PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چرا نسل چهارم رایتل نیازی به usim ندارد

mri_6889
May 22nd, 2016, 12:47
سلام.
همه شما میدانید که اگر سیمکارت ایرانسل یا همراه اوّل داشته باشید، برای استفاده از نسل چهارم باید سیمکارت خود را تعویض کنید و usim تهیه کنید.

1-این را میدانم که usim نسل جدیدتر سیمکارت است که حافظه بیشتری نسبت به سیمکارت معمولی دارد و کیفیت اتّصال به 4g افزایش میبابد. امّا سوال این است که آیا واقعا با سیمکارت معمولی نمیتوان به 4g متصل شد؟ یا صرفا امکان اتصال به 4G را بصورت نرم افزاری روی usim قفل کرده اند تا ترفندی تجاری برای فروش سیمکارت باشد؟

2-اگر واقعا نمیتوان با سیمکارت معمولی به 4g متصل شد، چگونه است که رایتل تبلیغ میکند استفاده از 4g در این اپراتور نیازی به تعویض سیمکارت ندارد؟ آیا سیمکارتهای رایتل از ابتدا usim بوده اند؟ یا اینکه رایتل از فناوری خاصی برای تطبیق سیمکارت معمولی با 4g بهره میبرد؟ اگر رایتل که اپراتور کوچکتری است، میتواند این فناوری را داشته باشد، چگونه است که ایرانسل با وجود پشتیبان بزرگ چند ملیتی اش(یعنی MTN) و همراه اوّل با قدرت مالی بالایی که دارد چنین فناوری ای ندارند؟

TCIHost
May 22nd, 2016, 12:59
خیر شبکه رایتل روی 3 g تنظیم شده و قابلیت 4 جی روی سیم کارت های ان دیده نمیشود . در صورتی که تبلیغی کرده بصورت واقعی انرا انجام نداده . پیشنهاد ما استفاده از ایرانسل است .

payamkutah
May 22nd, 2016, 13:00
سلام

1- در هر دوره ای با ورود هر فناوری جدیدی راه و روش های مختلفی برای درامد زائی باید باشد و شکرت هایی همچون ایرانسل و همراه اول از اون استفاده کنند.

2- بله رایتل زمانی که میخواست وارد بازار شود با شعار تماس تصویری بود که برای این کار هم نیاز به همان 3g بود.
رایتل از همان اول از سیم کارت های نسل جدید استفاده کرده بود ولی ایرانسل و همراه اول که از چندین سال پیش فعالیت میکردند سیم کارت های قدیمی را داشتند بر همین اساس هست که میبایست برای استفاده از نسل جدید میبایست سیم کارت رو تعویض کنیم.

ضمنا این رو بد نیست بدانیم که 3g و 4g از سالها قبل در کشور های پیشرفته اروپایی هست و الان در کشور همسایه ترکیه 4.5g نیز هست و مردم این کشور از این سرویس نیز استفاده میکنند.

پس از مدتی این سرویس به ایران خواهد امد و برخی سخت افزار ها میبایست با این تکنولوژی همسان شود.

یک نمونه براتون میگم:
زمانی که برای اولین بار وایمکس از ایرانسل رونمایی شد مودم هایی به بازار عرضه شد با قیمت عای بالای 200 هزار تومان که بدون خط تلفن و سیم کارت میشد از دکل ایرانسل اینترنت رو فراهم اوردند (اینترنتی در حد dial up) و الان اون مودم ها از رده خارج شده اند و به جای این مودم ها مودم های همراه امده اند.

در هر دوره ای با تغییرات سخت افزاری درامد زایی هایی برای شرکت ها ایجاد میشود و این تضمین بقای شرکت ها است.

novinvps.com
May 22nd, 2016, 13:02
خیر شبکه رایتل روی 3 g تنظیم شده و قابلیت 4 جی روی سیم کارت های ان دیده نمیشود . در صورتی که تبلیغی کرده بصورت واقعی انرا انجام نداده . پیشنهاد ما استفاده از ایرانسل است .

سلام
اشتباه عرض میکنید
بنده در تمام طول روز به lte متصل هستم بدون تغییر سیمکارت وامتحانش با اینکه آزمایشی هست در سطح منطقه بسیار خوب پس داده هم از لحاظ انتن دهی و پایداری سرعت شبکش.

