیل دیگه ای)
در صورتی که همونطور که کاربر عزیز viasky هم اشاره کردن ، یکی از اصلی ترین وظایف درگاه های واسط ، تضمین خرید هست و نه دور زدن عمو نماد!!!!
یادمه حدود 4-5 سال پیش که زرین پال تازه راه اندازی شده بود ، من درگاه داشتم ، یه نفر مشکل پیدا کرد با پرداختی که در سایت ما زده بود ، به زرین پال اطلاع داده بود.
زرین پال هم سیستمی داشت برای اتصال هر 2 طرف به موضوع. یک تیکت ایجاد میشد که 3 نفر به این تیکت دسترسی داشتند. فروشنده ، خریدار و زرین پال. موضوع بررسی میشد و همچنین وجه مورد صحبت هم بلاک میشد تو حساب تا وقتی که تیکت به نتیجه برسه!
الآن نمیدونم دارن یا نه این سیستم رو ولی واقعا ایده جالب و نابی بود که با چشم خودم بیش از 4 سال پیش اینو در زرین پال دیدم (حدودا 2-3 ماه با زرین پال کار کردم همون 4-5 سال پیش و پس از اون هم هیچ اطلاعاتی از سرویس هاشون ندارم.)

2- این مورد که میخوام توضیح بدم ، عمدتا میشه گفت پاک کردن صورت مسئله هست ولی خوب راه حله به هر حال...
مدیر یک کسب و کار ، چرا نباید اطلاعات تماسش در اختیار کاربر باشه؟ اما این اطلاعات تماس باید اطلاعات کاری باشن نه آدرس منزل و شماره تلفن شخصی فرد!!! در نتیجه شما وقتی میخواین یک کاری رو شروع کنید ، سعی کنید کلیه راه های ارتباطیتون ، راه های کاری باشن نه شخصی! عذر میخوام ولی استفاده از شماره تلفن همراه شخصی شما در درگاه واسط هم کار درستی نبوده...

اما در پایان من به شدت مخالف این امر هستم که درگاه بخواد هر اطلاعاتی رو در اختیار کاربر سایت بذاره.
من فرمی رو برای عضویت در درگاه پر میکنم و اطلاعاتی داخل اون وارد میکنم که این اطلاعات ، کاملا شخصی و محرمانه بین من و درگاه هست! اگر قراره چیزی به اشتراک گذاشته بشه ، مثل نماد اعتماد ، به صورت واضح باید به مدیر سایت ، هنگام ثبت نام ، بگه که "این اطلاعات" در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت. در غیر این صورت مصداق بارز نقض حریم خصوصی هست!
و در پایان این مورد رو خدمت شما استارتر اپیک عرض کنم که شما مراجعه کنید به قوانین درگاه واسطی که ازش سرویس گرفتید ، یک بند طویل و تا حدودی نامفهوم دارن که مضمونش اینه: کسی از شما به ما شکایت کرد ، ما هر اطلاعاتی که داریم رو که میدیم هیچی ، سرچ میکنیم تو اینترنت چیزی پیدا کنیم هم میدیم!!! که خدایی نکرده خودمون نخوایم کاری بکنیم!!! و در نتیجه اینجاست که اون فرم اطلاعاتی که پر کردید ، طبق قانون ، حریم شخصی حساب نمیشه و شما دستتون به جایی بند نیست :-)

در کل ، اگر کارتون قانونیه ، پیشنهاد من گرفتن نماد و درگاه مستقیم هست. فعلا با شرایط فعلی درگاه های واسط مسیر مشخصی ندارن! چون نه قانون مشخصی براشون هست هنوز و نه ناظر مشخصی! تا وقتی که ساماندهی بشن (منظورم از ساماندهی چوب زور نیستا!!! صنف و این چیزا رو کاری ندارم ، ساماندهی کاری و اخلاقی) . و همینطور بنده فوق العاده حامی درگاه های واسط و فعالیتشون بوده ، هستم و خواهم بود. منتها به عنوان یک واسط تمام عیار همانند PayPal.

softlayer
June 1st, 2016, 01:54
دوست گرامی این دو درگاهی که ازشون دکمه پرداخت دارم سیستمشون به تومان هست . ما 0 اضافه نذاشتیم . نوشتیم در کادر زیر مبلغ خرید خود را به تومان وارد کنید . بعضی کاربران پیش میاد که به تومان بودنش دقت نمیکنه مثلا 10 هزار تومان رو به شکل 100.000 مینویسه فکر میکنه ریاله . حالا از روی عادت یا بی دقتی یا ...

در ضمن ما دو سه هفتس اومدیم روی این درگاه ها دیگه اشتباهات فردی انقدری نیست که درگاه به حدی زیر فشار باشه که بیاد این کارو بکنه ! و روزی مگه چند نفر پرداخت دارن و از این تعداد شاید در هفته یه اشتباه هم پیش بیاد که اونم همیشه خودمون تا دیدیم برگشتش دادیم حتی بوده کاربر خودش خبر هم نداشته و خودمون اطلاع دادیم که مبلغ رو اضافه واریز کردی .

البته همونطور که در پست قبل اشاره کردم این مشکل رو حل کردم و بصورت اپشن انتخابی دراوردم و دیگه شاهد این موارد نخواهیم بود .

