PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آینده وب از آن asp.net یا php یا جاوا؟

سیدرضا بازیار
May 19th, 2016, 19:23
توی اینترنت همیشه این سه زبان برنامه نویسی با هم مقایسه میشن و هیچ وقت هم به نتیجه نمیرسه...

اما کنجکاو شدم بدونم در این ۳-۴ سال کدوم زبان بیشتر رشد کرده و کدوم رشد کمتری داشته؟ (با توجه به اینکه اکثر شما صاحب دیتاسنتر یا سرور یا... هستید)

به نظر شما به ترتیب٬ آینده از آن کدام زبان است؟ (آینده وب)

hegza
May 19th, 2016, 19:28
توی اینترنت همیشه این سه زبان برنامه نویسی با هم مقایسه میشن و هیچ وقت هم به نتیجه نمیرسه...

اما کنجکاو شدم بدونم در این ۳-۴ سال کدوم زبان بیشتر رشد کرده و کدوم رشد کمتری داشته؟ (با توجه به اینکه اکثر شما صاحب دیتاسنتر یا سرور یا... هستید)

جاوا رو نباید با php&asp مقایسه کرد چون سبک دیگری داره. اما برای زبان تحت سرور php بسیار موفق تر بوده بخاطر اپن سورس بودن و استفاده بیشتری که از آن برده شده.
اما خوب جاوا پل محکمی هست برای تسلط بر اندروئید و یا برنامه های سمت کاربر

wp-Ammar
May 19th, 2016, 19:38
Asp.Net بازار کار و محبوبیتش نسبت php بهتر خواهد بود

iHSG
May 19th, 2016, 19:48
سلام
تو کاربران خونگی و شرکت های خصوصی معمولاً PHP نفر اول بوده اما ASP.Net عموماً مشتری های سازمانی و دولتی داشته و داره.
کلاً تو ایران اکثراً از PHP استفاده میکنن حتی اکثر شرکت های خصوصی هم PHP رو بیشتر قبول دارن اما شرکت های دولتی و سازمان ها و ارگان ها معدود مشتری های ASP.Net هستن که اونم به خاطر اینه که فقط دنبال طراح وب با مدارک دانشگاهی هستن و اصولاً در دانشگاه های ایران ASP.Net بیشتر آموزش داده میشه.
که البته فقط به خاطر خود زبان ها هم نیست بلکه به خاطر شرایطشون هم هست مثلاً نگاه کنید با 3 هزار تومان ماهانه میشه هاست 5 گیگ لینوکس برای PHP خرید اما با همین قیمت شاید بشه 50 یا 100 مگابایت هاست ویندوز خرید خب شما باشی وقتی می دونی پروژه مورد علاقه ات رو می تونی هم با PHP و هم با ASP.Net بنویسی در این شرایط کدوم رو انتخاب میکنی؟

جدا از PHP و ASP.Net بعضی از شرکت ها که خودشون رو خیلی حرفه ای تر می دونن سراغ زبان های قوی تر مثل Python میرن.
جاوا هم که کلاً زبان خیلی قدیمی حساب میشه و حتی در برنامه نویسی Desktop اکثر کارشناس های امنیتی به کاربران ساده کامپیوتر پیشنهاد میکنن تا وقتی مجبور نشدید کتابخانه جاوا رو در ویندوز خودتون نصب نکنید چون تا حالا مشکلات امنیتی خیلی زیادی برای کامپیوتر کاربران فقط به خاطر نصب بودن کتابخانه جاوا پیش آمده.
در صنعت وب هم جاوا اصلاً قابل مقایسه با PHP و ASP.Net نیست.جاوا فقط امروزه در اندروید بیشترین استفاده داره و خواهد داشت.

ThCWEB co
May 19th, 2016, 20:06
سلام
ببینید جاوا امروزه کلا کار هندلینگ و به قول دوستمون پل ه و نمیشه به عنوان یک زبان مستقل ازش یاد کرد
پی اچ پی زبان اپن سورس و راحت تری نسبت به asp هست
به خاطر همین دولوپش بیشتر بوده و پیشرفت بالاتری داشته
...
دوستی به pyth اشاره کد که از لحاظ فنی کار های بیشتری میشه باهاش کرد و خیلی همه جانبه و کامل تر هست
اما ج سوال شما :
ایران احتمالا PhP
دنیا احتمالا زبان های قوی تر مثل pt

taksis
May 19th, 2016, 20:10
یک قیاس مع الفارق !!
از لینک هایی که تو امضای منه یکیش با php یکیش با asp,net
چه فرقی میبینید بینشون؟؟
با php چکار میتونیم بکنیم که با asp.net نمیتونیم؟؟
یا سوال شما رو طور دیگری میپرسم
در آینده موز محبوب تره یا سیب؟
فرقشون اینه که php یک زبان اسکریپتیه
asp.net یک فریمورک
یکیشون از فریمورک بسیار قدرتمند و جامع و یکپاچه مایکروسافت دات نت استفاده میکنه و به تبع اون اپلیکیشن های تحت وب ضمن اینکه ساده طراحی میشن اما فوق العاده قدرتمندن.
اون یکی نیاز به کدینگ بیشتری داره برای طراحی اپلیکیشن ها که این هم میتونید توسط فریمورک ها انجام بدید که من خودم شخصا ZEND رو میپسندم
ولی در هردو میتونیم یک خروجی دقیقا یکسان داشته باشیم
آینده هم جایی نمیره دست همین دوتاس!!
دلیل این هم که php رو بیشتر استفاده میکنند/استفاده شده، اینه که رایگانه.
این شاید برای ما که تو ایران هستیم زیاد مطرح نباشه اما برای خارجی ها مطرحه.لایسنس های ویژوال استودیو و اسکیوال سرور ... بسیار گرونه.تو ایران هم هستند که شرکت هایی که لایسنس اورجینال اینها رو دارند.
من خودم برای سایت های سازمانی و شرکتی و کلا پروژه های بزرگ asp.net رو میپسندم.
برای پروژه های متوسط به پایین هم php.

سیدرضا بازیار
May 19th, 2016, 20:33
اشاره ای به زبان پایتون کردید

اگه ممکنه یکم بیشتر در مورد پایتون بگید

واقعا پایتون در حوزه وب به اندازه php و asp.net قدرتمنده و آینده داره؟؟؟

پایتون به کدام زبان بیشتر شباهت داره و مچ میشه؟ (php یا asp.net)

taksis
May 19th, 2016, 20:39
اشاره ای به زبان پایتون کردید

اگه ممکنه یکم بیشتر در مورد پایتون بگید

واقعا پایتون در حوزه وب به اندازه php و asp.net قدرتمنده و آینده داره؟؟؟

پایتون به کدام زبان بیشتر شباهت داره و مچ میشه؟ (php یا asp.net)

کلا فکر میکنم این دانشگاها دارن ذهن بچه ها رو خراب میکنن !! نمیان اصل برنامه نویسی رو تو مغز دانشجو ها بکنن که طرف بره تا ابد با هر زبانی دلش خواست کار کنه.
پایتون هم یک زبانه مثل بقیه زبانها.تو پایتون هم دقیقا همون خروجی رو میتونید داشته باشید که تو php و asp.net دارید...هیچ فرقی نمیکنه.
منظورتون از آینده رو نمیفهمم.این که مثلا 10 سال دیگه شما خواستید سایت طراحی کنید مشتریتون بگه حتما باید با پایتون باشه چون الان پایتون رو بورسه؟؟
+
bayan.ir
یوتیوب
با پایتون طراحی شدند

mohsen1771
May 20th, 2016, 17:27
php سلطانه به نظرم php آینده داره

friend_sre
May 20th, 2016, 18:11
سلام
به نظر بنده php حرف اول رو میزنه .

ولی مشکل اینجاست که توی اکثر دانشگاه ها برای رشته نرم افزار php تدریس نمیکنن و بیشتر روی .net تمرکز دارن .

من خودم توی php چند بار به مشکل خوردم ولی وقتی با دوستان کامپیوتری خودم صحبت کردم گفتن php بلد نیستن .

ولی وقتی php رو به صورت شی گرا و کامل یاد بگیرید جاوا رو هم خیلی راحت یاد میگیرید و بعدش هم میتونید وارد حرفه اندروید بشید.