VipSc
May 22nd, 2016, 13:12
با سلام،
بنده هم از 4g از سیم کارت رایتل استفاده میکنم، بدون اینکه سیم کارت را عوض کنم.

salar123-user8
May 22nd, 2016, 13:15
در کل رایتل سیم کارت های با قابلیت 4g رو ارائه داده و شرکت های اپراتر اول و ایرانسل سیمکارت هاشون از این قابلیت بهره مند تیز حتی در برخی موارد سیم کارت از 3g هم پشتیبانی نمیکنه.
ولی در کل رازن کاربر رو مجبور به خرید سیمکارت میکنن چرا که h قابلت اتصال سرعت 7.5 مگابیت و h+قدرت اتصال 41 مگابیت رو داراست وlte سرعت 100 مگابیت که اپراتور ایرانسل و همراه اول 1/8 این هم ارائه نمیدن.
7089/8/8

rastindata
May 22nd, 2016, 13:16
ببخشید مربوط نیست به بحث ولی گفتنش خالی از لطف نیست ..

ما داریم خودمونو گول میزنیم !

بستر عوض میشه ، ولی پهنای باند همونه ...

مثل اینه که ما ظرفیت یه خط لوله رو افزایش میدیم ولی نفتی که از توش رد میشه همونه ...

mri_6889
May 22nd, 2016, 13:33
دست همه شما درد نکند که توضیح دادید. امّا من فکر میکنم پاسخ سوال های مطرح شده را که جنبه تقریبا فنّی دارد را ندادید.
دوستی گفته اند که با همان سیمکارتشان به 4g رایتل وصل میشوند. خوب این یعنی سیمکارت رایتل از همان ابتدا usim بوده است؟ یا رایتل 4g را روی سیمکارت معمولی ارائه داده است؟ اگر بلی، چگونه؟ و چرا دیگران نمیتوانند؟

نماینده مخابرات هم فرموده اند که رایتل 3g است و 4g ندارد و جنبه تبلیغاتی دارد. امّا دوست دیگری گفته اند که به lte رایتل و بدون تعویض سیمکارت وصل میشوند؟ حرف کدامیک درست است؟

یادآوری عجیب و جالب: نماینده مخابرات توصیه کرده است که از سیمکارت ایرانسل استفاده کینم! مگر مخابرات قاعدتا نباید همراه اول رو توصیه کنه؟
یادآوری مهم دیگر: مخابرات هم دیتاسنتر ایجاد کرده و ایشان طبق نام کاربریشان و توضیحات امضایشان نماینده دیتاسنتر مخابرات هستند. مبین نت هم که اخیرا وارد این حوزه شده است. این یعنی رقبای بزرگی وارد رقابت در حوزه هاستینگ شده اند و حوزه هاستینگ ایران وارد مرحله جدیدی میشود.

novinvps.com
May 22nd, 2016, 13:42
دست همه شما درد نکند که توضیح دادید. امّا من فکر میکنم پاسخ سوال های مطرح شده را که جنبه تقریبا فنّی دارد را ندادید.
دوستی گفته اند که با همان سیمکارتشان به 4g رایتل وصل میشوند. خوب این یعنی سیمکارت رایتل از همان ابتدا usim بوده است؟ یا رایتل 4g را روی سیمکارت معمولی ارائه داده است؟ اگر بلی، چگونه؟ و چرا دیگران نمیتوانند؟

نماینده مخابرات هم فرموده اند که رایتل 3g است و 4g ندارد و جنبه تبلیغاتی دارد. امّا دوست دیگری گفته اند که به lte رایتل و بدون تعویض سیمکارت وصل میشوند؟ حرف کدامیک درست است؟

یادآوری عجیب و جالب: نماینده مخابرات توصیه کرده است که از سیمکارت ایرانسل استفاده کینم! مگر مخابرات قاعدتا نباید همراه اول رو توصیه کنه؟
یادآوری مهم دیگر: مخابرات هم دیتاسنتر ایجاد کرده و ایشان طبق نام کاربریشان و توضیحات امضایشان نماینده دیتاسنتر مخابرات هستند. مبین نت هم که اخیرا وارد این حوزه شده است. این یعنی رقبای بزرگی وارد رقابت در حوزه هاستینگ شده اند و حوزه هاستینگ ایران وارد مرحله جدیدی میشود.