بحث ما سر نقض حریم خصوصی هست . سوال اینه ایا درگاه واسط حق اینو داره با تماس کاربر شماره ادمین سایت رو بهش بده یا خیر ؟

پاسخ سوال شما بسیار سادست.
در فضای تجارت الکترونیک قوانین و مقرارت وبسایت های ارائه دهنده سرویس توسط همین وبسایت ها نگاشته میشه و شما به عنوان کاربر با عضویت در چنین وبسایت هایی این قوانین رو پذیرفتید.
ابتدا به صفحه قوانین و مقررات سرویس دهنده مراجعه کنید، اگر متنی رو مشاهده کردید که بر حفظ امنیت اطلاعات شما دلالت داشت، به سادگی حق شکایت خواهید داشت.
اما ابتدا باید ببینید خودتون در این مشکل دخالتی داشتید یا خیر.

vahidmoby
June 1st, 2016, 13:41
وقتی سایتی تماس با ما داره و از طریق خودشون میتونن پیگیری کنن، واقعا دلیلی نداره اطلاعات مدیر سایت رو بدن!! تنها زمانی باید این کار انجام بشه
که مثلا فتا بیاد اطلاعات رو بخواد، اون موقع مجبورن اطلاعات رو بدن، وگرنه برای شکایت کاربران یا مشکلات این چنینی، خود سایت تماس با ما داره کاربرا هم باید از اون قسمت اقدام کنن.مگر اینکه اصلا جواب داده نشه، در مرحله ی بعد خود درگاه واسط باید اقدام کنه با مدیر سایت تماس بگیره اگر به اون ها هم جواب ندادن بعد اطلاعات رو بدن یا روال عادی رو طی کنن. اینکه هرکسی زنگ بزنه اونا هم سریع اطلاعات رو بدن درست نیست، ممکنه 1001 سوء استفاده از اطلاعات مدیر بشه این وسط! یا مشکلاتی براش پیش بیارن، مخصوصا از طرف رقبا یا حتی دیده شده یه سری افراد بیکار!

اگر میتونین داخل فرم یه سری مطلب اضافه کنین، "در صورت مشکل با این ایمیل تماس بگیرین و از تماس با شرکت واسط خودداری کنید" از اینجور مسائل، و با درگاه واسط فعلیتونم صحبت کنید، بگین کاربرارو ارجاع بدن به پشتیبانی سایت.

خدا کنه جهان پی به زودی برگرده و دوباره شاهد خدمات حرفه ای و بسیار عالیشون باشیم، واقعا از هر لحاظ بهترین بودند و هستند و ایشالله خواهند بود.

javad159
June 1st, 2016, 14:02
سلام و احترام

هر شرکتی که سیستم عضوگیری دارد به نظر بنده باید این بند را در قوانین خود داشته و پایبند باشند
(درگاه واسط پرداخت اینترنتی دایرکت پی متعهد می گردد در راستای سیاست امنیت اطلاعات، اطلاعات خصوصی کاربران را حفظ و نگهداری کرده و برای اشخاص ثالث، بجز افرادی که به موجب قانون دارای صلاحیت حقوقی و داری حکم قضایی باشند، فاش نکند)

ولی این دلیل نمی شود فروشگاه مورد نظر راه ارتباطی در سایت نداشته باشد و هر فروشگاه اینترنتی علاوه بر فرم و یا پشتیبانی آنلاین باید شماره تماس همراه و ثابت هم درج کند ،نه تنها ارتباط راحتتر و این گونه مشکلات کمتر می شود بلکه اعتماد مشتری هم بیشتر خواهد شد

samansystems
June 1st, 2016, 14:40
هر چند مشکل شما با زرين پال نيست ولی رويه فعلی زرين پال رو برای شما توضيح ميدم تا ان شاء الله بتونيم در خدمتتون باشيم:

اگر فردی مشکل مشابه شما رو داشته باشه و تماس تلفنی داشته باشه ابتدا ازش خواسته ميشه فرم قسمت ارتباط با ما رو پر کنه، شماره تراکنش (يا شماره کارت بانکی که باهاش خريد داشته) رو بده تا به فروشنده (شما) متصل بشه.
بعد از اتصال تيکت بين مشتری و فروشنده، شماره پشتيبانی فروشنده (شما) داخل تيکت در اختيار مشتری قرار داده ميشه. مد نظر داشته باشيد اين مورد اطلاعات شخصی شما نيست. شما در پنل کاربری خودتون در زرين پال اطلاعات مختلفی نظير نام و نام خانوادگی، شماره ثابت، شماره همراه، نام پدر، آدرس پستی و کد پستی رو ثبت ميکنيد. اين موارد همگی اطلاعات شخصی شما هستند. بعد ازون درخواست درگاه پرداخت ميکنيد و در اين صورت يک شماره به عنوان شماره پشتيبانی ثبت ميکنيد. مگر در حالتی که از آسان پرداخت استفاده کنيد، نه درگاه پرداخت و شماره پشتيبانی ثبت نکرده باشيد که در اينصورت شماره همراه شما ارائه ميشه. در زمان ثبت شماره هم به شما اعلام ميشه در صورت بروز مشکل به مشتريان شما ارائه ميشه. اين شماره در لوگوی تاييد نمايش داده نميشه و تنها در صورتی که کاربر پرداختی از طريق زرين پال انجام داده باشه و به مشکل خورده باشه به مشتری ارائه ميشه. گاهی اوقات پيش مياد يک نفر با کس ديگه ای کار داره و از زرين پال تقاضای شماره پشتيبانی رو ميکنه. يا از بانک پرداخت کرده و انتظار داره زرين پال شماره پشتيبانی رو بده که اين مورد ممکن نيست. تنها در صورتی که پرداختی از زرين پال داشته و خريد به مشکل خورده باشه، شماره پشتيبانی ارائه ميشه.
ما هميشه سعی ميکنيم مشکل رو از طريق اتصال کاربران به در تيکت بهم و تحت نظارت زرين پال رفع کنيم ولی کاربر هم موظف هست شماره پشتيبانی صحيح و هميشه پاسخگو رو در دسترس قرار بده.