البته اینی که گفتم کلی هست و روی اکثر زبان ها صدق میکنه بیشتر خواستم بگم که هر زبانی رو شروع میکنید به صورت oop یاد بگیرید .

alimosavi
May 20th, 2016, 18:18
هیچکدوم . زبان ها باید بسمت ساده سازی پیش بروند وگرنه یکی دیگه جاشو می گیره . مثلا من یک کلاس بزرگ php باید بکار ببرم تا معادل چند خط Ruby on Rails باشه . هنوزم با php کار می کنم چون زبان جدید نیاز به تمرین بیشتر داره وگرنه ته دلم می گم کاش php انعطاف python یا سادگی Ruby on Rails رو داشت .

سیدرضا بازیار
May 20th, 2016, 18:28
به نظرتون یادگیری کار این سه زبان کار عاقلانه ای هست؟

++c
PHP
Python

اولی برای ساخت نرم افزار های مورد نیازم
دومی واسه طراحی سایت
سومی هم هنوز دقیق نمیدونم...

lizard.tiny
May 20th, 2016, 18:45

++c
php
python

دومی واسه طراحی سایت

سلام

یادگیری هر چیزی کار عاقلانه ای هست

اما به نظر من طبق تجربه, اگه هدفتون درآمد هست

php و سی شارپ رو یاد بگیرید

iHSG
May 20th, 2016, 18:52
یادگیری هر چیز عاقلانه هست ولی باید فاکتوری به نام زمان هم در نظر گرفت

والا الان اکثر جوون های ما یا بی کار هستن یا حداقل وقت بی کاری زیادی دارن که با وب گردی و گشتن تو کانال های تفریحی تلگرام تلف میکنن.
همین وقت رو اگه برای یادگیری میذاشتن خیلی زودتر از اونی که فکرش رو میکردن به موفقیت میرسیدن.

البته من نصیحت نمیکنم چون خودمم اینطوریم و بیشتر وقتم رو با تفریح میگذرونم.

OmidX
May 20th, 2016, 18:58

ب شما #C ب همراه ASP.NET رو پیشنهاد میکنم ، چون بازار کارش در ایران بسیار عالی ست .

دقت کنید ک شما اگر ب #C مسلط بشید خودکار ب ASP و ب دنبال اون فریمورک NET. هم مسلط هستید و C#.NET اصلا قابل مقایسه با php و فریمورک های مختلف اون نیست.

(با هر دو ک کار کنید ، معنی جمله بالا رو قشنگ درک میکنید !)

یادگیری PHP هم بسیار ساده ست ، شما اگر یکم با مفهوم برنامه نویسی و یک زبان مثل ++C شی گرا آشنا باشید ، ظرف یک هفته میتونید یک برنامه نویس PHP بشید ! البته اگر در ضمینه شی گرایی لنگ بزنید این یک هفته ممکن ست زیادتر شود ، مباحث mvc در php بسیار بسیار مهم هست.

در ضمن فریمورک laravel رو هم یاد بگیرید اگر میرید سمت php ک بازارش خوب هست.

++c
PHP
Python

دومی واسه طراحی سایت

++C بسیار بسیار ساده ست ، کتاب دایتل رو بگیرید بخونید ، باهاش کامل آشنا میشید ، ولی بازار کارش داغون هست ، شما اگر نیاز ب یک زبان قدرتمند تحت سیستم عامل ویندوز دارید ، برید سراغ #C ک تحت وب هم قابل پیاده سازی ست !

تو کشور ما همه دید مایکروسافتی دارن ، چه در شبکه ، چه در وب و چه در نرم افزار های تحت os ، تجربه ثابت کرده کسایی ک رفتن سمت مایکروسافت ، در کمترین زمان سر کار رفتن اونم با پایه حقوق عالی !

بر عکس کسایی ک رفتن سمت php یا python یا لینوکس یا کلا اوپن سورس ، اکثر یا بی کار موندن یا خود اشتغالی کردن و یا جایی ک کار میکنن پایه حقوق پایین تری نسبت ب مایکروسافتی ها دارن !

سیدرضا بازیار
May 20th, 2016, 19:13
بر عکس کسایی ک رفتن سمت php یا python یا لینوکس یا کلا اوپن سورس ، اکثر یا بی کار موندن یا خود اشتغالی کردن و یا جایی ک کار میکنن پایه حقوق پایین تری نسبت ب مایکروسافتی ها دارن !

منم به این نکته زیاد فکر کردم. اما دلیلش چیه؟ اینده هم همین وضعیت هست؟؟؟
مثلا اگه در یه سایت مانند تم فارست کار کنیم میشه درامد خوبی داشت...
در خارج از کشور هم همین وضع هست؟؟؟

OmidX
May 20th, 2016, 19:28
منم به این نکته زیاد فکر کردم. اما دلیلش چیه؟ اینده هم همین وضعیت هست؟؟؟
مثلا اگه در یه سایت مانند تم فارست کار کنیم میشه درامد خوبی داشت...
در خارج از کشور هم همین وضع هست؟؟؟

دلیل اصلیش عدم وجود کپی رایت در ایران هست ! وقتی ویندوز سرور رایگان ، SQL Server رایگان ، VS نسخه Ultimate رایگان هست ! ، دیگه چه دلیلی وجود داره من برم سمت اوپن سورس و زبان هایی ک محیط ویژوال ندارن ؟! :|

از طرف دیگه ، پایه #C و MS SQL Server در اکثر دانشگاه های ما گذاشته میشه ، بنابراین کسی ک از رشته های کامپیوتر یا آي تی فارغ التحصیل میشه براش راحت تره ک زبانی رو ک نصفه بلده تکمیل کنه تا اینکه بره و یک زبان جدید یاد بگیره !

در خارج از کشور ، خیلی چیزا متفاوت هست ، بازم بستگی داره کدوم کشور مد نظر شما باشه. (ولی بازم شما در کشور های دیگه هم با توجه ب مهارت میرید سر کار ، پس تفاوتی نمیکنه ک چه زبانی رو بلد باشید ، چون با توجه ب رزومه تون بهتون کار میدن.)

تم فارست میشه همون خود اشتغالی ک گفتم ، اما فعلا ک تم فارست هم مارو تحریم کرده ، ولی بازم در حد کار ثابت نمیشه روش حساب کرد :دی

الان حقوق یک برنامه نویس در شرایط ایده آل ساعتی ۸۰۰۰ تا ۱۰،۰۰۰ تومن هست (البته با حداقل مدرک کارشناسی کامپیوتر ، آی تی و...).

hegza
May 21st, 2016, 00:32
کسیکه خانواده c رو خوب یاد بگیره و باقی زبون ها براش یک بررسی اجمالی و کمی تمرینه چون همشون تقریبا از سی سرچشمه گرفتن

yourhosting
May 21st, 2016, 01:08
من خودم به شخصه perl(cgi) و بعد python رو به php,asp ترجیح میدم و پایتون و پرل برای من تاحالا خیلی کارامدتر از php بوده

persiancoder
May 21st, 2016, 01:10
بدون توضیحات اضافه: Php

taksis
May 21st, 2016, 01:17
بازم میگم
و اینکه میگم حاصل 20 سال فعالیتم تو این حوزه است.
برنامه نویس برنامه نویسه
اصلا فرقی براش نمیکنه رو چه زبانی کار کنه.منطق برنامه نویسی رو بفهمه برا یادگیری زبان جدید فقط چند ساعت زمان نیاز داره!
ولی دانشگاهای ما اینطور تدریس نمیکنن.طرف فوق لیسانسه فرق وب با اینترنت رو نمیدونه.اینترنت و وب رو یکی میدونه.خب این زشته.
c# و asp.net زبانهای gold هستن.اینترپرایزن.معرکه.کار که تو php با 50 خط کد میخوای انجام بدی رو توی دات نت با 5 خط انجام میدی
اما
بدرد شروع برنامه نویسی نمیخورن.
توی دات نت،خیلی چیز ها خودکار و اتومات انجام میشه و ایجاد میشه،نمیذاره درک درستی از برنامه نویسی داشته باشید.
وقتی با زبانی مثل C و c++ شروع کردید،با سطح پایین و سطح بالا درگیر شدید،درکش میکنید.اونموقع میتونید ادعا کنید به تمام زبانهای برنامه نویسی دنیا مسلط هستید.تازه اونموقع میفهمید مایکروسافت دات نت چقدر لذت بخشه و چقدر قدرتمنده.
یا php چقدر ساده است
پس خودتون رو محدود به یک زبان نکنید.
باید بتونید با تمامشون کار کنید
باید بتونید با c++ سیستم عامل های کوچک،نرم افزار های هک و کرک بنویسید.خیلی زبان قدرتمندیه.کامپیوتر رو میتونید شخم بزنید با c++!!
باید در آینده بتونید هم پروژه های php بگیرید هم پروژه های دات نت.