سلام مجدد
۱-بله از ابتدا هرچه سیمکارت رایتل شخصا دیدم usim بوده است
۲- هر نماینده ی مخابراتی که این حرف رو زده یا اطلاعاتش به روز نبوده یا به عمد خواسته به اشتباه بندازه شمارو. بنده تقریبا چندین ماه هست به صورت مکرر به lte متصل هستم.
۳- بخوام توضیح بدم تاپیک به حاشیه کشیده میشه در مورد مثلا نماینده ی مخابرات در این انجمن
پس بهتر هست در مورد سوم صحبتی نکنم خودتون بهتر میدونید عنوانین رو میشه هر پروفایلی ساخت و زد

payamkutah
May 22nd, 2016, 13:44

فقط جواب سوال اولتون رو میدم چون سوالهای دیگه به شخص دیگری مربوط میشه.

اول باید شما دقت کنید که همراه اول و ایرانسل کی شروع به کار کرده و رایتل از کی شروع به کار کرده؟؟؟

زمانی که رایتل شروع به کار کرد نسل چهارم در کشور های دیگه استفاده میشد و این شرکت سیم کارت های خودش رو بر اساس این فناوری به مشترکین عرضه کرد.

ولی ایرانسل و همراه اول سیم کارت های جدید رو جدیدا به بازار عرضه کردند.

TCIHost
May 22nd, 2016, 13:49
با سلام

بنده قصد نداشتم این رو عنوان کنم ولی در صورتیکه شما اینترنت 4 جی رایتل رو با 4 جی ایرانسل مقایسه کنید متوجه اختلاف سرعت زیادی خواهد شد .
در واقع 4 جی رایتل همان 3 جی هست و فقط ایکون 4 جی را دارد که براحتی توسط اوپراتور ها امکان تعویض ایکون شبکه وجود دارد .
علت اینکه ایرانسل را پیشنهاد دادم از لحاظ سرعت بود ولی از لحاظ پایداری سرویس و حجم داده همراه اول و مخابرات توصیه میشود .

باتشکر

novinvps.com
May 22nd, 2016, 13:55
با سلام

بنده قصد نداشتم این رو عنوان کنم ولی در صورتیکه شما اینترنت 4 جی رایتل رو با 4 جی ایرانسل مقایسه کنید متوجه اختلاف سرعت زیادی خواهد شد .
در واقع 4 جی رایتل همان 3 جی هست و فقط ایکون 4 جی را دارد که براحتی توسط اوپراتور ها امکان تعویض ایکون شبکه وجود دارد .
علت اینکه ایرانسل را پیشنهاد دادم از لحاظ سرعت بود ولی از لحاظ پایداری سرویس و حجم داده همراه اول و مخابرات توصیه میشود .

باتشکر

سلام
عجب :)

GSM 3G از پهنای باند 5Mhz استفاده می‌کند، LTE می‌تواند از کانالی با 1.4Mhz تا 20Mhz پهنای باند استفاده کند. !

تجهیزاتی که بالای سایت نصب هست HUAWEI-ericsson هم میشه دید که تجهیزات LTE هست DUAL هست یا خیر !

با این وجود اپراتورها ایکون شبکه رو تغییر میدن فقط؟

لطفا اطلاعات غلط به مردم ندید .

TCIHost
May 22nd, 2016, 13:59
سلام
عجب :)

GSM 3G از پهنای باند 5Mhz استفاده می‌کند، LTE می‌تواند از کانالی با 1.4Mhz تا 20Mhz پهنای باند استفاده کند. !

تجهیزاتی که بالای سایت نصب هست HUAWEI-ericsson هم میشه دید که تجهیزات LTE هست DUAL هست یا خیر !

با این وجود اپراتورها ایکون شبکه رو تغییر میدن فقط؟

لطفا اطلاعات غلط به مردم ندید .

صحبتی که شما عنوان کردید مربوط به مورد دیگری است . یک ازمایش خیلی ساده سرعت 4 جی رایتل را با 3 جی رایتل مقایسه کنید .

rastindata
May 22nd, 2016, 14:02

دوست عزیز منم عکس پروفایلمو لوگوی ایرانسل میذارم و توی امضام ایمیل های ایرانسلو میذارم

آیا من مدیر عامل ایرانسلم؟ :)

elementary
May 22nd, 2016, 14:03
من ایرانسل 46 مگ به بالا رو تجربه کردم روی LTE و روی حالت h+ هم حدود 27 مگ

ولی رایتل چه روی lte و چه روی 3g زیر 10 مگ بوده

همراه اول هم 24 مگ روی 3g میده خوبه بنظرم

novinvps.com
May 22nd, 2016, 14:03
صحبتی که شما عنوان کردید مربوط به مورد دیگری است . یک ازمایش خیلی ساده سرعت 4 جی رایتل را با 3 جی رایتل مقایسه کنید .

