PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل درآپدیت لینوکس

davood_71
May 24th, 2016, 11:25
سلام
اساتید گرامی من همیشه لینوکسم رو آپدیت میکردم بدون مشکل آپدیت میشد با این دستور : yum update -y
حالا دیگه میخوام آپدیت کنم آپدیت نمیشه یه خطایی میده انگاری یه فضایی پرد شده (به نظرم) ، حالا چه جوری اون فضا رو خالی کنم نمیدونم

عکس از خطا :

31481

عکس از فضا :

31482

ممنون میشم راهنماییم کنید ، فقط من مبتدی هستم بگید دقیقا چیکار کنم
مرسی از همتون

amirjalili72
May 24th, 2016, 11:28
سلام
اساتید گرامی من همیشه لینوکسم رو آپدیت میکردم بدون مشکل آپدیت میشد با این دستور : yum update -y
حالا دیگه میخوام آپدیت کنم آپدیت نمیشه یه خطایی میده انگاری یه فضایی پرد شده (به نظرم) ، حالا چه جوری اون فضا رو خالی کنم نمیدونم

عکس از خطا :

31481

عکس از فضا :

31482

ممنون میشم راهنماییم کنید ، فقط من مبتدی هستم بگید دقیقا چیکار کنم
مرسی از همتون

متن ارور میگه که به 17 مگابایت فضا داخل /boot نیاز داره اما شما داخل /boot فضای مورد نیاز رو ندارید چون 90% رو استفاده کردید . برای همین هست که همیشه گفتیم /boot رو بزرگتر درنظر بگیرید .

T.Toosi
May 24th, 2016, 11:38
باسلام، وارد پوشه /boot شوید، فایل ها قدیمی جنریک را پاک کنید (به طور مثال abi/config/initrd/system/vmlinuz-3 2 53) به اندازه 17مگ فضا برای آپدیت باز خواهد شد. (بک آپ قبل انجام این کار فراموش نشود)

iServerco
May 24th, 2016, 11:39
سلام

همینطور که دوست عزیزمون گفتند برای این اپدیت نیاز به 17MB فضا دارید اما متاسفانه فضای خالی boot/ سرور شما فقط 12Mb خالی است.

davood_71
May 24th, 2016, 11:49
ممنون
ولی خب منم میدونم 17 مگ جای خالی میخواد ، ولی خب چه جوری پاک کنم؟ چی رو اصلا باید پاک کنم؟

T.Toosi
May 24th, 2016, 11:54
ممنون
ولی خب منم میدونم 17 مگ جای خالی میخواد ، ولی خب چه جوری پاک کنم؟ چی رو اصلا باید پاک کنم؟

درسترسی ssh به سرور دارید ؟ اگر دارید وارد پوشه شوید از لیست فایل های داخل پوشه یک عکس اینجا قرار دهید، یا همانطور که گفتم داخل این پوشه لیست فایل های جنریک میبینید که در جلو اسم ها ورژن دارد :

vmlinuz-3 2 53
vmlinuz-3 2 67

ورژن قدیمی تر را پاک کنید (vmlinuz-3 2 53)

davood_71
May 24th, 2016, 11:57
درسترسی ssh به سرور دارید ؟ اگر دارید وارد پوشه شوید از لیست فایل های داخل پوشه یک عکس اینجا قرار دهید، یا همانطور که گفتم داخل این پوشه لیست فایل های جنریک میبینید که در جلو اسم ها ورژن دارد :

vmlinuz-3 2 53
vmlinuz-3 2 67

ورژن قدیمی تر را پاک کنید (vmlinuz-3 2 53)

محتوایت پوشه boot :

31484

یه سوال : این فایل هایی که داخل عکس هست ، فایل هایی هستند که برای آپدیت دانلود شدند؟ من اینارو بعد از اینکه آپدیت انجام شد ، پاک کنم مشکلی پیش میاد؟ چون اینجوری که من فکر میکنم یعنی ، وقتی میخواد اپدیت کنه یه سری فایل رو دانلود میکنه ، و بعد از اون میاد اون فایل ها رو نصب میکنه ، حالا چون دیگه اون فایل ها نصب شده، دیگه خود فایل دانلودی رو پاک کنی نباید مشکلی پیش بیاد درسته؟

iServerco
May 24th, 2016, 13:28
محتوایت پوشه boot :

31484

یه سوال : این فایل هایی که داخل عکس هست ، فایل هایی هستند که برای آپدیت دانلود شدند؟ من اینارو بعد از اینکه آپدیت انجام شد ، پاک کنم مشکلی پیش میاد؟ چون اینجوری که من فکر میکنم یعنی ، وقتی میخواد اپدیت کنه یه سری فایل رو دانلود میکنه ، و بعد از اون میاد اون فایل ها رو نصب میکنه ، حالا چون دیگه اون فایل ها نصب شده، دیگه خود فایل دانلودی رو پاک کنی نباید مشکلی پیش بیاد درسته؟

سلام

بهتر اینکه این کار را به یک مختصص سرور که دارای دانش و تجربه کافی است بسپارین...

قبل از هر اقدام بک اپ گیری فراموش نشه دوست عزیز

موفق باشید.

amirjalili72
May 24th, 2016, 14:41
محتوایت پوشه boot :

31484

برای cleanup کردن /boot باید تخصص کافی داشته باشید اما لینک زیر میتونه بهتون کمک کنه :

https://www.hostvirtual.com/kb/6311/CentOS-or-Redhat-boot-partition-full---remove-old-kernels.html

این لینک روش پاک کردن کرنل های قدیمی زمانی که پارتیشن boot پر شده رو در رد هت و سنت او اس آموزش میده .

davood_71
May 24th, 2016, 23:32
پس به نظرم بدم به یه متخصص بهتره باشه
امکانش هست فضای بوت رو اضافه کرد که بهش بگم انجام بده؟ همچین چیزی میشه؟ چیزی بهم نمیریزه؟