- - - Updated - - -

InterServer.ir
May 21st, 2016, 02:51
بازم میگم
و اینکه میگم حاصل 20 سال فعالیتم تو این حوزه است.
برنامه نویس برنامه نویسه
اصلا فرقی براش نمیکنه رو چه زبانی کار کنه.منطق برنامه نویسی رو بفهمه برا یادگیری زبان جدید فقط چند ساعت زمان نیاز داره!
ولی دانشگاهای ما اینطور تدریس نمیکنن.طرف فوق لیسانسه فرق وب با اینترنت رو نمیدونه.اینترنت و وب رو یکی میدونه.خب این زشته.
c# و asp.net زبانهای gold هستن.اینترپرایزن.معرکه.کار که تو php با 50 خط کد میخوای انجام بدی رو توی دات نت با 5 خط انجام میدی
اما
بدرد شروع برنامه نویسی نمیخورن.
توی دات نت،خیلی چیز ها خودکار و اتومات انجام میشه و ایجاد میشه،نمیذاره درک درستی از برنامه نویسی داشته باشید.
وقتی با زبانی مثل C و c++ شروع کردید،با سطح پایین و سطح بالا درگیر شدید،درکش میکنید.اونموقع میتونید ادعا کنید به تمام زبانهای برنامه نویسی دنیا مسلط هستید.تازه اونموقع میفهمید مایکروسافت دات نت چقدر لذت بخشه و چقدر قدرتمنده.
یا php چقدر ساده است
پس خودتون رو محدود به یک زبان نکنید.
باید بتونید با تمامشون کار کنید
باید بتونید با c++ سیستم عامل های کوچک،نرم افزار های هک و کرک بنویسید.خیلی زبان قدرتمندیه.کامپیوتر رو میتونید شخم بزنید با c++!!
باید در آینده بتونید هم پروژه های php بگیرید هم پروژه های دات نت.

- - - Updated - - -

ممنون بابت توضیحاتتون خیلی مفید بود.

مقدار مصرف منابع بر روی asp.net و php رو تست کردید؟ این مورد برام جالب شده یه صفحه وب پیچیده با خروجی یکسان روی کدوم سرعت بیشتر و روی کدوم مصرف کمتری داره.

روی php خیلی کار کردم ولی روی asp.net اصلا کار نکردم

taksis
May 21st, 2016, 09:38

مقدار مصرف منابع بر روی asp.net و php رو تست کردید؟ این مورد برام جالب شده یه صفحه وب پیچیده با خروجی یکسان روی کدوم سرعت بیشتر و روی کدوم مصرف کمتری داره.

php زبان اسکریپتیه.یعنی خط به خط خونده میشه و اجرا میشه.وقفه ای نداره و سریعه
اما asp.net باید مثل سی شارپ و ویژوال بیسیک اول به MSil یا زبان میانی مایکروسافت ترجمه بشه بعد کامپایل بشه بعد اجرا بشه.کند تره
اینکه من تو پست قبلی گفتم برا پروژه های کوچک php و برای پروژه های بزرگ asp.net استفاده میکنم همین بود.
تو برنامه های کوچک و متوسط php از asp.net سریعتره
ولی پروژه های بزرگ asp.net به شدت کارایی بالاتری داره.بخاطر همون کامپایلی بودن.
منابع هم همینه.مدیریت حافظه خودکار .NET تو پروژهای بزرگ یعنی نعمت!اونجا که فشار php مدام داره میره بالا،asp.net با نصف اون فشار و منابع داره کارشو انجام میده
ولی تمام اینها به نوع کدنویسی و برنامه نویسی هم خیلی بستگی داره.فیسبوک برای خودش این مشکل رو حل کرد.
داخل asp.net mvc دیگه اون خبری از اون کندی asp.net webform نیست.اوپن سوورس شده
signalR,razor,entity اینا همه درکنارشن که مدام کار رو سریع تر کنند.روند طراحی رو اسون تر بشه
تکنولوژی scafolding بهش اضافه شده.که مایکروساف ادعا کرده شما ساختار برنامه رو درست بچینید،بقیه ی کد رو ما براتون مینویسیم!!
ولی برای برنامه نوبس نباید تفاوتی داشته باشه که بخواد بین اینا یکی رو انتخاب کنه.
باید همرو بدونه و به نسبت پروژه ازشون استفاده کنه.

Raymvnd
May 21st, 2016, 13:43
php زبان اسکریپتیه.یعنی خط به خط خونده میشه و اجرا میشه.وقفه ای نداره و سریعه
اما asp.net باید مثل سی شارپ و ویژوال بیسیک اول به MSil یا زبان میانی مایکروسافت ترجمه بشه بعد کامپایل بشه بعد اجرا بشه.کند تره
اینکه من تو پست قبلی گفتم برا پروژه های کوچک php و برای پروژه های بزرگ asp.net استفاده میکنم همین بود.
تو برنامه های کوچک و متوسط php از asp.net سریعتره
ولی پروژه های بزرگ asp.net به شدت کارایی بالاتری داره.بخاطر همون کامپایلی بودن.
منابع هم همینه.مدیریت حافظه خودکار .NET تو پروژهای بزرگ یعنی نعمت!اونجا که فشار php مدام داره میره بالا،asp.net با نصف اون فشار و منابع داره کارشو انجام میده
ولی تمام اینها به نوع کدنویسی و برنامه نویسی هم خیلی بستگی داره.فیسبوک برای خودش این مشکل رو حل کرد.
داخل asp.net mvc دیگه اون خبری از اون کندی asp.net webform نیست.اوپن سوورس شده
signalR,razor,entity اینا همه درکنارشن که مدام کار رو سریع تر کنند.روند طراحی رو اسون تر بشه
تکنولوژی scafolding بهش اضافه شده.که مایکروساف ادعا کرده شما ساختار برنامه رو درست بچینید،بقیه ی کد رو ما براتون مینویسیم!!
ولی برای برنامه نوبس نباید تفاوتی داشته باشه که بخواد بین اینا یکی رو انتخاب کنه.
باید همرو بدونه و به نسبت پروژه ازشون استفاده کنه.
درود....این مورد یکم اشتباه گفتید
همین فیس بوک نگاه کنید که یکی بزرگترین وب سایت های جهان با PHP نوشته شده است پس لزومی نیست که برای پروژه های بزرگ سنگین از Asp.net نوشته بشه....
شما همین پی اچ پی یاد بگیرید نیازی به asp.net نیست ...
حدود 70 درصد وب سایت های جهان از پی اچ پی استفاده میشن

taksis
May 21st, 2016, 17:04
درود....این مورد یکم اشتباه گفتید
همین فیس بوک نگاه کنید که یکی بزرگترین وب سایت های جهان با PHP نوشته شده است پس لزومی نیست که برای پروژه های بزرگ سنگین از Asp.net نوشته بشه....
شما همین پی اچ پی یاد بگیرید نیازی به asp.net نیست ...
حدود 70 درصد وب سایت های جهان از پی اچ پی استفاده میشن

درسته!
اما فیسبوک سال 2010 به این مشکل تفسیری بودن php پی ببرد.تکنولوژی hip hop رو برای خودش پیاده سازی کرد.
که دقیقا مثل asp.net میاد php رو به یک زبان میانی یه نام G++تبدیل میکنه بعد اجرایش میکنه.php رو مثل asp.net کامپایلی کرد.

k-h
May 21st, 2016, 22:06
تجربه ثابت کرده کسایی ک رفتن سمت مایکروسافت ، در کمترین زمان سر کار رفتن اونم با پایه حقوق عالی !

این دید اصلا درست نیست .من الان php خیلی ها میشناسم که در آمدش با php بیشتر از هزاران آدمی هست که داره اینجا کار میکنه درآمد php کار اگر بتونه درست کار کنه حداقل ماهی 3 هزار دلار هست و فکر نمیکنم یکی که زبان های ویندوزی کار میکنه بتونه اینقدر درآمد داشته باشه برای 6 ساعت کار در روز
اما در یک کلمه بخوام بگم بهتون آینده متعلق به زبان های اپن سورس هست .