خیر دقیقا در مورد صحبت شما که قرمز رنگ کردم صحبت کردم که حتی از لحاظ فنی این حرفتون با قدرت تمام رد میشه !‌
کافیه فرکانسی که device شما میکنه رو مورد بررسی قرار بدید .

براحتی توسط اوپراتور ها امکان تعویض ایکون شبکه وجود دارد
.

موارد دیگر نظری ندادم چون بسته به منطقه ی جغرافیایی متفاوت هست.

TCIHost
May 22nd, 2016, 14:13
عزیز در موقعیت یکسان 3 جی رایتل را با 4 رایتل رو مقایسه کنید .

شما داری از روی سخت افزار و مگاهرتز دریافتی بررسی میکنی .

چندین بار تست شده و از روی پنل هم مشخصه ، شما احتمالا رایتل استفاده نکردین .

novinvps.com
May 22nd, 2016, 14:41
عزیز در موقعیت یکسان 3 جی رایتل را با 4 رایتل رو مقایسه کنید .

شما داری از روی سخت افزار و مگاهرتز دریافتی بررسی میکنی .

چندین بار تست شده و از روی پنل هم مشخصه ، شما احتمالا رایتل استفاده نکردین .

شما میتوانید در مورد سرعت مورد بررسی قرار بدید بله سرعت x از y بیشتر هست یا کمتر ما اصلا صحبت من این نیست . موضوع اینجا اون قسمتی هست که قرمز رنگ کردم از حرفهاتون هست که شما نباید به اشتباه یه چیز من در اوردی اعلام کنید

براحتی توسط اوپراتور ها امکان تعویض ایکون شبکه وجود دارد

سعی کنید اشتباهتون قبول کنید . در ضمن بنده از ابتدا تا به الا جفت سیم کارت دائمی ایرانسل سری سیم کارت های طلایی که سال ۸۶ عرضه میشد استفاده میکنم و دائمی رایتل استفاده میکنم .
اگر بحث مقایسه کیفیت شبکه باشه :‌ سرعت ایرانسل بیشتر اما کیفیت و روان بودن ping رایتل برای من در اکثر نقاط کشور بهتر بوده است .

mri_6889
May 22nd, 2016, 14:56
در مورد اینکه سرعت اینترنت 4G رایتل در حدّ 3G است مورد تایید همه است. امّا مسلّم است که بستر ارتباطی (با توجّه به تفاوت فرکانس کاری 3G و 4G) الزما باید 4G باشد تا آیکون بالای موبایل LTE باشد. یعنی به نظر میرسد که زیرساخت 4G ایجاد شده و فرستنده در فرکانس LTE کار میکند امّا سرعت در حدّ همان 3G است. چون اصولا اگر گوشی خود را درحالت LTE قرار دهید، تا امواج در فرکانس کاری LTE را دریافت نکند، اساسا آنتن نخواهد داد(درصد آنتن صفر میشود). این صحبت novinvps.com گرامی است. من با نظر ایشان بیشتر موافقم.

البتّه اینکه جناب نماینده مخابرات(واقعی یا تقلبی اش با خودشان) میفرمایند علامت بالای گوشی را اپراتور ایجاد میکند هم میتواند با کمک دستگاهی که فرکانس 4G را بطور مصنوعی در بستر 3G شبیه سازی میکند ایجاد میشود. یعنی همه زیرساختها برای 3G میباشد و صرفا با یک شبیه ساز نرم افزاری فرکانس نهایی 4G را تولید و ارسال میکنند.(جایی در سخنان مسئول یکی از اپراتورها این مطلب را خواندم) در این حالت گوشی فرکانس LTE را دریافت میکند و علامت LTE نمایش میدهد امّا زیرساخت اصلی برای 3G است. اینطوری سر گوشی را کلاه میگذارند! البتّه نمیدانم که چنین چیزی از لحاظ فنّی تا چه حد امکان پذیر است. امّا آنچه مهم است این است که از فناوری(آن هم اختراعات چینی ها) همه چیز بر می آید!

