PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فعال کردن php7 در centos7 با nginx

sasha1360
May 24th, 2016, 18:35
سلام دوستان یه سوال فنی داشتم

من برای نصب یه سری از ماژول های سایتم که بر پایه دروپال هست احتیاج به نصب دراش و کامپوزر داشتم که اون ها رو نصب کردم الان هم که دستور نصب ماژولهای مورد نیازم رو می زنم از فایل های ini که مال php هست ایراد می گیره خیلی هم تو سایت های خارجی گشتم که یه سری یا با نصب امکانات دیگه ای از php این مشکل رو حل کردند که تمامشون در سرور من هم نصب و فعال هستند و یه سری هم تو تنظیمات apache شون دست کاری می کنن که مال من nginx است و تنظیماتی که اون ها دارند رو من ندارم میشه من رو راهنمایی کنید چگوه می تونم این مشکل رو بر طرف کنم؟؟؟

نمونه دستور وارد شده

composer drupal-update

نمونه ارور دریافت شده

> Drupal\composer_manager\Composer\Command::update
Loading composer repositories with package information
Updating dependencies (including require-dev)
Your requirements could not be resolved to an installable set of packages.

Problem 1
- easyrdf/easyrdf 0.9.x-dev requires ext-mbstring * -> the requested PHP extension mbstring is missing from your system.
- easyrdf/easyrdf 0.9.1 requires ext-mbstring * -> the requested PHP extension mbstring is missing from your system.
- easyrdf/easyrdf 0.9.0-rc.5 requires ext-mbstring * -> the requested PHP extension mbstring is missing from your system.
- easyrdf/easyrdf 0.9.0-rc.4 requires ext-mbstring * -> the requested PHP extension mbstring is missing from your system.
- easyrdf/easyrdf 0.9.0-rc.3 requires ext-mbstring * -> the requested PHP extension mbstring is missing from your system.
- easyrdf/easyrdf 0.9.0-rc.2 requires ext-mbstring * -> the requested PHP extension mbstring is missing from your system.
- easyrdf/easyrdf 0.9.0-rc.1 requires ext-mbstring * -> the requested PHP extension mbstring is missing from your system.
- easyrdf/easyrdf 0.9.0 requires ext-mbstring * -> the requested PHP extension mbstring is missing from your system.
- easyrdf/easyrdf 0.9.1 requires ext-mbstring * -> the requested PHP extension mbstring is missing from your system.
- Installation request for easyrdf/easyrdf 0.9.* -> satisfiable by easyrdf/easyrdf[0.9.0, 0.9.0-rc.1, 0.9.0-rc.2, 0.9.0-rc.3, 0.9.0-rc.4, 0.9.0-rc.5, 0.9.1, 0.9.x-dev].

To enable extensions, verify that they are enabled in those .ini files:
- /etc/php.ini
- /etc/php.d/bcmath.ini
- /etc/php.d/bz2.ini
- /etc/php.d/calendar.ini
- /etc/php.d/ctype.ini
- /etc/php.d/curl.ini
- /etc/php.d/dom.ini
- /etc/php.d/exif.ini
- /etc/php.d/fileinfo.ini
- /etc/php.d/ftp.ini
- /etc/php.d/gd.ini
- /etc/php.d/gettext.ini
- /etc/php.d/gmp.ini
- /etc/php.d/iconv.ini
- /etc/php.d/intl.ini
- /etc/php.d/json.ini
- /etc/php.d/mcrypt.ini
- /etc/php.d/mysqli.ini
- /etc/php.d/opcache.ini
- /etc/php.d/pdo.ini
- /etc/php.d/pdo_mysql.ini
- /etc/php.d/pdo_sqlite.ini
- /etc/php.d/phar.ini
- /etc/php.d/shmop.ini
- /etc/php.d/simplexml.ini
- /etc/php.d/sockets.ini
- /etc/php.d/sqlite3.ini
- /etc/php.d/tokenizer.ini
- /etc/php.d/xml.ini
- /etc/php.d/xml_wddx.ini
- /etc/php.d/xmlreader.ini
- /etc/php.d/xmlwriter.ini
- /etc/php.d/xsl.ini
- /etc/php.d/zip.ini
You can also run `php --ini` inside terminal to see which files are used by PHP in CLI mode.

ارادتمند وحید

IrIsT
May 25th, 2016, 11:03
سلام و درود داداش گلم.
این هم جواب شما.
مشکل از mbstring هستش
شما باید mbstring رو فعال کنید

apt-get install php7.0-mbstring
yum install php70w-mbstring

یکی مال سنتوس یکی مال اوبونتو

ببینید درست میشه یا نه.
یک نصیحت,از دوست عزیزم به همگی , هم به خودم هم به شما هم به همه,کانفیگ های ساده وجود داره.میشه انجام داد.کانفیگ های باید علم و دانش بالایی داشت.برای کانفیگ های سخت,باید ازز لحاظ علمی و دانش,در حد بالایی باشیم.بهتره اول از ساده شروع کنیم.خیلی راحت تر شما میتونستید یک سرور راه اندازی کنید.اما راه سخت رو پیش گرفتین.
موفق باشید.

sasha1360
May 25th, 2016, 15:36
اقا دستت طلا

راستش من دیروز این رو نصب کرده بودم ولی هر کاری کردم درست نشد
امروز یه بار سرور رو از اول نصب کردم و در حالی که باورم نمی شد دیدم داره کار می کنه
نمی دونم با چه زبانی از شما و دوست عزیزتون تشکر کنم