OmidX
May 21st, 2016, 22:11
این دید اصلا درست نیست .من الان php خیلی ها میشناسم که در آمدش با php بیشتر از هزاران آدمی هست که داره اینجا کار میکنه درآمد php کار اگر بتونه درست کار کنه حداقل ماهی 3 هزار دلار هست و فکر نمیکنم یکی که زبان های ویندوزی کار میکنه بتونه اینقدر درآمد داشته باشه برای 6 ساعت کار در روز

نقل قول کردن ب اینصورت ، اصلا کار جالبی نیست ، چون در ابتدا هم عرض کردم :

ب شما #C ب همراه ASP.NET رو پیشنهاد میکنم ، چون بازار کارش در ایران بسیار عالی ست .

همچنین :

در خارج از کشور ، خیلی چیزا متفاوت هست ، بازم بستگی داره کدوم کشور مد نظر شما باشه. (ولی بازم شما در کشور های دیگه هم با توجه ب مهارت میرید سر کار ، پس تفاوتی نمیکنه ک چه زبانی رو بلد باشید ، چون با توجه ب رزومه تون بهتون کار میدن.)

ضمنا من خودم php خوندم ، کاری سراغ دارید (پروژه ای نه ، کار ثابت) ، برای من جزئیاتشو ارسال کنید.

الان دارم C#.NET رو میخونم ، چون کار براش همه جا هست. (و با توجه ب درسای دانشگاه همه چیش ساده ست واقعا :دی)

آینده ۱۰۰ درصد از ان اوپن سورس هست ، ولی نه در ایران ، چون :

دلیل اصلیش عدم وجود کپی رایت در ایران هست ! وقتی ویندوز سرور رایگان ، SQL Server رایگان ، VS نسخه Ultimate رایگان هست ! ، دیگه چه دلیلی وجود داره من برم سمت اوپن سورس و زبان هایی ک محیط ویژوال ندارن ؟! :|

T.Toosi
May 21st, 2016, 22:36
اینکه بگیم چون asp.net کامپایل میکند برتری بیشتری نسبت به پی اچ پی دارد کاملا یک نظر تعصبی است، با آمدن HPHPc نقطه ضعف هدر رفتن حافظه به صورت linetoline برطرف شده است و حتی کتابخوانه هایی برای مدیریت حافظه در پی ا چ پی داریم جی پاوولی و ثابت شده کار کردن در محیط ها استودیو کاربر را تنبل میکند و بیشتر برنامه نویسان این محیط ها درک درستی از شیءگرایی و کاری که دارند انجام میدهند ندارند، مبحث زبان سی هم به این سادگی نیست که شما با یک ماه فراگیری بتوانید اسم خودتان را برنامه نویس بگذارید، بسیار گسترده است ما هم به لطف دانشگاه مجبور به یادگیری این زبان شدیم البته در دانشگاه به صورت پیشرفته یا گرافیک در سی تدریس نمیکنند اما استارتی بود برای دنبال کردن این زبان که تا به امروز هم خیلی خوشحالم که سی یاد گرفته ام که دوستان فواید یاد داشتن این زبان را گفتند.

k-h
May 21st, 2016, 22:43
نقل قول کردن ب اینصورت ، اصلا کار جالبی نیست ، چون در ابتدا هم عرض کردم :

همچنین :

ضمنا من خودم php خوندم ، کاری سراغ دارید (پروژه ای نه ، کار ثابت) ، برای من جزئیاتشو ارسال کنید.

الان دارم C#.NET رو میخونم ، چون کار براش همه جا هست. (و با توجه ب درسای دانشگاه همه چیش ساده ست واقعا :دی)

آینده ۱۰۰ درصد از ان اوپن سورس هست ، ولی نه در ایران ، چون :

امید جان
نقل قول نبود به خودم پیشنهاد شد که برم واسه یک شرکت ترکیه ای برنامه نویسی کنم ماهی 5 هزار تا و هر ماه بلیط به ایران هم برام میگیرن که بیامو برم اما قبول نکردم و پروژه ای دارم براشون کار میکنم.
البته درست کار کردن به صورت پروژه ای هست نه به صورت دائمی چون دائمی آدمو فسیل میکنه در یک جایی
اگر بخوایم بله در بازار ایران نگاه کنیم بله اما من فکر کنم به جایی رسیدیم که بتونیم تو بازار جهانی هم کار کنیم این فکر اصلا درست نیست

taksis
May 22nd, 2016, 00:35
اینکه بگیم چون asp.net کامپایل میکند برتری بیشتری نسبت به پی اچ پی دارد کاملا یک نظر تعصبی است، با آمدن HPHPc نقطه ضعف هدر رفتن حافظه به صورت linetoline برطرف شده است و حتی کتابخوانه هایی برای مدیریت حافظه در پی ا چ پی داریم جی پاوولی و ثابت شده کار کردن در محیط ها استودیو کاربر را تنبل میکند و بیشتر برنامه نویسان این محیط ها درک درستی از شیءگرایی و کاری که دارند انجام میدهند ندارند، مبحث زبان سی هم به این سادگی نیست که شما با یک ماه فراگیری بتوانید اسم خودتان را برنامه نویس بگذارید، بسیار گسترده است ما هم به لطف دانشگاه مجبور به یادگیری این زبان شدیم البته در دانشگاه به صورت پیشرفته یا گرافیک در سی تدریس نمیکنند اما استارتی بود برای دنبال کردن این زبان که تا به امروز هم خیلی خوشحالم که سی یاد گرفته ام که دوستان فواید یاد داشتن این زبان را گفتند.
نه اصلا تعصب نیست.گفتم که برنامه نویس اگر برنامه نویس باشه،بدون مشکل با همشون کار میکنه.
و وقتی به این سطح میرسه که دید تجاری به این حوزه رو کنار بذاره.
تلفیقی از هنر و منطق محضه.
اینم که با محیط های ویژوال کار نکنیم،تقریبا مخالفم.
اگر کامل درکش نکرده باشیم و ندونیم چی به چیه و از اول تو محیط ویژوال کار کنیم،درسته.تنبل میشیم
اما اگر سازوکار رو فهمیده باشیم،هیچ عیبی نداره.این ابزار ها برای راحتی ماست.خیلیم خوبه که ازشون بهره ببریم
امکاناتی که الان هست ۲۰ سال پیش برای ما یه رویا بود.واقعا اونموقع ها سخت بود.
اما الان،با این حجم اطلاعات و ابزار،با سواد خیلی کمتر از اونموقع ها داریم!!!

- - - Updated - - -

asp.net مدتهاست اوپن سورس شده !

- - - Updated - - -

استارتر شما الان ترم چندم هستید؟؟
میتونید برای من تعریفی از وبسایت،اینترنت و برنامه نویسی بدید؟؟

hegza
May 22nd, 2016, 00:43
آقا ببینید این بنده خدا سوال کرد منم جواب دادم اما یکی از دوستان مطلب رو خیلی خوب باز کرد براشون. ولی دیدم یک چیز بهش اضاف کنم بد نیست
ببینید اگر دنبال این هستین برید برنامه نویسی یاد بگیرید حقوق بگیر بشید بهتره نرید سراغش.
ضمنا آقای بیات در ترکیه همشون برنامه نویسند و دارند پشه میپرونن و حقوقشون همون رنج 1800 تا 3000 لیر هست.