پی نوشت: مسئول مربوطه در آن اپراتور تقریبا اینطور گفته بود ما سخت افزارهای خودمان را طوری انتخاب و خریداری کرده ایم که به محض گرفتن مجوز 4G بتوانیم آن را راه اندازی کنیم. این کار صرفا با یک تغییر فرکانس از طریق اعمال یک تنظیم در نرم افزار مربوطه امکان پذیر است. در آن صورت سیستم در فرکانس LTE امواج را ارسال خواهد کرد. حال این میتواند دو مفهوم داشته باشد یا اینکه دستگاه مربوطه فرکانس 4G را شبیه سازی میکند و زیرساخت اصلی 3G است یا اینکه تجهیزات اپراتور قادر به کار در چند فرکانس هستند و هرکدام را بخواهند با تنظیم نرم افزاری فعال میکنند.

TCIHost
May 22nd, 2016, 15:02
همه زیرساخت ها برای 3 جی تنظیم شده اند .

کافیه شما 0.01 مگاهرتز بیشتر پهنای باند ایجاد کنی و از 3 جی بیشتر بشه و اونوقت روی lte نمایش داده میشه .

در اینصورت به lte متصل میشوید ولی پهنای باند واقعی بصورت حداقل است و در اینصورت انتن تلفن همراه شما به کمترین میزان میرسد .

باتشکر

i.sharifi
May 22nd, 2016, 15:02
با سلام

باتشکر
سلام

مثل اینکه اطلاعات خوبی در این زمینه دارید .
ممنون میشم در خصوص موردی که بولد شده بیشتر توضیح بدید و بفرمایید تغییر آیکن شبکه به چه شکل انجام میشه ؟

novinvps.com
May 22nd, 2016, 15:09
همه زیرساخت ها برای 3 جی تنظیم شده اند .

کافیه شما 0.01 مگاهرتز بیشتر پهنای باند ایجاد کنی و از 3 جی بیشتر بشه و اونوقت روی lte نمایش داده میشه .

تجهیزات نصب شده رو چیکار میکنید؟

با این صحبت شما پس شرکت ها همه هزیه ی های سنگین میکنند و سر سازمان تنظیم مقرارت شیره میمالن و همه ی این تجهیزات و فیبر نوری که میکشن برای برخی سایت ها الکی هست اره؟

http://img.upload724.com/images/91437920485079535583.jpg

TCIHost
May 22nd, 2016, 15:15
تجهیزات نصب شده رو چیکار میکنید؟

با این صحبت شما پس شرکت ها همه هزیه ی های سنگین میکنند و سر سازمان تنظیم مقرارت شیره میمالن و همه ی این تجهیزات و فیبر نوری که میکشن برای برخی سایت ها الکی هست اره؟

http://img.upload724.com/images/91437920485079535583.jpg

سرعت واقعی lte در حال حاضر در اختیار برخی شبکه ها و سازمان های خصوصی و برخی افراد خاص هست و به یک سری دلایل که نمیشه اینجا عنوان کرد .

استفاده مردم عادی و عموم روی 3 جی ست شده است .

حالا شما میخوای عکس جمع کن و ثابت کن همه تجهیزات موجود کشور برای استفاده مردم عادی بکار میره .

باتشکر

mri_6889
May 22nd, 2016, 15:16
ولی اصولا یک سوال هم وجود دارد. آن هم اینکه اپراتوری که میداند قرار نیست سرعتی در حدّ 4G ارائه دهد، چرا باید این همه هزینه کند تا زیرساخت 4G را ایجاد کند؟ آیا اگر بتواند به تکنیکی فنّی آن را شبیه سازی کند(به شرحی که در پست قبلی گفتم) این کار را نخواهد کرد؟ تنظیم مقرّرات سرش کلاه نمیرود. امّا تنظیم مقرّرات هم میداند که اساسا قرار نیست جایی که محدودیت سرعت اینترنت 128kb تصویب میشود، سرعتی در حدّ 4G ارائه شود. به همین دلیل سرش کلاه نمیرود امّا چشمش را روی هم میگذارد. همانطور که در بسیاری از موارد دیگر مثل پیاده سازی PCM در تلفن ثابت این کار را میکند(در حالی که میداند PCM در مخابرات یعنی کم فروشی که در اسلام هم حرام است). مثل اینکه شما میدانید از یک جادّه قرار نیست بیشتر روزی چند ماشین عبور کند و آنوقت هزینه کنید یک اتوبان بسازید.