واقعیتش اینه که من تجربه اولم با centos هستش و این مشکلات جزو زیبایی های کار هستش من هم دوست نداشتم اصلا سمت سرور برم ولی به دلیل محدودیتهایی که هاست های ایرانی برای نصب دروپال ۸ دارند و امکاناتی مثل کامپوزر مجبور شدم این راه سخت رو طی کنم

به هر حال یک دنیا سپاس

ارادتمند وحید

IrIsT
May 25th, 2016, 16:20
سلام و درود.
این دوست من که گفتماز لحاظ بار علمی فوق العادست.هیچ مشکلی از لحاظ علمی و دانش و فعالیت هاش نداره و تا جایی که بتونه کمک میکنه.
فقط گفت شما نباید اول از کار سخت شروع کنید.
الان یعنی دروپال با پنل دایرکت ادمین یا سی پنل,حالا میگیم دایرکت ادمین چون ارزونه.یعنی با اون جور در نمیاد؟

sasha1360
May 25th, 2016, 17:07
فقط خیلی جالبه الان که می خواستم commerceguys رو نصب کنم همون ارور منتها با یه سری تفاوت دوباره ارور می ده
به هر حال ممنون تو نت می گردم ببینم می شه درستش کرد یا نه

ارادتمند وحید

- - - Updated - - -

ببین داداش دروپال ۷ نصبش هیچ تفاوتی با ورد پرس یا بقیه نداره
ولی تفاوتهای خیلی زیادی تو دروپال ۸ اعمال شده
تو دروپال ۷ شما یه ماژول نصب می کنید فروشگاهش خیلی راحت راه می افته ولی تو دروپال ۸ به هیچ وجه اینجوری نیست شما علاوه بر کپی ماژول و ماژول های پیش نیاز نیاز دارید تا یه سری از ماژول ها رو با کامپوزر فعال کنید
مثل ماژول ادرس که تو دروپال ۷ اسمش ادرس فیلد بوده و با یه تیک فعال می شده
که این وسط برای نصبش به دراش هم نیاز دارید
حالا من سرورم رو برای بالا اوردن یک سایت لازم دارم ضمن این که مشکلی برای نصب و بالا اوردن دروپال ۸ اصلا ندارم یا حتی برای وب سرور یا دیتا بیس و ...
این ارور ها هم برای نصب کامرس تو دروپال هستش که با رفعش تمام مشکلات بر طرف خواهد شد
در مورد استفاده از پنل
چند تا مورد باعث شد تا با پنل ها کار نکنم
یه موردش این بود که وقتی سنتوس ۷ رو نصب کردم با راهنمایی هایی که تو سایتها بود اقدام به نصب هر ۳ تا پنل کردم ولی یا نصب نمی شد یا باید هر روز نگران این باشم که جلوی پنلم رو نگیرند یا باید کلی وقت می زاشتم تا کار با پنل رو به صورت حرفه ای یاد بگیرم ضمن این که همین جوریش نگران نفوذ هستم اون موقع که دیگه با ساختار پنل هم اشنا نیستم و این نگرانیم رو دو چندان می کرد
الان برای نصب دروپال هیچ مشکلی نیست و حتی یه سری از تجربیات خودم رو هم تو همونن ادرسی که دیروز خدمتتون دادم انتقال دادم من فقط الان مشکلم نصب کامرس هستش که این ایرادات کوچک داره اذیتم می کنه

به امید خدا همه چیش حل می شه:)

ارادتمند وحید

IrIsT
May 25th, 2016, 20:27
سلام و درود
اگه دسترسی به کنسول داری،یک سنتوس 6 نصب کن.البته اگه دروپال مشکلی با سنتوس 6 نداره
یک لایسنس دایرکت ادمین بگیر.خودم واست کانفیگ میکنم.بعد نصب کن.نگران نفوذ هم نباش.
کسی که بخواد نفوذ کنه بدون پنل هم نفوذ میکنه.اما شما پنل رو نصب.خیلی چیزا رو خودکار نصب میکنه
خودم میشینم کانفیگش میکنم.نگران نفوذ نباش
راه ساوه رو ول کردی چسبیدی به سخت.من خودم سرورتو میسازم.حداقل خیلی امکانات داری بجای اینکه دستی بخوای نصب کنی
کانفیگش با من.داسرکت و آپاچی میزنم کیف کنی.بعد مصب کن و بعدش کانفیگش میکنم راحت.
بخاطر ترس از یک نفوذ،راه سخت؟

sasha1360
May 25th, 2016, 21:02
دست گلت درد نکنه می دونم راه سخت رو اومدم ولی با کمک شما و دوست گرامیتون همین نیم ساعت پیش تونستم تمام موانع رو بر دارم و دروپال ۸ و کامرسش رو به صورت کامل با دراش و کامپوزر نصب کنم
مشکل رو ماژول ادرس کوکل بود که اون هم حلش کردم...

اگر مشکلی داشتی که فکر می کردی من می تونم کمکت کنم حتما بهم بگو و از طرف من از دوست گرامیتون هم خیلی تشکر کنید

از بابت لطفت هم بی نهایت سپاسگزارم

ارادتمند وحید