اما شما دوست عزیز اگر میخواید برید کد بزنید و خدمات بدین و پول بگیرید مثل سایتهای پشتیبان جوملا/وردپرس و.. خوب طبیعتا عاقلانه ترین کار رفتن سمت php هست چون زیاد متقاضی داره تو ایران.
اما اگر ذهن فعالی دارید میتونید برید برنامه نویسی رو از فلوچارت نویسی شروع کنید بعد برید سراغ c حالا دوست داشتید c++ یا c# فرقی نمیکنه در کلیات. و بعد از اون با دیدی که پیدا میکنید برید سمت زبون مورد پسندتون.همنطور که دوست عزیزمون تکسیس گفتند. اینا رو یاد بگیری ما باقی حالا نه چند ساعت ولی زیر 10-15 روز استاد میشید.
بنظر من یک برنامه نویس خوب باید 2 زبان رو بلد باشه یکی سمت سرور یکی سمت کاربر بهرحال امروز روز با رشد اندروئید و زبانهای سمت کاربر این نیاز احساس میشه که یک برنامه نویس که فقط php یا asp کد بزنه زیاد طرفدار نداره و طبیعتا چند سال دیگه واقعا اینطور خواهد شد بطور کامل.
پ.ن:برنامه نویسی فقط کد زدن نیست باید ببینید آیا شما ذهنی فعال و کنجکاو دارید یا خیر. این خیلی مهمه چون بنظر یک الگوریتم نویس خوب خیلی خیلی مستعد تر از یک کد زن خوب هست

Matplotlib
May 22nd, 2016, 02:18
من بيشتر خواننده هستم در انجمن ولي حيفم اومد تشكر نكنم مخصوصا بابت نكته اي ك راجع به drag and drop گفتيد.خيلي افراد ديدم مخصوصا در زبان C# كه عملا فقط استفاده گر ماژول هستند :) و البته فكر ميكنند چه برنامه نويس خفني هم هستند.
فقط در قسمت اخر منظورتون php وجاوا نبود احيانا؟ چون php سمت سرور و جاوا اسكريپت سمت كاربر هست

OmidX
May 22nd, 2016, 02:36
من به شخصه نمیخوام تو این بحث ها شرکت کنم
ولی چندتا نکته برنامه نویس در ایرن برای بیشتر افرادی که visual studio کار میکنن شده drag and drop پس لطفا اسم اینو برنامه نویسی نذارید. برنامه نویس کسی هست به نظر من که بتونه کدها رو تحلیل کنه (نکته قیمت بالای این برنامه visual studio سرسام آوره که البته جدای ایران )

در مورد یکی از دوستان که ایراد کاپایل گرفته بودن سرعت رو اصلا به کامپایل بودن یا نبودن تعیین نمیکنه بلکه bemchmark درست معین می کنه
asp چند ساله متن باز شده اونم یه سیاست جدید بود. (چرا قبلش متن باز نبود؟)
تو دنیا (بازم میگن جدای از ایران) شما باید کلی هزینه میکردن برای خریدن لیسانس های مختلف نیازهاتون تو سرورهای ویندوزی! برا همین بیشتر دوستان میرفتن سراغ متن بازها که اتفاقا خوب هم شد الان کلی منابع و پشیبانی های و گستردگی

در مورد سوییچ کردن از یه زبون به یه زبون دیگه درسته میشه ولی باید دید آیا زمانبر هست یا نه.شما به یه برنامه نویس بگید از php سوییچ کن رو جاوا و زمان این سوییچ رو هم اعلام بفرمایید(قبلش هم اصلا آشنایی با جاوا نداشه باشه)

درگ اند دراپ ؟ اگر منظور شما Blend Studio هست ، بله برای طراحی User Interface شما میتونید با این ابزار در کنار VS بصورت درگ اند دراپ کار کنید ، ولی بردار من شما درگ اند دراپ میتونید فانکشن یا کلاس تعریف کنید ؟ :| (:|

یادگیری PHP سر جمع یک هفته برای NET. کار زمان میبره ، پس لطفا طوری صحبت نکنید ک انگار شما آپلو هوا میکنید و NET. کارا بازی !

در ایران ک فعلا بازار دست مایکروسافتی هاست ، در خارج از ایران هم ، ببینید شما با توجه ب رزومه تون میرید سر کار ، هم کار برای php کار هست و هم .net ، هیچ گونه تفاوتی هم وجود نداره.

درباره سویچ کردن هم خیر ! ، نیاز ب زمان آن چنانی ندارید ، شما یک زبان رو کامل یاد بگیرید ، بقیه شون رو ب سادگی یاد خواهید گرفت. (آزمایش کنید)

یک نکته دیگه ، اینکه آينده از آن اوپن سورس هست و بحث لایسنسی ک دوستان مطرح میکنند ، درسته ، ولی شما میخواید بعنوان یک برنامه نویس بری سر کار و کار شما کدنویسی هست و این مسائل کلا ب شما مربوط نمیشه ، پس لطفا دیگه ب فکر تغییر و تحول دنیا و رقابت با مایکروسافت نباشید !

klax0n
May 22nd, 2016, 10:05
عزیزان جاوا یکی از بهترین و به روزترین زبان‌های برنامه نویسی سمت سرور هست، چطور بدون اینکه اصلا بدونید جاوا چیه اینجور شستین گذاشتینش کنار؟؟!
قدرت اصلی جاوا تو سمت سرور هست و بازار کارش هم توی تهران و خارج کشور خیلی عالیه
در خیلی از موارد دیگه هم کاربرد داره و روز به روز هم داره کاربرهاش افزوده میشه و قابلیت‌های جدید هم بهش اضاف میکنن
در سال ۲۰۱۵ هم از نظر چندین مرجع جاوا اولین زبان در جهان بوده که توی این لینک‌ها میتونید ببینید:
http://spectrum.ieee.org/computing/software/the-2015-top-ten-programming-languages
http://www.tiobe.com/tiobe_index
https://github.com/blog/2047-language-trends-on-github

ولی خب برای برنامه نویسی با جاوا باید برنامه نویس واقعی! باشید، علم و دانش خوبی داشته باشید

بعد از اون امروزه پایتون و روبی هم در زمینه وب محبوبیت زیادی پیدا کردن و در آینده بیشتر هم خواهد شد

php از پرطرفدارترین زبان‌های وب هست و دلیل اصلیش هم وجود هاست اشتراکی و پروژه‌های اپن سورس فراوان هست و اینکه با دانش کم هم میشه باهاش کار کرد ...
در آینده هم فکر نمیکنم جایگاهش تغییری کنه
ولی اگه میخواید حرفه‌ای کار کنید حتما باید با فریم‌ورک هایی که داره هم کار کنید

asp هم بعضی از سازمان‌ها ازش استفاده میکنن ولی پیش‌بینی من اینه که در آینده بیشتر سهمش توسط جاوا، پایتون و php اشغال میشه

در کل به نظر من انتخاب هر کدام از این ۵زبان برای وب بستگی به ویژگی‌های فردی و علم و دانش و هدف هر شخصی داره و با قاطعیت میتونم بگم توی هر کدام حرفه‌ای بشید حداقل تا ۵سال آینده شغل براتون وجود داره ...

از لحاظ خروجی هم همون طوری که دوستان گفتن همه این زبان‌ها میتونن خروجی یکسانی تولید کنن ولی مراحل تولید این خروجی در هر کدام خیلی خیلی متفاوت است ...

taksis
May 22nd, 2016, 11:28
ویژوال استودیو نسخه رایگان هم داره!!
مطمئن باشید شما اگر نسخه اینترپرایز نصب کنید خیلی امکاناتش به کارتون نمیاد پس رایگانشو استفاده کنید!
درگ اند دراپ هم چه اشکالی داره استفاده بشه؟؟چه عیبی داره از blend استفاده بشه؟؟رابط کاربری خود ویژوال استودیو هم با blendطراحی شده!شاید شما وقت داشته باشید ۲۰۰۰ خط xaml کد بزنید.اما من ندارم حوصله اشم ندارم!پس از ابزاری که دم دستمه خیلی راحت استفاده میکنم.resharper هم نصب میکنم که نیم خط کد کمتر بزنم!...زحمت زیاد به خودم نمیدم چون تو برنامه نویسی معتقدم هروقت دیدم زیادی دارم کد میزنم یا زیادی دارم یه چیزیو تکرار میکنم،دارم یه راهی رو اشتباه میرم!!ولی میفهمم دارم چکار میکنم و پشت اون درگ اند دراپ ها چیه.
تو asp.net هم اون کنترلر ها فوق العاده ناکارآمد شدند دیگه چون برمیگردن به ۱۵ سال قبل.الان همه mvc کار میکنند و خودشون کد میزنند.کسی از اونا استفاده نمیکنه.
برای من فرقی نمیکنه.مشتریم پروژه دات نت بخواد دات نت میزنم.php بخواد php میزنم.پایتون بخواد پایتون میزنم.سی پلاس پلاس بخواد سی پلاس میزنم.بیسیک بخواد بیسیک میزنم.جاوا بخواد جاوا میزنم!
تعصب مال کسیه که خودشو محدود کردن.فقط و فقط php بلده حالا میخواد دفاع کنه.
اینکه بگیم اینده دست کدومه کسی نمیدونه کسی هم خبرنداره.