hasanazizi
May 23rd, 2016, 14:57
ولی اصولا یک سوال هم وجود دارد. آن هم اینکه اپراتوری که میداند قرار نیست سرعتی در حدّ 4G ارائه دهد، چرا باید این همه هزینه کند تا زیرساخت 4G را ایجاد کند؟ آیا اگر بتواند به تکنیکی فنّی آن را شبیه سازی کند(به شرحی که در پست قبلی گفتم) این کار را نخواهد کرد؟ تنظیم مقرّرات سرش کلاه نمیرود. امّا تنظیم مقرّرات هم میداند که اساسا قرار نیست جایی که محدودیت سرعت اینترنت 128kb تصویب میشود، سرعتی در حدّ 4G ارائه شود. به همین دلیل سرش کلاه نمیرود امّا چشمش را روی هم میگذارد. همانطور که در بسیاری از موارد دیگر مثل پیاده سازی PCM در تلفن ثابت این کار را میکند(در حالی که میداند PCM در مخابرات یعنی کم فروشی که در اسلام هم حرام است). مثل اینکه شما میدانید از یک جادّه قرار نیست بیشتر روزی چند ماشین عبور کند و آنوقت هزینه کنید یک اتوبان بسازید.
بنده با نظر شما کاملا موافقم
ببینید برای مثال
در استانی که هیچ کس نمیشناسدش ( ایلام )
چیزی به عنوان بستر فیزیکی برای 4gساخته نشده طبق گفته مسئولین اما جالب اینجاست که 4g در 90 درصد استان قابل دریافته
اما سرعت 1/100 سرعت 3g
و جالب تر اینجاست مسئولین محترم فرمودند ما بستر و امکاناتی نداریم که بیشتر از 100 Mbps داشته باشیم اما همین الان بنده در حال استفاده از 425 Mbps هستم
تصویر
31469

cacodemon
May 23rd, 2016, 16:25
من اصل قضیه برام سواله
سوال اصلی اینه اصلا سیم کارت چه ربطی به 4 جی داره
مگه این نیست که سیم کارت تنها کاری که میکنه رجیستر کردن گوشی روی برج هست و بعد این کار، تنها شما با گوشی کار دارید و عملا سیم کارت یه جور کی کارت هست برای وصل کردن گوشی به برج و شناسوندن دسترسی ها
پس تعویض سیم کارت به نظرم فقط تبلیغات هست
اگر دوستان اطلاعاتی دارن درمیون بزارن که اگر من اشتباه میکنم اطلاعاتم اپدیت بشه
ممنون

dave_m
May 24th, 2016, 22:16
اقا شنیدم lte با 4G فرق داره اما همه فکر میکنن lte همون 4G است ایا این سخن درسته؟

سرزمین
May 24th, 2016, 23:19
بله اکثر سیم کارت های رایتل 4g هست ولی یکسریشون دقیقاً مثل نسل قدیم ایرانسل هست که نمیدونم اونها هم پشتیبانی میکنه یا خیر

در هر صورت همه ی اینها به کنار نمیدونم چرا از 4g فقط به عنوان اینترنت استفاده میکنن برای مثال اگر دقت کنید هنگام تماس از شبکه ی 4g میره روی 3g یا 2g!

novinvps.com
May 24th, 2016, 23:46
بله اکثر سیم کارت های رایتل 4g هست ولی یکسریشون دقیقاً مثل نسل قدیم ایرانسل هست که نمیدونم اونها هم پشتیبانی میکنه یا خیر

در هر صورت همه ی اینها به کنار نمیدونم چرا از 4g فقط به عنوان اینترنت استفاده میکنن برای مثال اگر دقت کنید هنگام تماس از شبکه ی 4g میره روی 3g یا 2g!

سلام
به علت اینکه voLTE نیست . کمتر گوشی از این قابلیت هم برخوردار هست.
در voLTE این مورد حل شده است

سرزمین
May 25th, 2016, 10:57
سلام
به علت اینکه volte نیست . کمتر گوشی از این قابلیت هم برخوردار هست.
در volte این مورد حل شده است

من فکر میکردم چون بر مبنای ip هست اپراتور ها این موضوع رو هدایت میکنن و میفرستن وی شبکه ی دیگشون پس اوپراتور ها کامل شبکه ی 4g رو راه اندازی کردن؟