Matplotlib
May 22nd, 2016, 11:52
مطمئن باشید شما اگر نسخه اینترپرایز نصب کنید خیلی امکاناتش به کارتون نمیاد پس رایگانشو استفاده کنید!
درگ اند دراپ هم چه اشکالی داره استفاده بشه؟؟چه عیبی داره از blend استفاده بشه؟؟رابط کاربری خود ویژوال استودیو هم با blendطراحی شده!شاید شما وقت داشته باشید ۲۰۰۰ خط xaml کد بزنید.اما من ندارم حوصله اشم ندارم!پس از ابزاری که دم دستمه خیلی راحت استفاده میکنم.resharper هم نصب میکنم که نیم خط کد کمتر بزنم!...زحمت زیاد به خودم نمیدم چون تو برنامه نویسی معتقدم هروقت دیدم زیادی دارم کد میزنم یا زیادی دارم یه چیزیو تکرار میکنم،دارم یه راهی رو اشتباه میرم!!ولی میفهمم دارم چکار میکنم و پشت اون درگ اند دراپ ها چیه.
تو asp.net هم اون کنترلر ها فوق العاده ناکارآمد شدند دیگه چون برمیگردن به ۱۵ سال قبل.الان همه mvc کار میکنند و خودشون کد میزنند.کسی از اونا استفاده نمیکنه.
برای من فرقی نمیکنه.مشتریم پروژه دات نت بخواد دات نت میزنم.php بخواد php میزنم.پایتون بخواد پایتون میزنم.سی پلاس پلاس بخواد سی پلاس میزنم.بیسیک بخواد بیسیک میزنم.جاوا بخواد جاوا میزنم!

نظرتون راجع به تعصب درسته ولي برعكس مثالتون من تو ايران بيشتر تعصب روي .net ديدم تا php.
علتش هم به نظرم همينه كه شما ميگيد طرف خودشو راحت ميكنه از امكانات اماده استفاده ميكنه. ببينيد اين به خوديه خود خيلي هم خوبه كه ادم بره به سمتي كه كارش اسونتر بشه اما برنامه نويس ديگه بهش نميگن. ميگن يوزر (استفاده كننده) مگه اينكه مثل شما بدونه پشت اون ابزار چي هست. كه اگر زماني مجبور شد خودش بنويسه اون ابزار رو (به هر دليلي) كاسه ي چه كنم چه كنم دستش نگيره.
اميدوارم منظورم رو متوجه شده باشيد

iHSG
May 22nd, 2016, 12:39
نظرتون راجع به تعصب درسته ولي برعكس مثالتون من تو ايران بيشتر تعصب روي .net ديدم تا php.
علتش هم به نظرم همينه كه شما ميگيد طرف خودشو راحت ميكنه از امكانات اماده استفاده ميكنه. ببينيد اين به خوديه خود خيلي هم خوبه كه ادم بره به سمتي كه كارش اسونتر بشه اما برنامه نويس ديگه بهش نميگن. ميگن يوزر (استفاده كننده) مگه اينكه مثل شما بدونه پشت اون ابزار چي هست. كه اگر زماني مجبور شد خودش بنويسه اون ابزار رو (به هر دليلي) كاسه ي چه كنم چه كنم دستش نگيره.

اضافه کنم اکثر برنامه نویسای ASP.Net وقتی ویژوال استودیو نباشه رسماً بلد نیستن چطوری و از کجا از صفر استارت بزنن.
حداقل زمانی که ASP کلاسیک بود مثل PHP همه با یادگیری HTML و CSS و ترکیبشون با ASP کلاسیک استفاده میکردن اما از موقعی که طراحی سایت خصوصاً Web Forms در ASP.Net به صورت ویژوال شده خیلی از کسایی که هنوز درک درستی از HTML هم ندارن خودشون رو برنامه نویس وب می دونن.

البته طبق گفته جناب taksis (http://www.webhostingtalk.ir/member.php?u=105978) وقتی بدونی پشت این امکانات ویژوال چه میگذره اشکالی نداره بعضی اوقات برای سریع تر انجام شدن کارت ازش استفاده کنی اما وقتی نمی دونی این جاست که به مشکل می خوری.خصوصاً که بعضی کنترلر های ASP.Net Web Form از نظر سرعت توسط GTmetrix.com و در بعضی مواقع حتی از نظر Valid بودن هم ممکنه اشکال داشته باشن که برنامه نویس ویژوال که HTML نمی دونه همیشه تو این جا ها به مشکل می خوره.

به نظر من برنامه نویس وبی که HTML ندونه مثل وبلاگ نویسی می مونه که با پنل وبلاگ نویسی کار میکنه.

Raymvnd
May 22nd, 2016, 13:20
درود...این نظر منه..
به عنوان برنامه نویس وب و وردپرس آینده وب با پی اچ پی تعلق داره علت اینکه وجود هاستینگ های ارزان و اپن سورس بودن هستش...
بیشتر برنامه نویسان توی لینوکس اقدام به کد نویسی می کنن چون کارها راحت صورت می گیره و از یکی شنیدم که ASP.net توی لینوکس اصلا قابل استفاده نیست چون اپن سورس نیست حالا نمی دونم راسته یا دروغ...
به نظرن آینده وب به پی اچ پی و جاوا تعلق داره...پی اچ پی معلومه که 70 درصد وب سایت ها با پی اچ پی نوشته شده بیشترین پروژه های تم فارست که 90 درصد آن با پی اچ پی نوشته شده جاوا هم توانایی تولید نرم افزار تخت هر پلتفرمی داره از اندروید بگیر تا ویندوز و لینوکس و تایزن و الی آخر...
درباره Asp.net اگه در بازار آن خواهان زیادی نداره و درصد کمی وب سایت ها با asp.net بالا آمده ولی از یکی شنیدم که کد نویسی اعصاب خوردکنی داره که به راحتی نمیشه خطاها رفع کرد!
همین زومیت و دیجی کالا با asp.net بالا آمده نشون میده درصد کمی از استفاده وب سایت ها از asp.net هستش...
برنامه نویس وب واقعی اینکه که همه زبان ها رو یاد بگیره نظیر HTML,CSS,Javascript,PHP

Woshka
May 22nd, 2016, 14:50
جاوا رو نباید با php&asp مقایسه کرد چون سبک دیگری داره. اما برای زبان تحت سرور php بسیار موفق تر بوده بخاطر اپن سورس بودن و استفاده بیشتری که از آن برده شده.
اما خوب جاوا پل محکمی هست برای تسلط بر اندروئید و یا برنامه های سمت کاربر

جاوا هم سمت سرور داره عزیز jsp

Ringmoon
May 22nd, 2016, 15:19
جناب taksis (http://www.webhostingtalk.ir/member.php?u=105978) واقعا از نظراتتون لذت بردم حرف شما کاملا درست هست ، اگر امکانش هست سوابق کاریتون و چندتا پروژهاتونو برام توی پ خ بفرستید ، در آینده پروژه بدم خدمتتون باهم همکاری داشته باشیم.
taksis
May 22nd, 2016, 15:23
دقیقا!
من هم از اول تاپیک صحبتم همین بود
یه استادی داشتیم،میگفت سعی کنید همیشه کارهاتون رو refactor کنید.
وقتی دارید یه کاری رو انجام میدید،فکر کنید ببینید چه روشی برای راحت تر و سریعتر انجام دادن اینکار هست.
دوتا نجار یکی دستی تنه درخت رو میبره.یکی با اره برقی.هردو یه کار رو انجام میدن امافرقش اینه دومی کمتر عرق میریزه
یکی با vs کد میزنه اون یکی با نوت پد.فرقی نمیکنه،اما اولی دروزه کارو انجام میده دومی دوهفته ای!اما این دلیل نمیشه اولی نتونه با نوت پد کار کنه.
درمورد تعصب دات نت هم موافقم،اغلب دانشگاه ها دات نت تدریس میکنن.بحث الان هم نیست.قدیم هم همین بود.چون همیشه بین مردم شناخته تر بوده.

سیدرضا بازیار
May 22nd, 2016, 16:38
یه نتیجه از بحث های شما عزیزان گرفتم. اگه اشتباه میکنم میتونید بهم بگید

آینده جایی نمیره! بلکه ما باید آینده رو به سمتی هدایت کنیم!
وقتی همه زبان ها یک خروجی دارن٬ پس اگه امروز من به عنوان برنامه نویس php بتونم بهترین فروشگاه ساز رو بسازم٬ آینده رو به سمت php میبرم و اگه بتونم با asp.net بسازم٬ آینده رو به سمت asp.net می برم...

پس نتیجه میگیرم که فعلا باید زبان C++ رو به صورت حرفه ای یاد بگیرم تا بعد بتونم زبان های دیگه رو انتخاب کنم و یاد بگیرم (چون پایه اکثر زبان ها هست)

پایتون هم خیلی برام جالب بود و حتما باید به فکر یادگیریش باشم

hegza
May 22nd, 2016, 22:27

وقتی همه زبان ها یک خروجی دارن٬ پس اگه امروز من به عنوان برنامه نویس php بتونم بهترین فروشگاه ساز رو بسازم٬ آینده رو به سمت php میبرم و اگه بتونم با asp.net بسازم٬ آینده رو به سمت asp.net می برم...

پس نتیجه میگیرم که فعلا باید زبان C++ رو به صورت حرفه ای یاد بگیرم تا بعد بتونم زبان های دیگه رو انتخاب کنم و یاد بگیرم (چون پایه اکثر زبان ها هست)

خیلی هم عالی.
اما قبلش یه 20-30 صفحه در مورد الگوریتم نویسی و فلوچارت اگر تاکنون مطالعه نداشتین انجام بدین.
پایتون هم بزارید بعدا در موردش تصمیم بگیرید(یکی از ضعفاش اینه که برای نصب اسکریپتهای نوشته با اون بر روی سرورها نیازمندی هائی داره که اکثرا سرورها بصورت پیشفرض ندارند)

پ.ن:

نرم افزارهای تحت وب به زبان پایتون همانند همه ی زبان های دیگر مانند پی اچ پی برای اجرا شدن روی سرور نیاز به نصب و پیکربندی نرم افزارهای مورد نیاز خود را دارند؛ اما اگر در بین سرویس های میزبانی وب اشتراکی ایران گشتی بزنید، متوجه خواهید شد که اغلب آن ها هاست مخصوص PHP یا ASP ارائه می کنند و یا اگر اسمی از Python هم در پلن هایشان درج شده باشد، مربوط به نصب بودن پیشفرض پایتون روی سرورهای لینوکس است و خبری از سایر بسته ها و فریم ورک های مورد نیاز برای اجرای یک وب سایت پایتونی نیست.
نصب بسته ها

برای نصب پایتون ۳:

sudo apt-get install python3 python3-dev python3-setuptools

نصب وب سرور آپاچی و ماژول mod_wsqi برای ارتباط پایتون ۳ با آپاچی:

sudo apt-get install apache2 libapache2-mod-wsgi-py3

اگر می خواهید از سیستم پایگاه داده ی Postgresql اسفاده کنید:

sudo apt-get install postgresql postgresql-server-dev-9.3 libpq-dev

پکیج های متدوال دیگر که در صورت استفاده از کتابخانه PIL برای تولید تصاویر و ... مورد نیاز خواهند بود:

sudo apt-get install libfreetype6-dev libjpeg-dev

pip

برای نصب، به روزرسانی و حذف بسته های پایتون به جای دانلود و نصب دستی آن ها که زمان زیادی می برند و همچنین حذف و به روزرسانی آن ها هم مشکل خواهد بود از بسته ی pip استفاده می کنیم.

نسخه ی آخر آن را اگر در repository خود سیستم عامل برای پایتون ۳ موجود نبود، به شیوه زیر نصب می کنیم:

cd /tmp
wget https://pypi.python.org/packages/source/p/pip/pip-xxx.tar.gz
tar xzvf pip-xxx.tar.gz
cd pip-xxx
sudo python3 setup.py install

به جای xxx جدیدترین نسخه آن درج شود

فضاهای مجازی پایتون virtualenv

در این مرحله می توانیم نصب بسته های مورد نیاز پایتون و نصب سیستم وب سایت خودمون رو انجام بدیم ولی برای داشتن امکان استفاده از چندین وب سایت مستقل با پایتون های مستقل روی یک سرور استفاده از virtualenv به شدت توصیه می گردد. با نصب این بسته امکان داشتن محیط های پایتون ایزوله و نصب بسته ها و کتابخانه های خاص در محدوده ی یک محیط پایتون مجازی بدون تداخل با محیط پایتون دیگر داشته باشیم که علاوه بر افزایش امنیت و عدم دسترسی یک محیط به محیط دیگر، امکان استفاده از دو نسخه مختلف از یک بسته در دو محیط متفاوت رو میسر می کند.

برای نصب آخرین نسخه این بسته برای پایتون ۳ آن را به صورت زیر نصب می کنیم:

cd /tmp
wget https://pypi.python.org/packages/source/v/virtualenv/virtualenv-xxx.tar.gz
tar xvfz virtualenv-xxx.tar.gz
cd virtualenv-xxx
sudo python3 setup.py install

به جای xxx جدیدترین نسخه آن درج شود

پس از نصب برای ایجاد محیط ها به شکل زیر عمل می کنیم:

اگر از کاربر root استفاده نمی کنید و یا می خواهید محیطی مختص کاربری به جز root ایجاد کنید ابتدا با دستورات زیر به عنوان کاربر وارد شوید:

su jalil

پس از ورود رمز عبور و ظاهر شدن علامت $ برای تبدیل به حالت عادی دستور زیر را وارد کنید:

bash

برای ایجاد یک محیط مجازی پایتون جدید در مسیر دلخواهی مانند home/www/jalil:

virtualenv /home/www/jalil

سپس وارد دایرکتوری مورد نظر شده:

cd /home/www/jalil

و برای فعال کردن پایتون این محیط در خط فرمان:

source bin/activate

اکنون هر دستوری وارد کنیم مخصوص این محیط مجازی پایتون عمل خواهد کرد. برای مثال می خواهیم با دستور pip چند بسته ی پرکاربرد رو در این محیط نصب کنیم:

pip install psycopg2
pip install mysql-python
pip install pytz
pip install Pillow

همچنین برای نصب سیستم فریم ورک مانند Savang یا Django:

pip install django

برای غیرفعال کردن پایتون محیط مجازی در خط فرمان و بازگشت به پایتون اصلی هم از دستور زیر استفاده می کنیم:

deactivate

taksis
May 23rd, 2016, 11:26

بله دقیقا به نتیجه گیری خوبی رسیدید.
اینکه بیشتر سایت ها با فلان زبان نوشته شدند،پس برم اونو یادبگیرم اصلا مقیاس درستی نیست
ما تو خیابون پراید رو بیشتر از بنز میبینیم.این دلیل نمیشه که بنز ماشین خوبی نیست !
یا مثلا خیلی ها بخاطر اینکه وردپرس با php نوشته شده،میرن سمت php !!! که بعدا اگه تو وردپرس به مشکل خوردند خودشون بتونن رفع کنن.که این هم اصلا خوب نیست.ما برنامه نویسی یاد میگیریم که بتونیم وردپرس رو خودمون بنویسیم نه اینکه باز بیایم ازش استفاده کنیم!
C++ هم اگر رفتید سمتش.یکمقدار که یادگرفتید برید سراغ فریمورک بسیار قدرتمند QT
همین فریمورک برای پایتون هم هست.به نام pyQT.
پایتون رو اگر یادبگیرید اپلیکیشن ها و وبسایت هایی به قدرتمندی یوتیوب و گوگل میتونید بنویسید چون اینا تمامشون با پایتون هست.
python یعنی اژدها و واقعا هم اژدهاست.متخصص پایتون کم داریم تو ایران.یعنی کلا تو حوزه it خیلی متخصص کم داریم از هر 1000 نفر که از دانشگاه میان بیرون 3 نفرشون متخصص واقعی ان.
و کسی هم که متخصص باشه بیکار نمیمونه.مبلغ چک حقوقشم خودش مینویسه منتشم میکشن...فرقی هم نمیکنه رو چه زبان و پلتفرمی کار میکنه

miladtnt
May 23rd, 2016, 11:48
بله دقیقا به نتیجه گیری خوبی رسیدید.
اینکه بیشتر سایت ها با فلان زبان نوشته شدند،پس برم اونو یادبگیرم اصلا مقیاس درستی نیست
ما تو خیابون پراید رو بیشتر از بنز میبینیم.این دلیل نمیشه که بنز ماشین خوبی نیست !
یا مثلا خیلی ها بخاطر اینکه وردپرس با php نوشته شده،میرن سمت php !!! که بعدا اگه تو وردپرس به مشکل خوردند خودشون بتونن رفع کنن.که این هم اصلا خوب نیست.ما برنامه نویسی یاد میگیریم که بتونیم وردپرس رو خودمون بنویسیم نه اینکه باز بیایم ازش استفاده کنیم!
C++ هم اگر رفتید سمتش.یکمقدار که یادگرفتید برید سراغ فریمورک بسیار قدرتمند QT
همین فریمورک برای پایتون هم هست.به نام pyQT.
پایتون رو اگر یادبگیرید اپلیکیشن ها و وبسایت هایی به قدرتمندی یوتیوب و گوگل میتونید بنویسید چون اینا تمامشون با پایتون هست.
python یعنی اژدها و واقعا هم اژدهاست.متخصص پایتون کم داریم تو ایران.یعنی کلا تو حوزه it خیلی متخصص کم داریم از هر 1000 نفر که از دانشگاه میان بیرون 3 نفرشون متخصص واقعی ان.
و کسی هم که متخصص باشه بیکار نمیمونه.مبلغ چک حقوقشم خودش مینویسه منتشم میکشن...فرقی هم نمیکنه رو چه زبان و پلتفرمی کار میکنه
تشکر از توضیحات خوبتون

درمورد بند آخرتون سوالی داشتم اینکه گفتید متخصص پایتون از 1000 نفر 3 نفر هستن یعنی چی؟ زبان سخته یا مطلب زیادی داره؟

یکیم اینکه یکی در حد دانشگا سراسری مراکز استان ها نرم افزار بخونه و علاقه شدید داشته باشه به کامپیوتر و پیگیرش باشه میتونه به کجاها برسه؟

- - - Updated - - -

و اینکه بعنوان صاحب تجربه کودوم درسای دوران دبیرستان رو تو دانشگاه برا کامپیوتر(نرم افزار - برنامه نویسی) مناسب میدونین که اونارو بیشتر بخونیم؟ ( درسای پیش دانشگاهی)

taksis
May 23rd, 2016, 11:58
تشکر از توضیحات خوبتون

درمورد بند آخرتون سوالی داشتم اینکه گفتید متخصص پایتون از 1000 نفر 3 نفر هستن یعنی چی؟ زبان سخته یا مطلب زیادی داره؟

یکیم اینکه یکی در حد دانشگا سراسری مراکز استان ها نرم افزار بخونه و علاقه شدید داشته باشه به کامپیوتر و پیگیرش باشه میتونه به کجاها برسه؟

نه منظورم متخصصین پایتون نبود.
کلا دانشجو های رشته it رو گفتم.
از 1000 نفری که میان بیرون از دانشگاه،بین اینا یه عده خیلی محدودی هستن که متخصص و با سواد واقعی هستند.برای اونا همیشه کار هست.بقیه ول معطلن!
این اصلا فرقی نمیکنه شما کدوم دانشگاه تحصیل کنی.یکی میبینی اصلا دانشگاه هم نمیره.صاف میره سراغ مدارک تخصصی از آموزشگاها.یا مدرک بین المللی میگیره.
هیچ جای دنیا هیچ چیز رو 100 درصد به شما یاد نمیدن.باید خودت پژوهش کنی،پیگیرش باشی.یادبگیری،تمرین کنی،به کتابخونه ها سر بزنی کتابهای مختلف رو مطالعه کنی،منابع خارجی رو مطالعه کنید و..و...و...و...
و در کنار اینها اگر علاقه و خلاقیت هم باشه،قطعا به درآمد خوبی هم میرسید.چرا نرسید؟؟
خیلیا میگن IT اشباع شده و توش کار نیست ولی دقیقا برعکسه.لیسانسه ی it خیلی خیلی زیاد داریم اما متخصص IT خیلی کم داریم.

سیدرضا بازیار
May 23rd, 2016, 17:53
و اینکه بعنوان صاحب تجربه کودوم درسای دوران دبیرستان رو تو دانشگاه برا کامپیوتر(نرم افزار - برنامه نویسی) مناسب میدونین که اونارو بیشتر بخونیم؟ ( درسای پیش دانشگاهی)

درس های ریاضی رو باید خیلی خوب یاد بگیرید
همراه با زبان انگلیسی

klax0n
May 23rd, 2016, 20:22

دوست عزیز بنده به دلایلی در مورد زبان‌های برنامه نویسی و تخصص‌ها نظری نمیدم اینجا ولی اگر پیش‌دانشگاهی هستی و میخوای ببینی چه درسی به کارت میاد یه توصیه میتونم بهت کنم که اگه عمل کنی آینده خیلی خوبی میتونی داشته باشی:

شبانه روز زبان کار کن، زبان انگلیسیت رو تا جایی که میتونی تقویت کن ...

miladtnt
May 23rd, 2016, 20:36
تشکر از دوستان ریاضی و فیزیکمو جدی میگیرم اما باقی درسام مث عربی شیمی ادبیات دینی اصلا جدی نمیگیرمشون ... فقط در حد پاس کردن

زبانم جدی میگیرم چون اکثر اموزشایی که نگا میکنم از سایتای خارجیه

تشکر از همتون

Raymvnd
May 23rd, 2016, 21:46
درود دوستان....
من برنامه نویس وب php و وردپرس هستم...
می خوام برنامه نویس نرم افزار بشم که بخوام برای لینوکس و ویندوز و مک و همچون آندروید و ویندوز فون و ای او اس برنامه بسازم و سایز سیستم عامل ها همین طور...
برای برنامه نویسی نرم افزار چه پیش نیازی یاد بگیرم؟

Woshka
May 24th, 2016, 02:42
درود دوستان....
من برنامه نویس وب php و وردپرس هستم...
می خوام برنامه نویس نرم افزار بشم که بخوام برای لینوکس و ویندوز و مک و همچون آندروید و ویندوز فون و ای او اس برنامه بسازم و سایز سیستم عامل ها همین طور...
برای برنامه نویسی نرم افزار چه پیش نیازی یاد بگیرم؟

جاوا خوبه چون در همه ی سیستم عامل ها لینوکس، مک، ویندوز و... اجرا می شود و همچنین جاوا زبان اصلی درگوشی های اندرویدی نیز می باشد

takpar7
May 24th, 2016, 02:51
سلام
فقط php که هم زبان شیرینی هست و هم به خوبی میشه با جاوا ادغامش کرد و سایت های آجاکس ایجاد کرد
بازی های آنلاین و...
البنه با asp کار نکردم ولی php فوق العاده کاربردی و شیرینه من که از کار باهاش خسته نمیشم

از دید من یه php کار نباید منتظر مشتری بمونه باید با سواد کدنویسیش ایده هاشو به ثمر بنشونه و کسب درآمد کنه

البته همه زیان ها یه طرف برنامه نویسی آندرویید یه طرف که فکر کنم به دو روش جاوا و xml انجام میدن اطلاع زیادی ندارم ولی قطعا آینده بازار کار دست آندروییده

Woshka
May 24th, 2016, 02:53
سلام
فقط php که هم زبان شیرینی هست و هم به خوبی میشه با جاوا ادغامش کرد و سایت های آجاکس ایجاد کرد
بازی های آنلاین و...
البنه با asp کار نکردم ولی php فوق العاده کاربردی و شیرینه من که از کار باهاش خسته نمیشم

از دید من یه php کار نباید منتظر مشتری بمونه باید با سواد کدنویسیش ایده هاشو به ثمر بنشونه و کسب درآمد کنه

البته همه زیان ها یه طرف برنامه نویسی آندرویید یه طرف که فکر کنم به دو روش جاوا و xml انجام میدن اطلاع زیادی ندارم ولی قطعا آینده بازار کار دست آندروییده

عزیز جاوا با جاوا اسکریپت فرق داره

miladtnt
May 24th, 2016, 03:00
جاوا خوبه چون در همه ی سیستم عامل ها لینوکس، مک، ویندوز و... اجرا می شود و همچنین جاوا زبان اصلی درگوشی های اندرویدی نیز می باشد

شنیدم تو سرور هم کاربرد داره؟ یکی از کارمندای کلش اف کلنز میگفت سرور ما با جاوا نوشته شده و بازیمون با سی پلاس

takpar7
May 24th, 2016, 03:06
عزیز جاوا با جاوا اسکریپت فرق داره

بله فرق داره و آجاکس با جاوا اسکریپت انجام میشه مهندس!

ولی بحث یه چیز دیگست و مثل همیشه ما دنبال سوژه ایم